Įdomiausi faktai apie Niujorką ir šio miesto gyventojusnuotraukos

2018 birželio mėn. 04 d. 07:25:44 Perskaitė 933

Tie, kas gyvena didžiausiame JAV mieste, gali pasigirti ilga ir įdomia istorija, kuri jiems suteikia išskirtinumo. Tačiau tie, labai skirtingi, žmonės yra unikalūs ne vien dėl istorijos, bet ir dėl papročių, tradicijų, išradingumo ir gerovės. Pateikiame žiupsnelį įdomių faktų apie niujorkiečius.

 

Vienas iš 38 JAV gyventojų - niujorkietis. Niujorkas yra tankiausiai gyvenamas Jungtinių Valstijų miestas, turintis daugiau kaip 8,5 mln. gyventojų.

Daugiau kaip 3 milijonai Niujorko gyventojų gimė užsienyje, o ketvirtadalis jų atvyko čia 2000 metais arba vėliau.

Niujorke kinų gyvena daugiau negu bet kuriame kitame mieste už Azijos ribų. Čia taip pat gyvena daugiausia puertorikiečių - daugiau negu bet kuriame kitame pasaulio mieste (net Puerto Rike) ir daugiausia dominikiečių pasaulyje, išskyrus Santo Domingą.

Pusė visų Niujorko gyventojų kalba ne angliškai, o iš viso mieste vartojama 200 kalbų.

Niujorko gyventojas Džozefas Gajetis (Joseph Gayetty) 1857 m. išrado komercinį tualetinį popierių. Anksčiau tualetinį popierių atstojo alavijo sultimis sudrėkinti lapai iš Manilos kanapių pluošto.

Vienas niujorkietis, naudodamasis pincetu ir peiliu sviestui tepti, iš Niujorko šaligatvių plyšių išgauna auksą. Per 6 dienas jis sugebėjo uždirbti 819 dolerių!

Kasmet niujorkiečiai sukandžioja 10 kartų daugiau žmonių negu rykliai visame pasaulyje.

Niujorko gyventojai išgeria 7 kartus daugiau kavos negu bet kurio kito Jungtinių Valstijų miesto gyventojai.

Daugiau Niujorko gyventojų nusižudo negu tampa žmogžudysčių aukomis.

Niujorke gyvena daugiausia milijardierių pasaulyje; o kas 21 niujorkietis yra milijonierius.

Pagal 2014 metų tyrimą Niujorkas yra nelaimingiausias miestas Jungtinėse Valstijose, po jo rikiuojasi Pitsburgas (Pensilvanija) ir Luisvilis (Kentukio valstija).

Niujorko gyventojai moka didžiausią nuomos mokestį visose JAV. Pagal „Bloomberg“ 2015 m. ataskaitą vidutinė vieno kambario buto mėnesio nuoma Manhatane siekė 2351 dolerį, o buto su vienu miegamuoju - 3400 dolerių.

Pagal 2016 m. atliktą „Inrix“ tyrimą, Niujorko gyventojai 89 valandas per metus praleidžia transporto spūstyse. Tiesa, padėtis su keleiviniu transportu Los Andžele yra dar prastesnė - spūstyse žmonės praleidžia 104 val.

Ramiausia diena Niujorko istorijoje buvo 2012 metų lapkričio 28-oji: tą dieną nebuvo užregistruota nė vieno smurtinio nusikaltimo.

Niujorke mažiau kaip 40 žmonių gyvena 243 m aukštyje virš žemės paviršiaus. Tai išskirtiniai būstai, skirti turtingiausiems miesto gyventojams.

Moterims Niujorke įstatymas leidžia viešai pasirodyti apnuoginta viršutine kūno dalimi.

1884 m. niujorkiečiai suabejojo Bruklino tilto saugumu, todėl Finėjas Teiloras Barnumas (Phineas Taylor Barnum) tiltu pravedė 21 dramblį, kaip įrodymą, kad tiltas atlaikys. Tuo metu Bruklino tiltas buvo ilgiausias pasaulyje kabantysis tiltas.

Kai karštą vasaros dieną įsijungsite savo kondicionierių, mintimis būtinai padėkokite jį išradusiam Niujorko gyventojui Vilisui Hevilendui Kerierui (Willis Haviland Carrier). Tačiau iš pradžių kondicionieriaus paskirtis buvo ne vėsinti gyvenamąsias patalpas, o spręsti drėgmės problemą spaustuvėje.

Niujorkietis sukūrė ir pliušinį meškiuką Tedį. Iš pradžių tai buvo žaisliukas, sukurtas pagerbiant prezidentą Teodorą Ruzveltą (Theodore Roosevelt). Žaisliukas atsirado todėl, kad T.Ruzveltas atsisakė šauti į surištą lokį.


Niujorke gyvena daugiausia milijardierių pasaulyje; o kas 21 niujorkietis yra milijonierius

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net