respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Rolandas Paksas. Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį?nuotraukos (11)

2018 rugsėjo mėn. 14 d. 17:07:11
Prezidentas Rolandas Paksas

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei Europos, nei atskirų jos valstybių. Tai tik Komisijos, kuri siekė įtvirtinti nedemokratines priemones, siekė pažaboti suverenių šalių savarankiškumą bei nuosekliai atstovavo stambiųjų korporacijų Europoje interesams, ataskaita apie prastai padarytus namų darbus.

 

Daug gražių žodžių. Daug nutylėtos teisybės. Daug nedemokratinių sprendimų, pridengtų demokratijos skraiste. Dar daugiau noro pažaboti valstybių savarankiškumą, jų suverenias teises. Dar daugiau paniekos žmonių nuomonei ir dar gerokai daugiau stebuklinių pasakų apie tai, kokia gera yra Europos Sąjunga ir kaip gera tautoms joje gyventi.

Tarp tų pasakų ir pasakojimų buvo neilgi ir ne tokie audringi plojimai, kokie būdavo sovietų laikais per draugo Leonido Brežnevo pasisakymus eiliniame kompartijos suvažiavime. Beje, jeigu pastebėjote tiesioginėje transliacijoje, posėdžių salėje plojo tik pirmosios eilės.

Jose sėdi tie, kurie išrado politikos naujakalbę su visokiais teisinės viršenybės principais. Sėdi būtent tie, kurie šiandien nustato, kas yra demokratija ir kas yra grėsmė tai demokratijai. Jie nusprendžia, kad žmonių nuomonė jau nėra jų nuomonė, bet ji jau yra „neapykantos kalba“. Jie sako, kad reikia stiprinti euro zoną, kuri iš tiesų per pastaruosius metus ne tik pati klimpsta į dideles problemas, bet vis labiau skurdina Lietuvos bei kitų Europos valstybių žmones.

Kai buvęs Liuksemburgo premjeras ir finansų ministras ponas Junkeris kalba apie mokesčių reformas, jų slėpimo pažabojimą, kurio vadovavimo metu būtent Liuksemburgas buvo viena iš didžiausių lengvatinių mokesčių zona, tai panašu į lapės pasakojimą apie tai, kaip ji saugojo vištidę.

Smagu, kad Europos Sąjunga jos Komisijos vadovo lūpomis gali pasidžiaugti net dvidešimt šešiais palydovais. Tik gal geriau būtų, kad siektume ne tik žvaigždžių. Pasiekime Europos žmonių širdis. Džiaugtis, kad leidžiame palydovus į kosmosą, bet žmonės skursta, atleiskite, kažkaip nei krikščioniška, nei europietiška.

ES biurokratai, išsigandę piliečių reikalavimų ir jų būsimo balsavimo kitais metais, linkę numesti „kaulą“ - Europos šalims nebereikės sukioti laiko; dėl vasaros ir žiemos laiko galės spręsti kiekviena valstybė savarankiškai. Imkit atgal šiek tiek turėto savarankiškumo. Gal manoma, jog šito užteks, kad žmonės patikėtų, jog Europos Sąjungoje iš tiesų yra demokratija? Jeigu taip, tai kodėl nekalbama ir nediskutuojama dėl esminių demokratijos reikalų santykiuose su Lenkija ar Vengrija, Austrija ar Švedija, bet tik klijuojamos etiketės?

Ir jeigu beveik valandos trukmės Europos Komisijos vadovo Ž.K.Junkerio kalboje negalima rasti aiškios krypties, link kurios artimiausiais metais ketina judėti Europa, tai yra ne tik rimtas Europos Sąjungos kolapso pranašas. Tai jau ir rimtas signalas Lietuvos politikams kuo greičiau apsispręsti dėl Lietuvos valstybės raidos ir jos krypties. Pirmiausia tai siūlyčiau padaryti visiems kandidatams į prezidento postą - kad visuomenei būtų lengviau pasirinkti.

Kiek ir kokios Europos Sąjungos reikia Lietuvai? Kokią ją matome suverenių valstybių sandraugoje ir kiek ji iš tiesų gina ir užtikrina mūsų piliečių politines, socialines ir ekonomines laisves? Kaip ir kiek bus ginama valstybės nepriklausomybė nuo politinės bei kultūrinės niveliacijos? Jei mes esame ES ir apsisprendžiame joje likti, ar bus lygiai ir vienodai įgyvendintos visos teisės į vienodas tiesiogines išmokas, socialinę paramą ir kitus dalykus?

Europą iš jos piliečių atėmė biurokratai. Būtent jie nustato tam tikras, visuomenei nepalankiais ES žaidimo taisykles. Privalome sugebėti atsiimti ne tik kontinentą iš neatsakingų asmenų. Privalome atsiimti teisę patiems pasakyti ir spręsti esminius tautų ir valstybių klausimus. Ir jeigu valstybė mato, kad didesnė dalis jos visuomenės nori pokyčių vienoje ar kitoje srityje, niekas negali turėti galimybių jokiais savo sugalvotais „teisės viršenybės“ principais tų pokyčių stabdyti. Nes iš esmės tai yra kaip ir Lietuvoje išgalvota „konstitucinė dvasia“. Kurios įkaitais padaromi ir politikai, ir piliečiai.

Sprendimas „pamokyti“ Vengriją, ketinimas taikyti sankcijas dėl jos vidaus politikos sprendimų, Europos Sąjungoje iliustruoja ne tik globalistų kovą prieš valstybių suverenumą. Tai gali tapti stipriu katalizatoriumi spartesniam ES irimui.

Prisiminkite, nuo ko prieš tris dešimtmečius prasidėjo vienos imperijos griūtis: nuo noro „į vietą pastatyti“ tris Baltijos valstybes. Ar Vengrija, Čekija ir Lenkija netaps šių dienų analogu Europos Sąjungoje 1990-ųjų Lietuvai, Latvijai ir Estijai?

Europos Sąjunga šiandien labai panaši į tuometinę imperiją. Su bruzdančiais pakraščiais (Italija, Švedija, Katalonija, atsiskiriančia Britanija) ir kol kas stabiliu centru (Prancūzija, Vokietija, Belgija). Sąjunga, kol kas taip ir netapusi imperija, bet grimztanti į vis gilesnes socialines ir ekonomines problemas. Neturinti lyderių ir žinanti tik du valdymo įrankius: rimbą ir meduolį. Kadangi meduoliai baigėsi, griebiamasi rimbo.

Ne pati geriausia priemonė, smerkiant smurtą artimoje aplinkoje, pasisakant prieš fizines bausmes ir propaguojant kitas europines vertybes. Ir vargu ar galinti būti efektyvi už lango šviečiant ne devynioliktam, bet jau dvidešimt pirmajam amžiui.

Todėl iš tiesų reikėtų pagalvoti apie kitą perfrazuotą frazę: pasigailėti negalima plakti. Ir labai gerai pagalvoti, kur Europos Sąjungos valdantieji turėtų padėti kablelį.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (11)

 • Vėl kakariekū 2018 rugsėjo mėn. 16 d. 00:57:15

  iš Briuselio.

 • Gads 2018 rugsėjo mėn. 15 d. 11:13:47

  Kur buvai kai vyko balsavimas del Vengrijos???? Ir kodel prunkstauji savo
  straipsniais kai leidi musu europarlamentarams susidoroti su Vengrija.

 • senis 2018 rugsėjo mėn. 15 d. 11:10:05

  TSRS sugriuvo ne todel kad norejo sutrukdyti atsiskirti pabaltijui, o
  todel, kad Rusijai nusibodo remti visas respublikas ir nusprende ju
  atsisakyti. Rusijai buvo pazadeta, kad ji bus priimta i ES ir NATO, bet tik
  atsikracius respubliku. Visa ta kovo uz nepriklausomybe, farsas. Sajudis
  buvo sukurtas kgb, kad isvarymas is rojaus nebutu toks akivaizdus.
  Andropovas tuo patikejo! Rusija vakarai apgavo, nes veliau pradejo kelti
  visiskai kvailas salygas. Tetcer buvo uzsimaniusi, kad RF pasidalintu i
  vienetus, kuriose butu ne daugiau kaip 20 milijonu gyventoju. Paskaiciuota,
  kad stojimo i ES ir NATO afera Rusijai kainavo tris kartus daugiau, negu
  Tevynes karas. Jeigu Paksui rupetu Lietuva, jis nesedetu 4 Reicho
  kanceliarijoje ant pinigu maiso, o dirbtu Lietuvoje, stengtusi, kad jo
  partija paimtu valdzia ir igyvendintu tai, ka jis mato reikalinga.
  Kassavaitiniais bobutes plepalais nieko nepakeisi.

 • Manau, 2018 rugsėjo mėn. 15 d. 08:09:05

  Tai vienintelis tikrasis Lietuvos Prezidentas

 • UzuojataTadui 2018 rugsėjo mėn. 15 d. 07:59:20

  Vargselis gimie mankurtu lietuviskai isigimelis vargsai nepykite ant jo.

 • ar jis išsiblaivo? 2018 rugsėjo mėn. 15 d. 07:55:18

  praaažilo palatos prezyyydentas - taip norisi būti tikru prezidentu...

 • << to tadui - Agnė 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 23:26:51

  Ko tu ,tadai, irgi lendi į "eterį" ? Nori kažką teigti,parašyti?
  Lygiai taip ir kiti nori savo nuomonę išdėstyti ? Tadui nepatinka
  Prezidento nuomonė ,o man ir kitiems - patinka !
  Taigi ,tadai, su savo reikalavimais - esi egoistas ?
  P.S. Vardą visada rašome didžiąja raide ! Nepamiršk !

 • :) 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 22:55:19

  komentatoriai, ar nevalge, ar galvose tik vejai, cia juk musu Prezidentas,
  butent jis yra tas tikrasis prezidentas. Jo mintys teisingos, kas jums
  nepatinka? Gal jus bunate ten, Br-iu =selyje ir zinote viska geriau? Nieko
  jus nezinote, bet leidziate sau visko niekinima ir kazkoki nesamoninga
  nihilizma. Mes laukiame, kada Lietuvos biurokratai ivykdys priimta teismo
  sprendima, pagal kuri p.R.Paksas vel gales kandidatuoti i prezidentus. O
  tada ir pamatysime.

 • KAI 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 22:50:19

  nesupranti, kas cia parasyta, tai ir nekomemtuok....

 • tadas 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 22:40:58

  niekaip nesuprantu sito klouno. ko jis lenda i eteri? visko turi, visko
  uztenka - sedetu sau viloje ir anukus supuotu. negi tas lovys taip traukia
  kaip narkotikas?

 • apie ka 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 22:07:37

  jis cia,populistiskai.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu sekmadienį pasveikino Saudo Arabijos karalių Salmaną bin Abdulazizą al Saudą Nacionalinės dienos proga.
 • NELAIMĖ: Prienų rajone nuo kelio nuvažiavo ir apvirto neblaivaus vyro vairuojamas automobilis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018