Daugiau interesų deklaracijų Seime visai nepadarė Parlamento skaidresnio
(3)
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs, ar parlamentaras Andrius Palionis, galbūt nedeklaravęs narystės Birštono medžiotojų klube „Lokupis“, nepažeidė įstatymų. Tiesa, net pats laikinai VTEK vadovaujantis dr. Virginijus Kanapinskas nelabai gali paaiškinti, kodėl reikia deklaruoti net narystę įvairiuose klubuose.
|
||||
Laikinasis VTEK vadovas Virginijus Kanapinskas paaiškino, kad smulkmeniškas deklaravimas yra Seimo išsigalvojimas. Stasio Žumbio nuotr.
|
Buvęs ilgametis Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas sako nesuvokiantis, kodėl dabar reikia deklaruoti vos ne kiekvieną žmogų, su kuriuo gėrei kavą.
„Dabar jau visiškai nusigrybauta. Kas pasikeis, jei deklaruosi, kad kartais eini pašaudyti žvėrių? Vieni kitus „pilavojam“, bet kas iš to? Juo labiau kad A.Palionis man sakė, kad tam klubui ir nepriklauso. Bet jei ir priklausytų, kodėl tai reikėtų deklaruoti? Juk medžioklėje jokie politiniai sprendimai nepriiminėjami. Aš esu aistringas žvejys. Tačiau negi turiu deklaruoti, kad žvejojau su Petru Petraičiu ar Jonu Jonaičiu, nes vienam buvo nuobodu?“ - stebėjosi A.Salamakinas.
Šiuo metu reikia deklaruoti ir narystes tokiose organizacijose, kaip, pavyzdžiui, „Rotary“, tačiau tai būtų iš dalies suprantama, nes ten aptariami ir valstybinės reikšmės reikalai. Tačiau A.Salamakinas mano, kad deklaruoti turėtų būti būtina tik tada, kai žmogus jaučia, kad gali kilti interesų konfliktas.
„Dabar perlenkiama lazda. Daugiau nieko neveiksime, tik deklaruosime. Todėl jau gimsta įvairių paradoksų. Pavyzdžiui, savivaldybių tarybose priimant sprendimus dėl žemės mokesčio daugelis politikų nusišalina ir nėra kam priimti sprendimų, nes VTEK yra išaiškinusi, kad nusišalinti turi tie, kurie valdo daug žemės. Bet tai subjektyvu. Aš turiu 0,5 ha ir man tai atrodo daug, o koks nors Ramūnas Karbauskis turi tūkstančius, ir gal jam tai atrodo mažai. Arba dabar verda batalijos, ar reikia nusišalinti, kai sprendžiama vandens kaina savivaldybėje. Bet juk visi naudoja vandenį, todėl lyg ir turėtų visi nusišalinti, o kas tada priiminės sprendimus? Todėl reikia atskirti plačiuosius ir siauruosius interesus. Vandens kaina yra platieji interesai, dėl kurių savaime niekas neturėtų nusišalinti. Bet jei politikas turi akcijų vandens įmonėje, tai jau kitas dalykas. Tačiau viskas suplakama į viena, norime pasirodyti šventesni už popiežių, tačiau efekto jokio“, - įsitikinęs A.Salamakinas.
Laikinasis VTEK vadovas V.Kanapinskas paaiškino, kad smulkmeniškas deklaravimas yra ne VTEK, o Seimo išsigalvojimas: „Reikia deklaruoti bet kokią narystę asociacijose, fonduose ir t.t., išskyrus narystę politinėje partijoje ir profesinėje sąjungoje. Narystę medžioklės klube reikia deklaruoti nepriklausomai nuo to, ar žmogus vėliau ketina teikti Medžioklės įstatymo pataisas, ar ne. Tokie reikalavimai atsirado 2016 m., o gal dar ir anksčiau. Seimas pats tokius reikalavimus nustatė, o mes tik vykdome įstatymą.“
Pasidalink:


Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
-
.
2017 spalio mėn. 24 d. 22:41:07
Nekenčiu politikų.
-
tiek
2017 spalio mėn. 24 d. 17:35:22
gana voliost durnių - realiai pagaliau paskelbs,kad verslinykai ,stambūs
akcininkai jokiu būdu negali dirbti įstatymus leidžiančioje
institucijoje.Nors ir besislepiantys už žmonų,giminių ,etc. Tai jie
daro didžiausią nuostolį Lietuvos visuomenei savo egoistiniais ,dažnai
vienadieniais nubalsavimais savo ,o ne visos visuomenės naudai. Niekada
tokiu atveju nebus anei deputato atšaukimo rinkėjų balsais, anei
civilizuoto prabangos apmokestinimo apie 30 proc. nuo rinkos vertės.
Reikalingas visai kitokios sudėties Seimas ,kad juo pasitikėtų
visuomenė. -
Taigi
2017 spalio mėn. 24 d. 15:49:00
Nesuprantama A.Salamakino pozicija. Jei jam atrodo, kad įstatymo
reikalavimai netinkami, tai būdamas Seimo nariu gali ir inicijuoti
įstatymo pataisas. Patys Seimo nariai priima įstatymus, o vėliau patys
jais ir piktinasi.
