Makiažo klaidos pagal amžiųnuotraukos

2018 gegužės mėn. 28 d. 09:33:11 Perskaitė 869

Svarbiausias makiažo tikslas - išryškinti grožį, tačiau kosmetikos specialistai pastebi, kad jaunos merginos makiažu dažnai save pasendina, o brandžios moterys nežino, kaip pasidažyti, neišryškinant raukšlių. Vizažistė Justina Gafarovaitė ir „Eurovaistinės“ grožio konsultantė, kosmetologė Greta Simonaitytė pataria, kaip taisyklingai pasidaryti makiažą, kad šis atskleistų privalumus ir paslėptų trūkumus.

 

Tinkamai pasirinkite pagrindą ir maskuoklį

Ieškant geriausio sprendimo, svarbu pasirūpinti odos apsauga. Pasak grožio konsultantės G.Simonaitytės, norint sutraukti poras jaunai odai galima naudoti silikonines bazes, kurios išlygina ir paslepia, tačiau šios priemonės itin kemša poras, todėl naudoti reikėtų išskirtiniais atvejais. Renkantis kosmetiką taip pat svarbi apsauga nuo saulės.

„Jaunoms merginoms patariu naudoti makiažo pagrindus, kurie turėtų apsauginį SPF filtrą apsaugantį nuo išorinių saulės spindulių“, - pataria G.Simonaitytė. Jaunoms merginoms, turinčioms problemišką odą, ji rekomenduoja rinktis maskuojamąsias priemones, kurių atspalvis yra šiek tiek šviesesnis nei naudojamas makiažo pagrindas. O štai brandžiai odai tiek makiažo pagrindas, tiek maskuojamoji priemonė turėtų būti lengvos tekstūros ir šiek tiek su blizgesiu, kuris paslėps patamsėjimus ir raukšleles.

Spalvos daro įtaką


Norint, kad kreminis makiažo pagrindas išsilaikytų visą dieną, būtina jį užfiksuoti kompaktine sausa pudra. Ši taisyklė galioja tiek jaunoms merginoms, tiek brandžioms moterims. Švytėjimo veidui suteiksite švytinčios pudros, vadinamojo „hailaiterio“, pagalba, tačiau jį renkantis svarbu atkreipti dėmesį į spalvas ir odos tipą. „Jaunai odai švytėjimo gali suteikti priemonės, kuriose bronzantas, šešėliai ir skaistalai yra viename. Tačiau jei jūsų oda riebi ir spuoguota, „hailaiterio“ reikėtų vengti. Jis išryškina defektus. Brandžios odos savininkėms derėtų vengti rožinio atspalvio skaistalų. Ši spalva brandžią odą sendina. Geriau rinktis persikinius arba bronzinius skaistalus“, - sakė J.Gafarovaitė.

Išryškinti akis


Grožio specialistės atkreipia dėmesį, kad, net jei nemėgstate itin ryškaus makiažo, akis paryškinti tikrai yra svarbu. Pasak J.Gafarovaitės, jaunų merginų vokų oda yra labai stangri ir tolygi, todėl tokias akis užtenka paryškinti griežtomis juodomis linijomis. Brandžių moterų vokai šiek tiek pakritę, todėl J.Gafarovaitė rekomenduoja rinktis matinius rudus, žemės spalvos, šešėlius, kurie pakoreguos akių formą.

„Šviesiausia spalva pašviesinkite vidinius akių kampučius, tamsesnėmis spalvomis išryškinkite akiduobę ir pakritusią voko dalį. Svarbu visas spalvas sulieti į vieną, kad makiažas primintų švelnų dūmą. Paryškinkite apatinę blakstienų liniją, kad akys atsivertų ir atrodytų didesnės. Užsidėkite vatos gabaliuką, kad paakius apsaugotumėte nuo pabirusių šešėlių“, - pataria makiažo meistrė.

Pasak G.Simonaitytės, brandžių moterų šešėliai turėtų būti neutralių spalvų, šiek tiek paryškinus akių kampučius su tamsesne spalva, bet ne per daug, kad neatrodytų pavargusios ar užkritusios. „Taip pat galima su blizgučiais pagyvinti akių vidinius kampučius, taip akys atrodys atsimerkusios ir išraiškin-
gos“, - pataria grožio konsultantė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net