respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

 • Sergančiųjų melanoma kasmet daugėja

  Lietuvoje jau septintą kartą Europos gydytojų dermatologų iniciatyva surengta Euromelanomos diena, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma. Medikų teigimu, odos vėžys tikrai gali būti matomas, o jį pastebėti galima aktyviai apžiūrint odą. Sergamumas melanoma auga tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Pagrindinė priežastis, medikų manymu, - tiesioginių saulės spindulių poveikis odai.

  2014 gegužės mėn. 13 d. 08:21:21

 • Kaip pamiršti buvusią meilę?

  Viena iš skausmingiausių išsiskyrimo problemų - kad neįmanoma iškart ištrinti iš atminties visų puikių akimirkų, susijusių su buvusiais santykiais. Fantastinių filmų herojai prisiminimų lengvai atsikrato, o serialų veikėjai amnezija suserga kone taip pat dažnai kaip sloga. Bet ką daryti tikrajame gyvenime, kaip išvengti gyventi trukdančių prisiminimų?

  2014 gegužės mėn. 11 d. 08:13:57

 • Nė dienos be kavos...

  Kaip malonu, kai ryte namie pasklinda šviežiai užplikytos kavos kvapas! O koks skanėstas kava su grietinėle ir prancūzišku raguoliu! Nuotaika gerėja, jėgų daugėja, prasideda nauja diena.

  2014 gegužės mėn. 09 d. 14:05:47

 • Vaikų kurtumo negaliai įveikti - kompensuos abu kochlearinius implantus

  Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtinus naują kochlearinių implantų kompensavimo tvarką, sunkią kurtumo negalią turintiems vaikams bus kompensuojami du abiem ausims skirti kochleariniai implantai.

  2014 gegužės mėn. 08 d. 16:55:47

 • Kinijoje žmogus mirė nuo naujos paukščių gripo atmainos

  Kinijoje pirmą kartą žmogus mirė nuo naujo paukščių gripo viruso H5N6, praneša agentūra AFP. Sveikatos žinybų duomenimis, tyrimai parodė, kad 49 metų vyras Sėčvanio provincijoje šalies pietvakariuose buvo užsikrėtęs šiuo virusu.

  2014 gegužės mėn. 07 d. 20:37:41

 • Suburta koalicija „Psichikos sveikata 2030

  Penkiolika Lietuvos nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų susivienijo į koaliciją „Psichikos sveikata 2030". Koalicija sieks skatinti atvirumo, skaidrumo bei žmogaus teisių principų įtvirtinimą šalies psichikos sveikatos sistemoje. Pasaulinė statistika teigia, kad 25 proc. žmonių kuriuo nors gyvenimo laikotarpiu patiria psichikos sveikatos sutrikimų.

  2014 gegužės mėn. 07 d. 13:04:06

 • Kurtiems vaikams bus kompensuojami kochleariniai implantai

  Sunkią kurtumo negalią turintiems vaikams bus kompensuojami abiem ausims skirti kochleariniai implantai. Tokia galimybė atsirado sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui įsakymu patvirtinus naują kochlearinių implantų kompensavimo tvarką.

  2014 gegužės mėn. 06 d. 17:46:00

 • Aplinkos ir patalpų oro kokybės įtaka žmogaus sveikatai

  Aplinkos veiksnių, darančių įtaką žmogaus sveikatai – daug, juos galima sugrupuoti į tam tikras kategorijas. Tai fizikiniai veiksniai (triukšmas, elektromagnetiniai laukai), cheminiai (pramoninė oro tarša ir žemės ūkio tarša cheminėmis medžiagomis), biologiniai (žiedadulkės, mikroorganizmai), socialiniai (nedarbas) ir kiti.

  2014 gegužės mėn. 05 d. 11:26:24

 • Mokslininkai atskleidžia ilgo gyvenimo paslaptis

  Naujausi mokslininkų atradimai leidžia prognozuoti gyvenimo trukmę, o tolimesni tyrimai gali atskleisti ilgo gyvenimo paslaptis. Procesus ilgaamžių organizmuose tyrę mokslininkai skelbia atradę tam tikrus dėsningumus, kurie būdingi ilgu ir sveiku gyvenimu besidžiaugiantiems žmonėms.

  2014 gegužės mėn. 04 d. 09:13:10

 • Lietuviai iš Tailando onkologų semsis patirties dėl skrandžio vėžio operacijų

  Vilniaus universiteto Onkologijos instituto gydytojai semsis patirties iš Tailando kolegų operuojant ankstyvąjį skrandžio vėžį mažai invazinių endoskopinių operacijų būdu. Pasiryžimą bendradarbiauti ketinama įtvirtinti sutartyje, kuri pasirašyta penktadienį, tarp Vilniaus universiteto Onkologijos instituto ir Tailando Mahidolo universiteto Sirirajaus ligoninės Medicinos fakulteto.

  2014 gegužės mėn. 02 d. 13:02:12

 • Baubai virtuvėje: ką reiškia modifikuotas produktas?

  Kuo skiriasi modifikuotas produktas nuo genetiškai modifikuoto? Ką reiškia įrašas etiketėje „pakeistų savybių krakmolas“ arba „modifikuotas krakmolas“? Ir ką - „pagaminta iš genetiškai modifikuotų bulvių“?

  2014 gegužės mėn. 12 d. 08:48:44

 • Apie donorystę nekalbam, nors reikia

  Visame pasaulyje aktuali donorystės problema Lietuvos neaplenkia. Tik šiemet SAM žengė žingsnį supaprastinti galimybę pasirašyti dėl donorystės kortelės. Transplantacijos biuro atstovai teigia, jog rekordinis skaičius pasirašiusiųjų džiugina, tačiau Lietuvoje dar gausu sklandančių mitų, vis dažniau žmones atgrasančių nuo galimybės tapti donorais.

  2014 gegužės mėn. 10 d. 08:25:40

 • Pasitikėjimo savimi paieškos

  Turintis pakankamai ryžto ir pasitikėjimo savimi žmogus gali labai toli nueiti ir pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, o svarbiausia - jis jausis laimingas ir gyvenantis harmoningą gyvenimą, - teigia psichologė Eglė Masalskienė.

  2014 gegužės mėn. 09 d. 08:16:07

 • Kaip greitai suvaldyti stresą

  Mintys blaškosi, neįmanoma susikaupti, viduje kyla kažkoks labai nemalonus jausmas, net pereinantis į paniką - štai jie, tipiški streso simptomai, išmušantys mus iš pusiausvyros. Ką daryti? Mokytis suvaldyti stresą, juk tai ne tik padeda atgauti darbingumą, bet ir apsaugo nuo ligų ir net lėtina organizmo senėjimo procesą.

  2014 gegužės mėn. 08 d. 10:54:45

 • Kiaušidžių vėžys - klastingiausia moters onkologinė liga

  Lietuvoje tarp moterų kiaušidžių vėžys yra ketvirta pagal dažnumą liga. Specialistai įspėja, kad bent kartą per metus apsilankius pas šeimos gydytoją šios klastingos ligos pavyktų išvengti. Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Vilniaus universiteto Onkologijos institutu rengia konferenciją "Kiaušidžių vėžys - klastinga liga. Ar ją nugalėsim?".

  2014 gegužės mėn. 07 d. 13:23:22

 • Pavasaris - sunkus metas alergiškiems

  Pavasarinis augalų žydėjimas džiugina akį, tačiau šniurkščioti nosimi, čiaudėti ir ašaroti priverčia apie 5 proc. Lietuvos gyventojų. Jiems įvairių augalų žiedadulkės ramybės neduos iki pat rugsėjo. Miesto žmones dėl teršalų poveikio šienligė kamuoja 3 kartus dažniau nei kaimo gyventojus.

  2014 gegužės mėn. 07 d. 08:41:31

 • Ką daryti, kad namuose oras būtų švarus

  Uždarose patalpose praleidžiame iki 80 proc. paros laiko, o tai reiškia, kad tiek pat laiko kvėpuojame perdirbtu oru. Jame kaupiasi dulkės, pelėsis, bakterijos, virusai, įvairios cheminės medžiagos ir kiti toksinai. Tai daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatai.

  2014 gegužės mėn. 06 d. 08:50:43

 • Peršalome? Pasimasažuokime

  Masažo galios – didžiulės. Net ir peršalę mes galime patys sau padėti be medicininių priemonių. Pasimasažuokime ir pastebėsime, kaip pajusime palengvėjimą. Atlikti tokį masažą siūloma 2 – 3 kartus per dieną iškart, kai tik pajusite pirmuosius peršalimo požymius.

  2014 gegužės mėn. 05 d. 08:36:09

 • Snaudulio bei vangumo priežastys darbe – ir žalingi valgymo įpročiai

  Darbe vėl jaučiatės mieguistas, nepavyksta susikaupti? Regis, labai nepervargote, bet kažkodėl svaigsta galva, jaučiate silpnumą? Mitybos specialistai teigia – tai gali lemti ir netinkamai pasirinktas maistas bei žalingi valgymo įpročiai.

  2014 gegužės mėn. 03 d. 08:20:40

 • Dėl radioaktyvumo jaudintis nereikia

  Nors po Černobylio atominės elektrinės avarijos praėjo ketvirtis amžiaus, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai tiria, ar vietinės kilmės ir importuojamuose maisto produktuose nėra radioaktyviųjų medžiagų likučių.

  2014 gegužės mėn. 02 d. 08:56:00

 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018