Neužsimiršk, kur maudaisinuotraukos

2015 liepos mėn. 17 d. 08:28:26 Perskaitė 1385

Šiuo metu Lietuvoje nerekomenduojama maudytis tik dviejuose vandens telkiniuose, tačiau taršos situacija nuolat keičiasi. Taigi maudynių mėgėjai raginami būti budrūs.

 

Poilsiautojai šiuo metu gali būti ramūs dėl vandens telkinių visoje Lietuvoje būklės, mat beveik visi jie atitinka higienos normos reikalavimus. Visoje šalyje nerekomenduojama maudytis tik Kauno marių I paplūdimyje ir Vilkėnų tvenkinyje, esančiame Šilutės rajone, čia šių metų liepos 7 dieną atlikti vandens tyrimai ir mikrobiologiniai parametrai neatitiko normų.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Giedrės Mačiulytės, Kauno marių I paplūdimyje nepatartina maudytis, nes nustatyta, jog žarninių enterokokų kiekis viršija higienos normas. Tačiau ji akcentavo, kad situacija vis keičiasi, taigi per kitus tyrimus taršos jau gali ir nelikti. Vanduo, ypač tekantis, nuolat atsinaujina, jei nėra nuolatinio taršos šaltinio.

„Jei atliktame vandens tyrime nustatoma, kad jame būta E.coli ir žarninių enterokokų, vertinama, jog vandenyje gali būti salmoneliozės, vidurių šiltinės ir dezinterijos sukėlėjų, yra grėsmė susirgti hepatitu A, roto ir noro virusinėmis infekcijomis“, - sakė ji.

Didesnė rizika užsikrėsti išsimaudžius tokiame vandenyje, ar gurkštelėjus tokio vandens per maudynes, tenka vaikams, senjorams.

Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rima Gabrielaitė priminė, jog maudantis visad reikėtų stengtis, kad į burną nepatektų vandens. „Ne tik ežerų, upių, tvenkinių, bet ir netvarkingų šachtinių šulinių vanduo nėra švarus, todėl jo gerti negalima. Kaip jau minėta - poilsiaujant reikia gaivintis tik gerti tinkamu vandeniu, atsivežtu iš namų, ar pirkto prekybos vietose“, - kalbėjo R.Gabrielaitė.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net