respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

Vitas TOMKUS: Kaip valdomas pasaulis? (274)

2011 birželio mėn. 23 d. 09:00:03
Solidarumas. Vakar redakcijoje pasirašyta sutartis su žymiu Norvegijos advokatu Karlu BORU, kuris yra pasiryžęs sugrąžinti ne tik „Respublikos“, bet ir visos Lietuvos žiniasklaidos gerą vardą. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.


Pagaliau paaiškėjo tikrieji globalistų planai Lietuvoje. Slaptuose JAV ambasados dokumentuose aiškiai parašyta: Lietuvos žiniasklaida bus korumpuota tol, kol bus... lietuvių rankose.

Apie tai tučtuojau visam pasauliui ištrimitavo Norvegijos didžiausias dienraštis „Aftenposten“, kuris, skelbdamas „WikiLeaks“ dokumentus, be užuolankų įvardino: Parsidavusi Lietuvos žiniasklaida.

Po to įsijungė vietinių klapčiukų choras: užsienio valdomi portalai, tokie kaip „15 min.“, „Delfi“, „Verslo žinios“... O tašką padėjo neaišku kam tarnaujantis premjeras Andrius Kubilius. Kuris bukai patvirtino: tvarka bus tik tada, kai į Lietuvos žiniasklaidą investuos užsieniečiai (tuo pačiu perimdami absoliučią Lietuvos kontrolę - red. past.).

Kadangi paviešintoje „WikiLeaks“ pažymoje daugiausia dėmesio skiriama įtakingiausiai „Respublikos“ leidinių grupei (naujausiais tyrimais, ji valdo 40 proc. dienraščių rinkos), kuri atvirai remia tradicijas bei tautinę politiką, metas praskleisti uždangą, kuri ilgus metus slėpė nuo visuomenės globalistų planus.

Kad vietiniai šeimininkai („čiabuviai“) Naujosios Pasaulio Tvarkos šeimininkams nereikalingi, jau seniai visiems aišku.

Pirmieji tai pajuto Lietuvos bankai. Ne užsienio (SEB ir SWED), o būtent - Lietuvos („Snoras“, „Šiaulių“, „Ūkio“ bei „Medicinos“).

Atėję į mūsų rinką skandinaviškieji bankai 5 metams buvo atleisti nuo pelno mokesčio, po to - dar 3 metams, nes pažadėjo „sukurti“ kažkokių naujų darbo vietų, Lietuvos biudžeto milijardai nusėdo vėl pas juos, tik pas juos, Šarkinas jų absoliučiai nekontroliavo, o visos ES lėšos buvo plaunamos tik per užsienio bankų sąskaitas. Net Lietuvos auksas pervežtas svetur, nors Lietuvoje yra bankas su unikaliom saugyklom dar iš Smetonos laikų.

Tuo tarpu lietuviško kapitalo bankai ne tik nebuvo apdovanoti jokiomis privilegijomis, bet priešingai - parsidavusi Lietuvos valdžia darė viską, kad jie niekaip negalėtų su užsieniečiais konkuruoti.

Tokiu būdu skandinavai monopolizavo Lietuvą ir, įdarbinę savo pinigus, primetė mums savo išgalvotą „krizę“, o savo kreditorius pavertė bedaliais vargšais arba prasiskolinusiais vergais. Be to, nelaimėlius apkaltino godumu. Nors tikrieji gobšumo čempionai - patys bankininkai, valdomi neaiškių fondų bei ofšorų.

Beje, kad krizė išgalvota, patvirtina ir toks faktas: kai per didžiausią Prancūzijos banką „Societe Generale“ buvo išplauti 50 milijardų eurų, atpirkimo ožiu tapo ne banko valdybos pirmininkas, ne banko prezidentas, o tūlas... žaliasnapis trisdešimtmetis menedžeris J.Kervielis, kuris esą (be vadovybės žinios!) išdalino 50 milijardų eurų nepatikimiems kreditoriams.

Tokiais atvejais sakoma: koks skirtumas, kas valdo banką - žiopliai ar vagys. Rezultatas tas pats: milijardai išgaravo. Kaip normalus klientas gali patikėti savo santaupas bankui, kurį valdo vagys arba žiopliai?! (Klausimas retorinis.)

Keista, kad pasaulis nesureagavo dėl Prancūzijos bankininkų aferos. Akivaizdu, kad žiniasklaida - globalistų įtakoje. Rašo tik tai, kas reikalinga. O kas labai labai reikalinga - nespausdina.

Islandijos bankų griūtis tai tik patvirtina: globalistai iš Anglijos bei Prancūzijos „išplovė“ per Islandiją šimtus milijardų USD, o po to bandė 300 000 islandų priversti susimokėti už savo nuostolius (XXI a. duoklė?!). Tai reikštų, kad duoklė būtų užkrauta net keturioms islandų kartoms į priekį. Visa laimė, islandai nepalūžo: ne tik atsisakė finansinės vergovės, bet ir nurodė sąskaitas JAV bankuose, kuriuose „nusėdo“ išplauti 100 mlrd. USD. Pasakė, eikit ir pasiimkit iš savo vagių, nes Islandijoje nebuvo išleistas nė centas.

Na, o viską vainikuoja Graikijos „gelbėjimo“ pavyzdys: visai Europai trimituojama, kad gelbėjami korumpuoti graikai, o iš tikrųjų ES lėšomis kompensuojami Vokietijos bankų nuostoliai, patirti Graikijoje. Kai Vokietijos kanclerė A.Merkel pradžioje neskubėjo mesti auksinio gelbėjimo rato Graikijai, ją paspaudė tūlas bankininkas Cukermanas, kuris tiesiai pareiškė: jei ES nenukreips savo milijardų į Graikiją, Vokietijos gatvėje atsidurs dešimtys tūkstančių banko tarnautojų ir kils socialiniai neramumai. Tik tada A.Merkel palūžo, o jai pritarė ir kitos ES marionetės.

Kodėl apie tai pasaulis tyli? Todėl, kad visa žiniasklaida yra jau jų rankose ir mūsų plunksnos broliai norom nenorom yra priversti aklai tarnauti globalistams.

Lietuvai dar tas negresia, nes vien „Respublikos“ leidinių grupė valdo 40 proc. dienraščių rinkos, o drauge su kt. Lietuvos (Lietuvos, ne užsienio!) leidėjais jos bendra auditorija siekia net 75 proc.

Tiesa, Lietuvos žurnalų rinka jau prarasta - beveik visa priklauso užsieniečiams. Ir tegul. Lai seiliojasi parsidavęs elitas, stebėdamas savo glamūrinius paveiksliukus. Didžiosios politikos jie nedaro.

Užtat internetinėje erdvėje lietuviški kvislingai neriasi iš kailio. Jiems mokama ne tik už tai, kad nebeliktų nė vieno bent kiek padoresnio Lietuvos autoriteto, bet ir už tai, kad lietuviui būtų įvarytas nepilnavertiškumo kompleksas: neišprusęs, homofobiškas, ksenofobiškas, agresyvus pavyduolis, linkęs į banditizmą, depresiją bei šizofreniją. Visa tai kartojama diena iš dienos.

O metodai - „Made in USA“.

Žūtbūt į svetainę, pvz., „Delfi“, priviliojamas pasisakyti koks nors patriotas filosofas (A.Juozaitis, V.Rubavičius, V.Radžvilas ar R.Ozolas), o po to komentatoriai juos su žemėm sumaišo, kad ateityje ne tik jie, bet ir juos stebintys bendraminčiai savo „albaniškų“ pažiūrų viešai nedemonstruotų. Patys portalų šeimininkai apspjaudo mūsų šviesuolius, o po to priklijuoja jiems etiketes „skandalingai pagarsėję“, „prieštaringos reputacijos“ arba dar paprasčiau - „marginalai“.

Nabagai mūsų inteligentai nesupranta, kodėl visas pasaulis prieš juos nusistatęs, nes nežino, kad absoliučiai visi komentarai yra kontroliuojami: ką reikia - užblokuoja, ką reikia - išplatina. Tam net yra paruošti tekstai su raktiniais žodžiais (pvz., „KGB-istas“, „prorusiškas“, „korumpuotas“), kad apmokami inernautai skaudžiau muštų savo oponentus. Todėl išmintingi žmonės nešvankių komentarų neskaito ir traktuoja juos taip pat, kaip ir užrašus ant WC sienų.

Tuo tikslu globalistai ir verčia mūsų valdžią vis labiau finansuoti visuomenės kompiuterizavimą ir apkrauti mokesčiais lietuvišką spaudą, kurią gana sunku sukontroliuoti. Kadangi iki šiol Lietuvos spauda dar tebekvėpuoja, imamasi dar drastiškesnių žingsnių: uždaromos bibliotekos, pašto skyriai, spaudos kioskai, kad tik Lietuvos gyventojai kuo greičiau prisijungtų prie globalaus interneto tinklo, kurį valdo tie, kurie kuria programas ir valdo informacijos saugyklas - serverius.

Kai lietuviškos spaudos nebeliks, už viską teks sumokėti.

Kaina - Tėvynės praradimas.

 

***

Norvegas Karlas Boras už Lietuvos gerą vardą pasiryžęs kovoti iki galo

„Respublikos“ redakcija pasirašė sutartį su žymiu Norvegijos advokatu Karlu Boru (Carl Bore). Jis sutiko atstovauti „Respublikai“ Norvegijos teisme ir pasiryžo įrodyti, kad „Schibsted“ koncernas žaidžia negražius žaidimus ir už tai privalės sumokėti milijoninę kompensaciją.

- Iš kur sužinojot, kad lietuviška „Respublika“ teisis su didžiausiu Skandinavijos dienraščiu „Aftenposten“, kuris be faktų ir neišklausęs antros pusės apkaltino pagrindinius Lietuvos dienraščių leidėjus („Respublikos“, „Lietuvos ryto“ bei „Kauno dienos“) korupcija, o jų žurnalistus parsidavėliškumu?

- Apie šią istoriją sužinojau ne iš kalbų. „Aftenposten“ perskaičiau straipsnį, kuriame buvo nuorodos į „WikiLeaks“ dokumentus, kurie buvo pagaminti Lietuvos JAV ambasadoje. Vėliau, perskaitęs interviu su „Respublikos“ redaktoriumi Vitu Tomkumi, supratau, kad „Aftenposten“ yra įklimpęs iki ausų. Kur? Paaiškės teisme.

- Kodėl nusprendėte pasiūlyti lietuviškam dienraščiui „Respublika“ savo paslaugas bylinėjantis su Norvegijos leidiniu „Aftenposten“, kuris paskleidė absoliučiai melagingą dezinformaciją, ypač apie „Respubliką“, kurios ilgus metus norėjo, bet neišgalėjo nei nupirkti, nei papirkti?

- Mane šokiravo ir sudomino tai, kad Norvegijos spaudoje taip neatsakingai ir drastiškai buvo pateikti baisūs kaltinimai toli nuo mūsų esančiai lietuviškai žiniasklaidai. Tam turėjo būti labai rimtos priežastys, kurias mes ir pasistengsim įrodyti Norvegijos teismuose.

Visą interviu su Karlu Boru skaitykite pirmadienį „Respublikoje“


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (274)

 • Piksius 2018 kovo mėn. 10 d. 06:46:08

  Faktai įdomus, ir manau, kad nereikia komentuojant pamiršti ką veikė
  Vitas. Jau tada, 2011, jis nujautė kaip viskas bus.

 • Dalė 2017 kovo mėn. 03 d. 14:47:48

  Labai geras numeris sios dienos. man sventė
  aš myliu Res[ubliką ir Vitą Tomkų myliu
  atidaviau jam daug sirdies
  sergudabar bet as labai stipri, pasveiksiu, esu gerose rankose, mane baigia
  pagydyti,
  Dalia Jazukeviciutė.

 • lietuvis 2014 kovo mėn. 29 d. 13:10:47

  Maniau kad Lietuvoje nebera nepriklausomos spaudos. Stiprybes! Delfis
  uzkniso juodai!

 • alksnaitis 2014 vasario mėn. 11 d. 17:30:48

  Linkiu V.Tomkui ir bendradarbiams
  stiprybės, ištvermės, sėkmės, šviesos , gražaus rytojaus su
  tekančia saule .
  Straipsnio mintys visos teisingos ir reikalingos Lietuvai.

 • dievas 2011 rugsėjo mėn. 03 d. 08:42:20

  laiminu tavo darbus LIETUVAI!daviau tau kryziu-padesiu ji ir kantriai
  nesti!!!

 • Nurchaci 2011 liepos mėn. 26 d. 11:15:15

  Varo kagėbistas Tomkus prieš JAV ir NATO, oi kaip varo. Tam labai tinka
  kvailokų skaitytojų tautinės fobijos - ypač antisemitinės ir
  polonofobinės.
  Taip tauta durninama vis daugiau ir daugiau. Tokie kaip Tomkus
  provokatoriai turėtų ne turtus valdyti, o kalėjime supūti.

 • :) 2011 liepos mėn. 18 d. 09:40:23

  Visas straipsnis labai arti tiesos, bet, kai Tomkus is Snoro lietuviska
  banka bando daryt, tai graudziau negu graudu

 • Jurginas 2011 liepos mėn. 17 d. 22:27:29

  O ką čia bepasakysi, kai "absoliučiai visi komentarai yra
  kontroliuojami: ką reikia - užblokuoja, ką reikia - išplatina."

 • veteranas > gervei 2011 liepos mėn. 14 d. 10:20:03

  o man ne kiek negaila broliu lietuviu. Kuo greiciau juos globalistai
  patvarkys, tuo greiciau galesim pasikalbeti tarpusavy zmoniskai. Kai
  visiems iki vieno issprogs ant kaktos akys (pamacius saskaitas, kainas,
  valstybes skolas), ramiai bus galima susest ant suoliuko ir pasisneket is
  dusios, kas ir kodel taip nuvare Lietuva. Nes dabar ner su kuo kalbetis -
  pamato uzsienieti ir visi tuoj puola ant keliu su premjeru priesaky... Va
  ka reiskia but 50 m. po ruso padu! Zmones, ypac - valdininkai, issiugde
  vergo sindroma: anskciau nieko negalejo be Maskvos, dabar - be JAV ir
  Briuselio klerku paredymo.

 • Gerve 2011 liepos mėn. 13 d. 00:55:55

  Gaila matyti,kad taip staigiai sunaikino Lietuva.Jau beveik sunaikino ir
  paskandino skolose o lietuvius isvijo is savo Tevynes.Visa tai suprato,ir
  perprato a.a. poetas J.Marcinkevicius ir viesai pasake; Lietuvai -Amen!
  Lietuviu tautai taip pat! Nepades cia siuo reikalu niekas,pakol Tauta
  neissivaduos is situ panciu is savuju ir svetimuju vergijos.Ejome
  ,kovojome uz savo Valstybe,o savieji klapciukai ja pardave isniekinimui
  visiems,kas tik piniga moka.Visa tai tesis tol,kol lietuviai
  nesusivienys/jei dar suspes/.Globalistai yra labai vieningi!

 • Taip 2011 liepos mėn. 11 d. 13:33:07

  Jūsų straipsnis patvirtina musų pastėbejimus ir apie xx .
  Tai yra pakankamai destruktivus interneto portalas.Nepatinkančius
  siauros erudicijos cenzorams komentarus je dažnai paslepia,ištrina arba
  je išvis nepasirodo.Nors apie tai plačiai kalbama visuomineje. Lieka
  šukšles ir destrukcija kuriios siekė xx . Buvo atlikti eksperimentai su
  šio portalo, be reitingų ,be užienio investiciju. Jos atliko nie viena
  anonimine grupe xx skaitituoju, nuomone sutapo su patvirtinančiu
  RESPUBLIKOS.LT šiandieniniame straipsni.Ir pinigu už tyrimus, niekam
  moket nereikėjo.Kad atlyginamą už komentarus irgi nera
  abejonių.Interneto galymybės turi vienyti visuomine, kaip yra Estijoje.

 • rrr 2011 liepos mėn. 11 d. 13:21:54

  qqq

 • siaip sau 2011 liepos mėn. 11 d. 09:34:42

  blogis ivardintas, kas toliau?

 • Joooooo 2011 liepos mėn. 10 d. 20:30:56

  Anksčiau jie rašė ant WC sienų, o dabar jau spaudos MAGNATAI.....

 • fanas 2011 liepos mėn. 10 d. 00:30:52

  RESPUBLIKA JEGA!

 • jo jo 2011 liepos mėn. 09 d. 22:40:13

  delfi - tolerastu forpostas. Jie ten issiplauna pinigus.

 • r-s 2011 liepos mėn. 08 d. 20:21:11

  nevaryk ant Delfio, Tomkau, ten žmonės komentaruose rašo nepatogią
  Lietuvos žiniasklaidininkams tiesą, kurią pats ignoruoji nebe
  išskaičiavimo.

 • "demokratija" 2011 liepos mėn. 08 d. 20:19:03

  neįtinkantys, demaskuojantys komentarai blokuojami.

 • rtr 2011 liepos mėn. 08 d. 20:18:17

  Gerai būtų, kad tas prekeiva žmonėmis, sukčius ir aferistas, sulauktų
  pelnyto atpildo.

 • siaip sau 2011 liepos mėn. 08 d. 09:19:54

  tikrai laisvas zodis Lietuvoje prasidejo kartu su Respublika, kartu su ja
  ir baigsis...

 • RESPUBLIKA 2011 liepos mėn. 08 d. 09:09:46

  - paskutinis tautinis forpostas Lietuvoje, kurio kol kas nesugebejo
  sugriauti nei vietiniai parsidaveliai, nei globalistai is uzjurio. Jaunime,
  dristu priminti, kad visais kritiniais atvejais (per mafijos Vilniaus
  brigados siautejima, pinigu plovimus per EBSW, Tauro banka, etc, per Sausio
  ivykius, per Mazeikiu prichvatizavima, per sorososu voratinklio pinkles,
  per stojima i ES, jau nekalbant apie Lietuvos suzydejima bei suzydrejima)
  RESPUBLIKA buvo ir liko su savo tauta ir niekada neisdave jos interesu. Net
  VSD, vykdydama Fermerio bei Laurinkaus valia, nesugebejo rasti jokio
  kompromato pries Vita Tomku, nors saugumietis Saveljevas Gaiveniui
  prisipazino, kad turi 10 budu kaip ji pasodinti - tereikia menkiausio
  kabliuko... Todel beliko vienintelis patikimas ginklas pries nepriklausoma
  RESPUBLIKA: ignoruoti ir smeizti. O ka daryt, jei per 20 metu V.Tomkaus
  niekas iki siol nenupirko ir jis tebevaldo 100 proc. savo bendroviu. Todel
  tikri lietuviai - tik uz tikru lietuviu RESPUBLIKA.

 • Tikra lietuvė 2011 liepos mėn. 07 d. 15:25:01

  Vitai Tomkau laikykis žmogau.
  Praeiviui: Dalia Grybauskaitė pakankamai profesionalus ir atsakingas
  žmogus ir labai tikiuosi tars savo svarų žodį. Prezidentūroje tokio
  rimto ir tvirto Prezidento dar nebuvo. Tik labai gaila, kad jos aplinka
  labai jau apgailėtina ir baili.Šiai garbiai moteriai matyt išsilavinimas
  ir kultūra neleidžia apraminti kai kurių "mesijų" siautėjimą
  Lietuvoje, nors viešai tai padaryti reiks.

 • Valdas 2011 liepos mėn. 07 d. 15:11:58

  Man labai brangus "Respublikos" dienraštis. Todėl linkiu V.Tomkui
  stiprybės, ištvermės ir PERGALĖS. Apsidairyk ir atsimerk kraštieti,
  paklausyk savo tėvų ir senelių, jų lūpomis kalba atmintis ir
  išmintis. Apiplėšė bankai, kad žmonės, praradę pinigus taptų
  paklusniais vergais atėjūnams, nutildomi nepatogią tiesą sakantys
  garbūs piliečiai, prisegant jiems įvairias nebūtas regalijas. Tam kad
  nusikaltėliai ir parsidavėliai draskytų ir naikintų mūsų kraštą

 • Vaiva 2011 liepos mėn. 07 d. 15:03:06

  Mielieji, ne Tomkus organizavo prostituciją Lietuvoje, o suteneriai,
  kuriuos dangsto aukščiausiuose valdžios sluoksniuose. Kiekviena legali
  reklama-pelnas, kurį sugriebotų kitas leidinys. Žiauraus išgyvenimo
  realybė. Padorus rusas žymiai vertesnis už degradavusį patriotą
  lietuvį prekiaujantį savo krašto ateitimi

 • Vilnietis 2011 liepos mėn. 07 d. 14:55:24

  Vitai Tomkau mes su Jumis. Labai ilgai teko laukti Jūsų rįžtingo ir
  drąsaus žodžio. Šis Jūsų straipnis kaip ir atsakymas kitai garbiai ir
  mano mylimai F.Taunytei. Dar vis yra tikrų lietuvių. Kodėl Lietuvos
  valdžia dangsto skandinaviškų bankų darbelius lietuvoje.Finansiškai
  nukraujavo Lietuvos žmonės. per bankus, Wiljams, kodėl dar vis
  neanuliuotas Zuoko projektas su Idalgija ir neišieškota žala

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

reklama
Ukis 2018