respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Rolandas Paksas. Kaukių šou tęsiasinuotraukos (38)

2018 birželio mėn. 01 d. 17:48:46
Prezidentas Rolandas Paksas

Spalvingas Bako šou Lietuvoje įsibėgėja. Visi esame netiesiogiai įtraukti į spontaniškai kuriamas naujas ir jau peržiūrėtas, viešųjų ryšių potėpiais paryškintas bei įvairiausiais rakursais žiniasklaidoje pateikiamas politinio serialo serijas.

 

Visuomenė iki ausų yra panardinta į slapto pasiklausymo, elektroninio susirašinėjimo, korupcinių ryšių, galybės tyrimų, nepabaigiamų bylų, šešėlinių schemų, užkulisinių susitarimų bei skandalų peripetijas. Politinių karščių atoslūgio dar nesimato net tolimame horizonte.

Anaiptol. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) vienbalsiai (tik vienam susilaikius) pritarus parlamentinio tyrimo dėl politikos ir verslo ryšių išvadoms, artėja nauja debatų banga Seime, pasigirsta raginimų dar tęsti bei išplėsti politinių intrigų naršymo koordinates.

Akivaizdu, jog NSGK balsavimo vieningumas dėl abejotino turinio bei vertės dokumento tikrai negarantuoja politinio protingumo ir nereiškia realaus politinių jėgų konsensuso. Jau iš pat pradžių ši tyrimo iniciatyva nekvepėjo konstruktyvumu ir neatrodė pagrįsta visuotinių interesų rūpesčiu.

Deja, pasitvirtino nuogąstavimas, jog šio, skambiai pradėto, tyrimo išvados bus paremtos medžiaga, kurią sudarė abejotinų slaptų VSD pažymų duomenys ir buvusių parlamentinių tyrimo komisijų išvadų fragmentai. Manyčiau, jog akademinėje bendruomenėje už panašaus lygio formuluočių kompiliaciją net pirmo kurso studentas vargu bau sulauktų teigiamo įvertinimo.

Jeigu šiuolaikinę valstybę suprantame kaip valdymo institucijų visumą, o valdymą kaip taisyklių, vadovavimo, reguliavimo bei kontroliavimo procesą, tai šiandien Lietuvoje šie kriterijai bei mechanizmai praktiškai nefunkcionuoja.

Būtent tai ir yra didžiausia valstybės grėsmė, kuri labiausiai diskredituoja institucijas, pažeidžia teisės viršenybės principą ir eliminuoja bet kokias visuomenės galimybes kontroliuoti valdžią bei politikus.

Būdai, kuriais plačioji visuomenė efektyviausiai galėtų kontroliuoti politikus, yra ne parlamentiniai tyrimai ar konstituciniai valdžios apribojimai, o veikiau partijų konkurencija bei interesų grupių veikla.

Šiame kontekste yra būtinas piliečių aktyvumas ir tikėjimas savo gebėjimu racionaliai paveikti valdžios sprendimus. Čia patikimiausias sarginis šuo, „visuomeninį interesą“ ginantis nuo valdžios, yra ne teismas, o žiniasklaida.

Tuo tarpu Lietuvoje matome, kaip valdžia ir politikai bando tik manipuliuoti žiniasklaida ir patys ima imituoti visuomenės gynimo nuo valdžios procesą.

Norėčiau pabrėžti, jog interesų grupių įtaka politikos formavimui glaudžiai siejasi su demokratijos esme, tačiau esant „ritualinei demokratijai“ visuomenė yra priversta stebėti, kaip valstybės institucijos nesugeba atlikti specifinių užduočių ir pasiekti specifinių tikslų - atlikti savo tarnystės piliečiams priedermių.

Valstybės institucijos turėtų užtikrinti visuomeninę tvarką ir būti tapatinamos su tais elgsenos stereotipais, kurie veikia stabilizuojamai, tačiau šiandien Lietuvoje sparčiai plinta kardinaliai priešingi procesai.

Esu įsitikinęs, jog turės dar praeiti šiek tiek laiko, kol šiame miglotame, ganėtinai dirbtiniame ir ciniškumu persunktame šurmulyje galės susivokti bei susiorientuoti toji visuomenės dalis, kuri turi gebėjimą savarankiškai mąstyti ir blaiviai vertinti politinius procesus.

Manau, lietuviai dar nėra visiškai praradę tikėjimo savo pajėgumu nušalinti valdžią, nepaisančią viešosios nuomonės, arba už viešo pareigūno padarytą klaidą ar nusižengimą išsireikalauti žalos atlyginimo.

Taip jau atsitiko, jog garsiojo Bako tyrimo išvadų paskelbimas sutapo su Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimu, kad Lietuvoje veikė Jungtinių Amerikos Valstijų CŽV kalėjimas, kuriame buvo kalinamas ir kankinamas Abu Zubaydahas. Jam valstybė turės sumokėti 130 tūkstančių eurų.

Šiuo požiūriu, nėra reikalo papildomai gilintis į Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo aplinkybes, tačiau norėčiau pabrėžti, jog mano asmeniškas pasipriešinimas CŽV kalėjimo atsiradimui sąlygojo tuomečio VSD direktoriaus Mečio Laurinkaus komandiruotę į JAV, po kurios prasidėjo sąmokslas prieš Respublikos Prezidentą.

Niekas nebūtų išdrįsęs išsukinėti rankų tautai, jeigu savo laiku aukščiausio lygio valstybės pareigūnai ir politikai nebūtų parpuolę ant kelių prieš svetimų interesų spaudimą.

Valstybė yra suvereni, arba aukščiausioji galia savo teritorijoje ir ji yra visos teisės - privalomų ir prievarta sankcionuojamų taisyklių - aukščiausioji instancija. Šiai valstybės suvereniai galiai yra pavaldūs visi individai, net ir tie, kurie formaliai atlieka valdymo funkciją.

Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas reiškia, jog Lietuvos valstybės suvereni galia visų pirma buvo paniekinta mūsų politikų ir biurokratų pastangų dėka.

Esu įsitikinęs, jog tai - Lietuvos pralaimėjimas kur kas didesne apimtimi, nei eurų suma, kurią Strasbūro teismas priteisė visų piliečių sąskaita sumokėti kankintam kaliniui.

Tai reiškia, jog Lietuvoje galėjo ir gali būti niekinamos žmogaus teisės, pro pirštus žiūrima į kankinimus, abejingai stebint valstybės institucijoms arba dešimtmečiais tęsiant ikiteisminius tyrimus.

Simboliška, jog už vadinamas Bako komiteto tyrimo išvadas tarp vieningai balsavusių buvo ir tas pats parlamentaras, kuris praeityje suko kažkieno „uodegas“, vadovaudamas parlamentiniam tyrimui dėl CŽV kalėjimo, veikusio Lietuvoje.

Tai tik dar kartą paliudija, jog tokie apsišaukę „tyrėjai‘ tikrai yra verti savo tyrimų.

Europos Žmogaus Teisių Teismas, tarptautiniai arbitražai ir nacionalinė teismų sistema ilgus metus nepristigs ieškinių, jeigu ir toliau Lietuvos politikai iš tribūnų skelbs ieškinius verslo subjektams, grasins civiliniu turto konfiskavimu ir bandys manipuliuoti teisėsaugos institucijomis selektyvios kovos prieš korupciją fronte.

Esu tikras, jog būtent neatsakingi politikų pareiškimai yra didžiausia grėsmė ne tik politinei sistemai, nacionaliniam saugumui, bet ir valstybės reputacijai bei jos patikimumui tarptautiniu mastu.

Norėčiau pabrėžti, jog Lietuvoje yra tapę populiaru užsimoti prieš nacionalinį verslą ir tai visų pirma yra didžiulė grėsmė nacionaliniam saugumui.

Tvyrant dūmų uždangai, kurią išskleidė pastarojo meto politinių skandalų grandinė Seime, pradėtos stumti referendumo įstatymo pataisos, kurios nuleistų kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės.

Šias referendumo įstatymo pataisas bandoma pateikti, kaip vienintelę alternatyvą išsaugoti emigruojančius piliečius ir nykstančią lietuvių tautą.

Šiandien tai jau pateikiama kaip visos tautos šimtmečio idėja, tačiau reiktų nepamiršti, jog tai dar vienas globalios Lietuvos projektas, kuris reiškia, jog nacionalinės valstybės likimas tampa nulemtas, o lietuvių tauta išsivaikščiojanti ir išsivažinėjanti po pasaulį.

Apgailėtina, jog referendumo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama, kad pilietybę apibrėžiančiam Konstitucijos 12 straipsniui būtų taikoma išimtis, leistų sprendimą referendume dėl nuostatų keitimo priimti su mažesniu rinkimų teisę turinčių piliečių dalyvavimu, reiškia, jog net ir čia politikai siekia tautą paversti savo užmačių bendrininke.

Bandymas manipuliuoti stumiant globalios libertarinės politikos įsigalėjimą Lietuvoje jau praktiškai neturi jokių pasipriešinimo atsparos taškų ir vertybinių ribų. Tai reiškia, jog tokie politikai, beatodairiškai siekdami globalios Lietuvos pasaulyje, baigia prarasti Lietuvą čia. 

„Kvailybė yra veikiau ne juslių klaidos ar ydingos išvados padarinys, bet tam tikra ekstazės atmaina: norėdami įrodyti kitiems savo vertę, jie darosi lyg apduję.“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (38)

 • Nebus 2018 birželio mėn. 07 d. 19:05:10

  Seime gerų permainų, žinoma, ir Lietuvoje, jei per rinkimus į Seimą
  vėl susigrūs čia sėdintys bemaž 25 metus nerenkami, o sąrašais
  "prisitvirtinantys" seimūnai.Iš jų nemažai yra kariaujančių prieš
  Prezidentą R.Paksą.

 • Ačiū " Respublikai" , kad spausdinate ! 2018 birželio mėn. 04 d. 19:09:04

  Labai laukiame Jūsų, Prezidente , pastebėjimų ! Nekreipkite dėmesio
  į kelių "perversmininkų" , ar juos prijaučiančių , peizalų pvz. ,
  "aš", "stebėtojas" , " senis" .Jie pasikeisdami rašo po kelis komentarus
  . Tai matyti iš komentarų turinio ir tų pačių rašybos bei skyrybos
  klaidų !
  Kompiuteris ir lėktuvo sparnas - čia ne prie ko !

 • liautumeisi pagaliau,,rašytojau'' 2018 birželio mėn. 04 d. 14:51:50

  Po kergimosi akto su uspaskiniais praganei aibę savo palaikytojų,todėl
  rašliava savo tik ir telinksmini juos...

 • paxiaus show 2018 birželio mėn. 04 d. 08:29:59

  tęsiasi nesustodamas.

 • lok, ciuci, lok 2018 birželio mėn. 04 d. 08:15:58

  net mg aferistai pasakė, kad paksius - durnelis.

 • Ozas 2018 birželio mėn. 04 d. 07:56:10

  Jau tau saulute leidziasi gudruti.

 • As 2018 birželio mėn. 04 d. 00:02:47

  Idomu kas uz paksiu raso tuos straipsnius(tokie rasineliai ne jo
  nosiai),antra-pats is to paties katilo(nedirbdami jokio darbo varto
  milijonus(zentas irgi).Tiesa,visi jie save vadina verslininkais ir
  elitu,paksius su dukra tai ypatingai stengiasi pareklamuot.Naba-gai!

 • to prose... 2018 birželio mėn. 03 d. 18:35:21

  a ranche tipa nebylo zhulikov,tut tok drug na druga polivajut,xotja i oni
  sami eshe xyzhe navernoe...

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 03 d. 09:20:37

  Nurimk liotčike,pasižiūrėk tavo JAK-as visai be stabdžių.Valdžion
  aukštai šovęs sparnus apsvilai,o krisdamas sėdimąją skaudžiai
  susitrenkei.

 • paksiau 2018 birželio mėn. 02 d. 21:19:47

  kodel visa laika tik grazbyliauji,laikas darbu imtis o ne pliupti tai ka
  visa tauta mato ir supranta

 • Prosenelis pensininkei 2018 birželio mėn. 02 d. 19:56:17

  Brangioji gražu gyvenimą nugivenai ar nematei kaip riejasi šunis dėl
  gardaus kaulo taip riejasi milijuonerei dėl milijuonu visi vagis aiskieja
  jau rašo pavardes penkiolika minučių paskaityk gal tada suprasi kas
  naikina tauta verčia vergais ubagais Lietuva naikina parsikviesdami visoki
  bruda laukime ką nutars valstiečiai žalieji seime siedi daug vagiu
  tautos ir Lietuvos naikyntoju aš labai abejuoju nors noriu tikieti
  Karbausku Skverneliu bet manau kad betautos padiejimo nieko nebus bet jie
  mus vadina runkeliais vatninkais avinais gal jie teisus nes jau trisdešimt
  metu kaip nuo mūsų peša vilna o mes blauname meeeeee.

 • ww 2018 birželio mėn. 02 d. 18:16:09

  nieko nepasikreis pakol kubilaus nepasodins o tuos konservatorious
  isosnaikins kaip tarakonus tada prades judet i prieki ir visus
  prisidirbusius sodint iki givos galv

 • x 2018 birželio mėn. 02 d. 16:51:59

  Kiek Tomkus gauna,už Pakso straipsnius,turbut ištrinsit komentarą.

 • Nusišnekėjo 2018 birželio mėn. 02 d. 13:10:00

  "Būdai, kuriais plačioji visuomenė efektyviausiai galėtų kontroliuoti
  politikus, yra ne parlamentiniai tyrimai ar konstituciniai valdžios
  apribojimai, o veikiau partijų konkurencija bei interesų grupių veikla.
  ...Čia patikimiausias sarginis šuo, „visuomeninį interesą“ ginantis
  nuo valdžios, yra ne teismas, o žiniasklaida."

 • Taip 2018 birželio mėn. 02 d. 13:06:07

  Ir ką Paksas nuveikė šią savaitę sėdėdamas Europarlamente.,Paksius
  laukia birželio 14d.,ar leis dalyvauti i prezidentus.,manau,kad leis.,2019
  jis arba mentas bus konkurentai.

 • To ir reikėjo laukti 2018 birželio mėn. 02 d. 12:32:13

  Visi ant tiek prisiškę ir korumpuoti, kad kur tik pirštu bakstelna - ten
  baisi Lietuvos naikinimo ir išgrobstymo smarvė. Vienus "demaskuos", kitų
  net neminės bylų "selekcininkai".

 • senis 2018 birželio mėn. 02 d. 11:45:11

  Paksas, turbut ir nenumano kas buvo valstybes vadovas, tuo metu kai buvo
  atimama Mazeikiu nafta, kai buvo steigiami CZV kalejimai, kai buvo
  nuverstas Lietuvos zmoniu isrinktas prezidentas? O gi valstybes vadovas
  buvo pats Paksas. Prie jo valdymo, gosdepas su Lietuva dare ka norejo.
  Greiciau, ta nelaimeli, pasodintu. Tersia Respublikos laikrasti.

 • kauke 2018 birželio mėn. 02 d. 11:07:17

  ir Rolandas turejo malunsparnininko uzdeta,dabar ir neaisku po kieno
  tuno,ne kalbos dirba Pone Paksai,o Zmogaus darbai ,tik va ne visi moka
  dirbti,o tik kalbeti .

 • Atsimerkite 2018 birželio mėn. 02 d. 10:25:00

  Atsimerkite visi-tai Amerika, jos CŽV kankino nekaltus asmenis (NŽT
  sprendimai), kurie tebekalinami žiauriausiame Gvantanamo kalėjime.
  bet kodėl niekas iš JAV nepareikalauja žalos atlyginimo, o priteisia iš
  "pastatų nuomotojų ".Tai tolygu nuteisti ne žudiką, o pastato
  savininką, kur įvykdyta žmogžudystė.Ir visi tyli.Kvailiai.
  Dė žalos atlyginimo, tai ją turi atlyginti amerikonai, o Lietuvoje-
  Laurinkus su melagiu Adamkum, kurie pažeidė įstatymus ir leido
  jankiams savavaliauti, lai jie sumoka žalą, o ne mokesčių mokėtojai.

 • Dviveidystė 2018 birželio mėn. 02 d. 10:11:53

  Paksas pamiršo, kad pats vadovavosi VSD pažymomis, kai saugumietis,
  tapęs jo partijos nariu lėkė į prezidentūrą su portfeliu.jeigu,
  pasak Pakso, reikėtų nieko netirti,tai reikštų, kad praturtėję vagys
  -ubagai turėtų išlaikyti prisivogtus turtus.kas nepatinka "teisuoliui" ,
  ar ne partiečių turtai verčia kelti tokius pasvarstymus? Juk visi
  žinojome, kad Lietuvą faktiškai valdė ne tie, už kuriuos balsavome,
  nes galėjome balsuoti tik už partiečių keliamus kandidatus, už
  partinius sąrašus , o nerinkti.
  Jeigu Lietuva išsivalys ,nuteis didžiuosius vagis-ji atsigaus.

 • Pensininkė 2018 birželio mėn. 02 d. 10:07:50

  Labai teisingi žodžiai pasakyti komentare "Bėda", jog nei pridėsi, nei
  atimsi. Manau kad dauguma taip mano, bet tie, kurie patenka nauji į
  valdžią bando kažką nuveikti, bet senieji, besėdintys Seime kaip
  širšės kandžiojasi ir neprileidžia prie savų pozicijų. Betgi Seimas
  tai visos tautos ir tie ambicijų apgaubti storu sluoksniu niekaip negali
  jų nusikratyti ir mąsto tik senomis nusistovėjusiomis dogmomis. Bet juk
  auga jaunoji karta ir kitaip mąstanti, tad pagaliau atverkite savo
  užpelkėjusias akis ir plačiau
  skaidriomis akimis ir širdimis žvelkite į aplinką ir jus supantį
  pasaulį ČIA VIETOJE, NE GLOBALŲ. Jei taip elgsitės pamatysite, kad
  Lietuvoje liks tik pensininkai ir jūs užpelkėję S E I M Ū N A I...

 • Bėda 2018 birželio mėn. 02 d. 09:31:09

  Manau,kad mūsų bėda yra ta,kad negirdime kas yra sakoma,bet žiūrime
  kas sako.Kaip padalino tautą į brazauskininkus (jau a.a.)ir
  landsbergininkus taip ir tęsiasi-dabar karbauskininkai ir vėl
  landsbergininkai.Juk tiek daug protingų ir sąžiningų žmonių yra
  Lietuvoje,drauge kalnus galėtume nuversti, mažą savo šalį paversti
  rojaus kampeliu,kad turistai iš užsienio plaukte plauktų,kaip vasarą į
  Klaipėdą kruiziniai laivai,gyventume gražiai.Bet tos nesibaigiančios
  rietynes prie gero tikrai neprives.Gaila,kad neatsiranda žmonių paskui
  kuriuos eitų tauta kaip prieš 30 metų.! Sveikinu Sąjūdžio
  trisdešimtmečio proga ir linkiu nepailsti,kovojant su dar vis
  pasitaikančiomis negerovemis

 • Tam 2018 birželio mėn. 02 d. 09:22:24

  Tam kaukiu baliuje dalivauji ponulli ir pats tai iseitu pats musi ir pats
  reki

 • Šitame baiseme bardake 2018 birželio mėn. 02 d. 08:51:50

  Butų labai juokynga kad nebutu skaudu ir graudu iki kur nuvazevome ir kur
  vazuojeme ????? Prosenelis

 • Garsus pirdals vandenyje 2018 birželio mėn. 02 d. 08:42:55

  Manau liks tik smulkus burbuliukai Prosenelis

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018