respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • A.Rusteika: Silpnapročių ir lepūnėlių „balius“ baigiasi

  Jei kaime yra turtingas bernas, kuris visiems, esant reikalui, „išrašo“ guzų, tai susiklosto tam tikra tvarka, grindžiama baime ir autoritetu. Visiems patogus, jėgos panaudojimo grėsme palaikomas stabilumas, kuris leidžia prognozuoti įvykius ir planuotis gyvenimą.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 13:02:11

 • A.Rusteika: Numirėliai liks numirėliais

  Kai visi mūsų broliai miškuose buvo iššaudyti, išgaudyti ir išvežti, kada stojosi santykinė ramybė, o gyvenimas tapo išgyvenimu taip, kaip reikia ir špygų spaudimais kišenėje - jie vis tiek mūsų bijojo.

  2018 rugsėjo mėn. 17 d. 11:23:45

 • Rolandas Paksas. Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį?

  Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei Europos, nei atskirų jos valstybių. Tai tik Komisijos, kuri siekė įtvirtinti nedemokratines priemones, siekė pažaboti suverenių šalių savarankiškumą bei nuosekliai atstovavo stambiųjų korporacijų Europoje interesams, ataskaita apie prastai padarytus namų darbus.

  2018 rugsėjo mėn. 14 d. 17:07:11

 • A.Rusteika: Nepriklausomybė – kada nuo mūsų niekas nepriklauso

  Humoras, mokėjimas juoktis yra laisvės, inteligencijos ir proto ženklas. Pastebėjot, kokie rimti yra kvailiai, kaip oriai, pasipūtę kaip kalakutai ir reikšmingai burbuliuoja? Visada viską žino – ir puikiai žino, kad nieko rimto nežino – jie kaip šunys junta savo ribotumą ir bijo, kad tai neatsiskleistų, todėl yra pikti. Šunys irgi kanda iš baimės.

  2018 rugsėjo mėn. 13 d. 14:22:05

 • A.Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors darykim

  Toks įspūdis, kad premjeras nuoširdžiai norėtų pažaboti prekybos tinklų monstrus ir remti smulkiuosius prekybininkus, bet pats apie prekybą nelabai ką išmano. O patarėjai, kurie yra šios srities specialistai ir neabejotinai ten turi kiekvienas savų interesų, tuo naudojasi ir jį užmėto vienas kitam prieštaraujančiais pasiūlymais.

  2018 rugsėjo mėn. 11 d. 16:55:11

 • F.Kauzonas: Patikimiausias gydytojas - mirtis?

  Ne, aš nė vieno pikto žodžio negaliu pasakyti apie Lietuvos medikus. Ką ten aš. Net JAV prezidento Trampo patarėjas medicinos klausimais žavisi mūsų valstybės gydytojų profesionalumu. O mūsų „išskridėlių“ (žodis išeiviai seniai neatitinka tikrovės) periodiški sugrįžimai iš Europos, ir ne vien jos, susitvarkyti dantų ar kitų kūno dalių, o pakeliui dar aplankyti tėvų ir mokyklos draugų, argi nepatvirtina mano ir Amerikos prezidento patarėjo žodžių?

  2018 rugsėjo mėn. 03 d. 08:20:11

 • V.Radžvilas: Patyčios iš tikinčiųjų - tik beatodairiškas reklamos būdas?

  Po ypač įžūlaus išpuolio prieš tikinčiuosius per Žolinės šventę Turgelių bažnyčioje net „šiuolaikiškiausi“ ir „pažangiausi“, tai yra atlaidžiausi, „laiko dvasią“ tariamai atitinkantiems krikščioniškojo mokymo iškraipymams autoriai susisgribo ir išdrįso prabilti, kad toliau tylėti jau negalima.

  2018 rugpjūčio mėn. 27 d. 07:20:11

 • Prof. V.Radžvilas: Ar lietuviai dar atras Lietuvą?

  Prieš keletą dienų jaunas politologas Martynas Vaitys negailestingai griežtai, bet tiksliai diagnozavo lietuvių tautą galinčią pribaigti mirtiną ligą. Tai - beviltiškas mąstymo ir vaizduotės skurdas, neleidžiantis atskirti principinių, tautos būtį lemiančių, ir techninių, taigi antrinių, jos kasdienio gyvenimo klausimų.

  2018 rugpjūčio mėn. 17 d. 08:30:11

 • Mums pasisekė, kad Vilnius – Europos prostitutė

  Vilniaus kaip G taško reklama pataikė į dešimtuką, – rašo Bernardinai.lt. Žinoma, parafrazuoja Vokietijos televiziją „Stern“, bet pateikia kaip neutralų faktą.

  2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 12:11:21

 • V.Radžvilas: Vatnikai ir eurovatnikai

  Nežinia kelintą kartą atvirai parodžiusį neapykantą Lietuvai ir viešai pasityčiojusį iš jos karžygio Klaipėdos tarybos narį užgriuvo „net“ paties A.Tapino kelta masinio pasipiktinimo banga. Šį kartą rūstybė tokia didelė, kad pagarsėjusiam „vatnikui“ išdrįsta - koks žygdarbis! - net skelbti apkaltą.

  2018 rugpjūčio mėn. 01 d. 11:06:11

 • Ką popiežius Lietuvoje pasakys aršiems katalikams ir

  Vasaros pradžioje, baigiantis Seimo pavasario sesijai, įsiplieskė diskusija dėl Seime svarstomo Senovės baltų religinės bendruomenės ,,Romuva” valstybinio pripažinimo. Labiausiai prieš jų pripažinimą viešumoje stojo ketinęs dalyvauti prezidento rinkimuose Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

  2018 rugsėjo mėn. 20 d. 13:39:45

 • F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!

  Tiesą sakant, pavadinimas buvo „Parduodamas Europos vidurys - SOS!“ Bet sunerimau. O jeigu išgąsdinsiu Europą, ir ji, išvydusi ar išgirdusi tokį pagalbos šauksmą, pamanys, kad jeigu jau kažkas, Europos neatsiklausęs, jos patį vidurį nusprendė parduoti, tai netrukus, irgi neatsiklausęs, gali parduoti ir ją pačią. Kad išsaugočiau Europą nuo panikos, prisiverčiau „SOS“ išbraukti. Liko tik šauktukas...

  2018 rugsėjo mėn. 17 d. 08:33:47

 • O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais

  Buvusi teisingumo ministrė, o vėliau - savo noru atsistatydinusi teisininkė Milda Vainiutė jau siūloma į Seimo kontrolierius. Kad pakeistų dar balandį penkerių metų kadenciją pabaigusį Raimondą Šukį.

  2018 rugsėjo mėn. 14 d. 08:01:21

 • A.Rusteika: Kaip Jie mus myli

  Moterys tą žino gerai. Tuos žvilgsnius, intonacijas, pauzes, kūno kalbą, mimiką. Ką jis bekalbėtų, tūkstantis ir viena smulkmena akimirksniu parodo - jis tavęs nori, čia ir dabar, visais įmanomais būdais, matytais tik per filmus, kuriuos žiūri žmonai užknarkus.

  2018 rugsėjo mėn. 12 d. 07:00:11

 • Politikai lenktyniauja ir infantilumu

  Aprimus politiniam šurmuliui vasarą buvo atsiradusi patogi galimybė kiek įdėmiau pažvelgti į lietuviškos vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios valdžios reiškinius. O tai svarbu, nes jau labai greitai visų valdžios lygių rinkimai išsirikiuos į unikalią istorinio laiko ašį, kai vos per pusantrų metų išsirinksime visų rūšių valdžias.

  2018 rugsėjo mėn. 03 d. 08:25:11

 • Rolandas Paksas. Esu prieš 2,5 procento karo kirviams!

  Naujam politiniam sezonui Vyriausybė teikia dokumentą, kuriame numatyta vėl didinti krašto apsaugos finansavimą, kad 2030 metais šalies gynybai būtų skiriama 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto.

  2018 rugpjūčio mėn. 31 d. 19:55:47

 • Zigmas Vaišvila. Šimtmečio Rugpjūčio 23-ioji.

  Visus metus švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį. Pagarba profesoriui Liudui Mažyliui, neišlepintam valdiškų pinigų ir sveiku protu bei logiškai suvokusiam, kur reikia ieškoti Vasario 16-osios Akto. Lengvos profesoriškos duonos jam nedavė jokia LRT „ekspedicija“.

  2018 rugpjūčio mėn. 25 d. 11:29:52

 • Rūta Vainienė. Mokesčių daugiaaukščiai

  Dar nea­tau­šo Sei­mo pa­va­sa­rio se­si­ją dre­bi­nu­sios mo­kes­čių ir pen­si­jų re­for­mos pėd­sa­kai, o ete­rį jau vir­pi­na ki­ta pla­nuo­ja­ma nau­jų mo­kes­čių ban­ga. Šį­kart mo­kes­čių de­be­sys kau­pia­si ties au­to­mo­bi­liais. Tai, ži­no­ma, jau ne pir­mas kar­tas, kai iš­ke­lia­ma idė­ja ap­mo­kes­tin­ti au­to­mo­bi­lius.

  2018 rugpjūčio mėn. 15 d. 13:50:40

 • Už tai mes mokame (dėl lėktuvo raketos šūvio Estijoje)

  Šiandien paskelbta, kad virš Pietų Estijos skrydžio metu Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas „Eurofighter“ per klaidą paleido kovinę „oras-oras“ klasės raketą“. Spėjama, kad raketa nukrito 40 km nuo Tartu. Raketos AMRAAM, kurią paleido ispanų įgula, ilgis – 3,7 m, skersmuo – 18 cm.

  2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:35:09

 • Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

  Dvi baltų tautos iš vienos šaknies, vieno kamieno, tačiau kokie skirtingi keliai! Dvi valstybės, nebendraujančios kaip dera bendrauti gentainiams, dvi viena kitos beveik nematančios ekonomikos ir viena kitą užmirštančios užsienio politikos.

  2018 liepos mėn. 31 d. 10:35:31

1 2 3 4 5 6 7 ... 56
 • APSISPRENDĖ: prezidento posto 2019 m. sieksiantis diplomatas Vygaudas Ušackas skelbia dalyvausiantis TS-LKD organizuojamuose pirminiuose rinkimuose; šį sprendimą politikas pranešė iš karto po to, kai apie savo dalyvavimą prezidento rinkimuose patvirtino Seimo narė Ingrida Šimonytė, o ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad prezidento rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausomas kandidatas.
 • REAKCIJA: Mianmaro ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Minas Aungas Hlaingas pareiškė, kad Jungtinės Tautos neturi teisės kištis į šalies vidaus reikalus; taip jis reagavo į JT kaltinimus, kad Rachinų valstijoje vykdomas musulmonų rohinjų genocidas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018