O.Strikulienė: Įsimintiniausi Seimo darbeliainuotraukos (8)

2018 spalio mėn. 11 d. 08:00:44 Perskaitė 2884

Šios kadencijos Seimas jau darbuojasi dvejus metus. Ta proga turbūt bus pateikta statistika. Kiek priimta įstatymų, kiek projektų, pasisakymų. Tačiau, kad ir kokie būtų skaičiai, žmonės vis įsimena tik pikantiškiausius ar dramatiškiausius parlamento poelgius.

 

Privalomos diskusijos sesijose piliečiams atrodo tik plepėsena. Nes maisto kainos didėja. Buvimas posėdžiuose - sedėjimas ir nieko neveikimas. Nes maisto kainos didėja. Valdantieji atrodo neveiksnūs. Nes maisto kainos didėja. Opozicija taipogi neveiksni. Nes maisto kainos didėja. Žmonės, kad ir kaip būtų pikta politikams, labiau prisimena ne solidžius, bet pikantiškus įvykius. Jog šio Seimo kadencija prasidėjo jau eksseimūnės Gretos visureigio ir kailinių istorija. Taip pat įsidėmėjo irgi jau eksseimūno Kęstučio Pūko nevykusį asistavimą pretendentėms į Seimo nario padėjėjas. Be abejo, prisimena istoriją apie Mykolą Majauską. Galimai nevykusiai asistavusiam vienai moksleivei. Visi šie Seimo darbai, kuriuos piliečiai įsimena, įskaitant ir Petro Gražulio tėvystę, priklauso pačių pikantiškiausių darbų grupei. Faktas - joks priimtas įstatymas neįsidėmėtas. Maisto kainos brango.

Antrai pagal pikantiškumą darbų grupei priklauso Seimo narės Dovilės Šakalienės guvus pasilakstymas net per tris Seimo frakcijas. O taip pat šios Seimo narės pageidavimas, kad žiniasklaidoje pateikiama informacija būtų iki 50 proc. teigiama. Tai pačiai antrai pagal pikantiškumą darbų grupei priklauso Aušros Maldeikienės įtarimai neva promilių galinčiam pripūsti kolegai. Faktas - joks priimtas įstatymas neįsidėmėtas. Maisto kainos augo.

Dramatiškų ar net kilnių darbų grupei priklauso Matuko nemušimo įstatymas, Seimo nariui Mindaugui Basčiui grėsusi apkalta dėl sulaužytos priesaikos ir 2018 metų paskelbimas Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Faktas - piliečiai įsidėmėjo. Kelioms valandoms net pamiršo kainas.

Labiausiai piliečius suerzinusių darbų grupei priklauso alkoholio prekybos apribojimai, reklamos draudimai, ketinimas uždrausti šunims loti, piliečiams rūkyti balkonuose ir neleisti sodų bendrijose steigti vaikų darželių bei parduotuvių. O ką? Kai opozicija be oficialaus lyderio, galima priimti ir kopūstų nerauginimo įstatymą.

Šis Seimas nori prastumti referendumą dėl dvigubos pilietybės ir sumažinti Seimo narių skaičių iki 121. Nors ką tik padidino Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių iki septynių. Maisto kainos dėl to nenukris.

Tiesa, šis Seimas atliko ir reikšmingų darbų. „Valstiečio“, Seimo Gynybos ir nacionalinio saugumo komiteto pirmininko Vytauto Bako vadovaujama komisija ištyrė neleistinus politikų, daugiausia - liberalų, ryšius su koncernu „MG Baltic“. Tyrimas pratęstas. Kitaip suformuota komisija, vadovaujama Agnės Širinskienės, tirs galimus neleistinus opozicijos politikų ryšius ir su kitais verslo subjektais. Seimo laikinoji komisija, vadovaujama „valstiečio“ Arvydo Nekrošiaus, taip pat ištyrė ir nacionalinio transliuotojo LRT valdymo peripetijas bei ūkinę ir finansinę veiklą.

Seimas dirbs dar dvejus metus, dar daug naudingų ir nereikalingų įstatymų spės priimti. Kol kas mesijais šis Seimas netapo, tačiau nurašyti jį irgi dar per anksti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net