respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Gripas šį sezoną nekelia didelio nerimo Kauno apskrities gyventojams

  Praėjusią savaitę į Kauno apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 2 asmenys, iš jų 1 vaikas buvo hospitalizuotas. 9-osios metų savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kauno apskrityje - būdingas įprastam gripo sezonui ir siekia 72,3 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų.

  2014 kovo mėn. 05 d. 13:22:48

 • Lietuva oficialiai pripažinta galvijų bruceliozės neapimta šalimi

  Antradienį Europos Komisijos Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas suteikė Lietuvai šalies, neapimtos galvijų bruceliozės, statusą. Galvijų bruceliozės sukėlėjai yra pavojingi žmonėms ir gyvūnams.

  2014 kovo mėn. 04 d. 16:02:44

 • Pas specialistą - paprasčiau

  Lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms - tiek suaugusiems, tiek vaikams - bus paprasčiau patekti pas gydytoją specialistą, nebereikės kaskart laukti eilėje pas šeimos ar bendrosios pagalbos gydytoją, kad šis išrašytų siuntimą.

  2014 kovo mėn. 04 d. 08:44:01

 • Geomagnetinės audros nebus baisios, jei sveikata rūpinsimės nuolat

  Prieš gerą savaitę Žemėje „siautė” geomagnetinė audra. Tokios audros gana dažnos, mūsų šalies visuomenė jau pradeda baimintis, esą suaktyvėjusi Saulė gali pražudyti planetą. Gyventojai, prisiskaitę apie geomagnetinius neramumus, plūsta į medikų kabinetus.

  2014 kovo mėn. 02 d. 07:42:40

 • Nauji dantys – be ilgo laukimo ir baimės

  Penktą dešimtį perkopusi vilnietė Zita Bukauskienė jau buvo susitaikiusi su mintimi, kad likusį gyvenimą gyvens su nuimamais protezais. Ilgai dvejojo, ką pasirinkti – įprastą plokštelę ar ant implantų fiksuotus protezus.

  2014 kovo mėn. 01 d. 07:39:40

 • Išgelbėti vaikai

  Nacionalinis transplantacijos biuras informavo, kad šiemet sąlygiškai sutrumpėjo inkstų laukiančių žmonių eilė - joje nebeliko vaikų, nes jiems šie organai transplantuoti. Vasario pradžioje donoro inksto laukė 121 pacientas, iš jų 2 vaikai, tačiau laukiančiųjų skaičius keičiasi kasdien.

  2014 vasario mėn. 27 d. 09:05:06

 • Konstitucijoje įtvirtintos tik gyvybiškai būtinos nemokamos medicinos paslaugos

  Konstitucinis Teismas trečiadienį paskelbė sprendimą dėl nemokamos medicinos. KT nusprendė, jog Konstitucijoje yra įtvirtinta gyvybiškai būtinos - reikalingos žmogaus gyvybei gelbėti ir išsaugoti nemokamos medicinos pagalbos piliečiams garantija ir ji nėra tapatinama su medicinos pagalba žmogaus sveikatai gelbėti ir išsaugoti.

  2014 vasario mėn. 26 d. 11:30:29

 • V.P.Andriukaitis: privalome mažinti mirtingumą nuo miokardo infarkto

  Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pasirašė įsakymą dėl ūmaus miokardo infarkto gydymo prieinamumo gerinimo. Tokiu būdu buvo įtvirtinti miokardo infarkto gydymo centrų steigimas, pacientų srautų valdymas bei nustatyti operatyvios pagalbos kriterijai ir reikalavimai.

  2014 vasario mėn. 25 d. 13:50:01

 • Gripas nepaiso artėjančio pavasario ir dar sargdina

  Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, šį šaltąjį sezoną nelabai skriaudusios Lietuvos gyventojus, vis dėlto visai neatsitraukia - praėjusią savaitę sirgome šiek tiek mažiau negu ankstesniąją, tačiau registruota daugiau gripo atvejų.

  2014 vasario mėn. 24 d. 16:35:52

 • Gripo virusas jau pasiekė ir Kauną

  Dviem susirgusiems kauniečiams laboratoriškai patvirtintos gripo diagnozės, nes paimtuose mėginiuose nustatyti A tipo gripo virusai. Pasak Kauno visuomenės sveikatos centro specialistų, galima teigti, kad gripas jau pasiekė ir Kauną.

  2014 vasario mėn. 21 d. 14:35:21

 • Daktarą vėl galima išsikviesti

  Kam yra tekę pastaruoju metu sirgti ir kas mėgino išsikviesti iš poliklinikos, prie kurios prisirašę, gydytoją į namus, žino, kad tai nebuvo paprasta. Tad net karščiuojantiems žmonėms, norintiems sulaukti bent kažkokios pagalbos, dažniausiai tekdavo keliauti į polikliniką patiems, vežti karščiuojančius vaikus, sėdėti eilėje prie gydytojo kabineto. Jau nuo gegužės 1-osios medikai nebegalės atsisakyti vykti pas sergantį pacientą į namus.

  2014 kovo mėn. 05 d. 08:11:24

 • Kava mažina susirgimo diabetu riziką

  „Kavos vartojimas mažina kepenų pasipriešinimą insulinui ir gali užkirsti kelią antrojo tipo diabetui“, - taip teigia kompanijos „Nestlé“ mokslininkai šių metų pradžioje kartu su Lozanos universiteto ligonine ir Berno universitetu pristatę tyrimą, kuris atskleidė naujų faktų apie apsauginį kavos poveikį.

  2014 kovo mėn. 04 d. 13:59:11

 • Užšaldytos ląstelės - palikimas ateities kartoms

  Plieno konteineriai, kompiuterių monitoriai, mokslininkai baltais chalatais... Daugelis žmonių Nojaus arką tikriausiai įsivaizduoja kitaip. Tačiau ir čia, Vokietijos laukinių gyvūnų ląstelių banke, gyvūnų rūšys saugomos ateinančioms kartoms.

  2014 kovo mėn. 03 d. 14:35:10

 • Sveikatos apsaugos ministras pluša pasiraitojęs rankoves

  Šiandien įsigalioja nauja sugriežtinta siuntimų pas gydytojus specialistus tvarka. Pacientai su netinkamai užpildytais siuntimais galės būti nepriimami ir siunčiami atgal pas šeimos gydytoją. Tai tik vienas iš sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pateiktų pasiūlymų. Jų ministras pastaruoju metu pažėrė itin daug.

  2014 kovo mėn. 01 d. 10:17:18

 • Pigmaliono efektas

  Kodėl dažnai taip būna: įvyksta būtent tai, ko žmogus labiausiai bijo? Ir kodėl vis dėlto išsipildo neįtikimiausios svajonės?

  2014 vasario mėn. 28 d. 08:20:03

 • Medikų veidą parodys turto deklaracijos

  Siekiant išguiti iš gydymo įstaigų kyšius ir šešėlinę ekonomiką, Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva gydytojus ir farmacininkus ketinama įpareigoti deklaruoti privačius interesus - įstatymo pataisos keliauja į Seimą.

  2014 vasario mėn. 26 d. 14:23:32

 • Retos ligos - galvos skausmas visiems

  Artėja vasario 28-oji - Pasaulinė retų ligų diena. Nors Lietuvoje ši diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, ji minima tyliai, nes su šiomis ligomis nesusidūrę žmonės apie jas žino nedaug, o dauguma tų, kurie galėtų apie jas papasakoti, užsidarę savame rate su savo milžiniškomis problemomis.

  2014 vasario mėn. 26 d. 08:14:07

 • Kauno ir Kaišiadorių rajonuose per savaitę padaugėjo susirgusiųjų peršalimo ligomis

  Pasak Kauno visuomenės sveikatos centro specialistų, aštuntąją šių metų savaitę fiksuotas sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje - būdingas įprastam gripo sezonui ir siekė 75 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę. Daugiausia peršalimo ligomis sirgo vaikų - net 70 proc. iš visų susirgusiųjų.

  2014 vasario mėn. 24 d. 18:09:13

 • JAV gydytojai įspėja dėl ligos, turinčios poliomielito simptomų

  JAV gydytojai įspėja dėl ligos, turinčios poliomielito simptomų. Kalifornijoje per pusantrų metų jau užfiksuota 20 šios ligos atvejų, daugiausia ja serga vaikai, skelbia BBC. Per Amerikos neurologijos akademijos susitikimą pranešta, kad daliai pacientų išsivystė visų keturių galūnių paralyžius, kurio nepavyko sušvelninti taikant įprastą gydymą.

  2014 vasario mėn. 24 d. 12:03:04

 • Graikijoje gripo aukomis tapo 40 žmonių

  Graikijoje nuo gripo ir su juo susijusių komplikacijų mirė 40 žmonių. Tai pirmadienį pranešė šalies Susirgimų kontrolės ir profilaktikos centras. Jo duomenimis, dar "57 žmonės, kurių būklė yra sunki, gydomi intensyviosios terapijos skyriuose”.

  2014 vasario mėn. 17 d. 17:12:53

 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018