80 metų sulaukęs VU Onkologijos institutas apžvelgs kovos su vėžiu iššūkius

2011 gruodžio mėn. 01 d. 11:35:57 Perskaitė 4028

Vilniaus universiteto (VU) Onkologijos institutas ketvirtadienį pažymi 80-ties metų jubiliejų.

1931 metų gruodžio 1 dieną Vilniaus kovos su vėžio liga draugijos ir profesoriaus Kazimiero Pelčaro iniciatyva Vilniaus Užupyje, Polocko gatvėje, buvo įsteigtas Onkologijos institutas ir klinika.

"Onkologija Lietuvoje praėjo ilgą ir sudėtingą kelią. Iš kartos į kartą buvo perduodama vertinga mokslinė ir klinikinė patirtis, kuriamos ir tęsiamos tradicijos. Po daugelio reorganizacijų šiandien šių darbų tęsėjas yra Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, turintis Kliniką. Onkologijos institute per 80 metų sukaupta neįkainojama mokslinė, klinikinė ir pedagoginė patirtis, sukurta infrastruktūra, sutelkti žmogiškieji ištekliai", - sako VU Onkologijos instituto direktorius prof. Konstantinas Povilas Valuckas.

Pasak direktoriaus, institutas atitinka daugiaprofilinio vėžio centro modelį, kuris įprastas daugeliui išsivysčiusių Europos valstybių - čia atliekami moksliniai tyrimai, drauge su universitetu rengiami onkologijos srities specialistai, teikiamos aukščiausio lygio diagnostikos ir sergančiųjų piktybiniais navikais gydymo paslaugos, institutas vykdo populiacinio vėžio registro funkcijas.

"Lietuvoje kasmet daugėja sergančiųjų onkologinėmis ligomis, kasmet diagnozuojama apie 18 tūkstančių, naujų vėžio atvejų, o 2009 m. Lietuvoje gyveno daugiau nei 86 tūkst. onkologinių ligonių. Optimistiškai nuteikia faktas, kad pastaraisiais metais mirtingumo kreivė mūsų šalyje stabilizavosi. Tai leidžia teigti, kad yra svertų, kurių pagalba įmanoma kontroliuoti vėžio ligą", - sako prof. K. P. Valuckas.

VU Onkologijos institutas - šiandien vienintelė Lietuvoje specializuota tik onkologines paslaugas teikianti įstaiga, kurio klinikoje teikiamos kokybiškos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Klinikoje dirba aukščiausio lygio daugiadisciplininė onkologų komanda. Čia gydomi pacientai, sergantys įvairių lokalizacijų piktybiniais navikais.

Sergančiuosius piktybiniais navikais gydyti naudojama šiuolaikinė medikamentinė terapija (chemoterapija, imunoterapija, hormonų terapija, biologinė (taikinių) terapija), naujausios spindulinės terapijos metodikos (pvz., moduliuoto intensyvumo išorinė spindulinė terapija, brachiterapija), aukščiausio lygio specializuotos chirurginės intervencijos (laparoskopinės ir endoskopinės operacijos, radijo dažnio termoabliacija, plastinės-rekonstrukcinės operacijos ir kt.). Instituto klinika renovuota ir aprūpinta modernia aparatūra.

Instituto duomenimis, konsultacinėje poliklinikoje kasmet apsilanko daugiau nei 100 tūkst., o stacionare gydoma apie 17 tūkst. pacientų. Onkochirurgijos centre dėl vėžio kasmet atliekama apie 6 tūkst. operacijų.

VU Onkologijos institutas neseniai baigė Europos vėžio institutų organizacijos akreditacijos procedūrą, glaudžiai bendradarbiauja su kitais vėžio institutais, yra Europos vėžio institutų organizacijos (OECI) ir Tarptautinės kovos su vėžiu draugijos (UICC) narys, Institute veikiantis Vėžio registras nuo 1993 metų yra Tarptautinės vėžio registrų asociacijos narys.

Ketvirtadienį Onkologijos instituto jubiliejaus proga VU Mažojoje auloje ketvirtadienį rengiama tarptautinė mokslinė konferencija "Onkologija - XXI amžiaus iššūkis".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net