Vienas donoras naujo gyvenimo viltį suteikia šešiems žmonėmsnuotraukos

2018 liepos mėn. 27 d. 15:26:21 Perskaitė 649

Dviejuose Lietuvos transplantacijos centruose - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose - penktadienį bus atliekamos net šešios transplantacijos: širdies, kepenų, dviejų inkstų ir dviejų ragenų.

 

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, net keturiems recipientams transplantacijos dovanos naujo gyvenimo viltį, o dviem pagerins gyvenimo kokybę. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vienos iš Klaipėdos ligoninių Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus gydytojai paruošė multiorganinį donorą. Mirusio donoro artimieji priėmė kilnų sprendimą - pasakė donorystei „taip“.

Inkstai bus transplantuojami Kauno klinikose - jie iš Klaipėdos bus atgabenti greitosios pagalbos automobiliu. Greitosios pagalbos automobiliu į Santaros klinikas Vilniuje bus atgabentos donoro kepenys ir ragenos. O širdis į Santaros klinikas bus atskraidinta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparniu, nes šio organo šaltosios išemijos laikas (laikas, per kurį donoro organas turi būti perkeltas į recipiento kūną) - vos penkios valandos.

Šiemet tai - jau antrasis VSAT sraigtasparnio skrydis su donorų organais. Dar vieną kartą tokiam skrydžiui šiais metais kilo ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Šis donoras - jau septynioliktas multiorganinis donoras šiemet.

Šiemet Lietuvoje atliktos 93 transplantacijos. Transplantacijų laukia 410 recipientų, iš jų 5 - vaikai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net