Kas sugriovė Darbo partiją?nuotraukos (30)

2016 gruodžio mėn. 15 d. 08:00:47 Perskaitė 8289

Kas nutiko su visai neseniai valdančiąja partija buvusia Darbo partija? Apie pasitraukimą iš jos pranešė buvę partijos pirmininkai Valentinas Mazuronis ir Vytautas Gapšys, buvusi ministrė Algimanta Pabedinskienė, keli jau buvę Seimo nariai ir t.t. Dar anksčiau, po pirmojo parlamento rinkimų turo (labai nesėkmingo), partiją paliko tuometė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Kalbamės su iki sekmadienio partijai laikinai vadovavusiu eksparlamentaru Vytautu GAPŠIU.

 

- Po sekmadienį įvykusių Darbo partijos pirmininko rinkimų iš jos pasitraukė visas būrys narių, tarp jų ir vieni šios politinės jėgos lyderių, taip pat ir jūs. Kas darosi partijoje?

- Situacija nėra lengva ir naujai partijos pirmininkei Živilei Pinskuvienei ją suvaldyti bus didelis iššūkis. Kaip ji susidoros - nežinau, nes ji turi savo įsivaizdavimą. Kodėl partija ėmė byrėti, negalima atsakyti konkrečiai, nes yra ne viena, o kelios priežastys. Vieni partiją paliko dėl vienų priežasčių, aš - dėl kitų. Ž.Pinskuvienė man nepaliko kitos išeities, pasisakydama suvažiavime. Jos rinkimų į partijos pirmininko postą programa buvo nukreipta į mane, todėl kitaip pasielgti negalėjau. Kiti dėl įvairiausių priežasčių pasitraukė, tačiau kiek su jais kalbėjau, dauguma sakė, kad jiems nepriimtina naujoji pirmininkė. Aš asmeniškai nė vieno neraginau ir neraginu trauktis iš partijos. O dėl manęs...

- Viskas dėl jums pareikštų įtarimų korupcijos byloje?

- Tiesiai nepasakė. Gal aš iš viso jai nepatinku. Ir dėl bylos, ir ne dėl bylos nepatikau.

- Kai atsisakėte Seimo nario mandato ir kartu neliečiamybės, tyrėjams tapote nebereikalingas?


- Gal dar būsiu reikalingas. Bet kol kas aš dirbu savo darbus, gyvenu savo gyvenimą, ir tiek.

- Negi partija ėmė byrėti tik dėl naujos pirmininkės? Juk ji dar beveik net nepradėjo dirbti. Be to, ji juk ne iš Mėnulio nusileido - pati partija ją ir išrinko.

- Kaip sakiau, kalbėjau su nemaža grupele žmonių, tai jiems Ž.Pinskuvienės asmenybė ir veikimo būdas yra nepriimtini. Jokių išorinių priežasčių dėl partijos byrėjimo nebuvo.

- Kaip manote, koks Darbo partijos likimas?

- Partija nėra vienas ar 15 žmonių. Tai labai didelė struktūra, tačiau ji žmonėms turi duoti žinią, kodėl jie turi pasirinkti šitą partiją. Kol kas to nėra. O baigsis valstybės dotacijos - ir nieko nebebus. Svarbiausia, kad iš partijos išeina žmonės, kurie buvo kuriantys, galvojantys. Tai yra blogiausia.

- Darbo partijos byla, byla jūsų atžvilgiu taip pat paveikė rinkėjus?

- Be abejo. Byla mano atžvilgiu sukėlė žmonių reakciją, tačiau joje iškelti klausimai neatsakyti iki šiol. O žmonės eina balsuoti ne rytoj ar poryt, kai paaiškės atsakymai, o šiandien. Todėl natūralu, kad tai turėjo poveikį. Nuo pačios praėjusios kadencijos pradžios Darbo partija jautė spaudimą. Kad ir iš prezidentūros, kuri nenorėjo, kad partija dirbtų koalicijoje. Jei pamenate, Loretos Graužinienės prezidentė labai nenorėjo skirti ministre, o po to, kai ji tapo Seimo pirmininke, abi labai gerai sutarė. Matyt, prezidentė, kaip ir paprastas žmogus, daro skubotas išvadas apie kitus žmones. O pamatė, kad Seimo pirmininkė neblogai dirba, - nuomonę pakeitė. Tačiau politiko tokia jau profesija, kad jis neturi daug laiko parodyti, kad padarė kažką gero.

- Galbūt tokia krizė partijos nebūtų ištikusi, jei ji būtų patekusi į Seimą?

- Dabar galima tik spėlioti, kas būtų, jei būtų, bet manau, kad krizė tikrai būtų buvusi daug mažesnė. O kodėl partija nepateko į Seimą, lėmė daug priežasčių: lyderystės pasikeitimai, bendras darbas koalicijoje, kurioje mūsų atstovai nesugebėjo pristatyti atliktų gerų darbų. Juk niekas negali paneigti, jog gerai, kad kultūros darbuotojams padidintos algos, kad padidėjo minimali mėnesinė alga, kad buvo padidintos pensijos. Tačiau gerų darbų pristatyti nepavyko. Politiko jau toks darbas - įrodyti rinkėjui, kad esi vertas būti išrinktas. Mums to įrodyti nepavyko.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net