respublika.lt

2018 birželio 20, trečiadienis

Griūva melo sistemanuotraukos (102)

2017 vasario mėn. 12 d. 10:30:10
Zigmas VAIŠVILA, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras

Vasario 1-ąją Europos Parlamentas diskutavo dėl JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) įsako, sustabdžiusio Barako Obamos programą dėl 11 tūkst. imigrantų perkėlimo į JAV 2017 m. Pasirodo, tai nesuderinama su esminėmis demokratijos vertybėmis - laisve, nediskriminavimu ir solidarumu. Priminsiu viešai skelbtas jų tezes:


a) „JAV visada buvo laisvės ir pagrindinių teisių šalis, o dabar D.Trampas toleruoja kankinimus“, o tokiais veiksmais „pati valstybė tampa nusikalstama“.

Z.VAIŠVILA.
Kol kas tik Lietuvos prezidentė Rusiją buvo pavadinusi teroristine, t.y. nusikalstama, valstybe. Drąsių „politikų“ gretos gausėja.

b) Toks JAV elgesys yra „išpuolis prieš Europos teisinę kultūrą ir esmines vertybes“, todėl EP paragino, kol draudimas neatšauktas, nekviesti D.Trampo apsilankyti ES.

Z.VAIŠVILA.
Bet ir uždrausti JAV prezidentui atvykti į Europą jiems nepavyks. Tikra problema EP lengvos duonos valgytojams. Nemanau, kad jie nepastebėjo būsimo JAV ambasadoriaus ES pareiškimų, kad eurui liko gyvuoti daugiausia 18 mėnesių, o ES ir 2017 metų pabaigos gali nesulaukti. Automatiškai neliks ir EP. Priminsiu, kad ir kita Sąjunga - TSRS - taip pat be jokios prievartos, tik keliems vyrams susirinkus Belovežo girioje, nesulaukė 1991 metų pabaigos.

c) Šis įsakas yra „gryna diskriminacija“, skirta kurstyti populizmui ir nacionalizmui. Tačiau Europos lyderiai atsilaikys „krūvai populistų ir nacionalistų, kurie nori mus sunaikinti“.

Z.VAIŠVILA.
Vargas Europai dėl tokių „lyderių“, nesuprantančių, kas vyksta. Vadinamieji Europos „lyderiai“, akivaizdu, jau nėra jokie lyderiai. Kol jiems už jiems mokamą atlygį reikėjo įgyvendinti JAV sukurtus besąlygiškų „laisvių“ be jokios atsakomybės siekius ES, tol jie buvo lyderiai. Tačiau tokie gali tik įgyvendinti kitų nurodymus, bet ne savo viziją. Jie ir neturi savo vizijos.

d) „Kas galėjo pagalvoti, kad taip greitai gali išgaruoti mums įprastos teisės ir laisvės? Tai simbolizuoja liberaliosios demokratijos mirtį.“ ES turi „imtis lyderystės išsaugant tarptautinę teisę, žmogaus teises ir laisves“ bei „sukurti Europoje priešingą modelį negu tas, kurį kuria D.Trampas“.

Z.VAIŠVILA.
Neįkursite priešingo modelio, t.y. JAV pagimdyto modelio, be JAV paramos ir, svarbiausia, be JAV lėšų ir JAV valdžios noro, kad tai jūs darytumėte. D.Trampas Europai pasakė aiškiai - pasirūpinkite savimi patys.

Šioje EP diskusijoje pasigedau diskusijos apie tai, kas vyksta ne JAV, o pačioje Europoje. Keletas naujų faktų:

a) Trečiajame pagal dydį Švedijos mieste Malmėje, kuriame 40 proc. gyventojų yra imigrantai, policija ir valdžia kreipėsi į visuomenę paramos, nes policija, kurioje dėl Švedijos ilgametės politikos imigrantų atžvilgiu nedaug lieka norinčiųjų tarnauti, nebesusitvarko su daugiadienėmis masinėmis imigrantų riaušėmis.

b) Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Scheuble), didelis kanclerės Angelos Merkel politikos rėmėjas ir aršus ES centralizavimo ir pavertimo viena valstybe apologetas, sausio 27 d. pareiškė apgailestavimą dėl Vokietijos „atvirų dienų“ perkeliamiems migrantams politikos: „Mes, politikai, taip pat esame žmonės ir mes taip pat darome klaidų, bet galima iš jų pasimokyti.“ Artėjant Vokietijos parlamento rinkimams, teks „mokytis“, nes vien 2016 metais V.Šoiblės vadovaujama Finansų ministerija šiems neteisėtiems vienašališkiems A.Merkel sprendimams išleido 21,7 mlrd. eurų.

Lietuvos atgimimo laikais (kaip dabar Lietuvoje nenorima prisiminti vadinamojo TSRS persitvarkymo laikotarpio!) Tarybų Sąjungą vadindavome MELO IMPERIJA.

Tai, kas vyksta šiandien pasaulyje, o kartu Europos Sąjungoje ir jos neteisėtoje narėje Lietuvos Respublikoje, taip pat reikia vadinti tikru pavadinimu - dar vienos, tik daug didesnės, pasaulinio valdymo sistemos, grįstos LABAI DIDELIU MELU, griuvimas.

Šios VISUOTINĖS MELO SISTEMOS griuvimas bus daug skausmingesnis. TSRS Kremliaus apologetai melavo ir mūsų Atgimimo laikotarpiu. Tačiau tuomet beveik visi mes supratome, kad tai yra MELAS.

Šiandien suprasti naująjį MELĄ daugumai mūsų žmonių yra labai sunku. Nes tai ne tik skausminga ir psichologiškai sunku. Žmogus pirmiausia psichologiškai bijo bet kokio naujo ekonominio, politinio ar, dar blogiau, karinio sukrėtimo. Todėl jam labai norisi tikėti, kad viskas aplinkui gražu ir saugu.

Laikas bėga negailestingai. Todėl pradėkime atsitokėti nelaukdami. Nuo ko pradėti?

Visų pirma nuo suvokimo, kad ne Lietuva ir net ne Ukraina yra pasaulio centras.

Daug metų truko ilgametė „lietuviška“ (tik kabutėse galima rašyti šį žodį) vietinė propaganda, finansuojama ir mūsų, ir vakarietiškomis lėšomis. Tačiau nepaisydami to pabandykime suvokti daug kam skaudžią tikrovę - naujasis JAV prezidentas ir Rusijos prezidentas bendrauja tarpusavyje ne dėl Lietuvos ir net ne dėl Ukrainos, kurios valdžia pakišinėja ne tik savo tautą, bet ir Lietuvą, atvirai skelbdama apie Lietuvos vykdomus ginkluotės tiekimus Ukrainos valdžiai. Šiuos du didžiųjų valstybių vadovus sieja kiti, esminiai, dalykai. Yra ir tai, kas juos skiria.

D.Trampas neatsirado lyg iš dangaus nukritęs. Tik labai paviršutiniškai galvojantieji gali taip manyti. JAV prezidento rinkimai yra vieno iš dviejų kandidatų rinkimai. Kiti - tik statistai. Vieną iš šių dviejų kandidatų - D.Trampą - pasirinko ir į šią startinę poziciją įstatė pakankamai stiprios ir įtakingos JAV jėgos.

Pagal svarbiausius kadrinius paskyrimus matyti, kad, pirma, tai yra JAV naftos kompanijos ir karinis pramoninis kompleksas. T.y. šios ir kitos įtakingos jėgos, supratusios, kad JAV nebegali mokėti už išpūstą viso pasaulio politinio elito politiką, beatodairiškai didindamos realia gamyba ir realiomis paslaugomis nepagrįstą BVP, kurio didžioji dalis yra finansinės ir su jomis susijusios paslaugos. Šie įtakingi JAV sluoksniai nusprendė nebeaptarnauti jų valstybės sąskaita tarpnacionalinių korporacijų, iš esmės nieko nemokančių JAV biudžetui. Naujoji JAV administracija nusprendė, kad buvusi JAV politika, dėl kurios ir iš JAV buvo iškelta didžioji gamyba bei valstybės pajamos, - tai ne jų politika.

Šią ekspansinę politiką, aptarnaujamą atviromis karinėmis intervencijomis, o nuo 1999 m. vadinamosiomis spalvotosiomis revoliucijomis, ir dangstomą vadinamosiomis liberaliomis vertybėmis, reprezentavo kita kandidatė į JAV prezidentus Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Todėl pasikartosiu - D.Trampas, remiamas įtakingų JAV sluoksnių, pakilo rimtam susirėmimui su tarpnacionalinėmis kompanijomis, kurios pasitelkusios visame Vakarų pasaulyje išvešėjusį „politinį elitą“ ir jį aptarnaujančią gerai mokamą žiniasklaidą, kurie gyvena iš šių orinių, realiais dalykais nepadengtų lėšų (vietinių ir iš šono primokamų), yra esminis dalykas.

Šią naują JAV politiką pradedantiesiems įgyvendinti rūpi ne dviejų „pasaulio bambų“ - Lietuvos ar Ukrainos - nepriklausomybė ir mūsų ekonominė gerovė ar saugumas. Jiems rūpi jų tikslai. Nes ekspansinė JAV politika atsigręžė prieš šią šalį - JAV doleriui gresia realus pavojus. Neužtenka tik emituoti jį.

Todėl neturėtų stebinti, kad ką tik NATO vadovybė, kalbėjusi vienaip, ėmė ir atidėjo NATO ir Ukrainos susitikimą dėl ginkluotės - paskelbta, kad NATO nenori erzinti Rusijos. Tokia nauja realybė.

Dar Lietuvoje nepaskelbta, kad JAV prezidentas įsaku sušvelnino JAV sankcijas Rusijos saugumui. Laukiama Kremliaus komentaro. Kodėl?

Todėl, kad naujajai JAV administracijai reikia rimtų bendrininkų, kad įgyvendinti jos, o ne Lietuvos, tikslus.

D.Trampui ir jo bendražygiams reikia skaldyti toli pažengusius Rusijos santykius su Kinija, kuri drauge su Rusija, Indija, PAR, Brazilija sukūrė Kinijos juanio alternatyvą JAV doleriui kaip rezervinei pasaulinei valiutai. Atkreipkime dėmesį į D.Trampo priešiškus pareiškimus Kinijos ir Irano atžvilgiu.

Ne viskas taip paprasta ir vienareikšmiška. Tačiau Lietuvai reikia labai atidžiai žiūrėti, kas ir kodėl vyksta. Ne tik nelįsti į visokias avantiūras su ginklų prekyba. Būsime palikti likimo valiai, kaip JAV ir ES likimo valiai paliko Ukrainą. Ir visų pirma dėl Ukrainos valdžios.

O ką gi daro Lietuva, prezidentė, Vyriausybė, naujasis Seimas? Be „skandalingųjų“ istorijų, matome tik tai, kad nuosekliai pagal prezidentės ir ministro pirmininko iniciatyvas urmu keičiami beveik visi dar nepakeisti valstybės įmonių ir tarnybų vadovai. Bijau, kad tikrasis šios „pertvarkos“ tikslas yra užsitikrinti, kad skęstančiame laive likusios lėšos būtų skirstomos tinkamai ir tam, kam reikia. O po to visi spruks iš šio skęstančio laivo paskui išsivaikštančią tautą? Kur? Visur ta pati krizė ateina. Todėl pats laikas susitelkti visiems Lietuvoje. Dėl bendro mūsų tikslo - mūsų išlikimo.

Domėkimės ir atidžiai sekime, ką daro Jungtinė Karalystė, kurios parlamento Bendruomenių rūmai ką tik 498 balsais prieš 114 balsuota už „Brexit“ įstatymą.

Nematyti mūsų valdžios valstybinio mąstymo ir valstybės politikos. Kaip valstybė judame iš inercijos nežinia kur. Mūsų pagrindinis buvęs vedlys JAV pasakė atvirai, kad JAV užsiims savo problemomis. Ne mūsų. Kitas vedlys - Europos Sąjunga - netruks išnykti. Ką darysime?

Visų pirma būtina užsienio politika ir skubus pasiruošimas dar vienam nenumaldomai artėjančiam valstybingumo atgavimui, jei jis įvyktų net ir be mūsų valdžios iniciatyvos. Tačiau nėra jokių tikro ruošimosi valstybingumui veiksmų - pasiruošimo lito grąžinimui, jo padengimo rezervo sukūrimo, pasirengimo sienų kontrolei, sąlygų sudarymo ne oligopolinėms prekybos sistemoms, o gamybai ir verslui, pirmiausia provincijoje, sąlygų jau beišnykstančiam smulkiajam verslui sudarymo...

Patiems nesirūpinant savo ateitimi, ja pasirūpins kiti. Norinčiųjų atsiras.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (102)

 • manau 2017 balandžio mėn. 26 d. 08:04:35

  Kad seimą reikėtu paleisti kaip nevykdanti visuomenei duotu pazadų
  nesilaikanti Lietuvos konstitucijos 47 straipsnis 147 straipsnis perrinkim
  seimą kad dar daugiau būtų kurie dirbtu Lietuvai.

 • pritariu 2017 vasario mėn. 26 d. 11:07:49

  Vaišvilą į prezidentus

 • ohohorr 2017 vasario mėn. 20 d. 22:14:10

  Kas gali atsakyti ar mes jau esame JAV kolonija ar ne , kodel mes taip
  bijome patys , ka nors spresti, net mazmoziuose matome , kas daroma
  pavyzdziui del dumu , deginimo zoles , nera kur siuksliu deti , jei ne
  vietoje tai tuoj baudos , okad privezti tankai saudo , dunina visokie
  pabuklai , negi jie yra sveikatos priduodantis ir taip mes kovojame su
  globaliniu atsilimu ?Nezinau , kas cia darosi gal koks virusas musu
  valdzios virsunes apsedo , jau kad paranoja tai tikrai , bet matosi , kad
  yra ir kitu bedu

 • xx 2017 vasario mėn. 17 d. 11:53:49

  pagarba Signatarui už tiesos žodį.

 • reikia 2017 vasario mėn. 17 d. 11:34:25

  reikia isleisti. lietuvos isdaviku knyga su ju biogravijom ir nuveiktais
  darbais idomu tokia mintis niekam nekilo

 • Lietuva 2017 vasario mėn. 13 d. 10:43:08

  neužsiaugino tokių lyderių kurie galėtų normaliai vadovauti valstybei
  ir dirbti jos žmonėms.O jeigu kur ir yra tai jie negali prasibrauti pro
  minią fiziškai stipresnių kurie nori pagerinti savo gyvenimą kaip nors
  prastumiant kadencijos laiką.

 • apmaudu 2017 vasario mėn. 13 d. 07:50:14

  Zigmas butu neblogas vedlys, jeigu gyvenime nebutu toks zanuda

 • Kęstas 2017 vasario mėn. 13 d. 00:39:52

  Audros debesų akivaizdoje užsidaro pelėkautų durelės visoms
  tradicinėms Lietuvos politinėms partijoms. Visos šios partijos pereina
  į kultūrinio liberalizmo ir libertarinės ekonomikos šalininkų gretas
  kaip tik tuo momentu, kai tie šalininkai triuškinami visame pasaulyje,
  kaip teorijoje, taip ir politikoje.
  Socdemai tapo tokiais šalininkais dar Brazausko laikais. Konservatoriai
  pasidarė tais šalininkais dabar, galutinai pasirinkdami G.Landsbergio
  vadovavimą. G. Landsbergis viešai pasisako už homoseksualių porų
  partnerystės įteisinimą. Jis neužsimena apie būtinybę apibrėžti
  šeimą tik per santuoką, nepritaria konservatyviam pagalbinio apvaisinimo
  variantui. Šį politiką liberalu vadina ne tik krikščionys demokratai,
  bet ir vyskupas emeritas Juozas Kauneckas. G.Landsbergio libertarizmas irgi
  yra ne naujiena.

 • Kęstas 2017 vasario mėn. 13 d. 00:38:49

  Vieninteliu Lietuvos išsigelbėjimu G.Landsbergis pripažįsta tik tokį
  Lietuvos dirbančiųjų pavertimą laikiną darbo jėga, kad kokia nors
  didelė išnaudotojiška užsienio bendrovė neiškentėtų pagundos ir
  ateitų į Lietuvą.
  Kokiam nors, pavargusiam nuo šeimos priespaudos ir neseniai iš kaimo į
  Vilnių pasprukusiam, jaunimėliui yra svaigi tokia laisvė. Bet tas
  jaunimėlis neišvengiamai toliau "civilizuosis" Vilniuje, ir augantis
  laisvės poreikis nuves tą jaunimėlį emigracijon. Nors tokia laisvė
  miela ir manipuliatyviems seniams, kaip V.Landsbergis ir Kubilius,
  pripratusiems prie užsienio bendrovių kyšių, bet, deja, tokie seniai
  irgi nėra amžini Lietuvoje (prakeikta senatvė ir Lietuvos medicina).

 • Kęstas 2017 vasario mėn. 13 d. 00:37:03

  Kaip teisingai nurodo žymusis sociologas Baumanas tokios "skystos
  modernybės" analizėje, laikinai įdarbinta darbo jėga nesugeba apginti
  net savo atlyginimų. Įsimylėjusieji, pasidavę trumpalaikės aistros
  traukai, niekada neišmoksta pakankamai aukštai vertinti įsipareigojimą.
  Žmonės jaučia, kad yra lengvai pakeičiami ne tik darbe, bet ir
  tarpusavio santykiuose, todėl siaubingai bijo būti palikti vieni, dėl to
  desperatiškai ieško santykių. Tuo pačiu metu žmonės vengia
  ilgalaikių santykių, nes nenori prarasti laisvės (atspėjote) ieškoti
  santykių. Todėl dauguma, anksčiau ar vėliau ieško lyderių, kurie veda
  prie stabilesnio gyvenimo ir išvaro kosmopolitus iš valdžios. Tik laiko
  klausimas, kada sulauksime lietuviškojo Donaldo Trumpo su lietuviškąja
  dauguma, stovinčia paskui jį. Tradicinės Lietuvos partijos dabar jau
  pasmerktos likti mažumoje ir Lietuvos politikos paraštėse.
  Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

 • Saulys 2017 vasario mėn. 12 d. 23:08:03

  labai gera ir apzvalga

 • Vytautas 2017 vasario mėn. 12 d. 22:53:58

  Analizuoti jie nieko negali nes apart trąšų, pilamų tonomis ant gatvių
  ir asfaltą, jiedu neišmano,o bankiniai ir universitetiniai ekonomikos
  ekspertai juos mausto kaip darželinukus.

 • Pagarba,,Respublikai,,. 2017 vasario mėn. 12 d. 22:11:40

  P.Karbauski,gal laikas padėti pagoniškas vertybes į saugos skrynią ir
  skirti p.Z.VAIŠVILAI apsaugą.Pradėkite mastyti valstybiškai.Laikas
  nelaukia .Juodieji maitvanagiai pasauliniu mastu naikina valstybes.Lietuva
  stovi ant bedugnės krašto.Ar Jūs su p.Skverneliu šito nematote,ar
  nenorite matyti///O gal pas mus viskas gerai///Viešai analizuokite
  valstybės padėtį.Paaiškinkit žmonėms esamą padėtį.

 • Tadas 2017 vasario mėn. 12 d. 22:01:26

  Ties Zigmas rašo

 • nuomone 2017 vasario mėn. 12 d. 21:48:19

  Vaisvila i prezidentus.

 • 2 jhr 2017 vasario mėn. 12 d. 21:25:44

  jhr - jungtine holeru republika...

 • ??? 2017 vasario mėn. 12 d. 21:23:00

  Bananinė Lietuvos Respublika - BLR (lyg Gudija), tai
  gal geriau Kiaulių Kaulo Krantas? vel ne..,
  belieka LDL!
  L-?
  D-?
  L-?

 • >>jhr 2017 vasario mėn. 12 d. 21:18:05

  jis ne trenktas,jis kirviu darytas.

 • Šakės 2017 vasario mėn. 12 d. 21:17:30

  Kietas straipsnis! Drasus straipsnis!
  Gaila, bet saukstai po pietu. Šakės! DLaivas arti dugno. Baisu!!!
  Ir zmones issilakste! Srautas vien tik dideja, kad tik nepaveluoti! Niekas
  nenori likti pavojingoj zonoj. Zonoje is patriotu, idiotu ir pijoku.
  Tikrai, tik dabar pastebejau, kad keiciami direktoriai...
  Sudie.

 • Žečpospolita 2017 vasario mėn. 12 d. 20:06:37

  vienintelis kelias susitaikyti su Lenkija ir vėl sukurti didžiąją
  Lenkijos-Lietuvos sąjungą, kaip kažkada. Čia nejuokauju, čia rimtai.

 • Oi 2017 vasario mėn. 12 d. 19:27:54

  Lietuvoje dar daug aklų ir kurčių avinų,kurie mato valstybės
  griovėją tik Landsbergyje,o nemato jų visose Lietuvos Seimą ir
  Vyriausybę sudarančiose korumpuotose "šaikose"-save pasivadinusiomis
  partijomis. Z.Vaišvilos niekas nepakeičia, nes jis neparsiduoda ir
  nepersidažo už tualetinį eurą,kaip lietuvinės šaikos,Seime
  balsuojančios už tokių įstatymų pataisas,kurios joms
  pelningiausios-daugiausia gauna "navaro". "Navaras", tai V.Uspaskicho
  terminologija- riebios korumpuotos "putos" - labai madingos visose
  partinėse šaikose, Seime ir vyriausybėje,sulipdytose iš "patriotinių
  šaikų",kurios Lietuvą parduoda vergijon be jokio patriotinio gailesčio.

 • Taip 2017 vasario mėn. 12 d. 18:55:00

  Todel Pasitikek Tiesa kuri yra ir Kelias ir Sviesa ir Gyvenimas.

 • va čia tai bent 2017 vasario mėn. 12 d. 18:17:49

  džiaugiuosiu,kad mano vaikai Anglijoje.o mum seniams tas pats kur mirti.

 • puškinas 2017 vasario mėn. 12 d. 18:06:01

  Ačiū Zigmai. Ačiū,kad jūsų niekas nepakeičia nei pažintys nei
  partijos.Ačiū už tiesą.sveikatos Jums ir stiprybės.

 • kai sugrius ES 2017 vasario mėn. 12 d. 18:02:35

  kas bus su Lietuva? Rusija teroristinė valstybė,su Lenkija irgi
  susipykę,tai prie ko mums glaustis reikės? Mūsų prežidentė
  išvažiuos į Ameriką,o ką daryti būrui?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • CEREMONIJA: trečiadienį iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto Senato posėdyje į Lietuvą su oficialiu dviejų dienų vizitu atvykusiam Airijos prezidentui Maiklui D. Higinsui bus įteikiamos VDU Garbės daktaro regalijos.
 • FUTBOLAS: Lietuvos futbolo A lygos čempionato 17-ojo turo rungtynėse antradienį Kauno „Stumbro“ komanda namuose 1:0 (1:0) įveikė Trakų „Trakų“ futbolininkus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar Lietuva patirtų didelių nuostolių, jei užsidarytų „Achema“?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +11  +14 C

 

   +11  +15 C

  +19   +26 C

   +19  +24 C

 

   +23   +29 C

    7-12 m/s

   2-7 m/s

 

     2-7 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018