respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • Valdininkų siūlyme gerti pieną daugiau pavojų nei naudos

  Šią vasarą žiniasklaidą krečia su vaikų mityba susiję skandalai. Visai neseniai plačiai nuaidėjo diskusija dėl margarino naudos, valdžiai rekomendavus darželinukų mityboje sviestą keisti mažiau riebiu margarinu.

  2018 rugpjūčio mėn. 18 d. 09:19:11

 • Raudonžandis skanumynas. Tiesa ir mitai apie pomidorus

  Kai ispanai konkistadorai iš Amerikos pomidorus atvežė į Europą, šios daržovės ilgai buvo laikomos nuodingomis ir buvo auginamos tik kaip dekoratyvinis augalas. Bet ir dabar pomidorams neretai priskiriamos pavojingos savybės.

  2018 rugpjūčio mėn. 16 d. 08:26:22

 • Menas būti laimingam darbe

  Laimingo darbo institutas - taip vadinasi nauja nepriklausomų tyrimų organizacija, kuri duris atvers šį rudenį. Kalbamės su instituto įkūrėja, laimės psichologijos ir darbdavių įvaizdžio eksperte Inesa Daugintaite.

  2018 rugpjūčio mėn. 12 d. 07:56:09

 • Kai kraujuoja iš nosies, nereikia pulti kviesti greitosios pagalbos

  Į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvykę pacientai neretai mano, kad gali numirti nuo kraujavimo iš nosies, tačiau medikai ramina - tai beveik neįmanoma.

  2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:00:44

 • Vėl pripirkta pigių skiepų

  Planuojantys šiemet skiepytis nuo gripo - gerai pagalvokite. Mat Valstybinė ligonių kasa vėl pripirko ne efektyvesnės keturvalentės, o mažiau efektyvios trivalentės vakcinos. Kodėl? Aišku, nes toji pigesnė. Nors specialistai jau praėjusį gripo sezoną įspėjo - cirkuliuoja tokia gripo atmaina, nuo kurios apsaugos valstybės pirktoje vakcinoje nėra.

  2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 13:00:11

 • Net įprasti miltai gali būti nebemadingi

  Balti miltai - bene dažniausias produktas mūsų spintelėse. Prekybininkų teigimu, tarp vartotojų vis dar mėgstamiausi išlieka aukščiausios rūšies kvietiniai miltai, tačiau pastebima, kad sparčiai populiarėja ir spelta, grikių, kukurūzų miltai. Tai siejama su augančios sveikos gyvensenos tendencijomis ir madomis.

  2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 08:02:11

 • Paniška odontologų baimė. Kur kreiptis?

  Protinę negalią turinčiam ir paniškai odontologų bijančiam klaipėdiečiui privačioje klinikoje teko susimokėti nemenką pinigų sumą už narkozę ir dviejų dantų plombavimą. Sunkiai besiverčianti vyriškio mama skėsčioja rankomis: nejaugi nuo šiol teks kaskart pakloti tokius pinigus?

  2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 08:03:11

 • Vasaros kaitra kerta ligoninėms: kraujo atsargos ir vėl balansuoja ant ribos

  Itin karštą vasarą Nacionalinis kraujo centras (NKC) pastebi išaugusį įvairių kraujo grupių poreikį šalies ligoninėse. Visas per dieną iš donorų surinktas kraujas iškart perduodamas gydymo įstaigoms, daugėja skubių užsakymų, kuriuos sunku numatyti.

  2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 12:59:16

 • Šalies gyventojų miršta mažiau, bet vis dėl tų pačių priežasčių

  Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje mirė 40 142 žmonės - 964 asmenimis mažiau nei 2016 metais. Pernai, kaip ir daugelį metų, pagrindinės mūsų šalies gyventojų mirties priežastys - kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys.

  2018 rugpjūčio mėn. 06 d. 10:44:33

 • Ne viskas skanu, kas sveika

  Sveikatos apsaugos ministerija gamintojus skatina gaminti sveikesnę produkciją ir ją žymėti „rakto skylutės“ ženklu, tačiau tiek mėsos, tiek pieno perdirbėjai ministerijos nustatytus „sveikesnius“ kriterijus vadina absurdiškais. Mat vartotojams tektų siūlyti antrarūšes dešras ir nė procento riebumo neturintį pieną.

  2018 rugpjūčio mėn. 05 d. 10:18:11

 • Aptarta situacija dėl oro taršos Klaipėdos mieste

  Dėl Klaipėdos miesto oro taršos Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui siūloma stiprinti oro kokybės stebėjimą. Pagal pranešimą, penktadienį įvykusiame Vyriausybės kanceliarijos pasitarime siūlyta Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai suintensyvinti miesto oro kokybės stebėjimą.

  2018 rugpjūčio mėn. 17 d. 14:37:20

 • Mėlynės atsiranda ne tik dėl traumų: kaip sau padėti?

  Liaudyje mėlynėmis vadinamos hematomos – smulkiųjų kraujagyslių kraujo išsiliejimas į minkštuosius audinius – mūsų odą nuspalvina itin dažnai, vos tik kur nors susitrenkus.

  2018 rugpjūčio mėn. 14 d. 09:30:40

 • Karščio pavojai

  Užsitęsęs karštis vargina daugelį, tačiau vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms didelis karštis gali būti ne tik nemalonus, bet ir labai pavojingas. Karštame ore labai prakaituojame, netenkame daug skysčių ir druskų, jaučiame silpnumą, mūsų organizmas sunkiai dirba tam, kad palaikytų normalią kūno temperatūrą.

  2018 rugpjūčio mėn. 11 d. 00:51:21

 • Kaip sustiprinti sveikatą prieš rudenį

  Ar žinojote, kad vasarą galime pasisemti gyvybinės energijos visiems metams? Kaip ir puoselėti grožį, o kartu - ir gerą nuotaiką. Pateikiame naudingų patarimų, kaip išnaudoti likusios vasaros gėrybes ir maksimaliai pasikrauti reikalingų mikroelementų.

  2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 08:54:44

 • Specialistai: AKM neturi įtakos kiaulienos kokybei ir saugumui

  Siekdami išsklaidyti vartotojų abejones ir viešoje erdvėje pasirodančią galimai klaidinam informaciją apie afrikinį kiaulių marą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pabrėžia, kad AKM yra žmonių sveikatai visiškai nepavojingas virusas, o oficialiai, turint visus VMVT leidimus, pagaminta ir Lietuvoje parduodama kiauliena - saugi ir kokybiška.

  2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 12:41:31

 • Susilaukti vaikų Lietuvoje negali 50 tūkstančių šeimų

  Vaisingumo sutrikimai – viena opiausių šeimyninių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet pasaulyje su sunkumais susilaukti vaikų susiduria kas šešta pora, t.y. 10-15 procentų. Lietuvoje tokių šeimų yra apie 50 tūkst. ir jų kasmet vis daugėja. Dar 10-25 procentai moterų patiria antrinį nevaisingumą, tai reiškia, kad jos negali pastoti pakartotinai.

  2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 10:22:11

 • Liepą e.receptų išrašyta 5 proc. mažiau birželį

  Liepos mėnesį naudojantis E. sveikatos sistema buvo išrašyta 706,6 tūkst. e. receptų, t. y. 5,2 proc. mažiau negu birželį, kai sistema besinaudojantys gydytojai išrašė beveik 745 tūkst. e. receptų.

  2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 15:29:38

 • Afrikinis kiaulių maras jau Kinijoje

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) jau pasiekė tolimąją Kiniją. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad virusas buvo užfiksuotas nedideliame ūkyje Liaoningo provincijoje. Tai pirmasis šio viruso atvejis Kinijoje, kuri yra didžiausia kiaulių augintoja pasaulyje.

  2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 08:02:11

 • Kaip pagerinti miego kokybę

  Nemiga - viena iš dažnų problemų, su kuria susiduria ne tik vyresnio amžiaus žmonės. Jei nemiga trunka ilgesnį laiką, tai tampa rimta problema. Kokybiško miego trūkumas gali sukelti įvairių sveikatos problemų: dirglumą, jautrumą, suprastėjusią atmintį.

  2018 rugpjūčio mėn. 06 d. 08:33:22

 • Laisvasis kybojimas

  Nenustebkite, jei vietoje įprastos mankštos ar treniruotės kineziterapeutas paįvairinimui ne tik supančios jus virvėmis ir diržais, bet ir pasiūlys pakyboti ant virvių. Mankštos su „Redcord“ virvių ir diržų sistema, taikant „Neurac“ metodiką, rekomenduojamos gydant nugaros, juosmens, dubens srities, kaklo, pečių, kojų sąnarių skausmus.

  2018 rugpjūčio mėn. 04 d. 10:13:11

1 2 3 4 5 6 7 ... 168
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018