respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Vitas Tomkus: „Planas - sužlugdyti „Respubliką“nuotraukos (338)

2014 vasario mėn. 27 d. 11:36:19

Nejau konservatoriams paranoja paveldima kartu su partijos pirmininko postu?!


Kitą dieną po Patriarcho nusišnekėjimo iš balkono Andrius Kubilius spaudos konferencijoje pareiškė: „V.Putinas Rytų ir Centrinėje Europoje pradėjo naują Šaltąjį karą ir, naudodamas gerai finansuojamus naujus „minkštos galios“ centrus, siekia pasėti mūsų visuomenių sluoksniuose abejones ir nepasitikėjimą mūsų pasirinkta vakarietiška orientacija. Tai daroma sistemingai nusitaikius, ypač į paprastą „liaudį“, skaitančią tik „Vakaro žinias“, kurios tampa euroskepticizmo Lietuvoje pagrindine tribūna“.

Nieko nebejaudina politikas, savo atstovaujamą „liaudį“ rašantis kabutėse. Nebestebina, kad kietakakčiams konservatoriams yra pavojingi žmonės, kurie drįsta abejoti. Tik šiek tiek neramu, kad A.Kubilius nori, jog mes aklai pasitikėtume jo pasirinkta „vakarietiška orientacija“. (Ypač po jų Garbės deputato paskutinio balsavimo Briuselyje.)

O jei ką suintrigavo „minkštosios galios“ terminas, siūlau susipažinti su oficialiu konservatorių dokumentu - MINKŠTOJI RUSIJOS SULAIKYMO STRATEGIJA. Jį parengė Rasos Juknevičienės vadovaujama darbo grupė, į kurią įėjo Andrius Kubilius, Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Dainius Kreivys, Mantas Adomėnas, Kęstutis Škiudas, Justas Šireika, Andrius Vyšniauskas, Indrė Pociūtė-Levickienė, Ugnė Naujokaitytė, Jaunius Petraitis, Petras Mendeika ir „kt. neoficialūs asmenys“.

Pacituosiu tik vieną pastraipą iš 30 puslapių, skirtą išimtinai „Respublikai“: „Didžiausią poveikį Lietuvos visuomenės nuostatoms daro lietuviakalbė žiniasklaida. Ji yra skirtinga, kaip ir skirtingos visuomenės grupės, kurios ją vartoja. Pavyzdžiui, kaimo parduotuvėse visišką monopolį turi „Respublikos“ leidinių grupė, kuri net neslepia savo antieuropietiškos, antivakarietiškos ir dažnai prorusiškos orientacijos. Žinant leidinių grupės savininko finansinę padėtį, galima nesunkiai atspėti, kad tokia orientacija nėra idealistinis altruizmas. Gaila, kad Lietuvos teisėtvarka kol kas visai nesigilina į korupcijos mastus ir pinigų srautus prieš Lietuvos nacionalinius interesus veikiančioje žiniasklaidoje. Potenciali korupcija lietuviškoje „ketvirtojoje valdžioje“, skirtingai nuo pirmųjų trijų valdžių, iki šiol nėra įstatymais nei skaidrinama, nei užkardoma. Tai sukuria palankiausią terpę Rusijos „minkštosioms galioms“ Lietuvoje skleistis ir efektyviai veikti. Lietuvoje randasi vis daugiau naujos, modernios, demokratiškos ir skaidrios žiniasklaidos, tačiau tradicinės žiniasklaidos, negebančios sau kelti aukštų skaidrumo ir objektyvumo standartų, neigiamas poveikis Lietuvos visuomenei, skleidžiant Rusijos „minkštąsias įtakas“, išlieka didelis“.

Oficialaus dokumento pabaigoje pateikiamas detalus priemonių planas, kurį drąsiai galima įvardyti: kaip finansinėmis ir teisinėmis priemonėmis reikia sužlugdyti „Respublikos“ leidinių grupę“?

Jūsų dėmesiui tik keli įdomesni punktai: numatyti „Respublikai“ didesnius mokesčius, kaip yra taikoma erotinei, pornografinei ir smurtinei žiniasklaidai; ministerijų lėšas leidybai skirstyti centralizuotai, apeinant tokius leidinius kaip „Respublika“; dar labiau padidinti proeuropietiškos propagandos finansavimą; pasitelkti Skandinavijos šalis, siekiant sumažinti lietuviškos spaudos dominavimą rinkoje, o svarbiausia - VSD, kuris turi turėti prievolę vykdyti Rusijos „minkštųjų galių“ stebėseną saugumo požiūriu.

Apie lietuviškos „Respublikos“ grėsmę valdančiųjų planams konservatorė Rasa Juknevičienė per Seimo Nacionalinio saugumo komiteto posėdžius dažnai užsimena. Bet pastaruoju metu tos grėsmės, matyt, taip išaugo, kad ilgiau kentėti nebeįmanoma. (Nors gali būti, kad prie valdžios lovio esančių godumas taip išaugo, kad irgi ilgiau kentėti nebeįmanoma.)

Bet kuriuo atveju R.Juknevičienės vadovaujama darbo grupė atvirai ragina Lietuvos jėgos struktūras imtis griežtų priemonių prieš „Respublikos“ leidinių grupę“. (Visa laimė, kad karo kirvio ji neiškasė, vadovaudama KAM.)

Jeigu jėgos būtų per silpnos, konservatoriai rekomenduoja į redakciją pasiųsti pulkus auditorių ir revizorių, kurie, nuodugniai patikrinę komercinius kontraktus, suteiktų galimybę nukirsti finansinius srautus, padedančius lietuviškiems laikraščiams išsilaikyti.

O jei ir tai nepadėtų, siūloma  centralizuotai skirstyti ministerijų leidybos lėšas. Taip, kad nė cento neatitektų lietuviškiems leidiniams. O jeigu ir tos „priemonės“ nepadėtų uždusinti lietuviškų laikraščių, konservatoriai yra nusiteikę pasitelkti ES ir skandinavų paramą, kad lietuviški leidiniai nebedominuotų Lietuvos rinkoje. Kitaip tariant, konservatoriai nori atleisti skandinavų propagandos koncernus nuo mokesčių (kaip ir jų bankus), suorientuoti visas biudžetines lėšas į jų portalus (kaip į jų SEB ir SWED padalinius), apdėti savus patikrinimais (kaip „Snorą“ ir Ūkio banką), ir vikingai (kartu su burmgarneriais, frikliais bei kuperiais) švenčia pergalę prieš „nevykėlius ir korumpuotus“ lietuvius leidėjus. Lietuvos rinka užkariauta! Konservatoriai trina rankas. Prezidentė iš oligarchų sąrašo sunkiai atsidususi išbraukia dar kelias pavardes...

Baisu?

Greičiau juokinga, kai konservatoriai seka komunistų pėdomis.

Matėm mes visą krūvą revizorių (po to, kai demaskavome komunistų „Klaną“, slapstantį partinius pinigus): grožėjomės nusikalstama gauja iš VSD (po to, kai demaskavome „žydrojo Albino“ parankinius, verčiant išrinktą prezidentą R.Paksą); lankėsi redakcijoje ir STT pareigūnai... (O gal šiaip banditai, nes ir tie, ir tie dirba su kaukėmis.) Beje, komunistų premjeras Ilgasis Stabilizatorius tada pats asmeniškai kvietėsi „ant kilimėlio“ biudžetinių įstaigų vadovus ir grasino, kad jei „Respublikoje“ pasirodys dar bent viena reklama, užuojauta ar skelbimas - jie lėks iš darbo...

Vakarų fronte nieko naujo: konservatorių priemonių planas stipriai atsiduoda komunistiniais pelėsiais ir labiau panašus į bandymą post factum legalizuoti tai, kas seniai yra prieš „Respubliką“ vykdoma. (Negi kas nors abejoja, kad mūsų telefonai nėra „paklausomi“ - gal priminti kagėbisto V.Saveljevo, gavusio iš VSD gaujos vadeivos užduotį mus sukompromituoti, fiasko?)

Tik ko tie konservatoriai šitaip skuba atsikratyti savo bankų ir lito, savo žemių ir galvijų (nebūtinai partijoje), savo atominės elektrinės ir gamtinių išteklių, savo lietuviško verslo, spaudos, Konstitucijos, įstatymų viršenybės?.. Kartais net susidaro įspūdis, kad „paėmė“ ir dar „neatidirbo“.

Kita vertus, lyg viskas normaliai: matyt, jaučia, kad greit bus nuspirti nuo valdžios olimpo, todėl iš paskutiniųjų stengiasi atstatyti viską, kaip buvo: atseit, kaip radom - taip ir paliksim.

O gal ES paramos upelis jau senka?

O gal jau prokurorai ant kulnų lipa?..

O gal Tautos referendumai jau beldžiasi?..

Kol kas belieka tiksliai diagnozuoti, kurioje konkrečiai politiko galvoje slepiasi pavojingi Lietuvai „suminkštėję galios“ centrai.

O ką gali žinoti, gal vėliau pravers prokurorams. Sprendžiant, kurį pusgalvį sodinti, o kurį gydyti.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (338)

 • Teisingai 2014 balandžio mėn. 04 d. 11:02:15

  Teisingai viską aprašo Vitas. O teisybė mažai kam patinka.Kam reikia
  skalambint ,kaip pagerėjo gyvenimas,o mes gi ne kvailiai,matom
  pagerėjimą,nes visa Lietuva baigia išvažinėt,ieškodama duonos
  kąsnio. Imkim bet kokią sritį,visi nepatenkinti,ar verslininkai,ar
  pensininkai,ar jauni žmonės-bedarbiai.

 • Geriause padieka 2014 balandžio mėn. 01 d. 12:06:57

  Svetimu laizytojams tautos skurdintojams vagyms butu supilimas i gerkle po
  viena kokteiluka pats gereuses molotovo gierimas ir matomai jau be juo
  neapseisime kol visus laizytojus i savartyna neisvysime.

 • Mes visi kartu tauta 2014 balandžio mėn. 01 d. 11:53:19

  turime nerinkti tautos priesu statytiniu zydmasoniu i prezidentus
  Gribauskaites Balsycio nes jie musu seimu priesai Estrlos ir jos iskrypeliu
  draugai surenge iskrypeliu paradus nuskurdine sali dar pas mus yra
  buvusioji darbo partija dabar as nezinau ar tauta leis jai vadyntis to
  vardu kaip buvo du kartus gavusi su mieslinu skuduru per veida ir neirodie
  kad jinai svari o sutepta personos buvusios prezidenties o tokia save
  garbynga skaiciusi greuziniene neapgynie partijos ir saves oPAULAUSKAS
  NEVERTAS BUTI PREZIDENTU PO TO IVIKIO O DAR SAVE SKAITO TEISININKU AR
  TIKRAI JUS PUTINO STUKAACEI KO TYLITE KUR JUSU SAVYGARBA????

 • Matote laizytojams 2014 balandžio mėn. 01 d. 11:28:32

  Uzdraudie tie kurims jie laizo ir pasakie jaigu ne sunaikynsite savo tautos
  tai negausite palaizyti pradiekite nuo zemies ukio neleiskite augynti
  galviju givuliu pauksciu tegu viska kaimo zmogus perka o savo nieko
  usaugynti negali vot isigando musu laizytojai ir susiedo nutarti nes apie
  kaima supratimo turi kiek keulie apie debesi bet isigando kad neteks
  uzpakalio ir polie vygditi ju isakimus o laizytoju tik seime 100 o kiek
  dar vireusybieja?Prosenelis

 • Sulau didziausos 2014 balandžio mėn. 01 d. 11:15:23

  Melagies pryza iteikti prezidentei kad tautai prizadejusi kovoti su vagimis
  oligarchais pati nuviejo i ju gauja isisegie masonu zenkla ir su kubiliumi
  katu apvogie pensininkus apvogie snoro indielininkus nuskurdino tauta
  praskolino tevyne 33 milijardai su desimties procentu palukanomis ar gali
  buti dar didesnis melagis uz ja?Prosenelis

 • Jonas 2014 kovo mėn. 20 d. 18:09:35

  Ką, iš tavęs nori atimti riebų kremliaus kasnį? Nepasiduok,
  kandžiokis, kol dantis išmuš, tada tai jau tau bus kaput...

 • Redas 2014 kovo mėn. 19 d. 17:01:34

  Svarbiausia dabar,kad artėja Melagių diena -balandžio poirmoji.Todėl
  siūlau "Respublikai" kaip vienam dar išlikurių tikrų lietuviškų
  leidinių surengti didžiausių MELAGIŲ konkursą. Ir skirti rinkėjų
  prizą "Didžiausias melagis".Pretendentais galėtų būti visų pirma
  konservatoriai Lansvergis,Kubilius,Raselė,to9liau
  ambasad.Vaiterkūnas,ministr.Linkevičius,politikai
  Valatka,Laurinavičius,Matonis,LRT žurn.
  Jakilaitis,Miliutė,konsrrvatoriškas "VEIDAS", ir t.t.Mat dabar valdžia
  visokiais būdais bando numuilinti referendumą dėl žemės,Seimo narių
  mažinimo, parašų referendumui mažinimo.. Tai minėti politikai ir
  panašūs į juos sukelia šurmulį apie Ukrainą,nors mes paTYS TURIME
  ne mažiau problemų savo šalyje. Todėl toks konkursas labai tiktų
  paskelbent nugalėjoją ir prizininkus .

 • VYCKA 2014 kovo mėn. 17 d. 13:23:43

  Tik ko tie konservatoriai šitaip skuba atsikratyti savo bankų ir lito,
  savo žemių ir galvijų (nebūtinai partijoje), savo atominės elektrinės
  ir gamtinių išteklių, savo lietuviško verslo, spaudos, Konstitucijos,
  įstatymų viršenybės?.. Kartais net susidaro įspūdis, kad
  „paėmė“ ir dar „neatidirbo“.LABAI TIKSLIAI PASTEBĖTA.DAR
  MAŽEIKIŲ NAFTOS PADOVANOJIMAS JANKIAMS BE ATKATO NEITIKĖTINAS.MANO
  NUOMONĖ.

 • Real 2014 kovo mėn. 17 d. 13:05:08

  Va Respublikos nuo koncervinių leberastinių gaujų ginti eis visi
  moralės ir sąžinės nepamynę lietuviai Lietuvoje ir Europoje, kaip ir
  tada kai su Respublika kovojome už Lietuvos nepriklausomybę. Maidanas
  tiems, kas pasikėsins į Respubliką, garantuotas ir teismas garantuotas.

 • lukas 2014 kovo mėn. 16 d. 17:01:24

  konservatoriai tikrieji idiotai, daugiau cia nera ka komentuoti. tokius
  reikia bausti uz kenkima lietuvos valstybei ir demokratijai

 • FELCERE 2014 kovo mėn. 16 d. 09:24:17

  puola, laikykites. As uz JUS, RESPUBLIKA.O felcere su jos parankiniais gal
  rekomenduoti i Nato vadovua

 • emigrantas 2014 kovo mėn. 15 d. 05:42:55

  Vivat Respublica!!! Juknevicienei kaput...

 • . 2014 kovo mėn. 14 d. 14:05:56

  Sužlugdyti respubliką už galimai lezbės šėrimą

 • patiko 2014 kovo mėn. 14 d. 03:48:08

  gerai čia Tomkus apie pusgalvių diagnozę pavarė. Drąsus vyras, kuris
  nieko nebijo. Nei prie sovietų, nei dabar. Tikras Taranas.

 • baisu kas dedasi Lietuvoje 2014 kovo mėn. 14 d. 00:17:45

  Tie konservai visai supuvo ar nuo proto nusoko....kazkokia durneliu
  sekta,laiku spejo Naglis Puteikis is tos sektos pasprukti!

 • Vaidas 2014 kovo mėn. 13 d. 13:30:40

  Mieli Dienrascio ,,Respublika,,zurnalistai,jei bus sunaikintas Jusu
  Dienrastis,vadinasi busime ir mes skaitytojai sunaikinti.Buvo laikai ,kaip
  per Kybatrus buvo knygnesiu gabenama literarura,Kaliningrado sritis yra
  Rusijos,tad ka darysime,eisime i pogrindi,kaip Sovietiniais laikais buvo
  platinama ,,Lietuvos Kronika.,,Nepasiduokite Koncervatoriams.

 • a 2014 kovo mėn. 13 d. 13:25:25

  Kuo greičiau neliks tomkiško mėšlo tuo švariau bus Lietuvoje.

 • R.K. 2014 kovo mėn. 10 d. 22:52:22

  TAIP VALIO. DIDŽIOSIOMIS RAŠAU IŠ PAGARBOS ,,RESPUBLIKAI,, NES JI IRGI
  IŠ DIDŽIOSIOS RAIDĖS-TIEK LAIKRAŠTIS, TIEK POLITINĖS SISTEMOS
  BŪDAS,VALDYMO SISTEMA GALŲ GALE.NA IR DEMOKRATIJA GALŲ GALE, NUOMONIŲ
  IVAIROVĖ.TAIP KAD SU KALTINIMU SUSIREIKŠMINIMO NUODĖME NESUTINKU.
  RYŽTINGAI.NORS ŠIAIP TAI MAN TAS PATS...

 • che,,,che.... 2014 kovo mėn. 10 d. 13:34:33

  vadinkim konservus tautiskais bolsevikais ir viskas aisku.rusiskus
  komunistus jie pralenke simta sykiu.

 • "pagarba" konservatoriams! 2014 kovo mėn. 10 d. 01:02:27

  bailiams ir iškrypėlių subinšluosčiams, sunaikinusiems Lietuvą
  nekalto vaiko asmenyje. "Pagarba" Lietuvą praskolinusioms,
  kompromatinėmis virvelėmis tampomoms marionetėms..... "Pagarba"
  anūkistinio protekcionizmo propaguotojams, savo akiplėšiškumo mąstais
  nebesutelpantiems į jokius padorumo rėmus..... Ir t.t. ir pan.

 • Pagarba konservatoriams 2014 kovo mėn. 09 d. 10:35:30

  visokeriopa pagarba,pasitikėjimas,džiaugiamės,didžiuojamės Jumis.

 • Stebėtojas 2014 kovo mėn. 09 d. 00:47:12

  Pažiūrėkite į kiekvieną seime esantį konservatorių personaliai, tai
  "pūliniai“, o ne žmonės. Pilni pagiežos, neapykantos, kaltinimų ir
  destrukcijos. Kažkokia tai žmonyjos atmaina „Homokoncervatikus“.

 • D.D 2014 kovo mėn. 08 d. 18:40:49

  konservai nepagydomi juos reikia greitai uzdaryti gaila kad grybau irgi
  susirgo

 • Angelė 2014 kovo mėn. 07 d. 23:43:17

  Gėda Lietuvėlei.Žinot ir pagalvojau.Na,neikim balsuoti už niekšiškus
  sąrašus,kol nebus individualų.Tik šitaip pralenda visokio plauko
  nusikaltėliai ir kvailina visus .

 • Jo 2014 kovo mėn. 07 d. 23:29:08

  Iš snukio matosi,kad Raselė gerai ir linksmai gyvena...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APSISPRENDĖ: prezidento posto 2019 m. sieksiantis diplomatas Vygaudas Ušackas skelbia dalyvausiantis TS-LKD organizuojamuose pirminiuose rinkimuose; šį sprendimą politikas pranešė iš karto po to, kai apie savo dalyvavimą prezidento rinkimuose patvirtino Seimo narė Ingrida Šimonytė, o ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad prezidento rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausomas kandidatas.
 • REAKCIJA: Mianmaro ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Minas Aungas Hlaingas pareiškė, kad Jungtinės Tautos neturi teisės kištis į šalies vidaus reikalus; taip jis reagavo į JT kaltinimus, kad Rachinų valstijoje vykdomas musulmonų rohinjų genocidas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018