respublika.lt

Gyventojus stebina COVID-19 testų rezultatai

atsakymus gauna ir testų nedarę žmonės

(0)
Publikuota: 2020 lapkričio 29 20:55:57, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 6 nuotr.
Dalis gyventojų, gavę atsakymus iš laboratorijų, nepasitiki jų teisingumu. Stasio Žumbio nuotr.

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės koronaviruso istorija įkvėpė gerai besijaučiančius, bet teigiamą COVID-19 testo atsakymą gavusius gyventojus papildomai tikrintis privačiose įstaigose. Tačiau, net jeigu atsakymai būna neigiami, valstybinės ligoninės tiki tik valstybinių laboratorijų tyrimais. Tad žmonės negali gauti reikiamų paslaugų.

 


Savo istorija su „Vakaro žinių" skaitytojais sutiko pasidalinti vilnietė Aurelija. Ji klausia, kodėl COVID-19 valdymo algoritme nėra galimybės pripažinti klaidą? Ji sako, kad čia vyrauja lygių ir lygesnių principas.

Aurelija laukė stuburo išvaržos operacijos. Išvarža jai užspaudė nervą ir paralyžiavo koją. Tačiau operacijos moteriai teks dar palaukti, mat mobiliame punkte atlikto koronaviruso testo rezultatas buvo teigiamas. „Kadangi jokių simptomų nėra, nepatikėjau ir tą pačią dieną pasidariau net 2 PGR (polimerazinės grandininės reakcijos) tyrimus privačiose klinikose: „Kardiolitoje" ir „Antėjoje". Jie abu - neigiami! Patalpinti e.sveikatos portale. Aš nesergu ir esu tuo tikra. Niekas nesusirgo ir neturi jokių simptomų mano artimoje aplinkoje. Sesuo, sūnus, draugai pasidarė testus ir jie - neigiami!

Labai panaši buvo ir eksministrės Rimantės Šalaševičiūtės istorija. Jeigu ji toliau gali vaikščioti į darbą, nereikėjo izoliuotis, vadinasi, jai COVID-19 diagnozė buvo panaikinta. Tokių „sėkmės" istorijų yra ir daugiau, bet jos neviešinamos.

Nesu nei eksministrė, nei Seimo narė. Man tiesiog reikia stuburo operacijos. Tačiau jos neatlieka, nes e.sveikatoje aš esu „kovidinė" ligonė ir tos diagnozės pakeisti niekas negali, nenori, bijo prisiimti atsakomybę? Realybė tokia, kad net 2 neigiami testai nepanaikina teigiamos NVSC diagnozės. Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre man buvo paaiškinta, kad tokiu pat algoritmu vadovaujasi visas pasaulis!" - pasakoja moteris.

Pagal dabartinę tvarką, jeigu liga yra besimptomė arba lengvos formos, po 10 dienų žmogus laikomas pasveikusiu. Tad operacija Aurelijai buvo numatyta po 10 dienų. Moteris baiminasi, kas bus, jeigu jos pirmasis testas buvo tiesiog supainiotas, o operacijos metu ligoninėje ji tikrai užsikrės koronavirusu: „Ar tai bus traktuojama, kad užsikrėčiau antrą kartą? O jeigu įvyko žmogiška klaida, tarkime, testai buvo supainioti, juk mano neigiamas testas galėjo atitekti tikrai sergančiam žmogui, kuris galbūt irgi laukė operacijos?"

Moteriai nesuprantama, kodėl laikomasi nuomonės, kad mobiliuose punktuose atlikti testai negali būti klaidingi. „Gyvenu tokiame absurdo burbule, kad trūksta žodžių! Juk tokie, kaip mano, pavyzdžiai ir augina „kovididiotų" skaičių! Jau nekalbu apie draugus, kuriuos dėl savo sąžiningo kvailumo pasiunčiau į priverstinę izoliaciją. Algoritmas nedaro išimčių, jeigu jau aš esu laikoma sergančia, visi mano kontaktai privalo izoliuotis, tarp jų ir vienas žmogus, kuris jau sirgo bei turi testą apie solidų antikūnų kiekį savo kraujyje. Algoritmas nedaro išimčių niekam, aklai jį vykdantys žmonės - taip pat!

Man leidžiami stiprūs nuskausminamieji dėl išvaržos, aš tikiuosi ištverti ir sulaukti operacijos dienos, pagal algoritmo nustatytas taisykles, bet ar galite būti tikri, jog tokios galimos klaidos nekainuoja gyvybių? Ketinu po operacijos pasidaryti antikūnų tyrimą. Įdomu, ar jis parodys, kad sirgau", - svarsto Aurelija.

Gyventojai dalijasi ir daugiau įvairių istorijų, kurios privertė abejoti, ar mobiliame punkte atlikto testo atsakymas yra patikimas. Pavyzdžiui, visus koronaviruso simptomus jaučiantys sutuoktiniai pasakoja nustebę, kai po patikros mobiliame punkte sulaukė neigiamų atsakymų. Nepaisant to, jie pasiliko namuose ir vengė kontaktų, bijodami, kad testai galėjo būti supainioti. „O jeigu mes gavome ne savo rezultatą, tuomet sukeltume pavojų aplinkiniams. Dėl viso pikto apie savo simptomus ir ligos eigą įspėjome ir aplinkinius, su kuriais kontaktavome. Tikimės, kad niekas daugiau nesusirgs", - pasakoja jauna moteris.

Socialiniame tinkle daugybė žmonių dalijasi istorijomis, kai testo rezultatus gauna netgi testo nedariusieji. Kurioziška situacija dalijasi ir jaunas vaikinas iš mažesnio miesto, kuriame neseniai įrengtas mobilus punktas. „Testui registravomės su draugu. Laikai buvo vienas po kito. Tačiau nenuvykome pasidaryti testų, bet atsakymus gavome. Mano - teigiamas, draugo - neigiamas. Ar tai reiškia, kad gavome mūsų laiku atvykusių kitų žmonių rezultatus?" - svarsto jaunuolis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s