Ambicija – tapti patraukliausia Europos šalimi gyvybės mokslų plėtrainuotraukos (7)

2018 spalio mėn. 10 d. 17:00:46 Perskaitė 747

Su oficialiu vizitu Japonijoje viešintis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino 20-osios biotechnologijų parodos „BioJapan 2018“ dalyvius.

 

Paroda „BioJapan - didžiausia paroda ne tik Japonijoje, bet ir visoje Azijoje. Tai didžiausias Azijos šalyse gyvybės mokslų sektoriaus partnerystės renginys, pastaruosius du dešimtmečius vaidina svarbų vaidmenį sudarydamas palankias sąlygas sąveikauti Japonijos ir užsienio kompanijoms iš viso pasaulio ir skatinti naujas verslo galimybes. Šiais metais jis subūrė 1100 dalyvių, parodoje dalyvauja 18 Lietuvos įmonių iš gyvybės mokslų sektoriaus.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad biotechnologijos - sektorius, kuriame matomas didžiausias potencialas Lietuvai bendradarbiaujant su Japonija. Akcentuota, kad galimybė pasisakyti šioje svarbioje parodoje vertinama kaip mūsų šalies gyvybės mokslų sektoriaus pripažinimas.

„Lietuva - nedidelė valstybė, tačiau gyvybės mokslai yra viena iš sparčiausiai besivystančių Lietuvos pramonės šakų. Didelis dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai. Didžiuojamės turėdami puikių šios srities mokslininkų. Lietuvos ambicija - tapti patraukliausia Europos šalimi gyvybės mokslų plėtrai. Siekiame, kad Lietuvos gyvybės mokslų industrijos dalis Lietuvos bendroje pridėtinėje vertėje 2030 m. sudarytų 5 proc.“, - sakė Vyriausybės vadovas.

Išskirtas labai glaudus bendradarbiavimas su Japonijos gyvybės mokslų sektoriumi. Priminta, kad tam papildomą impulsą suteikė neseniai įvykęs Japonijos ministro pirmininko Shinzo Abe vizitas Lietuvoje. Ministras Pirmininkas pabrėžė gerą investicinę aplinką Lietuvoje, ES rinkų atvėrimą ir pakvietė aplankyti Lietuvos įmonių stendą šioje parodoje.

Premjeras taip pat susitiko su Yokahamo miesto mere Fumiko Hayashi ir ir Kanagavos prefektūros gubernatoriumi Yuji Kuroiwa. Vyriausybės vadovas apsilankė Kamakuros kapinėse, kur padėjo gėlių ant žymaus Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos kapo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net