respublika.lt

Dvejopi konservatorių standartai

(0)
Publikuota: 2019 liepos 20 07:01:13, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 5 nuotr.
Eltos, Stasio Žumbio nuotr.

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas pasmerkė tuo metu dar savo partietį Seimo narį Rimantą Joną Dagį pažeidus partinę drausmę ir metams suspendavo jo narystę. Tačiau tuo pat metu konservatoriai nė kiek nesmerkia ir netgi palaiko Seimo pirmininką, „valstietį“ Viktorą Pranckietį. Nevykdantį „valstiečių“ sutarties su koalicijos partneriais ir neatsistatydinantį iš Seimo pirmininko pareigų. Kas tai? Dvejopi standartai?

 

Anot TS-LKD Priežiūros komiteto, R.J.Dagys pažeidė partijos įstatų 130 punktą, kuriame nurodyta, jog TS-LKD Tarybos nutarimai privalomi visiems TS-LKD organams, įskaitant ir Seimo narius. O R.J.Dagys esą sąmoningai veikė prieš partijos kandidatę šalies prezidento rinkimuose Ingridą Šimonytę. Ir taip toliau. Vadinasi, Seimo narys R.J.Dagys, turėdamas Seimo nario mandatą, negali laisvai veikti, o V.Pranckietis gali?

Ne konservatorių problema

TS-LKD prezidiumo narys, Seimo narys Arvydas Anušauskas jokių dvejopų standartų neįžvelgė:

„Pranckietis nėra mūsų partijos narys. Reikia skirti žmogaus poziciją partijoje ir žmogaus poziciją politikoje. Mūsų partijos viduje taip pat vyksta karštos diskusijos, bet kai diskusijos baigiasi vienokio ar kitokio sprendimo priėmimu, tas sprendimas priimamas partijos narių žinion ir viskas tuo baigiasi. Sprendimas vykdomas. O diskusijos, kol sprendimai nepriimti, gali būti pakankamai aštrios.

Mūsų partijos nutarimas buvo prezidento rinkimuose remti Ingridą Šimonytę. Niekas neliepė mūsų partijos nariams pabrėžtinai I.Šimonytę remti ir visomis progomis akcentuoti, jog vykdai partijos nutarimą. Aš paramą I.Šimonytei aiškiai deklaruodavau, o kas nenorėjo to deklaruoti, galėjo vengti šios temos.“

- Tačiau vis vien eiliniams piliečiams neaišku, kodėl svetimą neklusnų partinį konservatoriai palaiko, o savą neklusnų partinį baudžia?

- Seimas ir partijos yra du skirtingi dėmenys. O dėl kitų partijų, tai kiekvienas politikas sukuria tam tikrą įvaizdį ir pagal tai jis yra Seime vertinamas.

- Suprantu, kad V.Pranckietis Seimo opozicijos yra vertinamas teigiamai, tačiau tuo pat metu tai itin neklusnus partinis?“

- Tai „valstiečių“ problema, kad susikūrė problemą lygioje vietoje, o ne viso Seimo problema. Mes „valstiečių“ problemos įkaitais būti nenorime. Mes esame skelbę, kad Seimo opozicija nedalyvaus V.Pranckiečio interpeliacijoje. Tegul patys iš situacijos išsipainioja. Galėtų viduje susitarti ir patys vieni nubalsuoti dėl V.Pranckiečio pakeitimo. Sako, kad balsų pakanka, bet tada turi visi balsuoti už nuvertimą.

Ar balsuos? Iš partijos V.Pranckietį išmesti jie gali, bet iš Seimo pirmininko posto - ne. Dar neaišku, koks tas koalicijos stiprumas, kaip jie slapta balsuotų. Paskutinėmis dienomis jau matėsi, kad socialdarbiečiai savo balsais nepalaikydavo „valstiečių“. Taip išreiškia savo nepasitenkinimą, nes jiems postai labai svarbūs. Bet Seimo tai neliečia. Aišku, jei žmogus pašalinamas iš partijos, nukenčia ir Seimo frakcija. Tačiau tarp Seimo darbo ir darbo partijoje vis vien negalima dėti lygybės ženklo.

Savo žaidimo taisyklės

TS-LKD Prezidiumo narė Irena Degutienė taip pat nedėjo lygybės ženklo tarp partijos ir Seimo:

„Kiekviena partija turi savo įstatus. Mūsų partija yra pakankamai sena, todėl veikia pagal labai griežtas veikimo taisykles. Bet partija nėra kalėjimas. Jei kas nors turi kitokią poziciją, dažniausiai pats pasitraukia. Gali ir narystė būti suspenduojama vieneriems metams, kaip kolegos Rimanto Dagio atveju. Kaip Lauryno Kasčiūno, Manto Adomėno, Mykolo Majausko. Kasčiūnas ir Adomėnas jau sugrįžo po metų. Majauskas dar greičiau. Kiekviena partija turi savo įstatus, savo žaidimo taisykles. O jei jos netinka, tai žmogus sustabdo narystę. Kiekvienas pats nusprendžia, kur ir su kuo jam būti.

Nežinau, kokie yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) įstatai, nes jie kiekvienoje partijoje yra skirtingi. Lietuvos socialdemokratų įstatai, kaip ir mūsų, yra labai griežti. Šit Neringoje įvykis dėl butų subnuomos, keli socdemai galimai įsipainioję - ir iškart sureagavo Algirdas Sysas ir Gintautas Paluckas. Įvykį svarstys jų partijos Etikos komisija. Jei įstoji į partiją, prisiimi partinę priklausomybę, tai ir turi laikytis jos žaidimo taisyklių. O Seimo nariu gali būti ir ne partinis.“

- Suprantu, jog būti partijoje - tai būti pusiau belaisviu. Tačiau tuo pat metu palaikomas V.Pranckietis, kuris, matyt, jau įgnoruoja ir LVŽS įstatus, ir LVŽS pirmininką?“

- Tai „valstiečių“ vidaus problema.

- Tačiau kodėl nepalaikomas kolega R.J.Dagys. Negi blogai ginti tradicinės šeimos vertybes?

- Ne apie tai buvo kalba. Ir aš apie šeimą turiu labai tvirtą poziciją, bet manęs dėl tos pozicijos niekas nekaltina. Ir visos mūsų partijos šeimos samprata yra labai tvirta.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate sprendimui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s