respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

R.Paksas. Atėjo metas kitokiai Europai ir kitokiai Lietuvainuotraukos (47)

2017 gruodžio mėn. 16 d. 08:00:47
Rolandas Paksas, Europos Parlamento narys, buvęs Lietuvos prezidentas

 

 

Penkios priežastys, dėl kurių mums reikia kitokios Europos Sąjungos

Pirma. Europos Sąjunga šiandien išgyvena ne tik tapatybės krizę. Ji tebėra taip ir neatsigavusi po 2009-2012 metų ekonominės krizės. Ji tebeturi neišspręstų problemų dėl nepavykusio multikultūriškumo. Ją kankina maskuojamas nepilnavertiškumo kompleksas dėl per prievartą valstybėms dalijamų migrantų kvotų ir nuolatinių išlaidų Turkijai, kad tų migrantų čia neatsirastų dar daugiau.

Antra. Ji nuolat mojuoja iš esmės neveikiančiu Dublino susitarimu ir niekaip nesugeba apsaugoti savo išorinių sienų. Bendrijos nares, kurios pačios stiprina savo sienų apsaugą, imamasi mokyti ir auklėti teismų pagalba. Auklėti bandoma ne tik dėl migrantų - Lenkija ir Vengrija „auklėjamos“ ir dėl savo vidaus politikos sprendimų. Taip neva ginant bendras demokratijos vertybes ir teisės viršenybės principus. Tautiškumui, nacionalinės kultūros siekiui, valstybių savarankiškumui sąmoningai klijuojama nacionalizmo etiketė, taip siekiant išugdyti ne Lietuvos, Latvijos ar Estijos arba Lenkijos pilietį, bet Naujosios Europos žmogų be tautybės ir tapatybės.

Trečia. Šiandienė Europos Sąjunga nėra lygiai ir vienodai teisinga kiekvienos savo narės atžvilgiu. Tai ne tik skirtingos tiesioginės išmokos bendrijos žemdirbiams. Didžiųjų bendrijos šalių vykdoma protekcionistinė politika ekonomikoje ir versle siekiant iš rinkos išstumti mažesnių bendrijos šalių verslą yra akivaizdus įrodymas, kad tokia ES politika negali būti priimtina.

Ketvirta.
Lygiai taip pat yra nepriimtinas ir konformistinis daugelio ES institucijų vadovų požiūris į demokratiją kaip esminę Europos Sąjungos vertybę. Kai demokratiniai procesai, visuotinai pripažįstama tautų apsisprendimo teisė Katalonijoje yra laikoma pasikėsinimu į tą demokratiją, o savo nuomonės atėję išreikšti žmonės spardomi ir daužomi lazdomis. Kai piliečiams siūloma suvokti ir priimti tik tokią kumščiu ir demagogija sutvirtintą demokratijos sampratą, patrauktą gerokai toliau nuo jos pirmapradės esmės ir prasmės.

Penkta.
Lygių ir suverenių valstybių bendriją vis labiau stengiamasi paversti viena imperija, savotiškomis Jungtinėmis Europos Valstijomis. Tuo tikslu siekiama įvesti vieną valiutą, turėti bendrą biudžetą, vieną finansų ministrą, prezidentą ir netgi bendrą ES kariuomenę. Turime aiškiai pasakyti, kad tauta atkūrė Lietuvos valstybės nepriklausomybę ne tam, kad ją perduotų į naujos imperijos rankas.

Penkios priežastys, dėl kurių mums reikia kitokių politikų


Pirma. Nerenkami ir visuomenei neatskaitingi aukščiausių Europos Sąjungos institucijų vadovai, o ir kai kurie renkami politikai nebekreipia jokio dėmesio į visuomenės lūkesčius, žmonių nuomonę ir jų interesus. Tarnystė liberalglobalistinei ideologijai yra tapusi jų veiklos varikliu, o visi politiniai instrumentai naudojami turimos valdžios išlaikymui ir jos plėtrai.

Antra. Rinkimų sistema daugelyje valstybių, tarp jų - ir Lietuvoje, leidžia koalicijas ir vyriausybes formuoti siaurų partinių ir asmeninių interesų pagrindu. Daugeliu atveju vėliau sprendimai priimami ne dėl visuomenės, bet būtent dėl minėtų grupių ar joms įtaką darančių verslo struktūrų ir globalių kampanijų. Sąžiningų ir nesąžiningų politikų santykis šiandien yra visuomenės nenaudai. Politikų ir policinių struktūrų tarpusavio santykiai ir antrųjų tarnystė pirmiesiems pamina elementarius teisingumo principus. Akivaizdus ir pagrįstas visuomenės nepasitikėjimas politikais bei akivaizdus politikų visuomenės poreikių ir lūkesčių ignoravimas anksčiau ar vėliau gali baigtis socialiniu sprogimu.

Trečia.
Netinkamas ir aplaidus Lietuvos piliečių interesų atstovavimas atneša milijardinius nuostolius, kuriuos priversti padengti visi šalies žmonės. Kaip ryškiausią pavyzdį galima paminėti suskystintų gamtinių dujų terminalo laivo nuomą ir išlaikymą, kuris nuo kitų metų išauga dar 7 procentais.

Ketvirta. Lietuvos valstybės interesams prieštaraujančios ES politikos įgyvendinimas, biudžeto ir ES lėšų neatsakingas panaudojimas, pagrindiniu tikslu laikant jų „įsisavinimą“, o ne efektyvumą, skurdina šalies piliečius, didina socialinę atskirtį.

Penkta.
Europos bei Lietuvos politikų negebėjimas rasti ir pasiūlyti strateginių sprendimų visuomenės ekonominiam suklestėjimui, oraus gyvenimo ir pakankamų pajamų užtikrinimo atskiriems socialiniams sluoksniams skatina nedarbą, emigraciją, nusivylimą ir nepasitikėjimą valstybe.

Penkios priežastys, kodėl mums reikia pilietinės visuomenės

Pirma.
Jeigu mes ir toliau tylėsime, niekas nesikeis. Lietuva ir toliau emigruos, čia mažės žmonių, bet daugės arogantiškų biurokratų ministerijose, savivaldybėse ir įvairiose kitose institucijose. Ir toliau beveik penkių tūkstančių Europos Sąjungos funkcionierių atlyginimas sudarys virš 21 tūkst. eurų per mėnesį ir bus didesnis už Vokietijos kanclerės ar Britanijos ministro pirmininko atlyginimą.

Antra. Jeigu ir toliau bijosime pasakyti savo nuomonę svarbiais klausimais, mus gąsdins VMI, STT bei kitomis raidėmis, uniformuotais pareigūnais ir žmonėmis be skiriamųjų ženklų, informaciniu karu, Europos Sąjungos subyrėjimu, Astravo atomine elektrine, o kažkas gerai uždirbs iš šarvuočių ir kitos karinės įrangos pirkimo bei elektros energijos perpardavimo iš to paties Astravo.

Trečia.
Jeigu ir toliau nesugebėsime organizuotis, mūsų darbo santykius su darbdaviais vėl atstovaus ne mūsų, bet labiau jų ir Vyriausybės „profsąjungos“. Ir prekybos centrų monopolininkai vėl siūlys „akcijinių“ prekių, kurių kainas prieš tai bus pakėlę. Ir kaina už centralizuotai tiekiamą šilumą vėl bus didesnė, nepaisant, kad žiemos Lietuvoje jau kelinti metai vis šiltesnės. Ir pensijos liks gal tik šiek tiek didesnės negu Rumunijoje ir Bulgarijoje.

Ketvirta. Jeigu Europos ir Lietuvos reikalus mes ir toliau leisime spręsti politikams, kurie mato tik biudžeto skaičius ar keistas idėjas, mato tik rinkėjus arba pigią darbo jėgą, bet nemato žmogaus, kuriam dar svarbi Tėvynė, kalba, kultūra ir religija, šeima ir vaikai, tai mes prarasime visus čia paminėtus dalykus.

Penkta. Tik pilietinė visuomenė gali atsispirti rafinuotai viešojoje erdvėje skleidžiamam melui. Tik mąstantis, faktus gretinantis žmogus gali tinkamai įvertinti demokratiją smaugiančias ir į diktatūrą vedančias valdžios užmačias.

Tik pilietinėje visuomenėje gali atsirasti drąsūs bei ryžtingi žmonės ir tokie pat stuburą turintys politikai, nebijantys sprendimų dėl šalies ateities.

Tik tokia visuomenė gali neleisti užvaldyti tautos, Tėvynės, valstybės, jos žmogaus ir pasipriešinti tą visuomenę vedantiems į išnaudojimą ar pražūtį.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (47)

 • Ja 2017 gruodžio mėn. 21 d. 07:42:54

  Kadangi dievas sukure zeme per 6dienas ,tai priezastys turetu buti sesios.

 • eur 2017 gruodžio mėn. 20 d. 23:20:03

  EuroGenerole Grybauskaite

 • Pensininkas 2017 gruodžio mėn. 20 d. 16:50:34

  Pagarba, gerb. Prezidente! Kaip visada. Aiskiai, pagristai, argumentuota
  faktais ir gyvenimiska patirtimi. Idomu ar seimunai skaito Jusu
  straipsnius?... Nors- jei ir skaito... juk jiems Lietuva "po barabanu"...
  Tai Jums rupi Lietuva, gerb. Prezidente! O jiems...Sekmes ir sveikatos
  ateinanciais 2018 metais, gerb. Prezidente !

 • ech 2017 gruodžio mėn. 19 d. 20:56:54

  elito žvaigždės Stumbrienės tėtė

 • faktas... 2017 gruodžio mėn. 19 d. 19:01:46

  PAKSAS buvo nusalintas ne del borisovo JIS prasiziojo apie LIETUVOS
  valstybini komercini BANKA...

 • Tiesa - kitokia 2017 gruodžio mėn. 19 d. 16:18:38

  Nera ateities! Europai ubagai nera reikalingi. baltai - saltinis darbo
  jegos. Kalbeti, verkti, reikalauiti nera prasmes. Nebent grizti i broliu
  glebi. atsivezti saule is rytu.
  pirma : lit-exit!

 • TIESA 2017 gruodžio mėn. 19 d. 14:33:39

  "Tik pilietinėje visuomenėje gali atsirasti drąsūs bei ryžtingi
  žmonės ir tokie pat stuburą turintys politikai, nebijantys sprendimų
  dėl šalies ateities.
  Tik tokia visuomenė gali neleisti užvaldyti tautos, Tėvynės,
  valstybės, jos žmogaus ir pasipriešinti tą visuomenę vedantiems į
  išnaudojimą ar pražūtį.

 • Laivas 2017 gruodžio mėn. 19 d. 10:52:31

  tai aukso vertes,uz kuri mes durneliai mokame ir kaip niekur nieko
  issiviepe sedime patenkinti,o kas kaltas mums nerupi.

 • Nuomonė (subjektyvi) 2017 gruodžio mėn. 18 d. 22:22:46

  O įdomu ką Briuiselyje veikia šis, pagal Mazuronį, prezidentas Paksas?
  Negi spėja, pagal mane, po Briuselio vaterlinija dirbti rusijosų naudai
  ir straipsnelius rašyti. Ir kam tie straipsneliai- visvien iš to
  priesaikos sulaužymo mėšlo jau neišsikapstys.

 • aleksas 2017 gruodžio mėn. 18 d. 20:24:09

  Nuostabybė ! ! Kodėl dabar jo veidas ne raudonas ar violetinis.Juk
  dažniausiai jis taip atrodo ???

 • tai 2017 gruodžio mėn. 18 d. 12:54:30

  "peraugęs berniukas", kuriam labai patiko ir patinka "žaisti auksinėje
  dėžėje". Nevykėlis politikas, tačiau kažkaip pralobti sugebėjo?:)
  Labai teisingai parašė komentatorius Manau

 • PRITARIU 2017 gruodžio mėn. 18 d. 01:43:08

  Komentatoriui - Manau !!!

 • Bleka 2017 gruodžio mėn. 17 d. 19:57:04

  Nieko nebus:TEGU KURIA TEGU DULKINASI,LIETUVI VISI VERTE DURNIUM,UBAGU IR
  Ka?Komunizmas=zydo subinej,ES sajungos toks pat likimas.2.Lietuvis
  nepajudins zydu biciu,jos stipriai gelia,kap Dusanskis ,Berija...Tegu zydas
  musasi su blusom...ir su jom dega Chanukas...nes tas kas ne su Tauta
  ....menkesnis negu blusa...iki.

 • negaliu 2017 gruodžio mėn. 17 d. 15:24:40

  žiūrėt į šitą

 • Tik 2017 gruodžio mėn. 16 d. 23:37:30

  Dievo pagalba gali situaciją pakeisti.Reikia kreiptis,reikia melstis.Ir
  dar- pasisukti į Rusiją.Ir jei nesubrandinsime save tokiam
  žingsniui,liksime "у разбитого корыта".
  Politinės ambicijos brangiai kainuoja.

 • algis 2017 gruodžio mėn. 16 d. 22:43:45

  ka cia sitas apsitapsnojes tipas aiskina.gauna gera alga,gaus Europine
  pensija.tikiuosi daugiau jo Lietuvoj niekur nerinks.atsibodo.

 • Vyciukas 2017 gruodžio mėn. 16 d. 21:20:54

  Kartą Panevėžyje klausiausi Arnoldo Pranckevičiaus postringavimų pagal
  kokį ES scenarijų LT greičiau susitapatins su ES. Šlykštus ir
  parsidavęs tipelis. Tokie buvo ir raudonieji komjaunuoliai, kiek prisimenu
  iš praeities. Šaunuolis Erlickas, pasakęs kuo skiriasi tikras
  komjaunuolis nuo sąrašinio: kai tikrojo paklausi,kas yra Antanas Smetona,
  parausta ne tik veidas, bet ir krūtinė ordinų srity...

 • kinziulis 2017 gruodžio mėn. 16 d. 19:48:49

  apsigink save pirmiau

 • Pritariam Jūsų strp. Tezėms ! Bet ,kad aktyviausieji baigia išsivaikščioti... 2017 gruodžio mėn. 16 d. 18:57:38

  Gerb. Prezidente,sveikinam šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga !
  Linkime ištvermės,kantrybės,sveikatos ir ,kad pagaliau 2018 m.
  būtų įvykdyti EŽTT ir JT organizacijos nurodymai - ATSTATYTOS JŪSŲ
  TEISĖS !!
  Nuoširdžiausi linkėjimai Jūsų šeimai,artimiesiems !
  Agnės šeima iš Šiaulių

 • Dykaduoniai 2017 gruodžio mėn. 16 d. 18:07:40

  Dirbkite,o nelaukite pasalpu.

 • Visa tiesa parasyta Rolando Pakso 2017 gruodžio mėn. 16 d. 17:17:43

  Perskaiciau ir komentarus.Atrodo Lietuvoje istiesneliko jegu galinciu
  pasipriesinti procesui ES.Viena viltis Lekija,Vengrija,Cekija na ir dar gal
  viena kita salys...Beje -is musu ES parlamentaru R.Paksas vieintelis vertas
  to didelio atlygiimo,kuri gauna-kaip sako-,,uz viena musta-desimt nemustu
  duoda".Daugumas tu ES parlamentaru nieko verti,bet nupirkti su visa
  sazine...

 • paksiaus džiaugsmai 2017 gruodžio mėn. 16 d. 15:17:24

  Ligonis vis loja, o ligonio dukra vis staiposi.

 • Pritariu 2017 gruodžio mėn. 16 d. 13:04:35

  Teisingas komentaras "Manau".

 • Kap. Žiglov 2017 gruodžio mėn. 16 d. 12:34:42

  Ne loja, o su tavim, kiaule, kalba...

 • EJ 2017 gruodžio mėn. 16 d. 11:36:53

  Ko cia puolat R.Paksa. Neziurint to, kad jis dirba ES, jis nebijo atvirai
  rasyti ir sakyti ka galvoja. Tai yra labai gerbtina siu laiku Lietuvoje.
  Na, o loti komentaruose nera didelis darbas...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

reklama
Ukis 2018