respublika.lt

Labiausiai paplitę mitai apie grožį

(0)
Publikuota: 2014 rugsėjo 21 08:11:35, Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Labiausiai paplitę mitai apie grožį. EPA-Eltos nuotr.

Kai kurie faktai kartais apauga tiesiog legendomis, ir sunku atskirti, kas iš viso to yra tiesa, o kas - grynas pramanas.

 

„Nėra nieko baisesnio už silikoną“

Silikonas užkemša odos poras ir neleidžia odai kvėpuoti, skatina bakterijų dauginimąsi ir bėrimus, kaupiasi odoje arba plaukuose, visai negerindamas jų struktūros.

Pagaminti idealų kosmetikos gaminį be silikono - nerealu. Būtent jis padeda kremui gerai pasiskirstyti, užpildyti raukšleles, suteikia blizgesį lūpdažiams, užmaskuoja skilinėjančius plaukų galiukus. Taip, silikonas nedrėkina odos ir plaukų paviršiaus, jis tik užtikrina vizualinį, paviršinį efektą.

Tačiau tai nėra nieko baisaus, svarbiausia, kad priemonės su silikonu neliktų ant odos ar plaukų ilgiau, negu būtina. Kosmetikos gaminiai su silikonu gali užkimšti poras ir skatinti susidaryti inkštirus, bet tai vyksta tinkamai nenuvalius odos ar neišplovus plaukų specialiu giluminio valymo šampūnu, kurį specialistai pataria naudoti kartą per savaitę ar dvi. O tai, kad silikonas prasiskverbia į odą ir sukuria joje tinkamą terpę bakterijoms veistis - absoliutus mitas. Silikonas veikia odos paviršiuje ir negali į ją įsiskverbti. Be to, jis chemiškai yra inertiškas, taigi niekaip negali skatinti bakterijų augimo, todėl kosmetikoje ir yra naudojamas vietoj natūralių riebalų.

„Kaukė geriau veikia po rankšluosčiu arba maisto plėvele“

Norint, kad kaukės būtų efektyvesnės, plaukus reikia apvynioti rankšluosčiu arba apdengti neperšlampama plėvele. Taip sukuriamas šiltnamio efektas, stiprinantis aktyvių komponentų poveikį ir užtikrinantis, kad jie geriau įsiskverbtų į plaukų struktūrą.

Tikrovė: jūsų sukurtoje „pirtyje“ plauko žvyneliai išties prasiskleidžia ir maisto medžiagos geriau patenka į jo vidų. Tačiau tai gali ir pakenkti plaukams. Maitinamosios kaukės plaukus suminkština, o sukami į rankšluostį jie gali pradėti lūžinėti, skeldėti galiukai. Ypač toks būdas nerekomenduojamas turinčioms plonus ir silpnus plaukus. Būtina laikytis gaminio instrukcijos. Jei joje neparašyta, kad reikia plaukus apsukti rankšluosčiu ar servetėle, geriau to ir nedaryti.

„Kuo šampūne mažiau „chemijos“, tuo geriau plaukams“

Naudojant natūralius šampūnus plaukai mažiau riebaluojasi ir atrodo sveikesni, o paprasti šampūnai, kurių trečdalį sudaro cheminės medžiagos, gadina plaukų struktūrą.

Tikrovė: paprastų šampūnų sudėtyje būna apie 50 komponentų, o maždaug 10 iš jų - cheminės, paviršinio poveikio medžiagos. Jų dedama ne todėl, kad gamintojai ketina nunuodyti jus chemikalais, o todėl, kad jos užtikrina paprastą naudojimą ir ilgą laikymą.

Paprasti šampūnai gali būti ilgai laikomi, gerai valo plaukus ir greitai išsiplauna. Organinės kilmės šampūnų galiojimo laikas trumpesnis, o norint kaip reikiant ištrinkti plaukų šaknis reikia daugiau laiko. Cheminės medžiagos paprastuose šampūnuose nėra tokios baisios, kaip atrodo, mat šios veikliosios medžiagos veikia pagal sinergijos principą, tai yra kuo jų daugiau šampūno sudėtyje, tuo mažesnė jų visuminė koncentracija ir atitinkamai - dirginantis poveikis. Kokius šampūnus naudoti - rinktis jums, priklausomai nuo to, kas labiau tinka jūsų plaukams.

„Prie mechaninio odos valymo priprantama“

Odą reikia mechaniškai valyti kartą per tris mėnesius arba dažniau. Priešingu atveju oda pripranta, nustoja valytis pati, poros užsikemša net greičiau negu prieš valymą.

Tikrovė: riebią odą kosmetologai rekomenduoja valyti 1-2 kartus per mėnesį, atliekant 3-4 procedūras, kad būtų pašalintas suragėjęs odos sluoksnis, trukdantis normaliai veikti riebalų liaukoms. Viena procedūra vargu ar padės pasiekti trokštamo rezultato, bet tai nereiškia, kad valyti reikės nuolat.

Riebiai odai valymas - tokia pati būtina nuolatinė procedūra kaip dantų valymas ir prausimasis. Užbaigusios pagrindinį valymo kursą, profilaktiškai odą galėsite valyti kartą per 3 mėnesius arba pagal būtinybę.

„Kremas indelyje be dozatoriaus genda greičiau“


Kremų induose su dozatoriais gamintojai teigia, kad tik tokioje pakuotėje kremas būna maksimaliai ilgai tinkamas naudoti ir išlaiko visas naudingąsias savybes.

Tikrovė: rekordininkės pagal laikymo trukmę yra dekoratyvinė kosmetika ir parfumerija - mėgstami kvepalai arba tualetinis vanduo išliks tinkami naudoti nuo 2 iki 3 metų, o kosmetika iki 2 metų.

Priemonės deginimuisi tinkamumas yra vidutiniškai 1 metai, veido aliejaus ir kosmetinio vandens - nuo 6 iki 9 mėnesių. Kremus paakiams ir drėkinamuosius kremus būtina sunaudoti per 4-6 mėnesius.

Kosmetikos gaminiai, ypač tie, kuriuose yra daug natūralių komponentų, geriausia išlaiko savo savybes tamsaus stiklo indeliuose, panašiuose į vaistinės buteliukus.

O indelio forma jokios įtakos laikymo trukmei neturi, tik reikia laikytis paprastų taisyklių  - pasinaudojus sandariai užsukti dangtelį, laikyti vėsioje ir tamsioje vietoje, kremą kabinti ne pirštu, o specialia mentele (tiks ir paprasti pagaliukai su vata).

„Toninis kremas užkemša poras“

Makiažo pagrindas užkemša poras, dėl to ant nosies susidaro juodi taškeliai. Kad toninis kremas neužkimštų porų ir neatsirastų juodų taškelių, naudojimo instrukcijoje turi būti žodžiai „oil free“. Probleminei odai geriau rinktis kremus, kuriuose ingredientų su galūne „-cone“ arba visai nėra, arba jie įrašyti pačiame gale. Jei jus smarkiai beria, kosmetologai pataria toninį kremą keisti kompaktine pudra.

„Dėl šokolado gali atsirasti spuogų“


Spuogų atsiranda valgant šokolado, riebaus ir greitojo maisto. Spuogai ant smakro yra susiję su ginekologinėmis problemomis.

Tikrovė: su akne šiandien susiduria ne tik paaugliai, bet ir 20, 30 ir net 40 metų žmonės. Nejau visi jie smaližiai? Gal, bet tarp saldaus arba riebaus maisto vartojimo ir spuogų atsiradimo tiesioginio ryšio nėra. Jei jums atrodo, kad spuogai atsirado ne dėl hormonų apykaitos sutrikimo, odos erkučių arba neteisingo valymo, gali būti, kad sutriko jūsų kepenų veikla. O jų tinkamas darbas tiesiogiai priklauso nuo mitybos. Todėl odą beria ne dėl šokolado - tai gali būti tiesiog kitų organizmo sutrikimų požymis. O spuogų atsiradimo vieta tikrai nėra kaip nors susijusi su nesveikais vidaus organais. Reguliarūs uždegimai bet kurioje odos vietoje - pretekstas pasikonsultuoti su ginekologu ir endokrinologu.

„Prie veido kremų priprantama“

Po kurio laiko tie patys kremai nustoja veikti.

Tikrovė: jei jūsų kreme esama antibiotikų, ilgainiui prie jų tikrai priprasite. O jei antibiotikų nėra, kremas parinktas pagal amžių ir odos poreikius, jis atliks savo funkcijas nepriklausomai nuo naudojimo trukmės.

„Rečiau trenkami plaukai ilgiau išlieka švarūs“


Jei plausite galvą retai (kartą per 4-7 dienas), plaukai nustos taip greitai riebaluotis, galvos oda nebus tokia riebi. Dažnas galvos plovimas - išties stresas riebalų liaukoms galvos odoje. Jos pradeda išskirti daugiau riebalų, kad būtų atkurta natūrali pusiausvyra. Tačiau tai nereiškia, kad galima savaitę vaikščioti neplautais plaukais. Galvos odos poros gali užsikimšti, plaukai pradės slinkti. Norint normalizuoti riebalų liaukų darbą, būtina „pripratinti“ plaukus prie retesnio plovimo - kartą per 3 dienas. Pradėkite nuo 1 dienos intervalo, o kai plaukai pripras, trinkite juos kas dvi dienas. Norint geriau atrodyti, iš pradžių galima naudoti dar ir sausą šampūną.

„Kremai su hialurono rūgštimi - nenaudingi“


Kremai su hialurono rūgštimi - ne daugiau kaip kosmetikos gamintojų rinkodaros triukas, siekiant pritraukti pirkėjus. Rūgštis, esanti šiuose kremuose, neįsiskverbia pakankamai giliai į odą, ir pasiekti norimo rezultato galima tik hialurono rūgšties injekcijomis.

Tikrovė: išties hialurono rūgšties injekcijos padeda pasiekti maksimaliai greitą, palyginti su kremais, rezultatą. Tačiau šiuolaikiniai gamintojai sugebėjo išspręsti ir šią problemą: anksčiau į kremus būdavo dedama didelių hialurono rūgšties molekulių, kurios dėl didelio svorio (apie 1000 kilodaltonų) neprasiskverbdavo giliai į odą ir veikdavo tik epidermio paviršių, traukdamos vandenį ir taip drėkindamos odos paviršių. Dabar gaminami kremai su hialurono rūgšties molekulėmis, kurios sveria 100 ir net 10 kilodaltonų, todėl jos įsiskverbia iki dermos ir gerai drėkina odą iš vidaus.

Išvada: tie, kas tikisi greito rezultato, tikriausiai rinksis injekcijas. Bet ir išorinio naudojimo priemonės gali duoti gerų rezultatų, jei yra naudojamos nuolatos. Be to, naudojant kremus su hialurono rūgštimi po grožio salono procedūrų gautasis rezultatas tvers ilgiau.

Parengta pagal dienraščio „Vakaro žinios" priedą "Geras!“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s