LSMU rektorius studentams: svarbu, kad patys patikėtumėte, jog esate vieni talentingiausiųnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:51:54 Perskaitė 482

Pirmadienį, minėdami Mokslo ir žinių dieną, naujus studijų metus pradedantys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai, skambant muzikai bei lydimi smagiai besisukančių šokėjų iš šios aukštosios mokyklos ansamblio „Ave, Vita“, darnia eisena pasiekė Rotušės aikštę. Čia įvyko tradicinė šventė.

 

Sveikindamas akademinį jaunimą, LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas linkėjo sunkias studijas suderinti su studentišku gyvenimu ir ragino patikėti, kad jie yra vieni talentingiausių. Rektorius dėkojo ir užsienio studentams bei jų tėvams, teigdamas, kad jie padarė geriausią gyvenimo investiciją, nes baigus studijas universiteto diplomas atvers daugelį durų.

Anot LSMU atstovo Tautvydo Bulvičiaus, šiais mokslo metais studijas Universitete pradeda didelis būrys gabiausių Lietuvos abiturientų, kurie brandos egzaminus išlaikė aukščiausiais balais. Net 169 abiturientų žinios, jiems baigiant mokyklas, įvertintos šimtu balų.

Abiturientų neatbaidė aukšti Universiteto reikalavimai, - ELTA jau skelbė, kad norintys studijuoti daugelyje LSMU studijų programų, šiemet turėjo peržengti aukščiausią šalyje 4 balų kartelę (pagal Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas universitetai turėjo taikyti 3,6 balo kartelę). Ši kartelė LSMU buvo vienoda pretenduojantiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas. Studijų sutartis su Universitetu pasirašiusiųjų vidutinis konkursinis balas taip pat yra vienas didžiausių - 7,95. Pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas čia pradės 1056 pirmakursiai iš Lietuvos ir 259 užsienio šalių piliečiai.

„Pakeldami minimalius reikalavimus, siekėme sulaukti geriausių abiturientų. Tai mums pavyko. Manome, kad labai svarbu išlaikyti studijų kokybę. Universitetas priima tiek studentų, kad galėtų užtikrinti aukščiausią studijų kokybę. Gabus jaunimas - neatsiejama to dalis“, - kalbėjo LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis. Jis pasidžiaugė ir užsieniečių susidomėjimu studijomis LSMU. Šių metų priėmimas rodo, kad Universitetas išlieka patrauklus gabiems jaunuoliams iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Populiariausiųjų šalies aukštųjų mokyklų studijų programų dešimtuke šiemet - net 3 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studijų programos. Pirmakursių į valstybės finansuojamas studijas LSMU, lyginant su 2017 metais, priimta 10,6 proc. daugiau (482 įstojusieji). Susidomėjimą gyvybės bei sveikatos mokslais rodo ir pasiryžusieji mokėti už mokslus (493 įstojusieji). LSMU - vienas iš trijų daugiausiai studentų į valstybės nefinansuojamas studijų vietas sulaukusių universitetų. Visos šio universiteto studijų programos yra rentabilios.

Pagal šių metų stojimo tendencijas, LSMU - vienas tarptautiškiausių Lietuvos universitetų ir toliau sėkmingai konkuruoja su užsienio universitetais. Pirmakursių iš kitų šalių skaičiai, lyginant su buvusiais pernai, išlieka panašūs. Pasak LSMU atstovų, čia pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas (išankstiniais skaičiavimais) pradės 259 kitų šalių piliečiai. Planuojama, kad 2018 metais kas ketvirtas Universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentas bus užsienietis. Daugiausiai užsieniečių studijuoti Kaune sveikatos mokslus atvyksta iš Izraelio, Švedijos, Vokietijos bei Indijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net