respublika.lt

2018 birželio 18, pirmadienis

R.Paksas. Ar Lietuvos prezidentais skelbsime Sniečkų, Griškevičių ir Songailą?nuotraukos (74)

2017 rugsėjo mėn. 02 d. 08:32:45
Rolandas Paksas, europarlamentaras, buvęs prezidentas

Kai vietoj rimtos valstybės politikos visuomenei nuolat pateikiami viešieji ryšiai, o pastaruoju metu - ir atvira propaganda, laukti, kad socialinė atskirtis sumažėtų, net ir viename atskirai paimtame Lietuvos regione, nekalbant apie visą šalį, yra beviltiška.

 

Ji kaip tik gali tik padidėti. Nes vienas kitas turtingesnis verslininkas ir šiaip šalies pilietis gali ne tik verslą po tokios propagandos perkelti, bet ir pats su šeima persikelti į kurią kitą šalį.

Toliau nuo pafrontės valstybės, kokia Lietuvą įvardijo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Dėl viso pikto, kaip sakoma. Frontą ir karą kai kurių tėvai dar prisimena. Labiau apsiskaitę ir jaunesni apie tuos dalykus žino iš Ukrainos.

Po tokios valstybinės propagandos Lietuvoje gali likti tik tie, kurie neturės už ką išvažiuoti.

Ir emigrantai po tokios propagandos neparvažiuos. Kad ir kaip prezidentė Dalia Grybauskaitė ar kiti juos akcijomis kviestų. Taigi čia ta pati pafrontės valstybė, prisimenant ministrą.

Kita vertus, kažin ar tuos emigrantus žodžiais dar galima įtikinti, kad, nepaisant menamos fronto linijos, niekur geriau, anot prezidentės ar jai patarusių taip sakyti, nesurasi.

Ypač kai tie emigrantai šiandien turi galimybę palyginti angliškus ar vokiškus atlyginimus su Lietuvoje mokamais. Maisto produktų kainos kokiame Vilniuje ir Londone taip pat su kalbamuoju gerumu gerokai disonuoja. Kai kam gal ir labai pikta, kad tai palyginti geba ne tik emigracijoje gyvenantys, bet ir Lietuvoje, bet čia jau mūsų gal kai kuriais atvejais ir be reikalo keikiamos švietimo sistemos privalumai atsiskleidžia.

Faktus ir informaciją, galimas grėsmes ir problemas politikas privalo mokėti sisteminti, analizuoti, tinkamai įvertinti ir siūlyti geriausius sprendimus jas neutralizuoti bei įveikti.

Nepradėsime aiškintis, kiek tokių šiandien Lietuvoje yra. Tiesiog pabandykime pažvelgti kitu aspektu. Kada kai kurie dalykai yra pervertinami, kyla pavojus, kad visuomenė gali būti labiau išgąsdinama, negu sutelkiama.

Kas mus šiandien dar vienija? Kaip Tautą ir kaip valstybę? Baimė, grėsmė ar baimė dėl grėsmės? Galbūt kiti dalykai - istorija, kultūra, sportas, Seimo pirmininko pasiūlymai ar kokio Seimo nario siūloma diskusija dėl giros stiprumo, arba ministro užmojis prieš vaistus ir spiritiniu pagrindu gaminamus gėrimus?

Dėl vienijančio sporto priedermės prieš prasidedant Europos krepšinio čempionatui lyg ir nereikėtų ginčytis. Tai šventa. Tik, kaip ir visi šventi dalykai, dėl žemiškų nuopuolių, nuodėmių ir aplinkybių krepšinio rezultatai mums kartais atsisuka ne veidu į Švenčiausiąjį, bet kita kūno vieta. Tikėjimas krepšiniu, kaip ir tikėjimas Dievu, šiandienos Lietuvoje turi labiau paradinę, o ne dvasinę išraišką. Kuri vyraus - priklausys nuo galutinio rezultato.

Seniau, kai žmonės prarasdavo tikėjimą Bažnyčia, jie tikėdavo savo karaliumi. Kadangi karaliaus šiandien neturime, lyg ir turėtume tikėti valdžia, kuri mus valdo. Matyt, geriausiai būtų pasitikėti Seimo pirmininku, kuris siūlo V.Landsbergiui prezidento titulą. Nors Lietuvos Respublikos Konstitucijoje aiškiai parašyta, kad prezidentas yra renkamas visos tautos laisvuose ir lygiuose rinkimuose.

Šiuo atveju Seimo pirmininkas tik turėtų papildyti savo siūlymą, kad LR prezidentais reikėtų paskelbti ir Antaną Sniečkų, Petrą Griškevičių bei Ringaudą Songailą, kurie įvairiose enciklopedijose nurodomi kaip faktiniai Lietuvos vadovai. Istorinė teisybė ir šiuo atveju būtų atkurta, nepaisant istorinio laikmečio peripetijų.

Atmetus ironiją, tai šiek tiek panašu į keistus politinius žaidimus. Kaip ir kai kurie Valstybės gynimo tarybos sprendimai. Pavyzdžiui, siųsti geriausiai parengto ir pasirengusio Lietuvos kariuomenės dalinio „Aitvaras“ vyrus kovoti su terorizmu Sirijoje, Libane ar bet kurioje kitoje pasaulio dalyje.

Kai lygiagrečiai kalbama apie pavojus dėl galimų provokacijų prieš Lietuvą pratybų „Vakarai“ metu, sprendimas išsiųsti savo geriausiai parengtus karius iš šalies, sutikite, atrodo gana keistokai.

Negi kova su terorizmu ar noras pasirodyti prieš JAV partnerius mūsų valdantiesiems yra gerokai svarbiau negu Lietuvos valstybės galima gynyba (patys apie pavojų nuolat kalba) būtent jos profesionaliausių karių pasipriešinimo galimybėmis?

Nerimas svarbus ne tik ir ne tiek dėl pratybų. Kiek jų jau buvo ir kiek dar bus... Nerimas dėl valstybės, dėl jos krypties ir kelio vis labiau neduoda ramybės apie Lietuvą kaip valstybę dar galvojantiems žmonėms.

Naikindami savo valstybę ir paversdami ją sunykusia teritorija, mes sukuriame prielaidas užimti ją be kovos kitiems, kuriems jos gal pernelyg net ir nereikia, bet kurie negali nepasinaudoti lengva proga su mažiausiais nuostoliais pasiimti tam tikrą Žemės rutulio dalį.

Kai mes nekuriame valstybės, bet vis ieškome, kur, kada ir kaip prie kažko „prisitrinti“, mes stiprėjame kaip ištikimi vasalai, bet silpnėjame kaip laisva ir nepriklausoma valstybė. Taip mes prarandame Lietuvą. Ir baisiausia, kad daugelis to nesupranta, apsimeta nesuprantantys ar nenori suprasti.

Dar baisiau, kad kita dalis, suprasdama, jog Lietuva prarandama tyčia ir iš savanaudiškų paskatų, nebenori tam priešintis. Vieni susitaiko, kiti renkasi emigraciją. Nes laisvos Lietuvos ir laisvės Lietuvoje siekį nuolat žudė ketvirtis atkurtos neva laisvos Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metų. Skaudu tai pripažinti, bet tai reikia šiandien įvardinti. Nes rytoj jau gali būti per vėlu. Net ir išlaikyti valstybę, jau nekalbant apie jos kūrimą.

Mūsų kaimynai lenkai tą savarankišką valstybę yra pasirengę išlaikyti ir, manau, dėl savo sprendimų tvirtumo jie turi pakankamai daug šansų tai padaryti. Nepaisant prasidėjusių ES grasinimų sankcijomis dėl nekeičiamų Lenkijos Respublikos sprendimų dėl teismų sistemos pertvarkos.

Europos Sąjungai niekuomet nepatiks bet koks valstybių savarankiškumas, ne tik dėl teismų. Gebėjimas ir ryžtas pasipriešinti ir įveikti centralizuotos ES diktatą rodo valstybės ir jos politikų stuburą.

Klausimas, ar mūsų valstybės vadovai pastaraisiais metais dar turėjo stuburą, pradedant Ignalinos atominės elektrinės uždarymu ir baigiant euro Lietuvoje įvedimu, matyt, būtų labiau retorinis. Gaila, kad Lietuvos žmonės valstybingumo klausimais yra gerokai tvirtesni negu kai kurie jos vadovai. Apmaudu, kad kol kas ne nuo žmonių priklauso esminiai sprendimai valstybėje.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (74)

 • Nepakaltinami? 2017 rugsėjo mėn. 07 d. 22:36:57

  Gal Tvartelio savininkas, Ožio statytinė, Buožgalvis fizikas laborantas,
  Magnolijos "kišeninis" generalinis ir kt. lovio megėjai gali inicijuoti
  sąrašą tų, kurie be teismo buvo laikomi ir kankinami JAV Gvantanamo
  kalėjimuose? Gal gali sudaryti sąrašą tų, kas iš Gvantanamo kalinius
  perkėlė ir laikė Lietuvoje?

 • DURNIŲ LAIVAS 2017 rugsėjo mėn. 07 d. 19:36:09

  Konservatorių dujų laivas su Grybauskaitės palaiminimu atplaukė 2014 m.
  spalio 27d., už dieną jo stovėjimo mes mokame 145 tūkst. EUR per
  dieną. Iki šios dienos – už 1087d. – jau sumokėjome 157,6 milijonus
  EUR.
  Valio!!! O kiek iš tos sumos jau atsiplovė pinigėlių sau per ofšorus
  lansberginiai, grybauskiniai ir kubiliniai valdžiažmogiai??? O jūs, dar
  gavę labdaros kruopų bei Maltos sriubos lėkštę, ruoškite pinigines
  susimokėti, prastuoliai, varguoliai ir runkeliai!!!

 • rozenblyum 2017 rugsėjo mėn. 06 d. 12:52:40

  Paksas teisus
  Pritariu

 • Paksas teisus 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 20:50:40

  Pritariu

 • s 2017 rugsėjo mėn. 05 d. 08:27:52

  nereikia meluoti. juk dabar tokie veikėjai neigia, Landsbergis buvo
  Lietuvos vadovas. kalba eina , kad buvo vadovas. Ir arkliui aišku, kad
  buvo. Tokie veikėjai rado būdą pasireklamuoti

 • Skirmantas 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 22:56:48

  Respublika prezidentu gali skelbti ir Justą Peleckį, bet lietuviai -
  niekados.

 • Bleka 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 18:00:35

  1.Nepulkit Pakso,jis tik Zmogus.Jei nesi zydas-Prezidentu nelaikys.2.Valdo
  zydu Werchas,o klapciukai visi iskaitant ir Makrona ir Merkel....visi
  myzniai,gal Lenkija ,Vengrija netriedzia ju idejom....

 • arz to faxius 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 17:45:28

  pamenu,kol vyko prezidento nuvertimo kampanija,kaip tokie piderai,kaip tu
  su gaidziabalsiu mamontovu prieshaky pisot smegenis per visas ziniasklaidos
  priemones...shakales grybkauskaites padelnikai...:)

 • Tikra tiasa 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 12:37:15

  Zydelis ar tevynes isdavikas jis tarnavo kgb

 • faxius 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 11:36:19

  manau Paxiu skelbsime sventuoju kankiniu.

 • s 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 10:03:48

  prisiminkit ką pasakė Paksui jo A.A. Mama, kai jis kopė valdžion....
  Tuo viskas pasakyta.

 • O 2017 rugsėjo mėn. 04 d. 08:37:55

  Buvo užmiršta to niekšelio Kakčio pavardė, bet jis kaip daktarėlis
  pasigviešė pinigėlių, o privertė Degutienė su Landsbergiu...

 • tam-paxius buvo... 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 21:44:26

  Paxius buvo prezidentu, 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 07:28:47
  tik gėdingai NUŠALINTAS.
  Taip buvo gėdingai nušalintas, pažeidžiant galiojančius įstatymus.Ir
  tai tebuvo kerštas už tai, kad nepasirašė Wiljamso pardavimo
  dokumentų. Surado kitą mulkį, kuris pasirašė už nedidelius
  pinigėlius, porą tūkstančių doleriukų kas mėnesį, atsieit už namo
  nuomą. Nors judo name Bumgartneriai niekad negyveno ir nesilankė, taigi,
  Kakty ,nekosėk ant Pakso, tu jo puspadžio nevertas

 • taip 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 21:31:26

  ir visus seimo pirmininkus taip pat...

 • Sygas 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 11:02:10

  Dabar jau Lietuvoje prezidentu galima skelbti BETKĄ NET IR KIPŠĄ.Dauguma
  lietuvaičių yra absoliučiai apatiški rinkimams ir ateityje bus labai
  lengva valdžiažmogiams be jokių rinkimų pasiskirti savus į
  prezidentus.

 • na 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 10:37:17

  ko jis nerimsta? Man toks įspūdis, kad šis žmogus kaip iš "ūko"
  išlindęs. Visas partijas perėjęs ir dar platina savo paistalus. O gal
  čia Paksienė jam rašo?

 • tu irgi ne prezidentas 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 09:12:56

  koks tau skirtumas, brisiau paksiau, tu išliksi vieninteliu
  apsitapšnojusiu ir parsidavusiu nuvytu buvusiu prezyyydentu.

 • Notalgija? 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 07:39:36

  Vieną kartą žmogeli susitaikyk su mintimi "ne tau, Martynai, mėlynas
  dangus"... Į tą pačią upę dukart neįbrisi.

 • to O 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 23:31:36

  Taip pritariu, kad su tokiu likusios tauto mentalitetu, bus sunku jai
  atgimti. Vadinamasis akademinis elitas užsiėmęs savais reikalais ir
  jiems taip gerai. Valdininkija dar vis kariauja tarp savęs. Politikai:
  senieji taip apsamanojo, kad taip pat vienodai rodo ir tik laukia kad
  pratempti iki pensijos, o jaunieji pasimetę kaip vaikiščiai patekę į
  nežinomą planetą. Žurnalistai iš degtukų skaldo malkas vežimais.
  Ir tik vienas teigiamas veiksmas Šou versle, kad dar patys linksminasi
  ir liaudį palinksmina...

 • Senis ožys 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:53:38

  Nykus žmogus. Kažkokia kapų atmosfera nuo jo dvelkia. Egoistinis,
  savanaudiškas pasitenkinimas. Valstybė nyksta. Psichologinis klimats
  –slegiantis. Valdžia imituoja darbą-

 • Tik mąstantiems 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:49:38

  LR Konstitucijos 78 straipsnis: Respublikos Prezidentu gali būti renkamas
  Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus
  gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau
  kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.
  Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems
  metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu
  balsavimu. Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne
  daugiau kaip du kartus iš eilės. Pasakyta aiškiai – Respublikos
  Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai… Ir nei Konstitucija,
  nei Konstitucinė Dvasia nenumato, kad LR prezidentą atbuline data gali
  paskirti Seimo pirmininko teigimu Seimas. Taškas. P.s. Baikite kažkieno
  užmačiomis dar kartą bandyti laužyti paties V.Landsbergio sukurtą LR
  Konstituciją

 • Nuomonė piliečio 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:48:55

  Autorius pamiršo paminėti, kad tai KGB agentas. Jo tėvas buvo draugas ir
  prie fašisto ir prie komunisto ruso. Matyt autoriui reikia daktarų
  pagalbos...

 • Albinas 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:48:20

  "V. Landsbergis į Lietuvos istoriją įeis kaip didis tautos skaldytojas."
  Ne didis, o didžiausias.

 • DZUKAS >JONAS 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:47:49

  Lansbirbis neisdygo, jis buvo paskirtas ir jo uzduotis isitvirtinti
  Sajudzio vadovybeje.

 • JONAS 2017 rugsėjo mėn. 02 d. 22:47:12

  LANSBERGIS NIEKADA NEBUVO DISIDENTU IR ISDYGO KAIP GRYBAS PO LIETAU
  SAJUDYJE IR PRISKIRTI NUOPELNUS JAM NEREIKETU.JUK BUVO RINKIMUOSE IR ZMONES
  PASAKE KA APIE JI GALVOJA.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MEDALIS: Kalgaryje vykusio pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionato vyrų svorio kategorijoje iki 120 kg lietuvis Amandas Paulauskas iškovojo bronzos medalį.
 • PASIRINKTA: teisingumo ministras Elvinas Jankevičius po Konstitucinio Teismo sprendimo atnaujino Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovo skyrimo procedūrą ir iš trijų kandidatų, pretendavusių tapti šios tarnybos vadovais, pasirinko Neringą Ulbaitę.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar pajutote ilgesnių mokslo metų naudą?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9   +13 C

   +13  +15 C

 

   +13  +14 C

  +24   +26 C

   +22  +26 C

 

   +22   +24 C

    4-6 m/s

    6-9 m/s

 

     7-10 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis