respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Kompanija „SpaceX“ išrinko pirmąjį turistą, kuris turėtų apskrieti Mėnulį

  JAV kompanija „SpaceX“ išrinko pirmąjį turistą, kuris turėtų apskrieti Mėnulį jos pagamintu kosminiu laivu. Kaip pranešė pirmadienį per spaudos konferenciją bendrovės atstovai, juo taps japonų verslininkas milijardierius Yusaku Maezawa.

  2018 rugsėjo mėn. 18 d. 10:09:49

 • Praktiniai patarimai, kaip efektyviau planuoti poros finansus

  Skirtingos šeimos turi skirtingus finasinius poreikius, tikslus ir pajamas. Todėl finansinis modelis, tinkantis vienai šeimai, gali visai netikti kitai. Norint išvengti nepasitenkinimo ir pasikartojančių ginčų dėl nesubalansuotų bendrų išlaidų, pravartu susikurti unikalų savo šeimos finansų valdymo modelį.

  2018 rugsėjo mėn. 17 d. 09:59:23

 • Rudenį išlikti su vasara

  Rugsėjo vidurys... Lieka savaitė iki rudens lygiadienio, meto, kai diena susilygins su naktimi. Mes vis gilyn brendame į rudenį, bet... Gamta mus lepina dar labai vasariškais vaizdais ir reiškiniais. Sako - tai vis jūros ir vandenynai, per vasarą prikaupę šilumos, ja dalinasi.

  2018 rugsėjo mėn. 15 d. 07:39:30

 • Festivalio „Erdvėlaivis. Žemė 2018“ programoje - ir apie kavos tirščių naudą

  Penktadienio vidurdienį Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginyje „Kavos energija“ KTU Aplinkos inžinerijos instituto doktorantas Edgaras Stunžėnas, remdamasis užsienio mokslininkų tyrimais, pateiks įdomių naujienų, kaip kuo geriau panaudoti kavos tirščius.

  2018 rugsėjo mėn. 14 d. 10:04:11

 • Kaip susikurti asmeninį prekės ženklą?

  Vis daugiau žmonių suvokia, kokią didelę įtaką daro socialiniai tinklai - tai, ką juose skelbiame, gali turėti įtakos mūsų ateičiai, karjerai, būsimiems ar esamiems santykiams su žmonėmis. Taip pat daugėja žmonių, kurie nori savo vardą naudoti kaip asmeninį prekės ženklą - kas tai yra ir kokios įtakos tai gali turėti, pasakoja rinkodaros ir viešųjų ryšių konsultantė Kamilė Kaselytė.

  2018 rugsėjo mėn. 13 d. 08:58:11

 • Viceministras: pratybų sąsiuviniai - nueinančio laikmečio reliktas

  Pratybų sąsiuviniai nėra privalomi, primena Švietimo ir mokslo ministerija. Ar naudoti pratybas, nusprendžia pati mokykla arba mokytojas. Mokykla, prieš priimdama sprendimą, turi tartis su mokinių tėvais.

  2018 rugsėjo mėn. 11 d. 13:00:11

 • Karšta vasara buvo palanki įvairiausiems rekordams

  Šį vasaros sezoną Lietuvoje ne tik stebėjome ilgalaikės šilumos rekordus, bet ir patys buvome aktyvūs rekordininkai. Skirtingose šalies vietose žmonės aktyviai pramogavo ir siekė įvairiausių rekordų. Agentūros „Factum“ direktoriaus Vytauto Navaičio teigimu, ši vasara išsiskyrė rekordų gausa.

  2018 rugsėjo mėn. 10 d. 10:26:11

 • JAV kariuomenė investuoja 2 mlrd. dolerių į „ateities kartos“ dirbtinį intelektą

  Pentagono mokslinių tyrimų padalinys penktadienį pranešė, kad investuoja 2 mlrd. JAV dolerių, siekdamas kurti dirbtinį intelektą su „žmogiškojo bendravimo“ įgūdžiais.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 11:41:29

 • Monai Lizai - ligų komplektas

  Harvardo (JAV) klinikų ir tarpdisciplininio centro specialistai ir Kalifornijos universiteto (Santa Barbara, JAV) mokslininkai teigia įminę Monos Lizos šypsenos paslaptį. Pasak jų, Leonardo da Vinčio (Leonard da Vinci) moteris sirgo hipoterioze. Ja susergama susilpnėjus skydliaukės funkcijai ir organizmui gaunant per mažai skydliaukės hormonų.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 08:08:11

 • Antarktidoje užfiksuotas neįprastas reiškinys

  Gamtą ir jos pokyčius stebintys mokslininkai užfiksavo didžiulio ledkalnio A68 judėjimą. Milžiniškas ledo luitas praėjusiais metais atskilo nuo Arkties pusiasalio pakrante nusidriekusio Larseno šelfinio ledyno.

  2018 rugsėjo mėn. 06 d. 15:00:11

 • Egipto archeologai Kom Ombo šventykloje rado sfinkso statulą

  Pietiniame Asuano mieste esančioje Kom Ombo šventykloje Egipto archeologai aptiko sfinkso statulą. Senienų ministerijos teigimu, mitinės būtybės - gulinčio liūto su žmogaus galva -statula padaryta iš smiltainio. Statula greičiausiai buvo pagaminta Ptolemėjų dinastijos valdymo laikotarpiu, kuri Egiptą valdė nuo 305 iki 30 metų prieš mūsų erą.

  2018 rugsėjo mėn. 17 d. 15:16:39

 • Australijoje rasti milžiniški aukso grynuoliai

  Panašu, kad istorijos apie laimingus aukso ieškotojus ir tik filmuose matyta „aukso karštligė“ vėl gali tapti realybe. Reikalas tas, kad po pasaulį jau skrieja žinia, jog Vakarų Australijoje šachtininkai rado du didžiulius akmenis, kupinus aukso.

  2018 rugsėjo mėn. 16 d. 08:06:50

 • Po mirties mokslui paaukoti savo kūną pasiryžo 149 žmonės: kas juos sieja?

  Medicinos studijoms Vilniaus universitete po mirties paaukoti savo kūną pasiryžo 149 žmonės. Kaip interviu Eltai sakė VU Medicinos fakulteto Anatomijos katedros docentas Andrejus Suchomlinovas, tiek šiuo metu registre yra pareiškimų, parašytų nuo 1998 metų.

  2018 rugsėjo mėn. 14 d. 12:16:48

 • UNESCO ir „National Geographic“ Vilnių įtraukė į įstabiausių Europos vietų sąrašą

  Ketvirtadienį pasaulyje pristatoma UNESCO inicijuota tvariam turizmui skirta kelionių platforma „World Heritage Journeys“. Platformoje, kuri skatina pasaulio keliautojus pažinti UNESCO saugomas pasaulio paveldo vietoves, Vilnius atsidūrė šalia kitų 33 Europos vietų.

  2018 rugsėjo mėn. 13 d. 16:07:34

 • Džiaugtis gyvenimu, nesibaiminant bėgančio laiko

  „Amžinai jaunas“ tapo šiuolaikinės visuomenės šūkiu. Norime būti gražūs, sėkmingi ir nuolat siekiantys vis naujų tikslų. Kodėl gi nepasiėmus iš gyvenimo dar daugiau gero? Paskui dar? Tačiau ar vadovaudamiesi šia jaunystės filosofija netenkame kai ko itin reikšmingo? Bėgdami nuo senatvės, praleidžiame unikalų savo gyvenimo etapą.

  2018 rugsėjo mėn. 12 d. 07:03:22

 • MOSTA: priėmimo į aukštąsias mokyklas pokyčiai - drastiški

  Švietimo ir mokslo ministerijos planuojamos keisti priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygos gali turėti neigiamų padarinių mokymosi aplinkai ir berniukų galimybėms siekti aukštojo mokslo, teigia Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras MOSTA .

  2018 rugsėjo mėn. 11 d. 11:29:33

 • Kaip išlaikyti dienos šviesą?

  Pirmoji rudens dekada primena mums jau žinomą rudens reiškinį - dienos trumpėjimą: netekome 4 valandų šviesos. Nors dienomis dar džiugino maloni šiluma, primenanti apie tiek daug jos dovanojusią vasarą, naktys vėsta ir nuo dabar jau galime pradėti skaičiuoti rudens pradžią.

  2018 rugsėjo mėn. 09 d. 07:49:25

 • Švytintys organizmai

  Gali būti, kad ateityje mūsų gatves ir namus apšvies ne šviestuvai ir žibintai, o švytintys organizmai. Senkant energijos ištekliams, mokslininkai, ieškodami naujų būdų sutaupyti, vis daugiau dėmesio skiria augalams.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 06:59:37

 • Skraidančiam „Tele2“ namui – vienas svarbiausių reklamos pasaulio apdovanojimų

  „Tele2“ reklama JAV laimėjo prestižinį „Clio“ apdovanojimą. Šiuo, Lietuvos atstovų pirmą kartą iškovotu prizu, apdovanota „Tele2“ „Laisvo interneto“ kampanija, kurios vinis – skraidantis namas.

  2018 rugsėjo mėn. 06 d. 18:53:36

 • Kaip sukurti namų erdvę, kurioje vaikas pats norėtų mokytis?

  Mokslo metų pradžia – sudėtingas metas ne tik į mokyklą eiti pradedantiems vaikams, bet ir jų tėvams. Juk reikia pasirūpinti, kad atžala turėtų viską, ko reikės mokslams, pradedant rašikliais bei sąsiuviniais ir baigiant pakitusiu dienos režimu bei mokymuisi tinkama atmosfera namuose.

  2018 rugsėjo mėn. 06 d. 11:23:46

1 2 3 4 5 6 7 ... 70
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
 • TĖVYNEI: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija; tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 36 kariūnai, dar 18 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis