respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Laikas skelbti Lietuvos pilietybės loterijąnuotraukos (14)

2017 lapkričio mėn. 12 d. 11:39:38
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

„Respublikos“ savaitės žmogus - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis. Pritariantis, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės vyktų ne vieną, bet dvi dienas. Ir sutaptų su Lietuvos prezidento rinkimais.

 

Lietuvos prezidento rinkimai numatyti 2019 metais. Iki to laiko dvigubos pilietybės norėtojai dar gali užsimanyti ir trigubos pilietybės. Ar kiekvienai kojai bei rankai po atskirą. Tiesa, į dvigubą pilietybę galės pretenduoti tik ES ir NATO šalyse gyvenantys mūsų tautiečiai. Tad jei Baltarusijoje, prie pat Lietuvos sienos gyvenantis lietuvis užsimanytų lietuviško paso, jam tektų strimgalviais perbėgti, jei ne į mūsų valstybę, tai bent į Kiprą, Maltą ar Turkiją. Kita vertus, bent praktiškai įsitikintume, kiek kitose šalyse atsidūrusių mūsų tautiečių dvigubos pilietybės tikrai trokšta. Jei Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Uzbekijos, Pakistano, Turkmėnistano ir t.t. statistikos departamentai informuotų, kiek jų gyventojų prieš 2019 m. referendumą išsikėlė į Turkiją. Kad gyvendami NATO šalyje gautų išsvajotąją lietuvišką pilietybę.

Jei valdžia nori, referendumas įvyksta

Pvz., per dvi pavasario dienas džiugiai įstojome į Europos Sąjungą. Bet jei valdžia nenori, referendumai sužlunga. Kaip sužlugo referendumas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. Nei dvi dienas davė, nei parinko tinkamiausią laiką. Visaip stengėsi, kad piliečių iniciatyva patirtų fiasko. Bet dvigubos pilietybės idėja daugumai vienadienių mūsų politikuotojų patinka. Net dvi dienas duos. O kodėl ne dešimt? Kodėl ne dvi savaites? Referendumą galima paversti dvi savaites trunkančia agitacija. Kai agitatoriai kaip varovai veržiasi į žmonių miegamuosius. Verčia iš lovų. Reikalauja atlikti pilietinę pareigą. Lietuvi, nesnausk. Nebūk abejingas. Tavo balso laukia tautietė Stambule.

Galėtume surengti lietuviškos pilietybės loteriją. NATO ir ES šalių miestų, miestelių prekybos centruose. Su Lietuvos konsulatų ar ambasadų darbuotojais organizuoti akcijas, sutampančias su išpardavimais. Pvz., kas nusipirks tris varškės sūrelius, papildomai gaus ir Lietuvos pilietybę. Kur Lietuva yra, prie kasos išaiškins kasininkė. Duos atitinkamą lankstinuką. Paaiškins, ką su pilietybe veikti. Kokių tikėtis privilegijų. Ne, metro ir tramvajais dykai važinėtis negalima. Ką veikti? Nieko su pilietybe neveikti. Tiesiog turėti. Vienintelė sąlyga - spoksoti į pasą ir lankstinuką. Paskubėkite. Pilietybių skaičius ribotas. Loto - mūsų. Laimėjimas - jūsų.

Galėtume Lietuvos pilietybe prekiauti. Pasaulyje yra sutartinų vietų, kur galima steigti ofšorines firmas. Galėtume paskelbti vietą, kur laisvai, be jokio PVM, prekiaujama Lietuvos pilietybėmis. Pvz., Kalvarijų turguje. Galime prekiauti kilogramais. Duoti pusantros pilietybės. Įstiklinti. Įrėminti. Įvynioti. Inkrustuoti.

Kuo skiriasi pilietis nuo gyventojo?

Mes ir taip painiojame Lietuvos gyventojo ir Lietuvos piliečio sąvokas. Nes jei visi tikrai jaustųsi piliečiais, nekiltų klausimas - slėpti ar neslėpti nuo savo valstybės mokesčius. Pilietinės pareigos būtų savaime suprantamos ir nekvestionuojamos. Nepaisant, ar patinka išrinktoji valdžia. Tačiau, kai pilietybės sąvoka praskydusi pačioje Lietuvoje, rizikinga prisirinkti piliečių, kurių pilietybė dar daugiau išskydusi. Tarkime, Lietuvoje gyvena Jonas - tikro piliečio trečdalis. Nes du trečdaliai Jono jau ketina sprukti į Airiją. Nesvarbu, kad čia jį, mažiuką, gydė, svėrė, skiepijo, mokykloje mokino. Vis vien Lietuvai jaučia atmetimo reakciją. Fui - ir viskas. Be jos apsieisiu. Ieško ne priežasčių čia likti, bet bent kokio preteksto pabėgti. Toks pats ekonominis-emocinis bėglys, kaip iš Sirijos. Tik šviesesnio gymio. O Airijoje gyvena kitas Jonas. Lietuviškumo jame likę mažiau nei trečdalis. Naktį pažadintas neatsakytų, kas vadovauja Lietuvos energetikos ministerijai. Vaikai lietuviškai nekalba, kad greičiau asimiliuotųsi su vietiniais. Arba jei nepatiks Airijoje, važiuos į Norvegiją. Ratu aplenkdamas Lietuvą. Lauks, kol namie likusieji pakels šalies ekonomiką, algas, pensijas iki Norvegijos lygio. Štai tada galbūt teiksis sugrįžti. Bent dėl pigesnės stomatologinės procedūros. O mes inkščiame, maldaujame, siūlomės. Kad tie abu Jonai liktų mūsų piliečiais. Nors jie patys nenori. Jie patys išsipilietina. Ir joks pasas, joks popieriukas to proceso nesustabdys. Nereikia žemintis. Ir nereikia įsivaizduoti, kad lietuvis, neturėdamas dviejų pilietybių, praranda Tėvynę. Žmogaus gimimo vietos neištrins joks pasas.

Didybės apakintieji...

Mažos šalies politikai labai trokšta ko nors didingo. Tik vieni vaizdiniuose pamato didžiulę atominę, kiti - aukštųjų technologijų Lietuvą-slėnį kosmose. O treti - globalią pasaulio Lietuvą. Kupiną ispaniškai, švediškai, angliškai, portugališkai klegančių mūsų piliečių. Milijoninės minios. Mosikuojančios lietuviškais pasais, kaip atpažinimo ženklu. Nors pačios jau nesupranta, kas ten parašyta. Ir kam to paso reikia. Kinai taip galėtų padidinti ir pasaulyje nykstančių pandų skaičių. Prie pandų prirašę ir baltąsias meškas su barsukais.

Referendumas tik supriešintų pasaulio lietuvius. Nes gyvenantys ne ES ir NATO valstybėse pasijustų antrarūšiais. Lietuva faktiškai, visai ne diplomatiškai pareikštų, kad bijo lietuvių, gyvenančių Rusijoje ir Baltarusijoje. Bijo visų. Juos ištautina. Laiko juos rusais ir baltarusiais. Arba šnipais. Vertina ne gyvuosius, bet Sibiro aukų kapus. O šiaip piliečio pasas turėtų būti tik vienas. Ir niekada netapti kažkokių išimčių, derybų, manipuliacijų, kiršinimų objektu. Jei žmogus priklauso kokiai nors partijai, visuomeninei organizacijai, jis moka ir nario mokestį. Tik ne visi drausmingai. Tenka ir paraginti. Jei emigravusiems lietuviams už Lietuvos pilietybę tektų kas mėnesį mokėti Lietuvai po 1 eurą, dalis žmonių tą simbolinę prievolę vis vien pamirštų. O dalis ginčytųsi, kad Lietuva per daug lupa. Pakaktų ir 50 ct. Tad nereikia referendumais bandyti žmonių, nes galime nusivilti ir apsijuokti prieš pasaulį. Tarkime, mūsiškis emigrantas jau turi JAV piliečio pasą. Lietuviško gal irgi pageidautų. Šiaip sau. Dėl dar užsilikusių sentimentų. Bet jei tektų rinktis iš dviejų galimybių, apie 80 proc. emigravusių pasirinktų amerikietišką pasą.

Kodėl politikai nori referendumo dėl dvigubos pilietybės? Laikas nuo laiko apie tai užsimena? Galbūt kai kurie jau patys neatsimena, kokia jo žmonos, dukters ar anūko pilietybė. Bet svarbiausia priežastis - politikai iš tolo gražiau atrodo. Emigrantai labiau atitrūkę nuo Lietuvos realijų. Atvažiuos prieš Seimo rinkimus koks nors vietoje prisidirbęs politikas į Dubliną. Atveš koncertuoti kelias žvaigždutes. Apsilankys bažnyčioje. Padūsaus apie lietuvybę. Apsilankys lietuvio verslininko parduotuvėje. Ir emigrantai už gerą žmogų balsuos. Jei prie pat namų bus pastatytas laikinas balsavimo kioskas ar balsavimo autobusas. Per garsiakalbį traukiantis Pūko dainas.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (14)

 • zm 2017 lapkričio mėn. 13 d. 21:02:56

  Pilietybė NĖRA prigimtinė, tai ne tautybė. Nomadų ir kosmopolitų
  brukamas šlykštus melas.
  Fu.

 • DVARE 2017 lapkričio mėn. 13 d. 07:34:21

  GILI STAGNACIJA,ATSILIKIMAS,NIHILIZMAS.Pilietybe zmogus atsnesa gimdamas ir
  si teise turi but traktuojama kaip prigimtine,o kur jis nori gyventi,dirbti
  ES ir dar kokia pilietybe tureti tai jau zmogaus ne
  karbausku,liandzbergu,kubiliu ar anusausku reikalas.Ponai ziurekit po
  stalu....jau zeme dreba ir deka jusu seimu ir prazidentu sprendimais
  dirbtinis dvaras griuva.Normalu gelbetis senosiose ES salyse esanciose
  Sventosios Romos imperijpos zemese....Ten tvarka,kultura,mokslas,o si
  slinksbala,valstybe-tvaria bendruomene vargu ar betaps.Nebent Izraelio ar
  sarijato filialais.....Baisu kai kvailiai nesugebejo net tvarkingu saliu
  istatymu nukopijuot-tik voge,melavo,dalinosi.... ir sukure tik griuvanti
  Geidemino pajuokos kalna,kuris net gaivaus lietucio neatlaiko...

 • Na, aš manau, 2017 lapkričio mėn. 13 d. 05:55:46

  kad jūsų lietuviai niekas ir neklaus jūs norite ar nenorite jums reikia
  ar nereikia tos dvigubos .Susitvarkė kaip jiems reikėjo su žemės
  nepardavimo referendumu , susitvarkys ir su šiuo .Arba padarys kaip lieps
  ES , taip kaip ir padarė su tautine valiuta litu nes komunistas , o
  Lietuvą dar valdo komunistai, kitaip nemoka kaip būti rudnosiuku ir
  besąlygiškai vykdyti visas zadanijas iš viršaus.Belieka tik
  "palinkėti" sėkmės daugiapilietinininkams ir toliau daryti pajuokos
  objektą iš Lietuvos.

 • zm 2017 lapkričio mėn. 12 d. 22:13:38

  Loterijos globėja - super puper prezidentė, pavadinimas "izabelos
  ašaros". Galėtų prisidėti ir garbusis 2x neteisėtas prezidentas,
  negyvenęs Lietuvoje - apdovanotojas Sadekovo ir Borisovo.

 • Pritariu 2017 lapkričio mėn. 12 d. 21:29:42

  Puikiai paaiškinote dvigubos pilietybės agitatoriams jų
  ''patriotiškumo''tikslus,ačiū gerbiamai Olavijai,visada sugebate
  taikliai ir šmaikščiai demaskuoti mūsų apsimetėlių politikų
  veidmainiškumą

 • dviguba 2017 lapkričio mėn. 12 d. 20:42:47

  pilietybė- Lietuvos laidojimas. Ką reiškia, kad aš dar ir vokietis ir
  lenkas ir anglas ir amerikietis...., na o kas liko- antra- dar šiek tiek
  ir lietuvis.
  Reikia sudaryti sąrašą ir paskelbti viešai tų, kurie skatina,
  pritaria, pasisako už dvigubą pilietybę- Lietuvos laidotuves. Jie ir bus
  didžiausi tautos duobkasiai. Jie automatiškai praranda teisę į Lietuvos
  pilietybę. Sekančiame gyvenime gims kitoje šalyje, ir galės turėti tos
  šalies, kurioje gims pilietybę. Praradus tautos, kurioje gimė
  pilietybę, įgauna teisę- pasaulio pilietis. Tai atitinka pasaulio
  demonų draugijos- masonų ložės direktyvas- pasaulio okupacijos
  direktyvas.

 • zeka 2017 lapkričio mėn. 12 d. 17:54:19

  Dviguba pilietybė reikalinga personoms norinčioms prichvatizuoti dabar
  aptvarkytą , nešantį naudą turtą Lietuvoje.Jokių čia sentimentų nė
  su žiburiu nesurasi.o tiem kas dabar išvažiuoja tai giliai į viską
  nusispjaut , kaip toj vaikiškoj dainelėj"...kiaulė aš ir kiaulė tu ir
  visi mes kiaulės , jeigu ėsti bus gardu - mūs lovy pasaulis ..."

 • Jau geriau 2017 lapkričio mėn. 12 d. 15:27:35

  loterija,kur vienas is milijono laimi,nei dalinti kam pakliuve,kaip dabar!

 • o-o-o 2017 lapkričio mėn. 12 d. 15:25:59

  Suformuotas tipiškas vartotojas visuomet reikalauja, kad sistema
  patenkintų visus jo poreikius, kurie, beje, linkę tik didėti. Kai
  sistema nesugeba jo tenkinti, jis ieško, kas ir kur jo vartotojiškus
  poreikius patenkintų. Klausimas - kam vartotojui pilietybė, kuri kaip
  vertybė yra išmesta iš jo vertybių sistemos. Kadangi valdžiažmogiai
  tokie pat vartotojai, tai masinė kitų vartotojų emigracija jų nestebina
  ir negąsdina. Kitas klausimas - kam valdžiažmogiams reikalinga antroji
  pilietybė, kai žodžiai "patriotizmas", "tauta", "tėvynė", "valstybės
  interesai" išguiti iš viešosios erdvės, kaip neatitinkantys es reicho
  interesų ? Trečias klausimas - kas dar tiki, kad valdžios dvikojai
  kažką daro dykai ir be naudos sau?

 • Prašalietis 2017 lapkričio mėn. 12 d. 13:31:27

  P.S.Koks ir kieno bebūtų priimtas sprendimas dviejų pilietybių
  klausimu,"pasiektam"tokiam materialiniam ir dvasiniam skurdui
  visuose,"konstitucinio ar kitokio tautinio biznio darytojų",
  lygiuose,durnių laive bus tas pat kas buvo ir tęsiasi šiandien iki
  paskutinio "vis smagiau"išsivaikščiojančio tautiečio.Už visa tai
  "Ačių"partijoms ir vyriausybėms,jų šalininkams ir taip pat atatinkamas
  "politines"chebras aptarnaujančiai"žiniasklaidai".

 • Taip 2017 lapkričio mėn. 12 d. 13:01:52

  taikliai parašyta, kad geriau neįmanoma. Ačiū.

 • Prašalietis 2017 lapkričio mėn. 12 d. 12:55:01

  Dvigubos pilietybės priešininkai ar šalininkai nebaigai skaičiuoti
  "galimo biznio ar nuostolių" duosiančių šios dvigubo pilietybės
  galimybės turėjimas ar ne"intelektualiniams"skaičiuotojams ir visiemms
  kitiems tautiečiams. Durnių laivo"bizniniai intelektualai"nesuvokia,kad
  Konstitucinių tautiečių teises apsprendžia ne tautinis biznis ar
  nebiznis,o Konstitucijos laikymasis be LR Konstitucinio teismo primityvių
  interpretacijų dviejų pilietybių"pasidariusios LR KT dėka TEISINIU
  TERMINU dvigubos pilietybės" tema.

 • Jonas 2017 lapkričio mėn. 12 d. 12:42:58

  Mūsų pseudopolitikai, Balsio ir kt. lygio, referendumo tinkamai
  nesuorganizuos, jie nesugebės įtikinti dvigubos Lietuvos pilietybės
  pranašumu.

 • lietuvis 2017 lapkričio mėn. 12 d. 12:13:37

  as pries dviguba pilietybe.pasirinkimo laisve. isvaziavai del geresnio
  duonos kasnio,tavo pasirinkimas. tai butu nesazininga likusiuju atzvilgiu.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018