respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

 • Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

  Dvi baltų tautos iš vienos šaknies, vieno kamieno, tačiau kokie skirtingi keliai! Dvi valstybės, nebendraujančios kaip dera bendrauti gentainiams, dvi viena kitos beveik nematančios ekonomikos ir viena kitą užmirštančios užsienio politikos.

  2018 liepos mėn. 31 d. 10:35:31

 • V.Mičiulienė: Jaunimui reikia realių galimybių

  Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos jaunos šeimos galės gauti 15-30 proc. siekiančias subsidijas pirmam būstui regionuose įsigyti, rodos, džiaugtis yra kuo. Garsi šalies humoristė, aktorė Violeta MIČIULIENĖ sako, jog tokios iniciatyvos šalies provincijos neišgelbės, jaunimui būtinos sąlygos įgyvendinti savo idėjas, kurti verslą, o patiems politikams neprošal iš tiesų pamatyti, kaip regionuose gyvena žmonės.

  2018 liepos mėn. 17 d. 07:25:22

 • Ieškau varano

  Mat kaip man pasisekė, kad laikau porelę kaimanų ir anakondą! Tai ir nepatiriu bėdų, kokios kamuoja kačių bei šunų šeimininkus. Nei man savo gyvūnėlius registruoti, nei čipuoti, nei skiepyti, nei prie pavadėlių segti (gal kas norėtumėt užmauti antkaklį anakondai?), nei kaimynų leidimo klaustis - mano lepūnėliai netriukšmauja…

  2018 liepos mėn. 14 d. 04:09:48

 • Valstybinis gyventojų reketas

  Kas gali būti paprasčiau už arbatos paruošimą? Įpylėte į arbatinuką šalto vandens, pastatėte ant viryklės, užvirinote. Užpylėte puodelyje arbatžoles ir po kelių minučių arbata paruošta. Paprasčiau nebūna.

  2018 liepos mėn. 13 d. 16:09:20

 • Nesprendžiant policijos problemų, žaidžiame su ugnimi

  Kad policijos sistemoje socialinis dialogas nėra toks, kokio norėtume, – ne naujiena. Atsidūrėme kurioziškoje situacijoje: vyksta viešieji pirkimai, siekiant geriau aprūpinti policijos pareigūnus, norima įgyvendinti „Programą 1000”, o pareigūnams krūvis gerokai padidėjo. Deja, užtektinai lėšų ambicingiems tikslams skirti nesiteikta.

  2018 liepos mėn. 10 d. 15:45:00

 • A.Juozaitis: Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

  Apgailėtina, kad Seimo dauguma sesijos pabaigoje balsavo už Referendumo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama padaryti išimtį numatomam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Šiame konkrečiame referendume, kurį tikriausiai paskelbs valdžia, sprendimui priimti tuomet jau nebereikėtų pusės visų piliečių balsų, o užtektų tik pusės iš tų, kurie atėjo.

  2018 liepos mėn. 02 d. 17:20:03

 • Tauta prieš bolševikinį kultūros užvaldymą, arba Kas yra Apskritas nulis?

  Mūsų kelio teisingumą patvirtina visos Europos Sąjungos, kuri vis labiau telkiasi apie savo europinę savastį, strateginės pastangos. Europos paveldo strategija XXI amžiui ir tarptautinės Lietuvos jau ratifikuotos konvencijos akcentuoja paveldo svarbą ir skatina plėtoti integruotą paveldo modelį, kurio tikslas – užtikrinti kuo efektyvesnį paveldo išsaugojimą.

  2018 birželio mėn. 29 d. 11:28:56

 • Tvarkietis Miroslavas: partijos sėkmė ir mūsų atsakomybė

  Ta neparanki R.Žemaitaičiui grupelė, tai partijos nariai, kurie viešai išdrįso pasakyti tai, kas buvo kalbama nuo pat pradžios ir išdrįsti viešai kelti klausimą: ar tikrai teisingai pasirinktas partijos pirmininkas, kuris balsuodamas LR Seime bei kalbėdamas viešumoje, reiškia savo nuomonę visos partijos vardu, pamina partijos vertybes ir moralę.

  2018 birželio mėn. 27 d. 12:22:01

 • LSS prezidento E.Sarkano komentaras apie KT nutarimą dėl studijų krypčių vertinimo ir laikino akreditavimo

  KT antradienį paskelbė, jog nauji studijų krypčių vertinimo terminai prieštarauja Konstitucijai, tačiau Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas pastebi, kad prisiimti atsakomybės niekas neskuba. Iš viso šiemet pačios aukštosios mokyklos atsisakė 267 studijų programų, o neleista vykdyti priėmimo į 64 studijų programas.

  2018 birželio mėn. 26 d. 12:18:29

 • Rolandas Paksas. Joninės INDEPENDENCE laivo denyje

  Jau kurį laiką Lietuvoje kaip niekada ryškiai „jupiterių“ šviesoje nušviečiama ir neadekvačiai išryškinama vadinamoji „MG Baltic“ politinės korupcijos „amžiaus byla“, kurią neseniai pradėjo nagrinėti nacionalinės teisminės instancijos.

  2018 birželio mėn. 23 d. 16:44:01

 • Tiesa mus išlaisvina, o nežinojimas paverčia vergais

  Bemaž savaitė prabėgo nuo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos prezidentų Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino susitikimo Helsinkyje, tačiau pasaulio žiniasklaida nepaliauja šurmuliuoti bei visaip „taršyti“ šio neabejotinai svarbaus politinio įvykio aplinkybių.

  2018 liepos mėn. 20 d. 19:19:11

 • F.Kauzonas: O aš ir vėl mačiau Lietuvą

  Ką reiškia „O aš ir vėl mačiau Lietuvą?“ Kad aš joje nebegyvenu? Gyvenu, bet gyvenu kitoje. Šioje būnu tik keliskart per metus. Kai į vieną vietą susirenka folkloro ansambliai iš visos Lietuvos. Net negali patikėti, kad jų gali būti tiek daug.

  2018 liepos mėn. 14 d. 08:26:36

 • Gyvenimo palengvinimą bėdžiams valdžia tik imituoja

  Tiek Seimas, tiek Vyriausybė ėmė ir užsimanė palengvinti žmonėms gyvenimą - pažaboti didžiuliais įkainiais garsėjančius antstolius ir notarus. Tik tie palengvinimai, pažvelgus įdėmiau, ne itin veiksmingi.

  2018 liepos mėn. 13 d. 18:26:05

 • Lietuviškos „chaltūros“ iliustracija

  Šimtmečio dainų šventė įsimins ir kaip lietuviškos „chaltūros“ iliustracija. Būta vilties, kad solidus valstybės jubiliejus įpareigos organizatorius sukaupti visa, kas geriausia. Ir ji žlugo beprasidedant Dainų dienos baigiamajam renginiui.

  2018 liepos mėn. 12 d. 15:24:24

 • Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

  Yra benamiai – tautelė ar tautybė, kuriai kruvina istorija ar savo pačios silpnumai neleido turėti valstybės. Ir yra tauta, kokią daug kas vadina politine, kuri nepaisant kruvinos istorijos ar savo pačios silpnumų sukuria valstybę – savo namus.

  2018 liepos mėn. 09 d. 12:40:27

 • Dainų shwentė pagal L.Ruokytę-Jonsson

  Per TV rodomų FIFA pasaulio futbolo čempionato rungtynių pertraukas į televizijos ekraną išlenda kažkur matytas valkata, Katedros aikštėje porinantis, kad nėra nei išeivių, nei ateivių, yra viena tauta, laikas griauti šias netikras sienas ir statyti tiltus. Ir duria pirštu į Žemės gaublį, nurodydamas tų tiltų kryptį. Stačiai ideali globalios Lietuvos vizualizacija.

  2018 liepos mėn. 02 d. 14:50:57

 • A.Juozaitis. Metas vienyti Lietuvos ir Latvijos ateitį

  Geresnių kaimynų vieni kitiems, nei latviai lietuviams ar lietuviai latviams, retai būna. Tačiau vidutinio lietuvio požiūris į Latviją toks, tarsi latvių visai nebūtų. Pagalvokime ir prisiminkime: XX amžiaus pradžioje pusės Lietuvos signatarų likimai buvo glaudžiausiai susiję su Latvija-Jelgava (Mitava), Liepoja (Libava), Ryga. Ir vėliau, nepriklausomybę įtvirtinant, kas buvo geriausi mūsų broliai?

  2018 birželio mėn. 27 d. 13:14:19

 • Ar tikrai esame pasirengę vėl tapti 3 milijonų valstybe?

  Daugelis Europos valstybių jau ne vieneri metai bando spręsti visuomenių senėjimo tendencijas ir problemas, nes suvokia, kad tai tiesioginė grėsmė jų ekonomikoms - su senstančia visuomene ir didėjančiu pensininku skaičiumi valstybė netenka darbuotojų, o tuo pačiu mokesčių mokėtojų.

  2018 birželio mėn. 26 d. 12:25:00

 • V.Vyšniauskas: „Konservatorių“ totalitarizmas. Atsakymas partiniam jaunimui

  Po Seime Sąjūdžio 30-mečio minėjimo proga pasakytų kalbų sujudo Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partinis jaunimas, panoręs reaguoti visų pirma į minėjime pasakytą mano kalbą.

  2018 birželio mėn. 25 d. 07:31:22

 • Artūras Paulauskas: kodėl Prezidentė ryžosi gaivinti žlugusias partijas?

  Korupcijos paunksmėje įsitaisiusios trys partijos artimiausiu metu dažnai lankysis teismų posėdžiuose. Socialdemokratų partija, suskilusi į du darinius, užsiima ne kiek rūpinimusi Lietuvos gerove, bet varžybomis, kas labiau myli ir gerbia Algirdą Brazauską.

  2018 birželio mėn. 22 d. 11:16:06

1 2 3 4 5 6 7 ... 56
 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Ukis 2018