respublika.lt

Laisvasis kybojimas

(0)
Publikuota: 2018 rugpjūčio 04 10:13:11, „Laisvalaikio“ partnerio inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Nenustebkite, jei vietoje įprastos mankštos ar treniruotės kineziterapeutas paįvairinimui ne tik supančios jus virvėmis ir diržais, bet ir pasiūlys pakyboti ant virvių

Nenustebkite, jei vietoje įprastos mankštos ar treniruotės kineziterapeutas paįvairinimui ne tik supančios jus virvėmis ir diržais, bet ir pasiūlys pakyboti ant virvių. Mankštos su „Redcord“ virvių ir diržų sistema, taikant „Neurac“ metodiką, rekomenduojamos gydant nugaros, juosmens, dubens srities, kaklo, pečių, kojų sąnarių skausmus.

 

Pratimai su Norvegijos mokslininkų sukurta „Redcord“ terapijos įranga taip pat tinka esant mechaniniams ar funkciniams stuburo pažeidimams, esant raumenų atrofijai, ribotai judesių amplitudei, ydingai laikysenai ir kitais atvejais.

„Gemmos“ kineziterapeutė Elena Uksaitė pasakoja, kad naudojant „Redcord“ virvių ir diržų terapinę įrangą atkuriamas neskausmingas judesys, gerinama judesio funkcija ir malšinamas skausmas.

„Dirbant su šia įranga jau po pirmųjų procedūrų pastebimas skausmo sumažėjimas. Įranga padeda atkurti taisyklingą judesį, pagerinti aktyvių judesių amplitudes, stiprina, aktyvina nusilpusius raumenis, padeda pasiruošti pooperacinei ir priešoperacinei reabilitacijai. Yra naudinga sportininkams, siekiantiems pagerinti fizinį pasirengimą, bei žmonėms, norintiems pradėti aktyviai judėti“, - naudą vardija kineziterapeutė.

Pagrindinis šios terapijos tikslas yra atkurti sutrikusius judesius, mažinti skausmą ir gerinti judesių atlikimą. Esant skausmams, traumoms, pažeidimams, dažnai sutrinka ir nervų sistemos signalų perdavimas į raumenis, todėl vienos raumenų grupės tampa pertemptos ir skausmingos, o kitos raumenų grupės - silpnos ir neaktyvios, tarsi „miegančios“.

Testavimo metu, taikant „Neurac“ metodiką su „Redcord“ įranga, nustatomi silpni raumenys, jų disbalansas, kiti neuroraumeniniai sutrikimai. Įvertinus silpnąsias grandis, taikomi laisvojo kybojimo pratimai. Sukuriant kontroliuojamą nestabilumą yra aktyvinami nusilpę, „miegantys“ raumenys, atkuriamas raumenų balansas, neuroraumeniniai ryšiai. Mažėja skausmas, įtampa raumenyse, gerėja judesių valdymas ir kontrolė, pagerėja gyvenimo kokybė. Anot kineziterapeutės, vienas iš didžiausių šio metodo privalumų - teigiami pokyčiai pastebimi jau po pirmųjų procedūrų. Tai ypač aktualu siekiantiems greito rezultato.

Pratimai tinka visiems: vaikams, suaugusiesiems, taip pat sportininkams.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s