respublika.lt

2018 vasario 18, sekmadienis

Sumokėję mokesčius susimokame juos darsyk (24)

2013 birželio mėn. 27 d. 13:05:23
Saulius LAPĖNAS, Specialiai „Respublikai“
2008 12 23. PVM didinimo srityje itin pasižymėjo 2008-aisiais Seimo rinkimus laimėjusi konservatorių suburta valdančioji koalicija, įvykdžiusi naktinę mokesčių reforma. Seimui svarstant PVM įstatymo pataisas, knygų leidėjai surengė protesto akciją.

Žvilgtelėkite į šį kasos aparato čekį. Apskritime PVM - išgalvotas netiesioginis (paprastam žmogui nepastebimas) mokestis, kurį nepastebimai ir net nesusimąstydamas kasdien moka kiekvienas iš mūsų. Šio mokesčio nėra JAV, o Didžiojoje Britanijoje jums nereikėtų jo mokėti už duoną ir kitus maisto produktus. Iš kiekvieno jūsų, pensininko ar studento, sumokėto lito išskaičiuojamas 17 centų mokestis. O iš dešimties litų - 1,74 lito. O iš šimto - 17,36 lito. Ir taip toliau... Dar daugiau, faktiškai jūs mokate jį du kartus, nes uždarbį gaunate be PVM.

Jums sakoma, kad pasaulyje ir krizių šalyje reikia būti solidariems. Reikia padidinti šį mokestį ir panaikinti, atimti paskutines lengvatas - už vaistus, už šildymą (kurios šiaip jau seniai panaikintos). Jums bandoma įteigti, kad tai Europos Sąjungos reikalavimas. Bet ar žinote, kas gauna daugiausiai naudos dėl šio mokesčio didinimo?

Kai koks nors valdininkas vėl pareiškia, kad reikia naikinti PVM lengvatas, gali pasirodyti, kad Lietuva vėl atsilieka nuo viso civilizuoto pasaulio. Bandoma įteigti, kad panaikinus lengvatas, kuriomis naudojasi piktybiški verslininkai, pradėsime karališkai gyventi - kaip JAV ar Didžiosios Britanijos piliečiai.

Melas peržengia visas ribas, bet daugelis juo tiki.

„Viduriniosios klasės žmogžudys“


Iš pradžių patartina žinoti, kad JAV tokio mokesčio nėra ir visi bandymai jį įvesti žlugo. Pagal leidinio „Fortune“ teiginius, akivaizdu, kad PVM visiškai sunaikins JAV viduriniąją klasę ir smulkųjį verslą, kurio pagrindu sukuriama bet kurios ekonomiškai išsivysčiusios šalies gerovė. PVM - antisocialus. Jį lygiomis dalimis moka kiekvienas nepriklausomai nuo savo uždarbio: milijonierius (mažiau nuo savo uždarbio) ir pensininkas (daugiau nuo savo pensijos), todėl PVM įvedimas galutinai uždusins amerikiečių viduriniąją klasę. (Jei vertintume pagal mūsų patirtį, tai arti tiesos.) Jie įsitikinę, PVM stabdo progresą ir ekonomikos vystymąsi.

Amerikoje, Australijoje ir Kanadoje vietoj PVM naudojamas pardavimo mokestis. JAV kiekvienoje valstijoje jis svyruoja nuo 2 iki 11 proc. Skiriasi jo surinkimo taisyklės bei lengvatos. Ten laikoma, kad mokesčiai turi būti lankstūs, pagal žmonių poreikius, ir stimuliuoti gamybą bei ekonomiką.

Tarp kitko, JAV Mičigano valstijoje po 14 metų trukusio eksperimento taikyti PVM buvo įsitikinta, kad jis padarė ekonomikai daugiau žalos nei naudos. Todėl jo buvo atsisakyta.

Japonijoje taikomas panašus į PVM vartojimo mokestis, jo dydis - 5 proc.

Jauniausias mokestis

Pardavimo mokestis, kurį naudoja JAV, turi ilgą istoriją. Vaizdus, kaip jis buvo renkamas prieš 2000 metų iki mūsų dienų, galima pamatyti ant Egipto kapaviečių sienų. Galima sakyti, visa šiuolaikinė civilizacija išaugo mokėdama šį tiesioginį mokestį.

Pirmasis apie PVM po Pirmojo pasaulinio karo pradėjo kalbėti Vilhelmas fon Zymensas (Wilhelm von Siemens), vienas iš transnacionalinės kompanijos „Siemens“ vadovų. Jis pasiūlė reformuoti Vokietijos mokesčių sistemą, įvedant šį netiesioginį mokestį, kuris juntamai papildytų šalies biudžetą. Naujasis mokestis turėjo pakeisti įmonėms galiojantį pardavimo mokestį, tokiu būdu visa jo našta buvo perkelta ant galutinio vartotojo (pirkėjo) pečių. Bandymus įvesti šį mokestį nutraukė V.fon Zymenso mirtis. Tai buvo užmiršta beveik pusę amžiaus.

Ši idėja atgimė Prancūzijoje po Antrojo pasaulinio karo. 1954 metais prancūzų ekonomistas, Ekonomikos, finansų ir pramonės ministerijos mokesčių ir rinkliavų direkcijos vadovas Morisas Lorė (Maurice Lauré ) parengė detalią PVM įvedimo schemą ir pasiūlė šalies Vyriausybei tai, kas iš esmės veikia ir šiandien.

Platų PVM naudojimą nuo 1957 metų lėmė Prancūzijos ir Vokietijos pastangos. Turint daug bendrų įmonių šis mokestis suteikė galimybę tiksliau apmokestinti įmones, sukuriančias bendrą produktą. Tai patogu, kai ratai gaminami vienoje šalyje, važiuoklė kitoje, automobilio surinkimas vyksta trečioje, o galutinis produktas parduodamas ketvirtoje. Iš pradžių PVM buvo skirtas stambiajam verslui. Vėliau jis imtas taikyti ir smulkesniems ūkio subjektams.

Populiarus jis tapo dėl labai paprasto jo surinkimo būdo, nes jį moka kiekvienas pirkėjas. Nuo to laiko visose Europos valstybėse atsižvelgiant į valdžios norus buvo leista įvesti šį mokestį. Kas galėjo pamanyti, kad taip paprastai surenkamas PVM nemokšiškos valdžios rankose taps masiniu ekonomikos naikinimo ginklu. Kad PVM kaskart bus didinamas, kai vyriausybė kaskart vėl bandys pridengti savo nekompetenciją ir biudžeto lėšų švaistymą. Lietuvoje šis mokestis imtas taikyti 1994 metais ir nuo to laiko tik auga.

Taip išgalvotas mokestis tapo realybe.

Amoraliausias mokestis už sniegą


Kaip taikliai pasakė vienas ekonomistas: „PVM - tai pats amoraliausias mokestis“. Jei Vyriausybė savo veiksmais ir toliau žlugdys, pavyzdžiui, sveikatos sistemą, tai kuo daugiau žmonės sirgs, tuo daugiau pirks vaistų ir bus surenkama daugiau PVM į biudžetą. Skirtingai nei kiti mokesčiai, PVM neatspindi efektyvumo, veiklos kokybės (nei valdžios, nei verslo) ir neskatina ekonomikos augimo. Netgi atvirkščiai - atima didelę dalį lėšų, dėl kurių padidėtų gyventojų perkamoji galia ir išaugtų investicijos.

Pardavimo mokestis reikalauja didelių valdžios pastangų ir rimto požiūrio į ekonomikos augimą savo šalyje (nėra gamybos - nėra uždarbio - nėra pirkėjų - nėra ir mokesčių). Pajamų mokestis taip pat priklauso nuo gyventojų pajamų dydžio. O dėl PVM jokių problemų - apmokestink gyventojų būsto šildymą ir didink iki begalybės, aiškindamas, esą tai kova prieš lengvatas. Jei pinigų biudžete trūksta, vėl gali didinti teigdamas, kad tai „kova prieš nesąžiningą verslą“. Tai gimdo valdžios savivalę ir nenorą matyti žmonių interesus. Mums aiškina, kad visi didinimai nustatomi Europos Sąjungos ir privalomi visoms šalims. Tai, švelniai tariant, melas.

PVM dydžiai ES šalyse nustatomi savarankiškai, vadovaujantis tik minimaliu pagrindinio mokesčio tarifo apribojimu - jis neturi būti mažesnis nei 15 proc. Lietuvoje šis mokestis yra 21 proc. (tai ir matėme čekyje). Daugeliui prekių ir paslaugų Europos Sąjungoje leidžiamas lengvatinis tarifas, kuris negali būti mažesnis nei 5 proc. Be to, prekėms ir paslaugoms, kurios teikiamos mažiausiai apsaugotiems socialiniams gyventojų sluoksniams, leidžiama naudoti nulinį tarifą.

Lietuviai turtingesni už britus?

Kai į rankas gaunate, sumokėję visus mokesčius, savo uždarbį, tarkime, šimtą litų, neskubėkite džiaugtis. Visose mūsų šalies parduotuvėse jūsų laukia dar vienas mokestis - PVM. Net patiems būtiniausiems pragyvenimo produktams. Beveik penktadalis jūsų išleidžiamų pinigų skiriama šiam mokesčiui sumokėti. Jei šis mokestis sumokamas už reikalingą produktą kokios nors įmonės veiklai užtikrinti, valstybė jį sugražina. O jei išleidžiate pinigus nuosavo organizmo gyvasčiai palaikyti, niekas šio mokesčio jums nė nemano grąžinti. Visai nesvarbu, kad jums reikalingi elementariausi maisto produktai ar vitaminai - PVM sumokėsite visą.

Jei netikite, paimkite prekių čekį, kurį gavote parduotuvėje, ir pasižiūrėkite apačioje. Prieš mane guli 23 litų ir 96 centų čekis. Paprasti maisto produktai: duona, dešra, faršas, kiaušiniai ir laikraštis. Už visa tai sumokėta 19,96 lito, plius 4 litai PVM (ačiū Dievui, laikraščiui kol kas taikomas lengvatinis 9 proc. tarifas, o ne 21 proc. -
kaip duonai).

„Kas čia ypatingo? - paklausite. - Juk taip ar panašiai moka visoje Europos Sąjungoje. Mums apie tokį europinį standartų „solidarumą“ žiniasklaida ir įvairūs politikai kala į galvą vos ne kasdien“.

Klystate. Didžiojoje Britanijoje už šiuos produktus gyventojai PVM nemoka!

Neabejotina, Didžioji Britanija ekonominės sėkmės pasiekė todėl, kad nuosekliai gynė savo piliečių, savo gyventojų interesus. Valdžia, jausdama atsakomybę žmonėms, naudoja apmokestinimą ne dėl direktyvų išpildymo ar trumpalaikės naudos siekių, o dėl šalies klestėjimo ir ekonomikos augimo. Būtent tai panaikina šio mokesčio amoralumo ir antisocialumo požymius. Dar daugiau - bet kuris apsilankęs šioje šalyje galėjo nustebti, kad gyventojai už maisto produktus ir už šildymą moka gerokai mažiau nei Lietuvos žmonės. Viena iš priežasčių - ilgas sąrašas produktų, kuriems nustatytas nulinis tarifas arba lengvatinis 5 proc. PVM. Šalia to yra dar vienas sąrašas produktų ir paslaugų, kurios iš viso neapmokestinamos.

Nulinis (0 proc.) PVM Didžiojoje Britanijoje taikomas šioms prekėms ir paslaugoms:

Duona, bandelės, lavašas, pyrago ir duonos gaminiai (be šokolado); grūdai; mėsa ir paukštiena; žuvis; pienas, sviestas, sūris; kiaušiniai; pusfabrikačiai; vaisiai ir daržovės; arbata, kava ir kakava; druska; sušaldyti sumuštiniai; mėsa kepsniams; visi konservuoti ir užšaldyti produktai (išskyrus ledus); laikraščiai, žurnalai, brošiūros, lankstinukai, knygos, žemėlapiai, spausdinti ant popieriaus; vanduo, naudojamas buitiniams gyventojų poreikiams; kanalizacija (buitinė ir pramoninė); visos komunalinės paslaugos, teikiamos neįgaliesiems; visa įranga neįgaliųjų poreikiams; apsauginiai šalmai dviratininkams ir motociklininkams; apsauginiai batai ir šalmai darbuotojams; Medicininiai vaistai; apranga ir avalynė vaikams iki 14 metų; labdarai paaukotos prekės, parduodamos labdaros parduotuvėse; mokestis už visuomeninį transportą (autobusai, metro) ir t.t.


Lengvatinis 5 proc. PVM Didžiojoje Britanijoje taikomas šioms prekėms ir paslaugoms:

Už elektrą, dujas, šildymą ir kietąjį kurą buitiniams gyventojų poreikiams; už medžiagas, taupančias energiją gyvenamosiose patalpose; vaikams skirtos automobilinės kėdutės ir t.t.


Didžiojoje Britanijoje visiškai atleisti nuo PVM mokesčio:

Medicininis aptarnavimas (gydytojai, odontologai, optikai, farmacininkai ir kiti medicinos personalo darbuotojai); medicininis gydymas ir slauga; draudimas; laidojimo paslaugos; švietimas, profesinis mokymas, tyrimai; sporto renginiai ir fizinė kultūra; prekyba žeme ir pastatais (pardavimas ir nuoma); kultūriniai renginiai, kuriuos rengia valstybinės organizacijos (muziejai, meno parodos, zoologijos sodai); finansinės paslaugos (piniginės operacijos, kreditai, paskolos, santaupos) ir t.t.

Net nepradėsiu vardyti sąrašo tų prekių, kurioms taikomas standartinis PVM (20 proc.), nes ir taip darosi aišku, kad tai prekės ir paslaugos, be kurių gali apsieiti žmogus kasdieniame gyvenime.

Kaip jie, vargšeliai, išgyvena?

Vidutiniškai tik apie 15 proc. mokesčių į Didžiosios Britanijos biudžetą ateina kaip PVM. Visa kita - tiesioginiai mokesčiai, priklausantys nuo verslo aktyvumo.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (24)

 • Senė 2013 birželio mėn. 29 d. 19:46:22

  Ne du kartus moka, bet mažiausiai tai tris. Pvz.: gamina duoną - sumoka 1
  kartą; vis duona keliauja į prekybos centrus - antrą kartą moka
  prekybos centrai; trečia kartą perki duoną, vėl moki PVM. Už
  pervežimą vežėjai moka ir daina be pabaigos. Tai tik duona, o visa
  kita...

 • Aldona 2013 birželio mėn. 28 d. 14:18:46

  "Respublika" išspausdino apkarpytą Sauliaus Lapėno straipsnį.
  Jei norite rasti visą - susiraskite per paiešką jo straipsnį:
  "AR NE LAIKAS PANAIKINTI PVM – PILIEČIŲ SUTEIKIAMĄ LENGVATĄ VALSTYBEI
  ?", kurį jis patalpino savo tinklaraštyje".

 • Ahasferas 2013 birželio mėn. 28 d. 11:13:59

  Straipsnyje yra kazkiek teisybes, bet ne visa.
  Tai, kad JAV yar pardavimo mokestis, nereiskia, kad ten viskas idealu.
  Pagalvokite: imone gamina gamini, kiriame yra 90 Lt nupirktu daliu ir 10 Lt
  jos pacios idetos dalies. Sakykime, pardavimo mokestis yra 10 proc.,tada
  imone priversta parduoti daikta uz 112 Lt (tada 11,2 Lt sudaro pardavimo
  moekestis, ji gauna 100,8 Lt). Lietuvoje ir ES imone sumoka PVM tik nuo 10
  Lt (tai yra to ka ji pridejo prie galutinio produkto). Žinoma vartotojui
  Lietuvoje si preke kainuotu 121 Lt, o JAV tik 112 Lt, bet gamintojo
  mokesciai Lietuvoje ir JAV skirtusi gerokai (JAV - 11,2 Lt, Lietuvoje-2,1
  Lt).

 • lietuva 2013 birželio mėn. 27 d. 23:17:57

  ir lietuvos valdzia kazkokia dauniska? jau baigia dapyst jie su savo visais
  mokesciais.

 • taigi 2013 birželio mėn. 27 d. 20:48:45

  kam LT valdžiai iš tikro rūpintis verslais ir žmonių galimybėmis
  patiems užsidirbti ir paskui atitinkamai vartoti, jei galima numelžt
  visus ir dar apkaltint mokesčių nemokėjimu ir nesolidarumu su
  valstybe...

 • to maryz 2013 birželio mėn. 27 d. 19:56:44

  Skaitykit straipsnį iki galo ir rasite atsakymą kas rašoma apie ne PVM
  surinkimą: Vidutiniškai tik apie 15 proc. mokesčių į Didžiosios
  Britanijos biudžetą ateina kaip PVM. Visa kita - tiesioginiai mokesčiai,
  priklausantys nuo verslo aktyvumo.

 • svilainis 2013 birželio mėn. 27 d. 18:01:36

  Gerai,dabar žinosiu,kad Lietuvos valdžia mane dukart apvagia,bet ar man
  iš to žinojimo bus geriau ir kas pasikeis po to parašymo?Ką siūlote?
  Rašyt pensininkams peticijas Eurosąjūzan,daryt piketus ar kelt
  maištą?Iš Kūrio paskyrimo aišku ,kad ir ten,Strasbūre, tiesos jau
  nerasim.

 • Rimas to marzyz 2013 birželio mėn. 27 d. 17:31:40

  Po JAV ir Kinijos trecioji ekonomika priklauso Japonijai o po to
  Vokietija.Taciau kai Lietuvos Imperijos Valdovai savus apmokestins "iki
  galo", ji taps irgi labai galynga valstybe.To gi ir reikia.

 • maryz 2013 birželio mėn. 27 d. 16:59:14

  o tu istekliu kainu didejimas joms tik padeda, nes parduodamos mainais jos
  gauna daugiau kazko kito.
  jie yra tingus, kaip ir mes. tik jie turi viska, o mes nieko, del to ir
  verkiam. vieninteliai stropiausi, mano manymu, siam pasaulyje yra
  vokieciai.
  is ju po karo ateme viska, padalino sali, turejo visiems ismoketi
  kompensacijas.
  bet ziurek, praejo pusamzis, o ju ekonomika didziausia europoje ir trecia
  pasaulyje po jav ir kinijos, jie vieningi, darbstus, todel ir turi.

 • maryz 2013 birželio mėn. 27 d. 16:58:43

  labai kreivas straipsnis, nes nėra papasakojama kaip tos didžiosios
  valstybės kompensuoja ta PVM.
  jei kalbam apie jav, tai jie "siurbia" viso pasaulio išteklius. o viskas
  prasidejo per antra pasaulini kara, kuomet reikejo padet europieciams
  nuversti hitleri. jav uz pagalba paprase is europos aukso. pradzioj pirko
  ginklus, po to technika, o po to samde ir visa jav kariauna. galima sakyt
  jav susirinko viso pasaulio auksa ir labai ilga laika iki dabar puikiai jie
  juo gali gyventi. aukstos aukso kainos jiems tik padeda geriau gyvent ir
  pampti.
  tuo tarpu anglija, prancuzija ar kokia ispanija visuomet buvo
  kolonizatores. per simtmecius uzvaldziusios visa afrika, pietu amerika,
  dali azijos ir austalija jos taip pat tempe visus resursus is ten dykai.
  pradedant zemes produkcija, baigiant brangiais metalais ir tuo paciu
  auksu.
  tad sios ispampusios valstybes turi is ko gyventi ir dar labai ilgai tures.
  jos per simtmecius susikaupe labai dideliu istekliu rezervus.

 • SER 2013 birželio mėn. 27 d. 16:52:23

  UBAGYNE GERAI GYVENA TIK VALDŽIA,APIPLĖŠINĖDAMA TAUTIEČIUS,ČIA
  GYVENIMAS PAGAL LENINO FILOSOFIJĄ>>>>

 • turintis 2013 birželio mėn. 27 d. 16:28:21

  personaline imone moka keliu mokesti , nors neturi nuosavo automobilio
  ,argumentuojama kad jam atvezamos prekes ,bet tas vezejas tai moka keliu
  mokesti ,vel dvigubas apmokestinimas .

 • TT 2013 birželio mėn. 27 d. 15:08:33

  Atkreipčiau dėmesį, kad farmacijos mafija išsikovojusi geriausias
  sąlygas toje pačioje Anglijoje... :)

 • bedarbis 2013 birželio mėn. 27 d. 15:06:36

  Musiškiai jei galėtų paskutinį kailį nuluptų.

 • Vycka -2 2013 birželio mėn. 27 d. 14:50:17

  bradausko lygio straipsnis.

 • Vycka 2013 birželio mėn. 27 d. 14:48:50

  Labai nemokšiškai paaškintas PVM,pažiūrėk autoriau ,kiek valstybė
  iš jo gauna>

 • Vycka 2013 birželio mėn. 27 d. 14:48:47

  Labai nemokšiškai paaškintas PVM,pažiūrėk autoriau ,kiek valstybė
  iš jo gauna>

 • gaila 2013 birželio mėn. 27 d. 14:30:30

  bet taip yra dvigubai apmokestinti avinai

 • Tai 2013 birželio mėn. 27 d. 14:13:41

  gal cia "versiena menkavete" ar kaip ten protingai yra issireiskes
  A.Hitleris kitados? Gal tegul krauna daugiau,ponai juoksis,o "versiai"
  isdves arba sveikesni pabegs.Bet gi taip siuose tyruose buvo visados,pagal
  senas kronikas iseitu,kad gere,kerstavo,musesi,zudesi ir valdytis
  nemokejo.Ka padare tai padare kiti,gudresni,stipresni ir rastingesni.Cia
  jau galingas komputeras -anei prie ko.....na nebent porno geriau matosi....

 • >>> o tai kas 2013 birželio mėn. 27 d. 13:51:25

  Vogti? O ką bevogsi,jei jau išvogta? Tai tik beretininkai sako,jog
  kolūkyje galėjai vogti ir vogti ir vis dar buvo ką vogti.

 • Kas neaišku 2013 birželio mėn. 27 d. 13:48:37

  Mokate todėl,kad norėjote mokėti. Juk valstybė turi mokėti algas ir
  išlaikyti ne tik išlaidaujantį Seimą,bet ir kažkiek mokėti
  policininkams bei kitiems iš daugiatūkstantinės valdininkų armijos.
  Mokėkite ir nekarksėkite,juk patys sakote,jog valstybės prie ekonomikos
  leisti negalima,ji blogas šeimininkas.Todėl ir tenka gyventi iš to ką
  nulups iš gyventojų.Argi tai paslaptis,jog PVM yra pagrindinis pajamų
  šaltinis?

 • diedukas 2013 birželio mėn. 27 d. 13:37:30

  Lietuva išvogta ir bankrutavusi valstybė, kurios gyventojai yra
  skurdžiausi Europos vergai. Žmonės tai supranta ir bėga;
  tai vienintelis teisingas žingsnis, nes reformuoti ar ką pakeisti šioje
  vagių ir niekšų valdomoje valstybėje nebeįmanoma. Jei būčiau
  jaunesnis, tikrai tokioje valstybėje
  nelikčiau ir nedelsdamas kraučiau lagaminą.

 • O tai kas 2013 birželio mėn. 27 d. 13:31:27

  lieka vogti ,juk jau visa Lietuva išvogta.

 • Viktor - Alytus. 2013 birželio mėn. 27 d. 13:24:25

  Laba diena. Kodėl mokame du kartus už tą patį?. Todėl, kad mums
  vadovauja labai "gabus gudručiai", kurie šioje srityje iš viso nieko
  neraukia arba nori pasirodyti, kad kažka tai supranta.Todėl taip ir yra.
  Ar ne taip gaunasi?. Viso geriausio.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ŠVENTĖ: sekmadienį Vilniuje, Tibeto skvere, minima tibetiečių Naujųjų metų šventė; pagal tibetiečių kalendorių, šią dieną prasidės 2145-ieji, Žemės Šuns, metai.
 • PAVOGĖ: šeštadienio vakarą Vilniuje, Gariūnų turgavietėje, iš saugomos aikštelės pavogtas automobilis „VW Passat“, be valstybinių numerių, pagamintas 2014 metais. Nuostolis - 13 000 eurų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
2. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
3. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
4. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
5. PATRIARCHAI
6. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
7. Euras ir toliau plaunamas
8. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
9. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
10. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
11. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
12. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
13. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
14. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
15. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
16. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
17. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
18. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
19. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
20. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
21. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
22. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
23. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
24. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?
25. R.Karbauskio karikatūra per M.A.M.A. Laisvas žodis ar didžiulė desperacija?

Ko palinkėtumėte valdžiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga?

balsuoti rezultatai

Ar šalia jūsų gyvena vieniši senukai, kuriais niekas nesirūpina?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -9   -4 C

   -7  -1 C

 

   -9  -2 C

    -3   0 C

   -2  +2 C

 

   -4  -1 C

    2-4 m/s

    1-3 m/s

 

      1-4 m/s

 

USD - 1.2348 PLN - 4.1719
RUB - 70.8493 CHF - 1.1519
GBP - 0.8904 NOK - 9.7148
reklama
Kaleda 2017