respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • V.P.Andriukaitis nebijo daktarų

  Keliose įstaigose Hipokrato priesaikai tarnaujantiems medikams sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis žada užkurti pirtį. Ministras, pasitelkęs visą kariauną atsakingų institucijų darbuotojų, pasiruošęs po kaulelį išnarstyti medikų pinigines.

  2014 balandžio mėn. 03 d. 09:52:03

 • Nusitaikė į keliose ir daugiau darbovietėse dirbančius medikus

  Nuo gegužės žadama imtis konkrečių veiksmų aiškinantis, kokiu būdu medikai suspėja dirbti trijose ir daugiau įstaigų, ir ar jie gauna teisėtas pajamas. Tokias priemones inicijuoja sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kartu su institucijų, atsakingų už kovą su korupcija ir darbo teisės nuostatų laikymąsi, vadovais.

  2014 balandžio mėn. 02 d. 11:55:07

 • Vakarų Afrikoje - beprecedentis Ebolos protrūkis

  „Gydytojų be sienų“ organizacijos atstovų teigimu, Ebolos viruso protrūkis Gvinėjoje ir Liberijoje nusinešė mažiausiai 78 gyvybes, o ligos plitimo kontrolė slysta iš rankų, rašo BBC. Ebolos viruso protrūkis prasidėjo atokiame Gvinėjos Nzerekorės regione, tačiau vyriausybės pareigūnams prireikė net šešių savaičių ligai identifikuoti.

  2014 balandžio mėn. 01 d. 12:25:00

 • Gripas ir jam artimos ligos dar nenori trauktis

  Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, besibaigiant pirmajam kalendorinio pavasario mėnesiui, vis dar yra medikų ir jų pacientų darbotvarkėje. Praėjusią savaitę sirgome panašiai kaip ir ankstesniąją, tačiau gripo atvejų registruota šiek tiek daugiau.

  2014 kovo mėn. 31 d. 15:55:48

 • Valstybės kontrolė: nepaisant kontrolės priemonių, sergamumas vėžiu didėja

  Valstybės kontrolė, įvertinusi 2010-2012 metų laikotarpį, nustatė, kad šalyje nesudarytos prielaidos teikti vienodai prieinamas ir kokybiškas onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo paslaugas, o vėžio kontrolės priemonės nėra pakankamos.

  2014 kovo mėn. 31 d. 11:05:30

 • Ar „apsišaukėlio sindromas“ veikia visus?

  Mes tokie jau esame - nuolatos lyginame save su kitais. Ir net jei turime kuo pasigirti, dažniausiai tas palyginimas būna ne mūsų naudai: mums atrodo, kad aplinkiniai yra viskuo pranašesni. Šis anaiptol ne toks jau nepavojingas reiškinys gali peraugti į nevisavertiškumo kompleksą, kurį mokslininkai pakrikštijo „apsišaukėlio sindromu“.

  2014 kovo mėn. 30 d. 08:23:02

 • Druska ne tik sūdo, bet gali padėti sergant

  Sutikite, sunku būtų rasti šunį arba žiurkėną, kurie atsisakytų maisto dėl to, kad jis „nesūdytas“. Tas pats su mažais vaikais - jie nežino, kad maistas gali būti pasūdytas arba nepasūdytas. O štai suaugusieji, tūkstantmečius naudodami šį konservantą, išmoko skirti skonio niuansus.

  2014 kovo mėn. 28 d. 09:24:58

 • Koordinatoriai taps pacientų globėjais

  Didžiosiose šalies poliklinikose nuo lapkričio 1 d. įvedama nauja koordinatoriaus pareigybė. Šį darbą dirbsiantis specialistas koordinuos prevencinės ir profilaktinės veiklos plėtojimą asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

  2014 kovo mėn. 26 d. 10:44:42

 • PSO: 2012-aisiais dėl oro užterštumo padarinių mirė 7 mln. žmonių

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2012 metais nuo oro užterštumo sukeltų padarinių mirė 7 mln. žmonių, skelbia BBC. PSO išvadose kalbama apie ryšį tarp oro užterštumo ir širdies ligų, kvėpavimo problemų ir vėžio.

  2014 kovo mėn. 25 d. 14:40:13

 • V.P.Andriukaitis patvirtino sveikatos sistemos struktūrą

  Pirmą kartą po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo priimtas dokumentas, kuriame aiškiai išdėstyta visa asmens sveikatos priežiūros įstaigų, jų teikiamų paslaugų struktūra. Pasak Vytenio Povilo Andriukaičio , kone dvi dešimtis metų nebuvo įgyvendinta Sveikatos sistemos įstatymo nuostata ir nebuvo patvirtintas Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos tinklas.

  2014 kovo mėn. 25 d. 13:20:22

 • Valomoji augalų galia

  Niekam nekyla klausimas, ar reikia valyti organizmą nuo toksinų. Svarbu štai kas: ką ir kaip reikia valyti? Šįkart patarimai tiems, kam būtina išvalyti kraujagysles nuo nereikalingo cholesterolio.

  2014 balandžio mėn. 03 d. 08:19:05

 • Suaugusiems bus nustatomas autizmo ligos sunkumo laipsnis

  Nuo kitų metų sausio 1 d. suaugusiems autistams diagnozės bus nustatomos pagal Klinikinę autizmo vertinimo skalę. Naujoji diagnozavimo tvarka padės kuo objektyviau nustatyti ne tik autizmo ligos sunkumo laipsnį, bet ir darbingumo lygį suaugusiems, sergantiems įvairiapusiais raidos sutrikimais.

  2014 balandžio mėn. 02 d. 09:05:25

 • Pediatrams leis grįžti į poliklinikas

  Pertvarkant sveikatos priežiūros sistemą pagal užsienio valstybių pavyzdį, vaikų ligų gydytojai - pediatrai - buvo išstumti iš pirminės sveikatos priežiūros grandies ir priskirti antrinio lygio specialistams. To padarinys: kasmet prastėja vaikų sveikatos rodikliai, daugėja lėtinėmis ligomis sergančių vaikų, vis mažiau visiškai sveikų vaikų ateina į pirmąją klasę.

  2014 balandžio mėn. 01 d. 09:09:40

 • Pagerėjo susirgusiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumas

  Susirgusiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumas Lietuvoje didėja. Atlikus ilgalaikių išgyvenamumo pokyčių analizę nustatytas beveik 12 proc. išgyvenamumo padidėjimas: 1995-1999 m. susirgusiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumas buvo 34 proc., o 2005-2009 m. - 45,9 proc.

  2014 kovo mėn. 31 d. 14:05:42

 • Sula - ne tik gardėsis, bet ir plaukų priežiūros priemonė

  Beržų ir klevų sula ne tik skani, bet ir labai sveika, sako Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. „Gerdami sulą, gauname daug naudingų medžiagų: įvairių vitaminų, antioksidantų, fermentų, mineralinių medžiagų (kalcio, kalio, magnio, vario ir kt.)“, – vardija ji.

  2014 kovo mėn. 31 d. 08:44:16

 • Sveikatos semkimės iš bundančios gamtos

  Pavasaris - laikas, kai tiek gamta, tiek ir žmonės pabunda iš žiemos sąstingio. Norą gyventi ir veikti pažadina vis skaisčiau šviečianti saulė, o pavasarinė gamta siūlo gyvybingumo teikiančias natūralias priemones, kurias, beje, galima sutalpinti vienoje lėkštėje.

  2014 kovo mėn. 29 d. 08:16:32

 • Vaikų sveikatos metais įvedami pokyčiai vaikų sveikatos sistemoje

  Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė motinos ir vaiko probleminiams klausimams nagrinėti posėdyje pritarė pakeitimams vaikų sveikatos priežiūros ir vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų srityje.

  2014 kovo mėn. 27 d. 09:04:43

 • Britų atliktas tyrimas omega-3 rūgštis susiejo su geresniu miegu

  Jungtinėje Karalystėje atliktas atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas omega-3 riebalų rūgščių vartojimą susiejo su geresniu miegu. Oksfordo universiteto mokslininkai ištyrė 362 vaikus. 7-9 metų vaikai į tyrimą buvo įtraukti neatsižvelgiant į tai, ar jie turi miego problemų, tačiau visiems jiems mokykloje ne itin gerai sekėsi skaityti.

  2014 kovo mėn. 26 d. 08:20:50

 • Lietuvoje pagalbą jau gali teikti 10 gimdyvių padėjėjų - dulų

  Pristatoma visiškai nauja Lietuvoje gimdyvių padėjėjos veikla – vadinamosios dulos emociškai ir fiziškai padeda moteriai besilaukiant, gimdymo metu ir po jo. Dulomis dažniausiai tampa pačios motinystės patirtį turinčios moterys.

  2014 kovo mėn. 25 d. 14:05:06

 • Vaikų miegą trikdo technologijos

  Žmogus pramiega maždaug trečdalį savo gyvenimo, tačiau nuo miego trukmės ir kokybės labai priklauso, kokie bus likę du trečdaliai. Miego kokybei labiausiai įtaką daro pasikeitęs gyvenimo būdas - žmonės dabar nei žino savo organizmo bioritmo, nei jo paiso. Šiandien visiems trūksta laiko ir tai kompensuojama miego sąskaita - neišsimiegoti yra tapę norma.

  2014 kovo mėn. 25 d. 11:30:50

 • SUSITIKS: prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku ir aptars augančių kainų problemą bei konkurencingumo didinimą.
 • SUGRĮŽTA: Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių; į Kauną po sezono pertraukos sugrįžta prancūzas Leo Vestermannas, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018