respublika.lt

2018 vasario 19, pirmadienis

SAM ir verslas bendradarbiaus mažindami vaistų kainasnuotraukos (1)

2017 gruodžio mėn. 05 d. 14:32:44
Jūratė Valančiūtė, Elta

Sveikatos apsaugos ministerija kartu (SAM) su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus.

 

Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pigiausių vaistų vartojimo skatinimo.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad mažinant vaistų kainas jau teko išmokti kai kurias pamokas ir buvo rastas bendras sprendimas, kaip bendromis jėgomis spręsti per ilgą laiką susikaupusias problemas šioje srityje ir eiti mažesnių vaistų kainų link.

Vienas svarbiausių susitarimo aspektų - vaistininkų įsipareigojimas aktyviau konsultuoti žmones ir rekomenduoti jiems rinktis pigiausią vaistą grupėje, kai gydomosios savybės tokios pat. Laikytis sąžiningumo principo tuomet, kai bus keičiamas vaistams taikomas pridėtinės vertės mokesčio dydis, rūpintis žmonių sveikata ir pigiausių vaistų prieinamumu.

Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė sako, kad labai svarbu, jog vaistinė pradedama matyti ne tik kaip vieta, kur gyventojai gali įsigyti vaistų, bet taip pat kaip būrys didžiulę kompetenciją turinčių specialistų, kurių žinias ir patirtį būtina panaudoti tam, kad visuomenė būtų sveikesnė.

Pagal šį susitarimą SAM įsipareigoja peržiūrėti ir keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą nuo kitų metų balandžio 1 d. ir kartu su verslo atstovais įgyvendinti socialines informacines priemones, kurios šviestų žmones apie racionalų vaistų vartojimą, skatintų taupyti, nepermokėti už vaistus.

Tuo tarpu verslo atstovai - vaistų didmeninio platinimo įmonės ir vaistinės, atsižvelgiant į tai, kad visiems receptiniams vaistams nuo kitų metų sausio 1 d. turėtų būti taikomas lengvatinis 5 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM), įsipareigoja sąžiningai perskaičiuoti nekompensuojamųjų receptinių vaistų kainas ir jų nedidinti.

Pagal šį susitarimą, bus siekiama, kad pigiausių kompensuojamų vaistų pardavimai po vienerių metų nuo šio susitarimo pasirašymo sudarytų 30 proc. visų vaistinių pardavimų. Tuo tikslu verslo atstovai įsipareigoja kartu su SAM įgyvendinti priemones, kurios skatintų gyventojus rinktis pigesnius vaistus bei užtikrinti, kad vaistinėse žmonės turėtų galimybę įsigyti pigiausius vaistus.

Nuo 2018 m. sausio 1 d. visiems receptiniams vaistams įvedus 5 procentų PVM prognozuojama, kad pacientai galėtų sutaupyti iki 20 mln. eurų per metus.

 

Seimui pristatytas patobulintas 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį Seimui pristatė patobulintą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektą.

Iš naujo teikiamu 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu siūloma patvirtinti kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą - per 1 mlrd. 763,8 mln. eurų pajamų ir tiek pat išlaidų.

Numatoma, kad 2018 m. privalomojo sveikatos draudimo įmokos turėtų sudaryti per 1 mlrd. 216,1 tūkst. eurų. Valstybės biudžeto įmokos už apdraustuosius, draudžiamus valstybės lėšomis, sudarys per 499,1 mln. euro, valstybės biudžeto asignavimai - per 29,2 mln. eurų, savanoriškos asmenų įmokos - per 2,1 mln. eurų, išieškomos ar grąžinamos lėšos už Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui padarytą žalą - per 2,4 mln. euro, lėšos, grąžintinos pagal gydymo prieinamumo gerinimo ir rizikos pasidalijimo sutartis - 12 mln. eurų.

Didžiausią PSDF biudžeto išlaidų dalį sudarys: išlaidos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms - per 1 mlrd. 195,7 mln. eurų, išlaidos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms - beveik 311 mln. eurų, išlaidos medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui - per 50,5 mln. eurų, išlaidos sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms - per 97,5 mln. eurų, išlaidos privalomojo sveikatos draudimo sistemos funkcionavimui ir šį draudimą vykdančių institucijų veiklos išlaidoms - per 20,4 mln. eurų, išlaidos ortopedijos technikos priemonėms - per 12 mln. eurų.

„Patobulintame 2018 m. PSDF biudžeto projekte numatoma, kad šio biudžeto išlaidos, palyginti su 2017 m. patvirtintu PSDF biudžetu, didės 7,4 proc., arba 116,9 mln. eurų (projekte iki patobulinimo buvo numatytas 6,6 proc., arba 104,6 mln. eurų augimas). Šiomis papildomomis lėšomis, visų pirma, numatoma užtikrinti 2017 m. prisiimtų įsipareigojimų, susijusių su gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimu, tęstinumą (tam papildomai reikia beveik 50 mln. eurų), pradėti kompensuoti naujų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir rezerviniuose vaistų sąrašuose esančių vaistų įsigijimo išlaidas“, - sakė A. Veryga.

Pasak ministro, antrasis 2018 m. PSDF biudžeto projekto variantas suderintas su Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2018 m. rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu, kuriame nustatytos ateinančių trejų metų planuojamos surinkti ir pervesti į PSDF biudžetą Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigų administruojamų privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo veiklos sąnaudų, susidarančių dėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų surinkimo ir pervedimo į PSDF biudžetą, kompensacijos sumos.

A. Verygos teigimu, įvertinta ir tai, kad 2017 m. IV ketvirtį iš PSDF biudžeto rezervo rizikos valdymo dalies numatoma skirti 6 mln. eurų centralizuotai apmokamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms. Atsižvelgiant į tai, patobulintame 2018 m. PSDF biudžeto projekte koreguojamas numatomas 2018 m. PSDF biudžeto rezervo dydis.

Sveikatos apsaugos ministras informavo, kad rengiant patobulintą projektą įvertinta tai, kad 10 mln. eurų didinama valstybės biudžeto asignavimų PSDF biudžetui suma (iš viso šie asignavimai 2018 m. sudarys 29,3 mln. eurų). Dalis šių lėšų (2,6 mln. eurų) skiriama Nacionalinės imunoprofilaktikos programos priemonėms finansuoti - B tipo meningokokinės infekcijos vakcinai įsigyti, o likusi suma (7,4 mln. eurų) - asmens sveikatos priežiūros paslaugoms.

PSDF biudžeto projektui po pateikimo pritarė 48, prieš balsavo 7, susilaikė 27 Seimo nariai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas, projektą plenariniame posėdyje nuspręsta svarstyti gruodžio 12 dieną.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (1)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • AUTOBUSAS: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nuo šiol savo reikmėms turės naują nuolatinį autobusą; rinktinė juo naudosis per visas treniruočių stovyklas, vyks į oficialias ir kontrolines rungtynes Lietuvoje.
  • GRIPAS: žinomas čekų dainininkas Karelas Gotas paguldytas į ligoninę Prahoje dėl sunkios formos gripo; tai pirmadienį žurnalistams pranešė 78 metų „Čekijos lakštingalos“ prodiuserė Aneta Stolzova.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
5. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
6. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
7. Euras ir toliau plaunamas
8. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
9. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
10. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
11. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
12. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
13. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
14. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
15. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
16. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
17. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
18. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
19. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
20. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
21. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
22. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
23. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
24. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?
25. R.Karbauskio karikatūra per M.A.M.A. Laisvas žodis ar didžiulė desperacija?

Ar turite vaikų?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -6   -4 C

   -9  -7 C

 

   -3  -1 C

    -3   0 C

   -2  -1 C

 

   -2  -1 C

    2-3 m/s

    1-2 m/s

 

      1-2 m/s

 

USD - 1.2348 PLN - 4.1719
RUB - 70.8493 CHF - 1.1519
GBP - 0.8904 NOK - 9.7148
reklama
Kaleda 2017