Plaukų poilsisnuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 07:04:11 Perskaitė 709

Ilsėtis SPA populiaru ir malonu. Tačiau ar esate girdėję apie plaukų ir galvos SPA? Jiems juk reikia ne mažiau dėmesio nei kūno ar veido odai. Turbūt kiekvienam labai patinka, kai grožio salone ar kirpykloje kruopščiai trenkama galva, tuomet tepama kaukė ir visa tai vyksta masažuojant skalpą. Pusvalandis tokio malonumo - štai jums ir japoniška galvos bei plaukų SPA procedūra.

 

Nuo mūsų galvos odos būklės priklauso, kokie plaukai ir kaip greitai augs, ar jie bus tvirti, sveiki ir švelnūs, ar - atvirkščiai, daug jų išslinks, plaukai bus negyvybingi ir negražūs. Kitaip tariant, mūsų plaukų išvaizda yra mūsų skalpo būklės atspindys.

Nors ši procedūra sukurta Japonijoje, dabar ją atranda Amerika bei Europa, ji yra įkvėpta indų ajurvedos. Į galvos-plaukų SPA įeina gilus galvos odos bei plaukų šaknų valymas, drėkinimas ir atpalaiduojamasis masažas. Taip siekiama pirmiausia atsikratyti negyvų galvos odos ląstelių, nes plaudami galvą tam skiriame per mažai dėmesio, todėl plaukų folikulai ilgainiui užsikemša, formuojasi pleiskanos arba pradeda augti plonesni plaukai. Antra, siekiama suaktyvinti kraujo cirkuliaciją skalpe. Tai paskatina greitesnį plaukų augimą, jie labiau blizga ir yra didesnės apimties.

Negana to, pats masažas padeda mums atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių, atpalaiduoja veidą nuo įtampos, dėl kurios būname susiraukę ir taip formuojasi raukšlės kaktoje.

Nebūtina eiti į grožio saloną, norint galvos-plaukų SPA. Tokią procedūrą galite atlikti ir patys, atradę laisvą pusvalandį. Porąkart per mėnesį naudokite valomąjį plaukų šampūną, kuris pašalins tai, ko nepašalina kasdieniai šampūnai - nešvarumus, aliejus, plaukų formavimo priemonių likučius ir kt. Skirkite tam dėmesio, įmasažuokite šampūną į visą galvos odą, kiekvieną jos plotelį. Tuomet gerai nuskalaukite, kad neliktų šampūno likučių. Tik nenaudokite tokios priemonės dažnai, nes tai ilgainiui gali išsausinti plaukus. Tuomet rinkitės plaukų kondicionierių arba kaukę, ištepkite priemone visus plaukus, išskyrus apie dešimt cm nuo šaknų - antraip plaukai ims riebaluotis. Palaikykite penkias-dešimt minučių ir kruopščiai nuplaukite. Kol laikote kaukę, galite pasimasažuoti skalpą arba kaklą, arba tankiomis šukomis atsargiai pašukuoti plaukus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net