Santaros klinikos paskelbė ir apdovanojo geriausius iš geriausiųnuotraukos

2018 gegužės mėn. 16 d. 20:57:13 Perskaitė 664

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos paskelbė ir apdovanojo geriausius iš geriausių gydytojus ir slaugytojus.

 

Profesinė medicinos darbuotojų diena pagerbiant kolegas ir renkant Santaros klinikų nominacijų nugalėtojus minima ketvirtą kartą.

Kaip ir ankstesniais metais, nugalėtojams įteiktos teminės, specialiai šiai progai skirtos olandų skulptorės Corry Ammerlaan-van Niekerk statulėlės „Dėkojame“, kurios simbolizuoja darnumą ir gausią šeimą - nuo didžiausio iki mažiausio.

Įteikdamas apdovanojimus, profesorius Juozas Raistenskis sakė, kad simboliška ir teisinga, jog ši šventė sutampa su pavasariu, gamtos atgimimu ir grįžtančia šiluma. „Su didele pagarba visų profesijų medicinos darbuotojams, dirbantiems, triūsiantiems mūsų Didžiajame Avilyje, sakome visiems ačiū už tai, kad esate”, - sakė prof. J. Raistenskis.

8 nominantai pasidalijo į 5 nominacijas - Kolektyvo atradimas, Metų inovatorius, Metų gydytojas, Metų slaugytojas ir Vaikų numylėtinis.

Pirmoji nominacija - Kolektyvo atradimas. Šiai nominacijai buvo siūlomi profesinėje veikloje netikėtai atsiskleidę medikai ir paskelbti du nugalėtojai.

Donatas Jocius - Radiologijos ir branduolinės medicinos centro gydytojas radiologas apdovanotas už kruopštumą, darbštumą, puikius bendravimo įgūdžius ir su pacientais, ir su kolegomis, už tai, kad pirmasis gydytojas radiologas, ėmęsis kasdienėje praktikoje intervencinės radiologijos nekraujagyslinėje srityje - o tai per trumpą laiką buvo įgyvendinta, efektyvu ir pripažinta daugelyje klinikinių sričių.

Rūtenis Vytas - Valstybinio patologijos centro, Patologijos technologijų laboratorijos patologijos technologas. Tai tikras Valstybinio patologijos centro atradimas ir kolektyvo siela, užkrečiantis iniciatyvumu, jaunatvišku kūrybiškumu, pavydėtinu sumanumu bei nesuvaidintu pozityvumu.

Antroji nominacija - Metų inovatorius. Kolektyvas šįmet pasiūlė 8 nominantus, o nugalėtoju tapo Giedrius Volbekas - Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro gydytojas anesteziologas reanimatologas už drąsą metant iššūkį nusistovėjusioms nuostatoms, atkaklumą tobulėjant, norą, kad tobulėtų kiti. Už idėjų veržlumą, ryžtą imantis naujų iniciatyvų, troškimą keistis ir perduoti tai ateinančiai kartai. Už nepailstamą norą matyti progresuojančią visuomenę.

Trečioji nominacija - Metų gydytojas. Metų gydytoju Santaros klinikose tapo Birutė Zablockienė - Infekcinių ligų centro, II infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja.

Šiuo metu gydytoja dar ir VU doktorantė. Ji išsiskiria savo puikiu klinikiniu mąstymu, atidumu pacientui, rūpestingumu ir gebėjimu dirbti kolektyve. Lengvai suranda kontaktą su pacientu, todėl yra mylima tiek pacientų, tiek bendradarbių, o ypač kolegų gydytojų. Dėl inovatyvių idėjų, nuolatinio noro tobulėti, kolegialumo ji tikrai verta metų gydytojo vardo.

Metų gydytoja Vaikų ligoninėje išrinkta dr. Sonata Šaulytė Trakymienė - Vaikų onkohematologijos centro, Vaikų onkohematologijos skyriaus gydytoja vaikų hematologė. Kolegos gydytoją vertina už meilę savo darbą ir didžiulę meilę vaikams, už energingumą, pozityvumą, inovatyvumą, kruopštumą ir aplinkiniams spinduliuojamą gerą energiją.

Ketvirtoji nominacija - Metų slaugytojas. Metų slaugytoja Santaros klinikose paskelbta Olga Didenko - Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro, II reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyresnioji slaugytoja - slaugos administratorė.

Tai aukštos profesinės kvalifikacijos, pareiginga, iniciatyvi, niekada nenuilstanti, darbui bei savo profesijai atsidavusi slaugytoja, mokanti ne tik visus suburti ir motyvuoti, bet ir suprasti bei palaikyti. Tai žmogus, kurį myli ir gerbia visas kolektyvas.

Metų slaugytoja Vaikų ligoninėje išrinkta Inesa Subotovič - Neonatologijos centro administratorė, bendrosios praktikos slaugytoja.

Inesa - nepaprastas, išskirtinis žmogus, kurio ypatingos savybės daugeliui yra tik svajonė. Tai begalinis optimizmas net ir sunkiausiomis akimirkomis, draugiškumas, paslaugumas, didžiulė kantrybė ir nuoširdumas. Net ir nežmoniškai apkrauta įvairiausiais darbais, kai kitas fiziškai palūžtų, Inesa sugeba išlikti puikia, besišypsančia kolege, su kuria pabendravus visiems pasidaro gera. Inesa - viena labiausiai patyrusių slaugytojų, dirbanti iš tikrojo pašaukimo, neįsivaizduojanti savęs kitoje vietoje. Atrodo, kad Inesą vardu žino visa ligoninė. Tai žmogus, kuris yra kolektyvo ašis ir siela.

Penktoji nominacija - Vaikų numylėtinis Vaikų ligoninėje. Vaikai - ypatingi pacientai, tad šiai nominacijai siūlyti medikai, kurie pacientų, jų tėvelių, personalo dažniausiai įvertinami kaip greičiausiai randantys bendrą kalbą su sergančiu vaiku.

Vaikų numylėtiniu 2018-aisiais išrinktas Justinas Blaževičius - Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centro, Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus ergoterapeutas. Anot kolegų, Justinas energingas, draugiškas, linksmas, sugebantis ir išklausyti, ir patarti, visuomeniškas, jaunas ir gražus specialistas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net