Šiaurės Italijoje užfiksuota 150 plaučių uždegimo atvejų (1)

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 18:40:15 Perskaitė 922

Valdžia Italijos šiaurėje paskelbė apie pavojų žmonių sveikatai po to, kai per vieną savaitę buvo užregistruota 150 plaučių uždegimo atvejų, daugiausiai miesteliuose netoli Brešijos, informuoja AFP.

 

Įtariama, kad plaučių uždegimą sukeliantis virusas galėjo plisti vandens tiekimo sistemoje, todėl iš vandentiekio paimti mėginiai, o tyrimo rezultatus tikimasi sužinoti per kelias dienas.

Be to, mirusiems 69 metų moteriai ir 85 metų vyrui bus atliktas skrodimas, kad būtų nustatyta, ar plaučių uždegimas galėjo būti jų mirties priežastimi.

Plaučių uždegimas paprastai kyla į plaučius patekus bakterijoms, virusams ar grybeliui. Liga gali būti mirtinai pavojinga, ypač vyresniems žmonėms ir tiems, kurių sveikatos būklė sunki.

Vietos sveikatos apsaugos tarnybos gyventojams patarė imtis apsisaugojimo priemonių - dezinfekuoti vandens filtrus ir dušo žarnas ir kurį laiką leisti karštą vandenį tuo pačiu metu atvėrus langus.

Kai kurių savivaldybių ligoninėse į pietus ir rytus nuo Brešijos užfiksuotas 121 plaučių uždegimo atvejis, o apklausiant šeimos gydytojus išsiaiškinta, kad liga serga dar mažiausiai 30 žmonių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net