respublika.lt

Imunitetą stiprinkite vertingais preparatais

(0)
Publikuota: 2019 vasario 05 09:03:10, Simona KRASAUSKIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi stocksnap.io nuotr.

Kiekvieno mūsų sveikatos būklė, atsparumas ligoms priklauso nuo imuninės sistemos. Jei ji stipri, mūsų nevargina peršalimo ar kitos ligos, jei imunitetas nusilpęs – dažniau ir sergame. Rinkoje matome gausybę preparatų, skirtų imunitetui stiprinti, kaip pasirinkti tinkamai, klausėme ekspertų.

 

Temperatūra – pirminis gydytojas

Visoje Lietuvoje šiuo metu smarkiai išaugęs sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Dalis mūsų žiemos sezonu serga kone kasmet ir mano, kad tai yra normalu. Susirgę lekiame į vaistinę pirkti temperatūrą mažinančių vaistų, nė nesusimąstydami, kad būtent aukšta temperatūra rodo, kad mūsų organizmas kovoja, siekdamas sunaikinti virusus ar bakterijas.

Garsus šalies farmacininkas, augalinių ekstraktų ekspertas Virgilijus Skirkevičiusrekomenduoja temperatūrą mušti tuomet, kai ji pakyla aukščiau nei 38,5. Pasak jo, turime suprasti, kad temperatūros mušimas irgi yra tam tikra rizika, nes temperatūra yra pirminis gydytojas. Jeigu sergame dažnai, žinoma, nuolatinis cheminių vaistų vartojimas nėra gerai mūsų organizmui, nes mes dar labiau išbalansuojame savo imuninę sistemą. O juk peršalimo ligos galėtų mus aplenkti, jeigu labiau rūpinsimės savimi ir stebėsime savo organizmą. „Jeigu nestiprinsime imuniteto, ligos kartosis. Paprastas pavyzdys: herpeso virusas ant lūpų. Jeigu pastebite, kad jis vis išlenda, tai rodo, kad reikia stiprinti imunitetą. O rūpintis juo galima įvairiomis medžiagomis: tinka žolelės, bičių pienelis, ypač kai yra angina, bronchitas. Tinka priešpienio koncentratas, juk vadinamasis karvių krekenas nuo seno vartojamas kaip antiinfekcinė priemonė sustiprinti imunitetui. Vitaminas C labai svarbus leukocitams, nes jie yra mūsų apsauga kraujyje. Vitaminas B6 labai palankus kraujo kūnelių susidarymui. Vartojant šias medžiagas didėja mūsų organizmo atsparumas“, – aiškino farmacininkas

V. Skirkevičius ir pabrėžė, jog esant ūmioms formoms, kai jau sergame, pakilusi kūno temperatūra, vartoti imunitetą stiprinančių papildų nereikia. Nes organizmas ir taip apkrautas kovodamas su liga. Tačiau po ūmių formų, jau sveikstant, stiprinti imunitetą būtina. Ne mažiau mūsų organizmo atsparumui svarbu judėti, grūdintis, vengti streso, nes stresas silpnina mūsų imunitetą. Mokslininkų teigimu, gerosios žarnyno bakterijos taip pat turi įtakos mūsų geram imunitetui. Be jokios abejonės, subalansuota mityba yra imuninės sistemos pagrindas, nuo jos priklauso, kiek būsime atsparūs išoriniams aplinkos faktoriams. Anot farmacininko, labai svarbu rūpintis vidine organizmo terpe, juk bakterijos ir virusai mėgsta vystytis ten, kur jiems palanku.

Kodėl geriau skysta forma ir kompleksas


Rodos, žinome, kaip svarbu ir pakankamai judėti, ir subalansuotai maitintis, bet ar daugelis tą nuolat darome? Toli gražu. Imunitetą stiprinantys papildai neretai tampa mūsų išsigelbėjimu, nes juos galime paprastai vartoti, žinodami, kad gausime organizmui reikalingų medžiagų. Tačiau papildų yra gausybė ir išsirinkti ne taip paprasta. V. Skirkevičius pataria rinktis skystos formos imunitetą stiprinančius papildus, nes skystą produktą organizmas geriau ir greičiau pasisavina. Taip pat skysta forma daugeliui žmonių vartoti patogiau, nes nereikia užgerti.

O kaip išsirinkti vitaminus? Ar pirkti kelis buteliukus atskirai, ar rinktis kompleksą? Farmacininkas aiškino, kad komplekso vartojimas reiškia tam tikrą saugumą. „Paimkime kokią vieną medžiagą, pavyzdžiui, bičių pienelis yra labai stiprus. Yra žmonių, kuriems labai stiprinti imuniteto nereikia, nes jie serga autoimuninėmis ligomis. Todėl vartoti kompleksą jiems saugiau, nes kompleksas nebus per daug stipriai veikiantis. Tarkime, bičių pienelio veikimą paveiks komplekse esantis grybas, taigi bičių pienelio veikimas nebus toks stiprus, vadinasi, neiššauks alergijų“, – teigė V. Skirkevičius.

Kada turėtume pradėti stiprinti organizmą? Pasak farmacininko, gamtoje yra du kritiniai periodai, tai žiemos–pavasario ir rudens–žiemos laikas. Tokiu periodu serga daug žmonių. „Žinoma, ištisus metus imunitetą stiprinančių vaistų vartoti nereikia, juk vasarą pilna žalumynų, daržovių, uogų. Tačiau mano minėtais kritiniais periodais patarčiau pastiprinti imunitetą kelis mėnesius vartojant preparatus, kad ir imunitaliu („Imunital Shots“)“, – sako farmacininkas ir primena, kad su amžiumi mūsų imunitetas silpnėja. Vadinamasis aukso amžius nuo 21 iki 42 metų, tokiu žmogaus gyvenimo tarpsniu imunitetas yra stipriausias. Paklaustas, ar visuomenė sąmoningėja vaistų, papildų vartojimo srityje, V. Skirkevičius sako, kad sąmoningėjimas jaučiamas, tačiau vis dar daug žmonių, galima sakyti, yra priklausomi nuo vaistų, nors dažnu atveju gali išvengti jų vartojimo, jei sustiprintų savo vidinį gydytoją – imunitetą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate sprendimui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s