Vyrai nuosekliai silpnėjanuotraukos (4)

2019 sausio mėn. 09 d. 11:24:36 Perskaitė 1573

Kaip rašo vokiečių žurnalas „Stern“, vienas labai įdomus mokslininkų tyrimas atskleidė, jog šiuolaikiniai jauni žmonės yra gerokai fiziškai silpnesni, nei jų tėvai ir seneliai buvo prieš 30 metų.

 

Pasak tyrimo, kuris publikuotas moksliniame žurnale „Journal of Hand Therapy“, jaunų apie 30 metų amžiaus vyrų riešo raumenų jėga per pastaruosius dešimtmečius vidutiniškai sumažėjo apie 20 proc. ir tai vyksta tuo metu, kai klesti įvairiausi sporto bei gimnastikos klubai bei masiškai propaguojamas sveikas gyvenimo būdas.

Specialiu prietaisu, kuris vadinamas dinamometru, buvo ištirti 237 jauni vyrai nuo 20 iki 34 metų. Buvo tiriama būtent jų riešo raumenų jėga. Gauti duomenys buvo palyginti su analogiškais 1985 metų duomenimis. Rezultatas buvo vienareikšmiškas: šiuolaikinio vyro riešo jėga sudaro apie 49 kg, o 1985 m. šis rodiklis vidutiniškai siekė 58,5 kg.

Padėtis tarp moterų kiek kitokia: ištirtų šiuolaikinių moterų riešo jėga vidutiniškai siekė 37,5 kg - tai yra lygiai tiek pat, kiek ir 1985 metais. Be to, moterų nuo 30 iki 34 m. rodikliai buvo netgi geresni, nei jų močiučių bei mamų.

Tyrėjai mėgina atsakyti ir į klausimą, kodėl taip nutiko, kad vyrai praranda savo fizinę jėgą. Jų manymu, tai susiję su pasikeitusia jų darbine veikla bei darbo pobūdžio pokyčiais. Esą dar 1980-aisiais kur kas daugiau vyrų turėjo profesijas, kuriose dirbant buvo būtina naudoti daug fizinės jėgos. O šiuolaikinėje visuomenėje viskas yra atvirkščiai - daugeliui žmonių trūksta intensyvesnio fizinio aktyvumo, o tai veda prie fizinės jėgos sumažėjimo.

Ankstesniais metais buvo vykdomi ir kiti ne mažiau įdomūs eksperimentai, patvirtinę vis gilėjančią vyrų ištvermės bei fizinės jėgos krizę. Pavyzdžiui, 2013 metais atliktas tyrimas parodė, kad norint nubėgti 1,6 km distanciją šiuolaikiniams vaikams reikia 90 sekundžių (5 proc.) daugiau, nei to reikėjo jų bendraamžiams 1975 metais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net