Žymios sportininkės - apie idealią formą po gimdymonuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 15:49:41 Perskaitė 408

Ar suderinamos sporto aukštumos ir motinystė? Kiek kainuoja motinystės pertrauka profesionalėms sportininkėms? Kaip grąžinti kūną į parengtumą, koks buvo prieš gimdymą? Atsakymus į šiuos klausimus turi trys elitinės atletės - moterų NBA (WNBA) rungtyniavusi Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, maratono bėgikė Diana Lobačevskė ir sprinterė Agnė Šerkšnienė. Visos jos apie sportą ir motinystę diskutuos „LTeam konferencijoje“ rugsėjo 13 dieną Vilniuje.

 

Agnė Šerkšnienė į profesionalųjį sportą grįžusi po motinystės pertraukos pasiekė geriausių savo karjeros rezultatų - pagerino septynis Lietuvos rekordus, pateko į Europos lengvosios atletikos čempionato finalą.

„Sportuoti pradėjau, kai dukrai buvo du mėnesiai, bet neforsavau, į profesionalųjį sportą grįžau tik šią žiemą, po beveik dvejų metų pertraukos“, - pasakojo bėgikė, auginanti trejų metų dukrytę.

Sprinterė pripažino, kad jos rungtyje labai nedaug moterų daro motinystės pertrauką.

„200 m ir 400 m nuotolių bėgimuose yra labai svarbus sportininko amžius, patirtis ir branda. Sportininko pikas - 28-30 metų, taigi, dabar man yra būtent tas metas“, - sakė A. Šerkšnienė.

Ji sitikinusi, kad motinystė nesutrukdė siekti rezultatų, nors į sportą grįžo vėliau nei tikėjosi.

„Dabartiniai rezultatai yra didelio darbo pasekmė: pakeičiau trenerį, dirbu pagal naują metodiką, treniruojuosi du kartus per dieną. Svarbiausia - požiūris, kad gali, ir susikoncentravimas į savo darbą. Nepraleidžiu nei vienos treniruotės, nesvarbu, ar esu neišsimiegojusi, nepavalgiusi“, - patirtimi dalijosi A. Šerkšnienė.

Tikriausiai žymiausia visų laikų Lietuvos krepšininkė, dabar jau trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė sūnaus susilaukė būdama 30-ies.

„Tuo metu baigiau patį geriausią sezoną Italijoje, kelis sezonus buvau žaidusi JAV, turėjau daug pasiūlymų, bet supratau, kad atėjo laikas motinystei, tad grįžau į Lietuvą“, - pasakojo krepšininkė.

Kai sūnui buvo pusė metų, J. Štreimikytė-Virbickienė pradėjo sportuoti su komanda, bet pripažįsta, kad gerokai užtruko, kol pasiekė ankstesnį lygį: „Sugrįžimas į aikštę buvo sunkus - lėtesnis sprendimų priėmimas, ne ta reakcija, todėl krepšininkės dažniausiai atideda motinystę po 30-ies, nes nežino, kaip kūnas reaguos į pokyčius, ar galės toliau sportuoti“.

Diana Lobačevskė po pirmosios dukters gimimo padarė ilgą pertrauką - septynerius metus iš viso nesportavo. Grįžusi į profesionalų sportą ir antrą kartą laukdamasi Maratonininkė sportavo iki aštunto nėštumo mėnesio, per dieną nubėgdavo po 10 kilometrų. Praėjus savaitei po gimdymo ji vėl pradėjo bėgioti ir po kelių mėnesių grįžo į varžybas, o pernai pasaulio čempionate Londone pasiekė geriausią asmeninį rezultatą.

„Man atrodo, kad savo pavyzdžiu uždegiau žalią šviesą nėštukių sportavimui, parodžiau, kad tai yra normalu. Po antrojo gimdymo labai greitai grįžau į sportą ir rezultatai buvo geri, nes puikiai jaučiausi. Žinoma, buvo treniruočių, kai bėgau verkdama, pavargusi, bet tokių sunkesnių momentų tikrai buvo nedaug“, - pasakojo D. Lobačevskė.

„LTeam konferencijoje“ susitiks profesionalai ir sporto gerbėjai, dalyvių laukia įdomūs pranešimai, diskusijos su sporto, meno pasaulio žvaigždėmis, vadybos, viešųjų ryšių profesionalais, galimybė išbandyti naujas technikas ir puiki proga tiesiogiai pabendrauti.

Diskusijose savo įžvalgomis intriguos pasaulio čempionas Andrius Gudžius, „Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Marius Repšys ir net LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„LTeam konferenciją“ organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Renginys vyks rugsėjo 13 dieną Vilniuje, „Impuls“ sporto klube, A. Vienuolio g. 4.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net