respublika.lt

2018 liepos 20, penktadienis

Rolandas Paksas. Tikslas – pavyti ir pralenkti Žirinovskį?nuotraukos (26)

2017 rugsėjo mėn. 23 d. 16:43:24

Aukštas tonas vis labiau ima dominuoti tarptautinėje arenoje, kur baigiama pasiekti ta diapazono riba, už kurios joks diplomatinis dialogas ir politikų susikalbėjimas tampa beveik neįmanomas. Pakanka pažvelgti vien į Šiaurės Korėją, kad atsivertų visa nūdienos pasaulinės galios beprotystės panorama.

 

Karštieji pasaulio taškai rusena, skleisdami globalios konfrontacijos ir „karštojo“ karo grėsmės nuojautas. Taikdarystės misija ir teisingumu grįsta tvarka baigia išnykti net iš krikščioniškos Europos politikos vertybinio arsenalo. 

Šia prasme kalbėti apie bendrą Europos Sąjungos užsienio ir saugumo politiką yra gan keblu. Ji praktiškai tiesiog neegzistuoja, ką iliustruoja valstybių susiskaldymas ir iš esmės neveikiantis bendras teisingų sprendimų projektavimo bei priėmimo mechanizmas.

Reikia pripažinti, jog būtent dėl šių priežasčių Briuselyje konstruktyvių pasiūlymų, kaip taikiai būtų galima sureguliuoti Rusijos ir Ukrainos politinius santykius Europos horizonte kol kas nesimato.

Tuo pačiu metu, norėčiau pabrėžti, jog šiuo metu Lietuvos užsienio politikos resursų „liūto dalį“ suryja vienas iš „karščiausių“ Europos taškų – konfliktas Rytų Ukrainoje.

Neseniai buvo atlikti skaičiavimai, jog Europos Sąjungos ekonomika patiria milžiniškus nuostolius dėl sankcijų Rusijai. Šie praradimai viršija 100 milijardų JAV dolerių, tuo tarpu Rusijos nuostoliai vertinami 52 - 55 milijardais dolerių. Kaip teigia Jungtinių Tautų Organizacijos specialusis pranešėjas Idrisas Jazairy, „bendra kaina, kurią jau teko sumokėti už Ukrainos krizę“ yra maždaug 150 milijardų dolerių.“

Norėtųsi pasiteirauti, kiek tokia vienplaniška „užsienio politika“ tiesiogiai ir netiesiogiai kainuoja Lietuvos biudžetui bei kokių „proveržių“ mūsų užsienio reikalų ministras gal būt įžvelgia netolimoje ateityje? Kokia Lietuvos verslo praradimų dalis dar yra paslėpta bendrame Europos nuostolių krepšyje?

Pagaliau, kokiais realiais svertais Lietuvos politikos atstovai disponuoja tarptautinių santykių konstravimo plotmėje, išskyrus kategoriškai kaltinimais grįstą retoriką?

Mūsų visuomenė taip pat tampa vis labiau įaudrinta ir įtari kaimyninėse valstybėse vykstantiems procesams. Visų pirma čia turėčiau omenyje Rusiją, Baltarusiją ir kiek mažiau – Lenkiją.

Lietuva yra tarsi pafrontės zona, kurioje perdėm jautriai reaguojama į kiekvieną krustelėjimą, jeigu galima taip išsireikšti, priešo apkasuose. Nuslinkus propagandiniam debesiui, sunku net patikėti, jog karinės pratybos ZAPAD – 2017 baigėsi taip ir neįvykus pranašautam Rusijos ir NATO kariniam konfliktui mūsų pasienio teritorijoje. Nurimus emocijoms, pravartu būtų suskaičiuoti, kiek moralinės ir ekonominės „naudos“ atnešė Rusijos karinių pratybų „užkardymo“ projektas mūsų šaliai.

Viena vertus, griežta retorika užsienio politikos kontekste, gali būti ne kas kita kaip valdžios instinktyvus noras nukreipti visuomenės dėmesį nuo pašlijusių savo šalies reikalų, socialinių bėdų ar ekonomikos problemų.

Kita vertus, esant įtampos prisodrintai situacijai, kategoriškai išsakyti politiniai kaltinimai kitų valstybių atžvilgiu gali turėti provokacinių tikslų ir iššaukti atsakomąją reakciją.

Kiekvienu atveju tai liudija atsiveriant didžiulę prarają tarp valdžios interesų ir visuomenės lūkesčių, tarpusavio pasitikėjimo trūkumą bei norą manipuliuoti galios deficitu.

Šia prasme, būdingas tokios „politinės veiklos“ stilistikos pavyzdys - prieš keletą metų itin dažnai girdėtas Rusijos populistas Vladimiras Žirinovskis (Eidelštein). Lietuvoje daugelis, turbūt, įsiminė šio radikalaus veikėjo raginimus laidoti radioaktyvias atliekas Lietuvos pasienyje ir galingais ventiliatoriais pūsti radiaciją į Baltijos šalis arba siūlymus lietuvius, kurie nenorės draugauti su Rusija išplukdyti į Jungtines Amerikos Valstijas.

Tai iš esmės atitinka dabartinių kai kurių mūsų valstybės veikėjų lūkesčius jėga diegti tiek vidaus, tiek užsienio politikos lauko konfrontacinių santykių modelius.

Kaip nebūtų gaila, agresyvi retorika ir fariziejiška laikysena politinės bendruomenės,  oponentų ir visos visuomenės atžvilgiu tampa bene vienintelis, sakyčiau išskirtinis vis labiau prastėjančios mūsų politinės kultūros bruožas.

Politinis susidorojimas revoliucinės kovos su korupcija kontekste yra tapęs kone kasdienio gyvenimo normaliu reiškiniu. Viešajame diskurse dominuoja aršios, tariamos pilietinės laikysenos tonas, kuris pasirinktai aukai nepalieka jokios galimybės, išskyrus su(si)naikinimą. Visi esame liudininkai, kaip ant liepsnojančio aukuro šiandien taip aukojama visa politinių partijų sistema.

Gyventojai tampa tarsi nematomos galios bendrininkais, kurių psichologinę būklę sąlygoja taip vadinamas Stokholmo sindromas, kuomet pačios aukos pradeda jausti teigiamus jausmus savo pagrobėjui, nepaisant to, kad jų gyvybei ar sveikatai yra iškilęs realus pavojus.

Lietuvos vidaus politikos rinka jau seniai yra perpildyta įvairiausiais skandalais ir politikų  pasisakymais, kuriuose dažnu atveju apsiribojama tik problemos konstatavimu.

Tarkim, naujausia žinia, kad Lietuvos parduotuvių lentynos užpildytos prastesnės kokybės maisto  prekėmis nei tų pačių gamintojų produkcija Vakarų Europos šalyse reiškia ne ką kitą, kaip visišką mūsų valdžios institucijų apkiautimą ir abejingumą paprastiems šalies gyventojų poreikiams.

Jau seniai buvo galima politiniame lygmenyje bendradarbiauti su Rytų ir Vidurio Europos šalimis išreiškiant bendrą protestą Briuselio komisarams dėl verslo bendrovių keleriopų standartų ir manipuliacijų pigesnėmis žaliavomis.

Galima būtų klausti, kodėl mūsų balso nėra kartu su Vyšegrado grupe – Čekija, Vengrija, Lenkija, taip pat Bulgarija, kurios reikalauja užkirsti kelią žmonių diskriminacijai Europos Sąjungoje ne tik prastos kokybės maisto produktų atveju.

Simboliška, jog šią savaitę įvykusioje 69 – oje “Emmy” apdovanojimų ceremonijoje, geriausio draminio serialo kategorijoje triumfavo serialas „Tarnaitės pasakojimas“, kuriame mąstoma apie tai, kaip naujose šiuolaikinės visuomenės transformacijoje randasi žmogaus pavergimo ir išnaudojimo formos, kaip subyra demokratinė visuomenės struktūra ir įsigali naujos diktatūros, kurių ženklus galima jau dabar atpažinti radikaliai besikeičiančiose nūdienos realybėse.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (26)

 • Bleka 2017 spalio mėn. 07 d. 21:51:43

  Mus valdo zyda kap ir TSRS...todel laukt ko nors pozytyvaus is ju
  beprasmiska.2.Kai gumines kulkas naudoja Ispanijoj-tylu,o va jei butu
  Maskvoje!Kazkoks zydelis pora valandu pasedi cypej ,paskui 10 dienu pas
  zmona kap Terleckas...!3.Ka daryt?Zyda lauk nuo valdymo ir ta daryt Visame
  Pasaulyje...

 • 1 2017 spalio mėn. 05 d. 15:57:35

  1

 • Alus gerti sveika/berods 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 09:36:30

  Valančius pasakė/
  Ypač gardus Latvijoj ir Lenkijoj/beveik dukart gardesnis,skaičiuojant
  eur/

 • Vytis 2017 rugsėjo mėn. 25 d. 00:39:40

  „Tapšnius Žirinauckį”,būk tiek malonus ir nebe reklamuok savo
  minusinio(tuo pasirūpino melai
  žiniasklaidoj)„išsilavinimo”.Skaičiuok centukus alui,jo tau ryt
  prireiks.

 • Tapšnius žirinauckį 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 23:56:40

  tuoj pralenks.

 • sss 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 23:34:20

  Paksas Prezidentas ir viskas ,kas daugiau

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 23:04:43

  >Pensininkui. Nereikia taip izuliai meluoti. Krymo niekas neuzgrobe. Krymas
  referendumo budu ( kaip dabar Katalonija nori pabegti nuo Ispanijos) grizo
  i savo tevyne Rusija. Nemeluok!!! ... ir grizk i palata, prasau. Taip bus
  visiems geriau.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 22:36:28

  >Pensininkui. As tiesiog gerbiu tikra ir vieninteli Prezidenta !!!

 • >Pensininkui 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 22:15:04

  Esi pilnas neapykantos Lietuvos žmonėms, nes tu iš Burokevičiaus
  kompanijos. Atsiprašau už tokį kreipinį, bet nusipelnei to...

 • straipsnis 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 20:09:46

  geras straipsnis

 • Pensininkui 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 18:16:38

  Galvok ką rašai.
  Tai gal Krymas priklauso Lietuvai,juk Vytautas buvo nužygiavęs iki
  Juodosios jūros,iš ten parsivežė totorių.
  Krymas buvo užgrobtas Rusijos okupantų.Atsimink,kad 93% RF sudaro
  OKUPUOTOS teritorijos.
  Rusija be okupuotų kraštų...000000000.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 15:26:15

  >>>Gaila.pamirso. Ir dar. Nereika kliedeti del Krymo. Ten referendumo budu
  rusai po keliu desimteciu grizo i Tevyne Rusija! Kas cia ne taip? O va,
  Katalonija dings is Ispanijos. Ir jai nereikia niekur grizti. Ka tada,
  brangusis, paciulbesi? Aaaa, rusai kalti... nu jo... net kai ne prasik...-
  rusai kalti. Gal geriau nerasinek nesamoniu jei neturi ka pasakyti!

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 15:17:15

  >>>Gaila.pamirso. Taip buvo fizine prievarta. Zmonems. O psichologine
  prievarta geriau??? Uzdarote Ignalinos AE. Nebeparduodate el energijos,
  nebandote paleisti 3 ir ketvirta reaktoriu, nebandote parduoti el energija
  Rusijai (Baltarusijai jau buvo parduodama ir niekas ten negalvojo apie
  Astravo AE), net nesvajojate parduoti el energija Lenkijai, jeigu reikes
  Vokietijai , Ukrainai. Atiduodate dykai Mazeikiu Nafta, supjaustote
  didziausia Baltijos juros regiono zvejybos laivyno laivus i metalo lauza,
  sunaikinate VISA pramone ir zemes uki, sveikatos apsauga ir svietimo
  sistema , isvarote VISUS darbingus ir protingus zmones is Lietuvos. Tai
  kaip- cia geriau ???

 • Kelmui 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 13:00:34

  Jus atmintis truputėli paveda. Pirmas Grybauskaitės vizitas į užsienį
  buvo būtent pas Lukašenką. Toliau, Obamai ragų statymas, FSB
  šeimininkavimas Lietuvoje kaip savo kieme. Ir staiga SKIEPAI, po kurių
  viskas apsivertė aukštyn kojomis. Beje dar pasidomėkite kas
  prastuminėjo į prezidentavimą Putiną, tai ir išvis velnias koją
  nusilaužtų.

 • iš salės 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 11:52:18

  teisingai tai teisingai parašyta, bet kas toliau?

 • Gaila.pamiršo 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 10:39:49

  Gerbiamasis Prezidentas pamiršo keturiasdešimtuosius - įžengia
  kariuomenė, žmoneliai gyvuliniais vagonais rieda į Sibirą, pamiršo
  Krymą. Pamiršo šitai ir redakcija, nes trina ir Paksui, ir lidlo gynimui
  nepritariančius komentarus. Tai laukiam dar vienų keturiasdešimtųjų?

 • Paksui Zirinovskis 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 10:08:56

  Ne laizytojas pas ji palauk niera deda teisybe į akis nori verk nori
  juokis kad mes turietume saugume prokuratūroje garbyngus vyrus tai nebutu
  tokio bardako kokį turime tos visus metus nebutu stogu įteisinti vagis
  jau baiktu atsiedieti bausmes butų tiesa tvarka bet dieje to
  nieraProsenelis.

 • EJ 2017 rugsėjo mėn. 24 d. 06:03:00

  "Europos Sąjungos ekonomika patiria milžiniškus nuostolius dėl
  sankcijų Rusijai. Šie praradimai viršija 100 milijardų JAV dolerių,
  tuo tarpu Rusijos nuostoliai vertinami 52 - 55 milijardais doleriu." - sako
  R.Paksas. ........ Akivaizdu, kad amerikonu sankciju ideja nusauna du
  zuikius vienu suviu: susilpninti abu Amerikos konkurentus (Rusija ir ypac
  ES). Amerika nuo bankroto gelbsti chaosas pasaulyje. Cia jie ir chaoso
  iniciatoriai ir ginklu pardavejai, ir melo skleidejai- jiems jau viskas
  priimtina. Nenuostabu, kad amerikonu ziniasklaida pila purva ant Korejos
  lyderio- yra formuojama pasaulio pilieciu neapykanta Siaures Korejai. Cia
  Korejos lyderis yra ir galvazudys tironas, ir vaiku prievartautojas, ir
  karo provokuotojas.... Baubu kurimo istorija primityviai kartojasi ir
  dauguma zmoniu tuo tiki.

 • Aš manau, 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 23:16:47

  jog R.Pakso mintys yra taiklios ir vertos dėmesio, bet priešams -
  rakštis minkštoje vietoje, nes jie jos užsitarnavo...

 • žmogus - pirmajam komentatoriui. 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 23:10:29

  Turbūt sultingais kaulais konservatoriai maitina tave vietoje
  medžioklinio???

 • Ponas, ,,Agentas'' 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 21:28:32

  Tamstai pasakysiu,kad PIRMIEJI ,,gelbėtojai'' arba kaip dabar priimta
  vadinti populistai,buvo V.Landsbergio [žmonių nustumto nuo valdžios
  lovio]įkurta TS- LKD.
  Tiesa kas finansavo partijos įkūrimą [jos juodąją kasą] teisėsauga
  buvo pradėjusi knebinėti,bet...buvo per silpni ir byla nepasiekė
  teismo.
  Kas stovėjo ir stovi už Landsbergio liko neaišku.
  Maža to,2007metais Seimas dar kartą pabandė SUNAIKINTI TS-LKD
  partiją,paskelbdami ją TERORISTINE,bet toliau jokios reakcijos iš
  teisėsaugos nebuvo.

 • Agentas 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 20:03:16

  Kodėl niekas nekibina sisteminių partijų?

 • Kelmas 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 18:48:13

  Kažkada Lietuva norėjo būti TILTU tarp ES ir Rusijos.
  Kur tas tiltas dabar?
  Per 8 metus Grybauskaitė ne tik į Rusija nevažiavo,bet NESUGEBĖJO
  pasikalbėti [kol buvo ne vėlu] su Lukošenka dėl AE statybos.
  Grybauskaitė ir Kubilius turėtų būti ,,kalami prie kryžiaus'' už savo
  NEVEIKIMĄ.Nereikia ieškoti kaltų, kai kalti ...patys.
  Tarp kitko,negirdėjau Grybauskaitės priekaištų ES ir dėl maisto
  produktų.
  Nors gal ir čia Grybauskaitė su,,savo'' rėmėjais TS-LKD mato Rusijos
  ranką.
  Gėda.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 18:07:56

  Kaip visada aiskiai, suprantamai apie tai kas aktualu siandien. Sekmes,
  gerb. Prezidente!

 • pirmąjam ,,komentatoriui" 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 17:54:16

  Loja tik šunys, nežinojot ? Beje, dabar labai įdomu skaityti protingas
  Rolando Pakso mintis. Tik tam suprasti reikia kiek didesnio IQ, kurio jūs
  aiškiai stokojate.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • FILIPINAI: penktadienį Filipinuose pakeliui į darbą nušautas radijo diktorius, žinomas dėl kritiškų komentarų vietos pareigūnų atžvilgiu.
 • NELAIMĖ: per oro antskrydį Šiaurės Afganistano Kundūzo provincijoje, Gynybos ministerijos duomenimis, žuvo 14 civilių. Tarp aukų yra vaikų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +18 C

 

   +16 +17 C

  +23  +27 C

   +22  +26 C

 

   +22  +27 C

    0-3 m/s

  0-4 m/s

 

    0-3 m/s

 

USD - 1.1588 PLN - 4.3280
RUB - 73.5585 CHF - 1.1622
GBP - 0.8930 NOK - 0.8930
reklama
Sveikata Grožis