Liksime be interneto?nuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 06:15:37 Perskaitė 1207

Lietuvai, turinčiai vieną geriausiai išvystytų interneto tinklų pasaulyje, turėtų būti aktualu, kad interneto istorijoje artėja vienas rimtesnių lūžio momentų. Pirmą kartą ICANN - interneto domeną ir IP adresus valdanti įmonė - keis kriptografinius tinklo DNS (tinkle domenų pavadinimų) raktus.

 

Įmonės atstovai jau dabar perspėja, kad didesnė interneto vartotojų dalis (apie 750 mln.) gali susidurti su tam tikrais sunkumais. Tarkim, gali būti sunku patekti į, atrodytų įprastus internetinius puslapius. Kol kas tiksli „interneto pabaigos“ data nenurodyta, preliminariai įvardinama šių metų spalio 11 d.

Kriptografinių raktų istorija prasidėjo ne taip jau seniai - tik prieš aštuonerius metus. Būtent ICANN pasiūlė naudoti juos kaip galimą apsaugą nuo interneto nusikaltėlių.

Iki atsirandant šiai technologijai, sukčiai nesunkiai galėjo perimti vartotojų pateikiamas užklausas ir pakeisti jų suvestą adresą kitu. Taip auka, pati to nežinodama, prisijungdavo prie programišių serverio.

ICANN prisiėmė įsipareigojimus sukurti naują raktų paketą arba kartą per penkerius metus, arba pagal poreikį. Panašu, kad buvo pasirinktas antras variantas. Nors raktų keitimo kampanija buvo pradėta dar 2016 m., šiųmetis raktų keitimas bus pirmas istorijoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net