respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Nuo rugsėjo 1-osios receptus vaistams bus galima prasitęsti nuotoliniu būdu

  Nuo rugsėjo 1 dienos šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos pacientams vaistų receptus galės pratęsti nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu bus galima skirti pacientams pakartotinius tyrimus. Tokį įsakymą pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  2018 liepos mėn. 24 d. 09:49:47

 • Gintarė Jankauskienė: Nerimas gimsta mūsų galvose

  Užteko vienintelio panikos priepuolio, kad jį patyrusi komunikacijos specialistė, žurnalistė Gintarė Jankauskienė imtų aktyviai domėtis panikos, nerimo ir baimių priežastimis bei pasekmėmis. To rezultatas - neseniai išleista knyga „Panikos priepuoliai. Išsivaduok iš nerimo ir baimių“.

  2018 liepos mėn. 23 d. 11:26:55

 • Įspėjimas turistams - Kanarų salose laukia pavojus

  ECDC paskelbė įspėjantį pranešimą apie riziką, susijusią su bakterijomis Klebsiella pneumoniae. Skelbiama, kad lietuvių pamėgtame kurorte Kanarų salose turistai vis dažniau užsikrečia ypač pavojinga bakterija, galinčia sukelti pneumoniją, meningitą ir kraujo užkrėtimą. Per šiuos metus net 13 turistų, atostogavusių Kanaruose, susirgo.

  2018 liepos mėn. 21 d. 10:40:44

 • Telkiami donorai: ligoninėse trūksta retos grupės kraujo

  Vasarai įpusėjus, šalies ligoninėse stipriai išaugo pirmos rezus neigiamos kraujo grupės (O (I) Rh-) poreikis. Ši kraujo grupė priskiriama retoms kraujo grupėms pagal Rh- faktorių, tad papildyti jos atsargas – labai sudėtinga.

  2018 liepos mėn. 20 d. 11:21:40

 • Reabilitacija skiriama ne poilsiui, o gydymui

  Kiekvienais metais daugiausiai stacionarinių Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų medicininės reabilitacijos paslaugų suteikiama vasarą. Specialistai primena, kad reabilitacijos įstaigos skirtos ne poilsiui, o gydymui ir paslaugos jose teikiamos ištisus metus.

  2018 liepos mėn. 19 d. 18:10:17

 • Šaldytų daržovių geriau nevalgyti

  Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iš Lenkijos atsakingos institucijos gavo pranešimą dėl nesaugaus maisto - šaldytų daržovių mišinių, kurių sudėtyje yra kukurūzų, užterštų listeriozės bakterijomis.

  2018 liepos mėn. 19 d. 12:36:11

 • Baigiant mokyklą ar studijas, pasirūpinkite sveikatos draudimu

  Abiturientams ir studijas baigiantiems studentams reikėtų nepamiršti, kad jų privalomasis sveikatos draudimas galios iki vasaros pabaigos. Todėl jau dabar reikia pasidomėti, kaip jis pasikeis pradėjus studijuoti ar dirbti Lietuvoje arba išvykus mokytis į užsienį.

  2018 liepos mėn. 19 d. 07:25:22

 • Vaistinės privalo pakeisti nekokybiškus vaistus nuo aukšto kraujospūdžio

  Visoje ES, taip pat ir Lietuvoje, iš rinkos atšaukiami kai kurie vaistai, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos valsartano. Kadangi dalis pacientų įsigijo vaistus, kurie šiuo metu jau yra atšaukti iš rinkos, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia pacientų dėmesį, kad, apsilankius vaistinėje, jiems bus pasiūlytas kito gamintojo vaistas su ta pačia veikliąją medžiaga.

  2018 liepos mėn. 18 d. 12:36:44

 • Negalią turinčius vaikus auginančios šeimos gali susilaukti pagalbos

  Kauno rajono savivaldybė ragina gyventojus, auginančius vaikus, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis, kreiptis dėl finansinės paramos pritaikant būstą tokiam šeimos nariui.

  2018 liepos mėn. 17 d. 15:47:41

 • Stokholmo sindromas - iki galo neįmintas fenomenas

  Stokholmo sindromas - tai neįprastas psichologinis reiškinys, kai auka dėl nesuprantamų priežasčių pradeda simpatizuoti savo kankintojui. Šis fenomenas vertas dėmesio jau vien todėl, kad pagrobtieji žmonės kai kada ima patys trukdyti juos išlaisvinti.

  2018 liepos mėn. 15 d. 08:22:18

 • Aktyvistai reiškia susirūpinimą dėl AIDS plitimo Rytų Europoje

  Kiekvienais metais Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje apytikriai 190 tūkst. užsikrečia ŽIV virusu, ir apie 80 proc. iš jų gyvena Rusijoje, prieš tarptautinės AIDS konferencijos atidarymą Amsterdame sakė šeši organizatoriai.

  2018 liepos mėn. 23 d. 19:02:29

 • Švaresni namai ir grynesnis oras

  Kad gerai jaustumėtės namie, jie turi būti sveiki - švarūs, tvarkingi, juose turėtų cirkuliuoti grynas oras. Pagalvokite, kaip gerai jaučiatės šiltuoju metų laiku būdami lauke, gamtoje. O juk žvaliai jaustis norisi ir namuose.

  2018 liepos mėn. 22 d. 10:06:11

 • Keičiasi odontologijos paslaugų tvarka

  Sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo nustatomas nemokamų specializuotų odontologijos paslaugų sąrašas. Tai reiškia, kad regionuose gerės odontologijos paslaugų prieinamumas ir žmonėms nebereikės vykti į Vilnių arba Kauną.

  2018 liepos mėn. 20 d. 11:59:38

 • Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovo konkursą laimėjo A.Germanavičius

  Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovo konkursą laimėjo prof. Arūnas Germanavičius, šiuo metu laikinai einantis šios gydymo įstaigos vadovo pareigas. Jis taip pat eina Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos bei Visuomenės sveikatos katedros profesoriaus pareigas.

  2018 liepos mėn. 20 d. 10:20:08

 • Odontologijos paslaugos neįgaliesiems bus suteikiamos greičiau ir patogiau

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leisiantį odontologijos paslaugas neįgaliesiems bei atokiau nuo didžiųjų miestų gyvenantiems žmonėms gauti greičiau ir patogiau.

  2018 liepos mėn. 19 d. 14:11:13

 • A.Veryga: vaikiškas šampanas skatina vaiką pabandyti tikrų alkoholinių gėrimų

  Tiek per suaugusiųjų susibūrimus vartojamas alkoholis, tiek per vaikų šventes geriamas vaikiškas šampanas formuoja vaiko įpročius, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  2018 liepos mėn. 19 d. 10:18:01

 • V.Sinkevičius: dėl „vaikiško šampano“ reikia mokslinės nuomonės

  Vyriausybė trečiadienio pasitarime nusprendė atidėti klausimo dėl naujų alkoholio prekybos ribojimų svarstymą. Klausimą Vyriausybė svarstys kitame pasitarime, nes ūkio ministras Virginijus Sinkevičius paprašė daugiau laiko diskusijoms.

  2018 liepos mėn. 18 d. 15:55:00

 • Dainų šventėje „valgydinta“ net vaistais

  Dainų šventę apkartinęs šios dalyvių maitinimo skandalas, regis, nepraeis be pasekmių. VMVT specialistai fiksavo daugybę maisto tiekėjos VšĮ „Bruneros“ pažeidimų, tarp jų - mažesnės maisto porcijos; karšti gėrimai, pilami į du skaidrius puodelius; vėluojantis maitinimas. „Bruneros“ vadovė komentuoti situacijos nepanoro, sakė, atostogaujanti.

  2018 liepos mėn. 18 d. 10:15:44

 • Kai vargina dirglumas, nuovargis ir blyški oda

  Kankina lūžinėjantys nagai, pablyškusi oda, nuovargis ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano, kad pagrindinės to priežastys yra nuolatinis stresas, įtampa darbe ar miego trūkumas.

  2018 liepos mėn. 16 d. 07:01:00

 • Ką medicinos reforma žada provincijai?

  Nesibaigiančios sveikatos apsaugos reformos gąsdina pacientus. Ar rajonuose uždaromos ligoninės ir kuriami skubios pagalbos skyriai išspręs senstančios provincijos gyventojų sveikatos problemas?

  2018 liepos mėn. 14 d. 17:50:30

1 2 3 4 5 6 7 ... 167
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
 • TĖVYNEI: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija; tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 36 kariūnai, dar 18 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018