respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

Vito Tomkaus feljetonas: „Gavom, ką norėjom!“nuotraukos (116)

2013 lapkričio mėn. 13 d. 11:05:12

Tai, kad spec. tarnybų agentai tvarkosi pas žurnalistus kaip savo namie, neturėtų stebinti. Žurnalistai,  aklai tarnaujantys sistemai, pas saugumiečius irgi užsibūna iki išnaktų.

Pvz.: tokia Birutė V. naktinėjo VSD pastate tol, kol drauge su kolegomis (saugumiečiais) šiaip ne taip pagimdė. Medžiagą  (ne straipsnį) apie neatsakingą VSD pulkininką, kuris „netyčia“ iškrito pro viešbučio langą Minske. Nors nepriklausomi šaltiniai byloja priešingai: pulkininkas buvo per daug atsakingas. Todėl ir iškrito. Pradžioje iš saugumiečių gaujos. (Nepritapo.) O po to ir pro langą.

Dar anksčiau, per prezidento R.Pakso skandalą, dauguma žiniasklaidos kaip klusni avių banda vykdė visus VSD užsakymus: sutartinai vadino Jo Ekscelenciją „psichiniu“, siejo su tarptautine mafija Rusijoje ir graudenosi dėl VSD šefo M.Laurinkaus, kurį ruošėsi „užversti“ gruzinas Kikalašvilis... Didžiausias paradoksas: baigęs tarnybą, VSD bosas Laurinkus kaip diplomatas išvyko į Gruziją, t.y. tiesiai Kikalašviliui į nasrus. Bet kažkodėl jo niekas nei pro langą išmetė, nei pro balkoną... O pro duris išgrūdo. Tik ne Gruzijos mafija, o naujoji Lietuvos prezidentė.

Jau tuomet „Respublika“ įspėjo teisėsaugą, kad negalima žurnalistų šerti apdorota informacija, nes jie atpras patys rinkti ir tikrinti faktus. Soti katė pelių negaudo. Likom ne tik neišgirsti, bet ir patys atsidūrėm „atpirkimo ožių“ kailyje...

Kai švedų Vilniaus bankas, nenorėdamas išmokėti susikaupusių palūkanų, dirbtinai sukėlė paniką ir privertė savo klientus prieš laiką nutraukti depozitus, apie tai informavome  savo skaitytojus. Tik po to banko vadovai viešai prisipažino, kad indėlininkams nerimauti nėra pagrindo. Ir panika prie banko dingo.

Užtat supanikavo prezidentas Adamkus: kur matyta, kad spauda kištųsi į užsienietiškų bankų reikalus. Net premjerai to nedrįsta! Ką pasakys skandinavai? Kur bankų teisė veikti laisvai ir nepriklausomai? Juk bankai  tai - stabilumo garantas. Nebus banke pinigų - nebus už ką nusipirkt nei spaudos, nei demokratijos. Ta proga prezidentas Adamkus ir paprašė VSD šefo Laurinkaus įvesti tvarką. Ne komendanto valandą, o elementarią tvarką - kad žurnalistai nekaišiotų nosies ten, kur nereikia. Prezidentas paprašė, VSD bosas įsakė ir saugumiečių gauja ėmė veikti: nuo Vilniaus iki Klaipėdos... Klausinėjo kolegas, ypač - buvusius, gal kas nors ką nors žino kompromituojančio apie „Respubliką“.

Tačiau vienas „gudrus“ saugumietis Valerijus Saveljevas susimovė. Užsirovė ant TV žurnalisto V.Gaivenio, kuris, žinoma, kaip profesionalas negalėjo praleisti unikalios progos užfiksuoti su slapta kamera fakto, kaip „užsakomi“ nepaklusnūs žurnalistai. Todėl Lietuvos TV žiūrovai išgirdo iš Saveljevo lūpų, kad šis gavo įsakymą žūtbūt „prispausti Tomkui uodegą“.

V.Saveljevas aiškiai suformulavo VSD užduotį: rasti bet ką, už ko užsikabinus būtų galima sukurpti baudžiamąją bylą. Ir pasigyrė, kad VSD turi 10 būdų, kaip per savo patikimus kanalus realizuoti kompromituojančią medžiagą. Jau tada visuomenei buvo pasiųsti pirmieji signalai apie tai, kas būna su tais, kurie neįtinka sistemai.

Visa laimė, sureagavo pasaulio leidėjai, kurių federacijai jau 20 metų priklauso „Respublikos“ leidėjai. Tąkart teko aiškintis ir Jo Ekscelencijai V.Adamkui, ir naujai išrinktam prezidentui R.Paksui. Provokacija žlugo. Saugumietis V.Saveljevas atleistas iš darbo. O jį demaskavęs žurnalistas V.Gaivenis apkaltintas bendradarbiavimu su VSD. Atseit, konfliktas tarp Saveljevo ir Gaivenio - vos ne šeimos lygio.

O į šeimos ginčus net sovietmečiu milicija nesikišdavo: aiškinasi kumščiais žmona su vyru santykius - tegu ir aiškinasi, kol išsiaiškins. Mėlynės gi ne amžinos. Užgis. Va, jeigu užmuš - tada jau kitas reikalas.

Tad ar verta pykti ant dabartinės Lietuvos prezidentės už tai, kad griežtai nesureagavo į VSD ir BNS konfliktą? Na, apsibarė kolegos. Dėl kažkokios informacijos. Galima suprasti ir saugumiečius, kurie supyko dėl jos paviešinimo: ten gi nieko nėra! Tuščias burbulas. Viešai išdavė, kad mūsų saugumiečiai savo pažymose pateikia faktus iš dešimties metų senumo laikraščių. Žodžiu, nedirba, o „chaltūrina“. Apsijuokė viešai ir supyko: šitiek metų šėrė žurnalistus būtais nebūtais faktais ir prašau, kaip „atsidėkojo“. Todėl ir atkeršijo. Surengė „maski šou“. (Beje, ar nekeista, kad su kaukėm darbuojasi tik banditai ir STT agentai? )

Žodžiu, mes, žurnalistai, gavom, ko nusipelnėm. Nes, norint jaustis saugiems, reikia nelaukti, kol į tavo namus pasibels kaukėti vyrukai, o ryžtingai ginti savo šalies piliečius nuo valdžios savivalės. Juolab kad  ginti kitą yra visuomet lengviau nei gintis pačiam.

Pradžiai pateiksiu kelis idiotiškus valdžios potvarkius, kurie stovi skersai gerklės visiems Lietuvos piliečiams.

Jeigu Lietuvos pilietį apvagia ir iškerta jo mišką, įstatymas baudžia jį patį: už tai, kad nesaugo savo miško! Mūsų pilietis lieka ir apvogtas, ir dar privalo baudą sumokėti.

Jeigu Lietuvos piliečiui grafiti vandalai išteplios namo sienas, duris arba tvorą, jam ne tik bus suniokotas turtas, bet ir bus privalu susimokėti baudą už kitų tepliones.

Aš neklausiu, kur žiūri policija? Aš klausiu, kas tie idiotai, kurie baudžia ne nusikaltėlius, o jų aukas? Mieli kolegos, kodėl neginam savo piliečių nuo idiotų, kurie juos valdo? Apsispręskim pagaliau, kas mums svarbiau: demaskuoti valdžios absurdą ar rašyti VSD diktantus?

Jau neminint valdžios palaimintų aferų, grobstant „Snoro“ likučius arba nurašinėjant milijardus, išduotus su valstybės - t.y. mūsų! - garantija. Kas už tai atsakingas? Vėl kolektyvinė atsakomybė?  Socdemai suvažiavime nubalsavo? Konservatoriai per Sąjūdžio mitingus nutarė? Buvo konkretūs premjerai, kurie labai konkrečiai už „otkatus“ skolino. Valstybės vardu. Net ne mūsų, o mūsų vaikų ir anūkų sąskaita.

Blogiausia, kad šiais laikais žurnalistams nebėra ką demaskuoti. Nes niekas nebesimaskuoja. Vagia atvirai ir įžūliai. Užtikrintai. Ir su pasigardžiavimu.

Vėjais iššvaistyta dešimtys milijardų, kurie guls ant mūsų ainių pečių. Kam to reikia?

Veikiausiai tiems, kurie kviečia ekspremjerą A.Kubilių į Davosą patirtimi pasidalinti. Apie tai, kaip gražiai ir be kraujo, be revoliucijų ir be demonstracijų nužmoginti Tautą. Beviltiškai praskolinti Valstybę. Ekonomiškai sužlugdyti laisvą spaudą. Lietuviškus bankus. Lietuvišką verslą. O prie Europos skirstomų lėšų pasodinti Sorošo paruoštus žmones.

Visa tai buvo padaryta per vieną naktį. Be jokių diskusijų ir paaiškinimų. Net banditai, prieš užpuldami savo auką, sugalvoja kokį nors pasiteisinimą: „kreivai pažiūrėjo“, nedavė „užrūkyti“ arba „kapeikų“.

O ką blogo konservatoriams padarė pensininkai? Tremtiniai? Už ką juos šitaip? Juk ilgą laiką per rinkimus jie buvo pagrindinis elektoratas! Per mažai atidavė balsų?  Nedarniai ėjo balsuoti? O gal jie jau nebepaeina. Iš bado nusilpę.

Visa laimė, Lietuva - dar ne Davosas. Joks verslininkas nekviestų dalintis patirtimi vadybininko, kuris per ketverius metus skolas išaugina pustrečio karto - nuo 18 iki 50 milijardų... (Nebent būtų užduotis  - paruošti įmonę pigiai „prichvatizacijai“.)

Jau greičiau tokį nevykėlį vadybininką išsikviestų prokurorai ir pateiktų kaltinimą dėl stambaus masto turto iššvaistymo. Arba - dėl tyčinio bankroto. Arba - dėl Tėvynės išdavimo.

Juokauju. Čiagi - feljetonas, kurio tezės nebūtinai privalo sutapti su Briuselio planu: iš pradžių piliečius paversti vartotojais, paskui išlaikytiniais, o jau tada... Kaip ten skelbė Vilniaus plakatai? Priminsiu: „VIENA RASĖ - ŽMONIŲ MASĖ!“

Betautė, belytė, bejėgė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (116)

 • bravo 2018 balandžio mėn. 15 d. 08:13:40

  Keista, kad aš šį Vito Tomkaus puikų feljetoną anuomet pražiopsojau.
  Gal kur išvykęs buvau. Trumpai drūtai viskas surašyta.

 • Birute vysniauskaite 2018 balandžio mėn. 07 d. 13:10:00

  Tai reik ir rasyt pilnai visu kgbistu pavardes

 • nebezinau 2013 lapkričio mėn. 21 d. 18:07:56

  kas daros mintyse.bet tai ka parase taikliai i desimtuka.

 • pensininkas 2013 lapkričio mėn. 21 d. 15:28:00

  Kiekvienas žodis -teisybė,kiekvienas sakinys-lozungas.Šaunuolis
  "Taranas",turi dar sauso "parako" ir nesigaili jo naudoti.Taip toliau ir
  ,jei galima,dažniau.

 • Juodosios technologijos “mailiaus" byloje 2013 lapkričio mėn. 21 d. 11:08:49

  "Juodosios technologijos" "mailiaus" byloje - viena iš korupcijos
  apraiškų. Trumpai sakant, tai yra pasirinkto taikinio (asmens) menkinimas
  ir moralinis terorizavimas. "Juodųjų technologijų" taikinio reputacija
  nuolat ir sistemingai naikinama, pasirinktas asmuo yra šmeižiamas,
  viešai skleidžiama negatyvi, jį kompromituojanti informacija.
  Juodosiomis technologijomis galima įvardinti: melą, šmeižtą,
  nepagrįstus kaltinimus, papirkinėjimą, psichologinį spaudimą naudojant
  informacijos skleidimą. Dažnai "viešinama" informacija būna tiesiog
  pramanai ar tiesiog ciniškas melas. Šiai informacijai skleisti
  pasitelkiamos tam tikros žiniasklaidos priemonės ar atskiri žurnalistai.
  Juodųjų technologijų organizatoriai siekia kelių tikslų :
  1. Diskredituoti asmenį visuomenės akyse.
  2. Sutrukdyti asmens veiklą, primesti jam "kaltojo" įvaizdį.
  3. Pašalinti asmenį iš jo veiklos srities.
  4. Apjuodinto asmens fone sustiprinti savo teigiamą įvaizdį.

 • Rokas 2013 lapkričio mėn. 20 d. 15:55:44

  labai teisingas straipsnis,pagarba V.Tomkui,kaip matau pats ir toliau nesi
  ,,bailys,,matyt gyvenimo vejai uzgrudino.Rasai ,kad vagia viduri
  dienos,taip o ko jiems bijoti,Operos ir Baleto teatro rekonstrukcija,turiu
  omenyje cenos,o kur Vilniaus Dramos Teatras.Musu isgirtoji Prezidente valdo
  teiseetvarka,ir gavosi snipstas.

 • mes 2013 lapkričio mėn. 20 d. 12:15:47

  Vitai tave palaikom. Buk kaip senais laikais musu TARANAS.

 • praeivis 2013 lapkričio mėn. 19 d. 08:18:40

  pradziai reikia sudaryti sarasa tu, kuriuos ateityje teks teisti uz Tevynes
  isdavima>

 • as 2013 lapkričio mėn. 19 d. 08:16:45

  aciu uz smaikscius pastebejimus. Deja, perskaicius pasidaro linksmai
  liudna, nes neaisku, ka toliau daryti?

 • stasys 2013 lapkričio mėn. 18 d. 17:19:48

  daug žadanti str. pradžia visiškai išsikvėpė pabaigoje, taip ir
  netapo aiškų, kokių tikslų sriūbaujama.. ar tai dėl to, kad Tomkus
  buvo nustumtas nuo lovio į paraštes, ar tai dėl to kad vis dar tikimasi
  kažkokių dividentų ateičiai,..paapeliavus į tuos kam padnoške tampa
  ir prislėgtas skalsus balselis iš mobilaus tel. Lietuva paradoksų
  šalis, o kai imame joje ieškoti "savos" tiesos, visada rasis tie kurie
  paslaugiai parodys tas duris, pro kurias iėjus beliks tik pasirašyti
  .."vardan tos Lietuvos"... norite tiesos ? pasižiurėkitę į turto
  deklaracija, pas mus vis dar sakoma "jei biednas tai ir kvailas" o kada
  kvailystė buvo paranki tiems kas tokiais save nelaiko ? pasufleruosiu :)
  tada kai vėl reikia ropštis iš apačios kitų galvomis .:)

 • prosenis74 2013 lapkričio mėn. 17 d. 23:17:19

  Teko kreiptis 91*93 prie AMB pas V.Tomkų,bet nusivyliau ir net lb.
  Pateikiau info apie K.Uoką ,bet - š...s,..neveltui "išlindp iš
  kanapių"-sulauksim "Siurpryzų" iš "komsomolco "..,..ką veikė visi
  db."oponentai"savo laiku ? vogė kartu,o dabar nepasidalindami grobiu
  riejasi nieko nebodami...Klonio šturmo "pamoka runkėliukams " įbaugino
  mąses - dabar darys ką panorės "Lovio valdovai"...
  LT-nebėra...

 • ez 2013 lapkričio mėn. 17 d. 21:11:43

  Labai viskas blogai. Kodel nera jokios tvarkos. Suima su antrankiais /daug
  tokiu pavyzdziu, kaip Alytaus meras, VU, mafijozai, narkotiku karaliai ir
  t.t/ , bet vilkina bylas, o paskui paleidzia. Man tai parodo teismu
  papirkinejima. Jeigu esi kaltas - turi atiduoti ir dar sedeti kalejime. Ne
  vienas milijonierius nesedi. Kodel taip yra. Ir dar man nepatinka, kai
  zmones isvaziuoja i kitas salis, tai turetu sumazeti ir seimunu. Kodel taip
  nera. Todel kad jie nori ten buti ir kuo ilgiau. Kas nenoretu gauti 8-9
  tukst. ir man nepatinka kad valdininkams dar prideda, o mazai gaunantiems -
  ne. Geda tokiam seimui...

 • ADAs 2013 lapkričio mėn. 17 d. 19:00:21

  Puikus feljetonas.Pagarba Tomkui,kurio nepakeite laikas-koks buvo pries 25
  metus ,toks ir liko.Pirmyn ...

 • respublika 2013 lapkričio mėn. 17 d. 03:58:54

  savo stiliumi,bet velniškai tiksliai sudeda pagrindinius akcentus....

 • Dainius 2013 lapkričio mėn. 16 d. 15:47:44

  Labai viskas puikiai surasyta, net grazu skaityti!

 • Kaimietis 2013 lapkričio mėn. 16 d. 14:01:59

  Ar tik tu, V. Tomkau ,ir nebuvai tarp tų dabartinės Lietuvos kūrėjų
  -signatarų, taip šauniai save pasivadinusių? Gal jau ir parašą dabar
  atšauktum?

 • swedas 2013 lapkričio mėn. 16 d. 11:58:41

  Tomkus.Laurinkus Vaisvila,Gylys,galima vardinti dar ir dar,tai zmones,kurie
  nieko nekuria nes nesugeba, kapstosi, kas buvo pries 20 m.ar dar seniau,
  zodziu, tai ir fiziskai ir moraliskai pasenusios politines siuksles.

 • Skaitytoja 2013 lapkričio mėn. 16 d. 07:29:06

  ...nes niekas taves, Tomkau,nebepalaikys.

 • skaitytojas 2013 lapkričio mėn. 16 d. 07:27:15

  Tomkau, laikykis!

 • AČIŪ 2013 lapkričio mėn. 15 d. 21:46:49

  Tomkau už tiesą

 • swedas 2013 lapkričio mėn. 15 d. 19:19:38

  Pagal Valinska "nafik" tas Tomkus su visa Respublika!

 • to Hau 2013 lapkričio mėn. 15 d. 16:06:34

  manau, kad nereikia įžeisti V.Tomkaus, nes jeigu ir kas rėžia
  nemalonią tiesą į akis tai jo Respublika. Čekuoliui jo amžiuje reikia
  pasimokyti iš Tomkaus ir drąsos ir principingumo.

 • Bleka 2013 lapkričio mėn. 15 d. 11:33:54

  Vytuk,o kur dingo baime?Baime -kad suims,kad dviraciu vaziuojant sustos
  sirdis,o kur dar balutes,langai ,ligonines...kiausiniai su spec idaru
  !!!2.Dabar gime-Vyresnysis brolis!!!Vakar,taciau vyresnis!Valdymas toks
  totalus ,pasleptas ir nieko negali net ir tu Vytuk...pervaziuos -kai matys
  ,kad rek...Iki.

 • keista 2013 lapkričio mėn. 14 d. 23:13:51

  saugumietis Saveljevas ,ar jau Lietuvoje nebera Lietuviu ?

 • Algis 2013 lapkričio mėn. 14 d. 20:42:30

  Įdomus feljetonas,atitinkantis tokrovę ir dabartinį šalies valdymą,tai
  yra liberalų oligarchiniį be socialnio teisingumo ir be geresnės
  ateities.Niekas iš valdininkų teisiškai neatsako už savo priimtus
  korupcinius sprendimus,o kolektyvinis negalioja,taip ir dingsta net
  šimtai milijonų be kvapo.Visų piorma kur dingo dar 1996 m. priimtas
  LDDP [dabar socialdemokratai] "Visuotinis turto pajamų ir išlaidų"
  deklaravimo įstatymas,kuris žymiai stabdytų galingą valdžios
  korupciją ? O šis labai svarbus įstatymas rurėjo įsigalioti nuo 1998
  m.pradžios ,kada jau Seimą valdė konservatoriai,dėja jis iki šios
  dažkur dingo be petsakų ir oficialaus atšaukimo,tai jis visgi turėtų
  tebegalioti,kas tai galėtų atsakyti,gal žiniasklaida ? Ji turėtų
  išsiaiškinti ir paskelbti visuomenei,news be jo jokia korupcija
  išaiškinti negalima,tad ji tik didėja,ir kaip minima feljetone įžuliai
  atvirai be baimės,nes nieks nieko nebebaudžia.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUŽUDYTA: Kazachstano sostinėje Astanoje nužudyta interneto portalo „Nur.kz“ žurnalistė Irina Beketova.
 • UGNIS: šiaurės Londono laisvalaikio centre įsiplieskė gaisras, ugnis apėmė Haiburio rajone esančio vieno aukšto pastato stogą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018