respublika.lt

2018 liepos 23, pirmadienis

Rolandas Paksas. Tauta „pasodinta“ ant antstolių adatosnuotraukos (52)

2017 gruodžio mėn. 02 d. 08:26:44
Rolandas Paksas, Europos Parlamento narys, buvęs Lietuvos prezidentas

Jie - valstybės įgalioti asmenys. Savo blankuose, antspauduose ir iškabose naudoja Lietuvos valstybės herbą - baltą Vytį raudoname lauke. Tą patį nacionalinį simbolį, kuris sužadino ir dar tikriausiai ilgai stimuliuos tautos patriotines aistras šimtmečio datos paminėjimo fone.

 

Pasklidę visoje šalies teritorijoje jie veikia tariamo teisingumo ir bendrojo gėrio labui. Reikalų su šia kariauna šiandien turi statistiškai kas dešimtas šalies gyventojas ir daugybė įvairiausių juridinio asmens statusą turinčių subjektų.

Tai itin pelningai veikiančios, valdžios institucijų minimaliai kontroliuojamos specifinės personos, laikančios „paimtus už gerklės“ daugybę mūsų valstybės piliečių. Ar galėtų kas bent apytikriai pasakyti, kiek žmonių yra pasirinkę emigraciją, kad atsikratytų jų čiuptuvų?

Tai - antstolių armija, kurios veiklą apibrėžia Lietuvos Respublikos antstolių įstatymas, Seimo priimtas dar 2002 metų gegužės 9 dieną, ir keletas poįstatyminių aktų, o jos savivaldą įgyvendina mistiniai Antstolių rūmai. Teisingumo ministerijos instrukcijomis „palaiminti“ antstoliai jau daug metų „dirba“ valstybės vardu. Tai atskira valstybės pareigūnų profesinė grupė, ilgainiui virtusi savotiška kasta, susikūrusi sau palankią sistemą, kuriai dosniai mokama privačiai.

Skola, kurioje „maudosi“ visa valstybės antstolių kariauna, jau yra pasiekusi sunkiai suvokiamą 3,8 mlrd. eurų mastą. Nekyla abejonių, kad ši didžiulė suma laike gali truputį kisti į vieną ar į kitą pusę, bet tai esmės nekeičia - visi skolininkų pinigai diena iš dienos bus nuožmiai išieškomi cento tikslumu.

Niekas neišdrįsta pasakyti, kad antstolių veikla jau kelia grėsmę ne tik atskiriems žmonėms, bet ir visuomenei.

Socialiniai šios veiklos padariniai yra didžiuliai. Šiandien, jeigu skola viršija du tūkstančius trisdešimt eurų, galima kėsintis į skolininko gyvenamąjį būstą.

Praktiškai galima neabejoti, kad iš savo namų jau buvo iškeldinta ne viena šeima su nepilnamečiais vaikais, tačiau visa tai gaubia abejingumo tyla. Valdžios ir visuomenės akyse skolininkas nevertas nė mažiausios pagarbos ar užtarimo, nepriklausomai nuo skolos atsiradimo priežasčių ir aplinkybių. Ar egzistuoja Lietuvoje statistika rodanti, kiek žmonių yra tapę benamiais dėl nežaboto skolų išieškojimo, tarkime, per pastaruosius dešimt metų?

Pavyzdžiui, vos metams praėjus nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, vien per aštuonių mėnesių laikotarpį 2005-aisiais buvo „įvykdytos 885 iškeldinimo bylos, 133 šeimos pagal teismų sprendimus priverstinai iškeldintos iš būsto nesuteikiant kito gyvenamojo ploto.“ Dalis iš jų iškeldinimo dieną kitos gyvenamosios vietos neturėjo.

Yra daugybė atvejų, kai į gatvę buvo keldinamos šeimos su mažamečiais vaikais, o jų butai daug žemesne nei rinkos kaina - praktiškai pusvelčiui - valstybės vardu buvo pardavinėjami varžytinėse.

Manyčiau, neatskleisiu valstybės paslapties sakydamas, kad net Teisingumo ministerijos parengtos sprendimų vykdymo instrukcijos vienpusiškai tarnauja antstolių interesams.

Antstolių hiperaktyvumas parduodant nekilnojamąjį turtą sąlygojamas neriboto godumo pelnytis iš gyventojų, patekusių į bėdą dėl įsiskolinimų už komunalines paslaugas, šildymą ir elektrą, arba įsiskolinimų bankams.

Manipuliuojant antstolių įgaliojimais namai ir butai dažnai parduodami etatiniams varžytinių dalyviams. Kiek tokių valdų, „sąžiningai įgytų“ antstoliams tarpininkaujant, šiandien turi visuomenės dalis, save laikanti respektabilia?

Kita ne mažiau svarbi klausimų kelianti antstolių veiklos sritis - administracinių baudų išieškojimas.

Gali susidaryti įspūdis, kad pats baudos išieškojimo procesas labiausiai apsimoka išieškotojams, todėl skolininko interesai ir baudos dydis šiuo atveju mažai kam rūpi. Pačių antstolių pateiktais duomenimis, „baudų už administracinius nusižengimus laiku nesumoka ir į priverstinio išieškojimo procesą patenka apie 30-40 procentų pažeidėjų.“ Gyvename tarsi nuolatinėje piktybiškų pažeidėjų apsuptyje.

Negalėjau patikėti savo akimis, kai sužinojau, kad viena moteris yra nesumokėjusi net 198 administracinių baudų ir tokiu būdu jos skola valstybės iždui siekia net 1 106 435 eurus. Būtų pravartu žinoti, kokią sumą sau už administracinį vargą yra priskaičiavęs tūlas antstolis?

Yra ne vienas toks atvejis, kai vienas žmogus turi šimtus nesumokėtų administracinių baudų, nepaisydamas visų antstolių naudojamų represinių instrumentų: grasinamų raštų darbovietėms, sąskaitų blokavimo, žaibiškai besisukančių delspinigių skaitiklių.

Antstolių areštuotos asmeninės fizinių asmenų ar juridinių asmenų sąskaitos dažnai paralyžiuoja bet kokią asmens veiklą, priverčia slapstytis, ieškoti nelegalių veiklos būdų, kad bent kiek galėtų egzistuoti.

Apie kokią laimės ekonomiką ir gyvenimo kokybės koeficientus gali būti kalbama Lietuvoje, kai daugybė žmonių kasdien patiria skurdą didinančius represinius valstybės teisingumo fronto dalyvių veiksmus?

Šiuo atveju svarbu ne materialinė gerovė, bendras ekonomikos augimas, bet ir egzistuojanti viena didžiausių Europos Sąjungoje socialinė nelygybė, lydima policinių priemonių, beteisiškumo ir pažeidžiamumo.

Greitųjų kreditų bendrovės, kurios yra pasodinusios ant beatodairiško skolinimosi adatos ir socialiai sužlugdžiusios ne vieną žmogų, reikalauja atskiro detalesnio aptarimo. Šiandien Lietuvoje, nepaisant formalių Seimo pastangų kažkada įvesti tam tikrų apribojimų, visu greičiu tebesisuka greitųjų paskolų reklamos, prisodrintos viešų gundymų šiuo būdu išspręsti grynųjų stygių, o skaudūs padariniai ir šalutinis poveikis, paženklintas suirusiais socialiniais ryšiais, šeimų griūtimis, priklausomybėmis, emigracija ir net savižudybėmis, iš tiesų mažai kam rūpi.

Visuomenei labai trūksta sąžiningo, atviro ir, sakyčiau, skausmingo dialogo šiais klausimais. Aiškiai išreikštos galingos interesų grupės vienareikšmiškai yra mažiausiai nusiteikusios ką nors keisti. Tačiau valdžios institucijoms būtina labai rimtai įvertinti susidariusią padėtį, parengti naują teisės aktų paketą, taip pat ir amnestijos įstatymą, kuris būtų svarbus žingsnis, pradedant atgauti bent mažą dalį socialiai sugniuždytų piliečių pasitikėjimo.

Dar XVII amžiuje anglų filosofas Tomas Hobsas (Thomas Hobbes) suprato, kad „nepaisant prigimtinių įstatymų, kurių kiekvienas laikosi, kai nori jų laikytis ir kai jis gali tai daryti nerizikuodamas savo saugumu, jeigu nebus įvesta jokia valdžia arba bus įvesta nepakankamai stipri valdžia mūsų saugumui užtikrinti, kiekvienas žmogus pasikliaus ir galės teisėtai pasikliauti savo paties jėga ir vikrumu, kad apsisaugotų nuo kitų žmonių.“

Valstybės tikslas - individo saugumas. Tačiau Lietuvoje net ir šiandien, XXI amžiuje, nėra pakankamai aiškiai šis tikslas suvokiamas, todėl valstybė nėra pajėgi užtikrinti teisingumo ir kiekvieno žmogaus saugumo.

Pasak T.Hobso: „Nesant pilietinės bendrijos, visada vyksta karas kiekvieno su kiekvienu. Kadangi blogo oro prigimtis yra ne viena ar dvi liūtys, o daugelis lietingų dienų iš eilės, taip ir karo prigimtis yra ne tikros kautynės, o aiškus nusiteikimas joms visą laiką, kol nėra jokio tikrumo, kad yra priešingai.“

Šalia to, kad lengva ranka jau esame palaidoję nacionalinę valiutą ir bankininkystę, patikliai tapome pažeidžiami ir visiškai priklausomi nuo svetimų bankų, nūnai vis labiau prarandame gebėjimus apginti savo piliečius nuo finansinių vertelgų. Maža to, lietuvių tauta šiandien vis labiau skurdinama valstybės vardu.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (52)

 • Kodėl antstoliai savivaliauja? 2017 gruodžio mėn. 06 d. 15:13:28

  Ogi todėl, kad valdžia leido pasiimti didesnę dali išieškotų pinigų
  iš vargšų žmogelių, tai padarydami žmogelius visiškais ubagais. Nors
  jie prisiekia atlikti pareigas sąžiningai, bet nė vienas antstolis
  neturi sąžinės pasiimant "atlygį" iš valstybei "didelio
  nusikaltėlio".

 • nesusipratelis 2017 gruodžio mėn. 06 d. 10:26:55

  palaukite chebra,kaip čia išeina?tai aš prisiimsiu paskolų,nemokėsiu
  už vandenį,elektrą ,šildymą prisidarysiu skolų ir paskui galiu
  piktintis kad mane perdavė anstoliui ir jūs chebra visi čia rašantys
  mane palaikysite?!! Tada varau imti paskolų,paskui švęsime savaitę
  kitą...Didelis ačiū jums visiems!

 • .............................01 2017 gruodžio mėn. 06 d. 10:14:26

  nuojauta 2017 gruodžio mėn. 02 d. 00:32:35
  Dar ne vakaras,bus dar daug ko įdomaus...
  VIENINTELIS NORMALUS KOMENTARAS

 • vidmantas 2017 gruodžio mėn. 05 d. 20:53:08

  Pritariu Paksui, antstolių kontoros lobsta ir teisingumo ministerija tai
  toleruoja. Kaip gyvena antstoliai, jų transportas, namai. ne mažiau kaip
  4 kartus metuose atostogauja egzotinėse šalyse. Tikimybė, kad kažkas
  iš aukščiausių pareigūnų gauna gerus atkatus.

 • Paksiui 2017 gruodžio mėn. 05 d. 20:39:10

  Labas rytas, Komjaunimo Rytas. Anstoliu padejejais dirba, rodos, paprasti
  zmones. Bet ju arogancija, atrodo, kad jie butu AT teisejai. Tad,
  pirmiausia paziurekime i save. Tu Paksai, nebereikalingas, yra naujas
  veikejas, mokantis kirsti medzius ir statyti paminklus.

 • Skaitytoja 2017 gruodžio mėn. 05 d. 15:28:09

  Pagarba autoriui už šį rašinį.

 • Koncierve Paksiau, 2017 gruodžio mėn. 05 d. 13:43:34

  pačiam trūksta babkių? Vis dar mažai, ane?

 • Jokiu nuolaidu! 2017 gruodžio mėn. 05 d. 08:49:32

  Ar teisingai supratau? Sako kad skolininkams negrazinti pinigu yra ok? Kad
  jiems amnestijos reikia? Skolininkai turi grazinti pinigus!

 • trumpai 2017 gruodžio mėn. 05 d. 00:52:19

  Kalta konser/VOČIŲ gauja

 • Kazio nuomonė 2017 gruodžio mėn. 04 d. 22:26:59

  Vieni pasodinti ant antstolių, kiti ant Maskvos adatos ir gina jos
  interesus, dirbdami Lietuvos vardu net Briuselyje.

 • Baba 2017 gruodžio mėn. 04 d. 17:57:16

  Ir atsikniskite pagaliau su visokiais savo kaltinimais bei priekaištais
  kartą ir ant visados nuo politikų ir konstitucinių dvasių persekiojamo
  jokio nusikaltimo Lietuvai nepadariusio, į politikos užribį neteisėtai
  nustumto Rolando Pakso.
  Tai vienintelis dar likęs politinis mohikanas, kuriam visada rūpėjo ir
  rūpi Lietuva ir jos žmones.
  Deja, netgi ir to net per ketvirtį amžiaus nesupratote...

 • Baba 2017 gruodžio mėn. 04 d. 17:27:55

  Gaila man tų komentatorių, kurie net neturėdami žalio supratimo kokia
  tų antstolių pareigybė, taip ant jų komentaruose putojasi. Laikas gal
  būtų įsisąmoninti, kad antstolis jokių sprendimų pats nepriiminėja,
  o tik vykdo bei įgyvendina teismo nutarimus. Teismas tik priima nutarimus,
  bet pats jų neįgyvendina. Tai daro antstoliai. Kaip ir laisvės atėmimo
  bausme nuteistuosius pavedama įgyvendinti policijai. Ir tiek antstoliai,
  tiek ir policija teismo sprendimų pakeisti negali ir, remdamiesi teismo
  nutartimi ir galiojančiais įstatymais, privalo juos vykdyti.
  Dar juokingiau, kai žmonės užsipuola advokatus, kad jie gina
  nusikaltėlius, nesuprasdami, kad tai ir yra jų pagrindinė funkcija
  ieškoti spragų įstatymų pažeidimuose, kad nebūtų piktnaudžiavimų,
  ir kad nebūtų nuteistas nekaltas žmogus.
  Belieka tik dar apkaltinti kareivius, kad jie žudo...
  Bent jau bandytumėte nors elementariai atsirinkti, kas iš tiesų yra
  tikrasis visų jūsų bėdų kaltininkas, o ne pultumėte pirmą, po ranka
  pasitaikiusį.

 • bigcatwar 2017 gruodžio mėn. 04 d. 15:53:31

  Pagaliau nors vienam daejo kad LR anstoliai uzsiima reketu. O kodel Seimo
  Chlenai nezino apie tai?

 • Paksai, 2017 gruodžio mėn. 04 d. 14:48:45

  Greitieji kreditai,va kur narkotikai tautai.

 • Paksai, 2017 gruodžio mėn. 04 d. 14:46:05

  Greitieji kreditai,va kur narkotikai tautai.

 • xxx 2017 gruodžio mėn. 04 d. 11:10:59

  valdžios, bankų, antstolių ir spekuliantų sąjunga tvirta ir
  negailestinga, eiliniam žmogui, kurio niekas valstybėje negina, prieš
  ją pasipriešinti neįmanoma, belieka konteineris, kilpa arba emigracija.

 • anstoliai 2017 gruodžio mėn. 04 d. 08:53:34

  nesusigalvoja sau įstatymų, jie veikia taip kaip jiems leidžia valdžia.
  Tokius rėmus jiems nustatė paksius ir tvarka su teisingumu, dar darba
  parcija su komuniagom padėjo :(

 • anstoliai 2017 gruodžio mėn. 04 d. 08:52:23

  nesusigalvoja sau įstatymų, jie veikia taip kaip jiems leidžia valdžia.
  Tokius rėmus jiems nustatė paksius ir tvarka su teisingumu, dar darba
  parcija su komuniagom padėjo :(

 • Domas 2017 gruodžio mėn. 04 d. 06:32:52

  Pagarba gerb. Paksui. Straipsnis teisingas visu šimtu procentų.
  Didžiausia Lietuvai nelaisvė tai turėti tokią laisvę. Laisva rinka
  negailestinga. Jegu jauna šeima dirba ir turi pajamas tai aišku viskas
  gerai, bet jei atsitinka kokia nors nelaimė, liga arba netenki darbo, kas
  vergovinėje sistemoje normalu ir šiai šeimai katastrofa, niekas
  neišgelbės. Faktiškai mes iškovojom ne laisvę o laisvą rinką kuri
  tobulai dirba vergvaldžiui. O tie vadinami delspinigiai tai tikra
  giljotina. Beje tarybinėje sistemoje tokių dalykų iš vis nebuvo, ten
  dirbantis žmogus buvo apsaugotas.

 • Bepigu kiauksėti,sėdint 2017 gruodžio mėn. 03 d. 15:13:10

  pinigingame Briuselio krėsle.
  Patriote,spjaukite į briuselinius-grįžkite Lietuvon !

 • Amnestijos istatymas 2017 gruodžio mėn. 03 d. 09:55:32

  Pagal dabartinius istatymus korumpuoti anstoliai gali maziausia skola
  isieskoti visa gyvenima jeigu kreditorius atnese anstoliui vykdomaji
  rasta-yra butinas senaties terminas-jeigu anstolis neisiesko skolos per 10
  metu isieskojimas nutraukiamas-taip yra daugelyje saliu

 • Aldona 2017 gruodžio mėn. 03 d. 05:29:17

  Lietuvos indėnai sparčiai nyksta. Žemės atsilaisvina. Viskas pagal
  gosdepo planą.

 • Viskas yra dėlto, kad 2017 gruodžio mėn. 03 d. 00:52:47

  Žydšaudžių bedvasių išgamų vaikai yra šiandieniniai
  prokurorai,teisėjai,daktarai, nariai,ministeriai.Užtat Lietuvoje ir yra
  kaip yra.

 • Giedra 2017 gruodžio mėn. 03 d. 00:50:56

  Lietuvoje teisingumo Morgas... :(

 • procesinis negatyvizmas 2017 gruodžio mėn. 03 d. 00:49:57

  teisė netgi civilizuotoje visuomenėje blogo žmogaus, blogo teisininko
  rankose gali tapti tarsi tirono įrankiu.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
 • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis