Tobulinamos klubo sąnario operacijos padės vaikams išvengti skausmonuotraukos

2018 gegužės mėn. 15 d. 17:21:56 Perskaitė 381

Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje viešėjęs gydytojas vaikų ortopedas, Ankaros Hacettepe universiteto profesorius Muharremas Yazicis ne tik skaitė pranešimą konferencijoje, bet ir su ligoninės gydytojais aptarė šiuolaikines klubo sąnario operacijų technikas, apžiūrėjo ypač sunkius ortopedinę patologiją turinčius ligonius ir konsultavo juos dėl tolesnio gydymo.

 

Pasak Vaikų traumatologijos ir ortopedijos skyriaus vedėjo dr. Giedriaus Bernotavičiaus, profesoriaus M. Yazicio patirtis operuojant vaikus, sergančius cerebriniu paralyžiumi ir turinčius klubo sąnario patologiją, labai pasitarnaus gydytojams ortopedams-traumatologams, vaikams atliekantiems operacijas osteotomijos technika.

Vadinamoji pembertono osteotomija populiari visame pasaulyje ir gydytojų ortopedų nuolat tobulinama, kad būtų efektyviau panaudojama operacijose.

Pasak dr. G. Bernotavičiaus, Lietuvoje yra nemažai pacientų, turinčių klubų dislokacijos problemų, kuriems reikia sudėtingų rekonstrukcinių operacijų, taikant dubens kaulų osteotomijas.

„Per metus padarome iki 20 panašių operacijų, tačiau žinome, kad padėti galėtume ir daugiau vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi bei turinčių klubo sąnario patologiją“, - sakė dr. G. Bernotavičius.

Negydoma klubo displazija ligoniui kelia didelį skausmą, skatina artrozinius sąnarių pakitimus. Pablogėja vaiko judėjimo funkcija, sunkesniais ligos atvejais vaikas net nebegali vaikščioti, todėl pasunkėja tokio ligonio slauga.

Klubo sąnario operacija šiuolaikine technika galėtų labai pagerinti vaikų gyvenimo kokybę.

VU Vaikų ligoninės gydytojai ortopedai-traumatologai sukaupė daugiau nei dešimties metų patirtį operuodami ortopedinę patologiją turinčius vaikus, mokėsi iš geriausių ortopedijos chirurgų Amerikoje ir Europoje.

Nepriklausomybės pradžioje, padedami Amerikos lietuvių įkurtos „Vaikų vilties“ labdaros organizacijos, ėmėsi tobulinti šios srities įgūdžius, mokydamiesi iš kolegų JAV, šiandien jau patys dalijasi patirtimi su kitais.

Vaikų ligoninės gydytojai ortopedai-traumatologai Vilniuje atlieka visas ortopedines operacijas vaikams - stuburo, klubų, sąnarių, galūnių korekcijas ir kitas sudėtingas operacijas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net