V.Tomkus prašo "WikiLeaks" įkūrėjo paskelbti daugiau JAV pažymų apie Lietuvą (27)

2011 birželio mėn. 27 d. 15:32:47 Perskaitė 8348

"Respublikos" leidinių grupės vadovas Vitas Tomkus pirmadienį kreipėsi į "WikiLeaks" įkūrėją Džuljaną Asandžą (Julian Assange), prašydamas paskelbti daugiau slaptų JAV diplomatų pranešimų apie Lietuvą.

"Jeigu Jūs turite daugiau tokių pranešimų ir galite paspartinti jų paviešinimą, būtume labai dėkingi, kadangi mes ir visuomenė galėtų greičiau susidaryti visiškai išsamų vaizdą, kaip JAV administracijos klerkai traktuoja mano šalį", rašoma laiške Dž. Asandžui.

Komentuodamas birželio pradžioje paviešintą 2007 metų JAV ambasados Lietuvoje pranešimą apie žiniasklaidos padėtį Lietuvoje, V. Tomkus rašo, jog "iš jo matyti tai, ką mes ir taip žinojome ir buvome patyrę savo kailiu - kaip JAV administracijos klerkai siekia paniekinti Lietuvos nepriklausomą žiniasklaidą, o kartu - ir mano šalį, skleisdami šališką, o kartais ir aiškiai melagingą informaciją. Tokių pavyzdžių ir be "WikiLeaks" mes turime užtektinai".

V. Tomkus savo laiške pažymi, kaip JAV ambasados pranešimą savo leidiniuose interpretuoja Norvegijos žiniasklaidos grupė "Schibsted", kuri "turėjo ir tebeturi stiprių interesų Lietuvos žiniasklaidos rinkoje".

Dž. Asandžui leidėjas praneša, kad dėl šališkai pateiktos informacijos "Respublikos" leidinių grupė rengia ieškinį.

"WikiLeaks" apskritai ir "Cablegate" konkrečiai parodo, kad pasaulis iš tikrųjų yra ne visada ir ne visur toks, kaip gali pasirodyti paviršutiniškam stebėtojui. Ir mano vadovaujama leidinių grupė, didžiausia Lietuvoje, jau daugiau nei 20 metų dirba, kad visuomenė suprastų tikruosius įvairių reiškinių mechanizmus", rašo V. Tomkus.

"Respublikos" ieškinį didžiausiai Norvegijos laikraščių grupei "Schibsted" rengia advokatas Karlas Boras (Carl Bore) iš Oslo advokatų kontoros DALAN.

Interviu dienraščiui "Respublika" pirmadienį advokatas K. Boras vengė išsamiau komentuoti rengiamo ieškinio teisinius aspektus, tačiau užsiminė, jog "Shibsted" dienraštis "Aftenposten" padarė daug žurnalistų etikos bei įstatymų pažeidimų.

"Aišku tik viena - "Aftenposten" lietuviškos "Respublikos" interesus ir reputaciją pažeidė labai atvirai. Nebuvo ne tik sudaryta galimybė dienraščio redaktoriui V. Tomkui pasakyti savo žodį, bet "Aftenposten" savo rašinį dar papildė savo nuomone, kurią labai išplėtė", - sakė K. Boras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net