respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Sula - sveikas ir puikiai troškulį malšinantis gėrimas

  Šiuo metu, kai miškuose brinksta lapų pumpurai, itin palankus metas iš beržų bei klevų leisti sulą. Tai puikiai atgaivinantis ir sveikas gėrimas.

  2014 kovo mėn. 24 d. 13:03:26

 • Ligos pagydomos subalansavus mitybą

  Gerai miegate, valgote visavertį maistą, vartojate vitaminus, sportuojate, tačiau tokios ligos kaip alergija, astma, žvynelinė, dermatitas, cukrinis diabetas, nutukimas, migrena, sąnarių ligos ir t. t. vis tiek kamuoja?

  2014 kovo mėn. 24 d. 08:31:23

 • Vienu ritmu su žirgais

  Kiekvieną savaitgalį į Kurtuvėnų žirgyną suvažiuoja tėvai su negalią turinčiais vaikais, kuriems laikas, praleistas su žirgu, tampa sveikatos ar geros nuotaikos šaltiniu. Hipoterapijos paslaptis bando įminti dvi mokslininkės, hipoterapijos pradininkės Šiauliuose Laura Straubergaitė ir Jurgita Rutkienė.

  2014 kovo mėn. 23 d. 08:25:15

 • Nutukusių žmonių skaičius išaugo keturgubai

  Didžiosios Britanijos institutas „Overseas Development Institute" teigia, kad nuo 1980 metų nutukusių suaugusiųjų skaičius besivystančiose šalyse padidėjo beveik keturgubai ir dabar siekia milijardą.

  2014 kovo mėn. 22 d. 08:25:09

 • Net iš nevaikštančio žmogaus atima neįgaliojo statusą

  Valstybės kontrolė rado daug pažeidimų nustatant nedarbingumo ir neįgalumo lygį. Tai rodo, jog atvira niša piktnaudžiauti popieriniu neįgalumu ir iš valstybės gauti pašalpą, kuri labai palengvintų gyvenimą tikriesiems neįgaliesiems. Ekspertai teigia, jog vien kaltinti žmones nesąžiningumu nederėtų, kalta valstybės politika.

  2014 kovo mėn. 21 d. 10:35:08

 • Sergantys Parkinsono liga šiais metais tikisi dar daugiau elektrostimuliatorių

  Balandžio 11-ąją, kaip ir kasmet, minima Pasaulinė Parkinsono liga sergančiųjų diena. Šia proga Kaišiadoryse įvyks respublikinė konferencija. Parkinsono liga yra viena iš dažniausiai pasitaikančių neurodegeneracinių ligų, pažeidžiančių žmogaus nervų sistemą.

  2014 kovo mėn. 20 d. 16:57:37

 • Skausmą malšinantys vaistai gali daugiau

  Kiekvieno vaistinėlėje yra skausmą malšinančių vaistų, vaistinėse parduodamų be recepto. Mokslininkai išsiaiškino, kad šie vaistai gali padėti ir kovojant su antibiotikams atspariomis bakterijomis.

  2014 kovo mėn. 20 d. 12:24:03

 • Privačios medicinos atstovai nėra patenkinti SAM siekiais reformuoti sveikatos sistemą

  Privačios medicinos atstovai ir pacientų organizacijos nėra patenkintos sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio siekiais reformuoti sveikatos apsaugos sistemą. Pasak jų, ministro kuriama dirbtinė priešprieša tarp privačios ir valstybinės medicinos klaidina pacientus ir kelia nereikalingą įtampą.

  2014 kovo mėn. 19 d. 14:31:25

 • Tobulos odos paieškos

  Menstruacijų ciklas, patiriamas stresas, miegojimas pasikišus ranką po veidu – tai tik dalis priežasčių, kurios trukdo mums turėti tobulą odą. Gausybę odos sluoksnių kosmetikos pramonė išstudijavo taip gerai, kad kasdien sukuria priemonių, kurios gali „nueiti“ vis giliau ir veikti vis tiksliau.

  2014 kovo mėn. 19 d. 09:21:13

 • Prasnaudęs žiemos pradžią, rotavirusas „atsigriebia“ dabar

  Kasmet šaltuoju metų laiku padaugėja virusų sukeltų ligų, -. ne tik ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ar gripo, bet ir žarnyno infekcijų. Kauno apskrityje šie metai ypatingi tuo, kad labai padaugėjo susirgusiųjų patikslinta virusine žarnyno infekcija, ypač - mažų.

  2014 kovo mėn. 18 d. 11:47:22

 • Siūloma priverstinai gydyti sergančiuosius tuberkulioze

  Seime įregistruotas įstatymo projektas dėl priverstinio tuberkuliozės gydymo. Tarptautinę tuberkuliozės dieną Lietuvos žaliųjų partija atkreipia visuomenės dėmesį į tuberkuliozės plitimo Lietuvoje mastą bei reikalingą visuomenės apsaugą nuo šios pavojingos ir užkrečiamos ligos.

  2014 kovo mėn. 24 d. 10:01:15

 • Kova su tuberkulioze - visų reikalas

  Pirmadienį, kovo 24-ąją, bus minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Tačiau Lietuvoje neturime kuo per daug džiaugtis - nors ne vienus metus kalbama apie milžiniškus sergančiųjų tuberkulioze skaičius ir būtinybę imtis priemonių, situacija negerėja taip sparčiai, kaip norėtųsi, o atvira tuberkuliozė diagnozuojama net vaikams.

  2014 kovo mėn. 23 d. 14:20:21

 • Natūralioji medicina: įvairiapusiai daktarai

  Natūraliosios medicinos sąvoka apima daugybę įvairių praktikų, kurios tarpusavyje menkai tesusijusios. Jas jungia tai, kad visos jos sąmoningai remiasi apsauginėmis organizmo jėgomis, taip pat gamtiniais veiksniais.

  2014 kovo mėn. 22 d. 14:31:13

 • Cukrus ne visada žudo

  Cukrus, kurio, kaip teigia mitybos specialistai, šiandien visi vartoja per daug, kadaise buvo paprastiems mirtingiesiems neprieinamas delikatesas. Ypatingą saldėsį, vartojamą Indijoje, kadaise „atrado“ Aleksandras Makedonietis - būtent jo kariai atkreipė dėmesį į produktą, kurį nuo senovės vartojo Indijos gyventojai.

  2014 kovo mėn. 21 d. 15:27:26

 • Minima Pasaulinė Dauno sindromo diena

  Penktadienį minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Dauno sindromo liga pasireiškia vėluojančių pažinimo gebėjimų vystymusi - protiniu atsilikimu bei sutrikusiu ar vėluojančiu fiziniu augimu. Labai aiškiai liga skiriama pagal pakitusius veido bruožus.

  2014 kovo mėn. 21 d. 08:25:50

 • Baigiasi energinių gėrimų era

  Medikai perspėja, kad energiniai gėrimai skirti toli gražu ne troškuliui malšinti, tačiau vaikai vis vien juos geria kaip limonadą. Greitai šio pomėgio jiems teks atsisakyti, nes niekas neginčija Lietuvos iniciatyvos uždrausti energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Būsime pirmoji šalis Europos Sąjungoje, kurioje įsigalios toks draudimas. Kitose šalyse panašūs apribojimai kol kas yra tik rekomendacinio pobūdžio.

  2014 kovo mėn. 20 d. 14:21:04

 • Skiepyti vaikus būtina ar visai nereikia?

  Naujas sveikatos apsaugos ministro įsakymas į darželius priimti tik pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių paskiepytus vaikus sutiktas prieštaringai. Ministras net sulaukė viešo kreipimosi su klausimais dėl įsakymo motyvų ir teisėtumo.

  2014 kovo mėn. 20 d. 10:31:12

 • E.Masiulis vaistus prastumdinėtų ant kiekvieno kampo

  Kai kurie politikai niekaip nepailsta piršti keistas idėjas, net jei jos niekam nepatinka. Taip atsitiko ir su Eligijaus Masiulio bei Remigijaus Šimašiaus siūlymu nereceptiniais vaistais prekiauti parduotuvėse ir degalinėse. Nors kartą Seimas ir farmacijos specialistai tam ne jau pasakė, politikai nenori susitaikyti su neigiamu atsakymu.

  2014 kovo mėn. 19 d. 11:25:48

 • Netinkamas miegas vaikams gali sukelti itin rimtų sveikatos sutrikimų

  Nuolat pažeidžiant miego režimą, užmigimo pradžia pasislenka į antrą nakties pusę, sutrinka už gerą miegą atsakingo hormono melatonino cirkadinė sekrecija. Dėl to vaiko organizme gali sutrikti metaboliniai procesai, didinantys pavojų nutukti, gali pradėti formuotis autoimuninės, onkologinės ir širdies ligos.

  2014 kovo mėn. 18 d. 14:58:17

 • Atėjus pavasariui gripas dar bando „atsigriebti“

  Gripas ir ūmiosios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos dar ne visai atsitraukė, o kai kur netgi bando „atsigriebti" už pakankamai sveiką rudens-žiemos sezoną. Praėjusią savaitę - kovo 10-16 dienomis - sirgome mažiau negu ankstesniąją savaitę.

  2014 kovo mėn. 18 d. 09:54:04

 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018