respublika.lt

2018 gegužės 26, šeštadienis

R.Povilaitis: Visi vyrai niekšai! arba Šalin lyčių skirtumus!nuotraukos (7)

2017 liepos mėn. 08 d. 11:58:31
Propatria.lt

Tik Lietuvai ir tik jos sąmoningiems piliečiams skirtas savaitraščio „Respublika“ specialus leidinys.

 

R.Povilaitis: Visi vyrai niekšai! arba Šalin lyčių skirtumus!

Tarptautinė konferencija „Stambulo konvencijos ratifikavimas - kas pasikeistų?“ vyko Seime 2017-06-16 gana keistoje aplinkoje. Konstitucijos salė buvo užpildyta beveik išimtinai dailiosios lyties neįprastai jaunų tokio tipo renginiams atstovių. Tiesa, sveikinimo žodžius, be Vilijos Blinkevičiūtės, tarė ir du vyrai Linai - Linkevičius ir Kukuraitis. Po šių kalbų buvo galima suprasti, kad konferencijos tikslas yra deklaruoti, jog konvencijos ratifikavimas Lietuvoje yra visapusiškai naudingas, būtinas ir neatidėliotinas. Tik va kai kas to nenori suvokti, nes skaito blogai išverstą dokumento tekstą (oficialų!) ir nežino, ką iš tiesų norėjo pasakyti konvencijos kūrėjai.

Tolesni pranešimai nuojautą patvirtino: beveik visi pranešėjai (beje, tarp 8 moterų buvo tik du vyrai, bet vienas iš jų (Šarūnas Liekis) ir visa moteriškoji pranešėjų dalis, kaip sakoma, „pūtė į vieną dūdą“) dejavo dėl pasibaisėtino smurto prieš moteris, kurio statistika esą slepiama, teismai ne visada, o policija niekada negina moterų nuo vyrų, dėl smurto prieš moteris patiriama didelių nuostolių - prarandami šimtai milijardų eurų (?). Apie smurtą apskritai, apie vyrų smurtą prieš vyrus, moterų smurtą prieš moteris ar vyrus ir viso to socialines-ekonomines priežastis nebuvo net užsiminta.

Kalbėtojos vieningai smerkė vyrų giminę, kurią blogos tradicijos skatina visaip engti moteris, o pastarosios, tų pačių tradicijų veikiamos, kenčia ir net nesupranta, kad kenčia. Įdomu, kad buvo turimos galvoje tik europiečių tradicijos, apie musulmonų ar Afrikos tautų patriarchalines tradicijas kažkodėl nebuvo net užsiminta. Apie jas nekalbėjo net diskusijoje dalyvavusios viešnios iš užsienio, kurioms labiau negu kitoms tai turėtų būti žinoma: Iris Luarasi iš Albanijos, Vesna Ratkovič iš Juodkalnijos, Teresė Murfey ar Vilana Sotirovič (Pilinkaitė). Matyt, moterų užmėtymai akmenimis, jų moterų uždarymas namuose, daugpatystė, mergaičių apipjaustymai ir kiti faktai nebuvo laikomi tinkamu argumentu parodyti pasibaisėtiną vyrų tironiją.

Sutriuškinus vyriją kaip agresorių prieš silpnąją lytį (ar moterų gynėjos su tokiu jos apibūdinimu sutiktų, sunku pasakyti, bet kitu atveju graudenimas dėl moterų būvio netektų prasmės), buvo pasiūlytas aiškus ir vienareikšmis receptas - pakeisti tradicijas iš esmės, o kitaip kalbant - vyro ir moters socialinius vaidmenis taip, kad vyrai dirbtų, gyventų, mąstytų ir galbūt jaustų kaip moterys, o moterys kaip vyrai. Juolab pavyzdys jau yra: feministės, transseksualai ir, ko gero, visas LGBT. Nes esą tik iš vyrų socialinio vaidmens kyla jų agresija prieš moterį. Dar daugiau, pačios lytys yra ne kas kita kaip susiformavę socialiniai vaidmenys, prigimtis čia „ne prie ko“.

Buvo pacituota feminizmo biblijos autorė Simona Bovuar, teigusi, kad „moterimi ne gimstama, bet tampama“. Čia esą ir yra Stambulo konvencijos esmė. Apie tai, ar visos mūsų tautos tradicijos yra nepalankios moterims, pvz., tradicija, kad sunkiausius fizinius darbus dirba vyrai, kad jie privalo ginti šeimą ir ja rūpintis, reikšti pagarbą motinai, moteriai ir kt., ir ar apskritai įmanoma, ignoruojant gamtos suteiktus lyčių skirtumus, socialine prasme paversti visus vyrus moterimis, o moteris vyrais, konferencijos moterys nenorėjo net kalbėti.

Po tokių Mičiurino ar Lysenkos dvasioje suformuluotų „neabejotinų tiesų“ buvo leista prabilti Vytautui Budnikui (Lietuvos žmogaus teisių asociacija), Laisvos visuomenės instituto atstovams: Vincentui Vobolevičiui, Vygantui Malinauskui ir Violetai Vasiliauskienei, kuriuos palaikė kai kurie neplanuoti diskutantai, pvz., psichoterapeutas Gintautas Vaitoška. Jų teigimu, Stambulo konvencija siekia vyrų ir moterų suvienodinimo ne tik socialine, bet ir biologine prasme, įteisinant kelias ar keliolika lyčių, asmeniui laisvę pasirinkti savo lytį arba panorėjus ją pakeisti. Kaip automobilį ar batus, pageidautina, už valstybės (mokesčių mokėtojų) pinigus. Stambulo konvencijos ratifikavimas ne tik teisiškai įteisintų tokią galimybę, bet ir numatytų sankcijas (iki baudžiamųjų) už kliudymą tai daryti, atmetus šeimos ir asmens privatumą ir visas kitas senienas. Tai nedviprasmiškai užfiksuota konvencijoje, pridengiant moters apsauga nuo smurto ir lyčių (kokių?) lygybe.

V.Budnikas iškėlė rimtą klausimą - ar smurtauja tik vyrai ir tik prieš moteris ir ar to priežastis nėra alkoholizmas, skurdas, beviltiškumas? Laisvos visuomenės instituto atstovai konvencijoje įžvelgė aiškią genderizmo (radikalaus) ideologiją, kurios atstovams realus smurtas prieš moteris tėra patogus argumentas savo tikslams pasiekti. G.Vaitoška pateikė naujausią pavyzdį apie tai, kad JAV Ontarijo valstijos teismas ėmė nagrinėti bylą, ar atimti nepilnametę dukrą iš šeimos, kuri pasiskundė, kad tėvai kliudo jai tapti berniuku (cheminės kastracijos būdu). Buvo pateikti argumentai, kad daug ES šalių konvencijos nepasirašė, o daugelis pasirašiusių neratifikavo. Pvz., Vokietija to daryti neketina, nes mano, kad moterų teises būti saugioms nuo smurto galima užtikrinti kitais teisės aktais. Buvo išreikštas nerimas dėl šeimos ir asmeninio gyvenimo privatumo, nes dėl tariamos lyčių lygybės teisės į privatumą kaip ir nebelieka. Pagaliau, ar, priėmus teisės aktus, bet nekeičiant realios valstybės politikos, smurtas prieš moteris išnyks kaip dūmas? O bene svarbiausia yra tai, kad Stambulo konvencija prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai (38 str. 1, 2, 3, 6 d.).

Šiuos ir kitus grupelės oponentų (ne vien vyrų) argumentus konvencijos apologetės moterys (ir joms daugiau negu karštai pritaręs vyras Dainius Pūras) priėmė labai skausmingai - nervingai nutraukdavo, replikuodavo, kalbėtojams neleisdavo baigti minčių, kaltindavo statistikos ir faktų iškraipymu, katalikišku nuprotėjimu (buvo galima suprasti, kad joms katalikybė tėra viduramžių prietarų rinkinys), nemodernizmu, neeuropietiškumu ir kitokiomis mirtinomis nuodėmėmis. Viena iš jų teatrališkai šūktelėjo, kad, klausydama konvencijos oponentų, jaučiasi kaip Rusijos Dūmoje (?!). Visus oponentų argumentus publika (jaunoji moterų auditorija) sutikdavo pavyzdinga tyla, o juos kritikuojančių karingųjų moterų šūksnius palydėdavo plojimais. Atrodo, kad kai kurios feminizmo gynėjos jau panaikino savo moterišką prigimtį ir sėkmingai perėmė jų smerkiamą agresyvų vyrų elgesio tipą. Laimei, iki fizinio smurto prieš oponentus konferencijoje nebuvo prieita.

Tokia konferencijos dvasia stebėtis nereikia, nes jos rengėjos ir viešnios atstovavo GREVIS organizacijai prie Europos Tarybos, kuriai pagal Stambulo konvenciją patikėta kontroliuoti, kaip konvenciją ratifikavusios valstybės įgyvendina visų naujai suvokiamų lyčių teises. Jos atstovavo ir kai kurioms vietinėms ar tarptautinėms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios tikriausiai planuoja būti GREVIS pagalbininkėmis, ir politikams bei kitiems tiesiogiai su konvencijos ratifikavimu susijusiems ir tam įsipareigojusiems asmenims. O tai dideli pinigai, įtaka ir karjeros galimybės. Kaipgi dėl to nesiversi per galvą arba neišversi kailio? Tikėtina, kad spaudimas visuomenei ir politikams bus didinamas, juolab kad daug kas neįsigilina į problemos esmę, o vyrai apskritai, kiek juos bekaltintų agresyvumu moterų atžvilgiu, vis dėlto linkę joms nusileisti. Feministės priešingai.

Konferencijos dvasia ir eiga, deja, patvirtino Stambulo konvencijos oponentų nuogąstavimus, kad tiek šis dokumentas, tiek jo aktyvieji šalininkai siekia ne tų tikslų, kurie skelbiami, o realios moterų problemos vargu ar tikrai rūpi. O gaila.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ specialų leidinį
„Redakcinės kolegijos tribūna“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (7)

 • Rasa 2018 balandžio mėn. 21 d. 06:42:36

  Labai ačiū už išmintį. Pirmiausia peržiūrėjau tos konferencijos
  įrašą, o tik veliau radau jūsų straipsnį. Esu tokios pačios
  nuomonės. Tos moterėlės tendencingai "filtravo" bet kokias gudresnes
  mintis, o pačios nemąsto. Tiesiog buvo pikta, kad neleido pasisakyti doc
  V. Vobolevičiui, teisininkui V. Malinauskui, jums. Ir tikrai aišku, kad
  tokios Stambulo konvencijos nesumažins smurto, netgi priešingai: sėja
  destrukciją.
  Pagarbiai - Rasa.

 • Supratau, 2017 liepos mėn. 09 d. 07:55:53

  kad, visi vyrai turetu buti moteru tarnai...Kaip butu neidomu...As uz vyra
  kovotoja, mamuto medziotoja, stipriaja seimos dali. Moteris svelni zidinio
  saugotoja. Tai ir yra geriausias seimos modelis. Dievas taip liepe. Ir
  nedriskite ka keisti. Busite ziauriai nubausti. Esu moteris. Pazistu ne
  viena moteri siekiancia buti vyru seimoje. IS TO IR SMURTAS. bUKIM TUO, KUO
  ESAM SUKURTOS BUTI.pAZISTU IR MOTERU SMURTAUJANCIU SAVOSE SAVOSE SEIMOSE...

 • Jonas 2017 liepos mėn. 09 d. 06:15:27

  Geras straipsnis. Pagarba.

 • nesuprantu 2017 liepos mėn. 08 d. 22:33:17

  lyg pas mus mazai istatymu sprendziant tas temas ar norima paversti lietuva
  buku darzoviu sandeliu.tas linkevicius netikes ministeris dar ir cia
  paskudija lietuvai.tiek kainuojanti mums baznycia rupinasi tik savo pilvais
  o ne zmoniu dorove ir morale.galima suprast tu pasisakiusiuju mentaliteto
  lygiu ir kur nuridens lietuvele?

 • Pagarba! 2017 liepos mėn. 08 d. 22:33:02

  Pagarba ponui R.Povilaičiui.Puikus straipsnis.
  Taip,išsigimėliai darys viską savo tikslams pasiekti.

 • Visi tokie 2017 liepos mėn. 08 d. 20:28:38

  Visi vyrai niekšai, o moterys skaisčios.

 • puikus straipsnis 2017 liepos mėn. 08 d. 15:47:49

  Taiklios įžvalgos. Sprendžiant pagal kai kurių aršių feminisčių
  teorijas, reikėtų ir moterims paskirti vieną posakį: visos moterys
  kvailės. Bet taip nėra, kvailės čia tubūt būtent tos aršios
  feministės.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SULAIKYTI: Stambule sulaikytas 51 užsienio šalių pilietis, įtariamas ryšiais su teroristine „Islamo valstybės“ grupuote.
 • NETEKTIS: JAV, Klivlande, gegužės 24 dieną mirė Linas Johansonas, muzikos prodiuseris, žurnalistas, „Lithuanian News” leidėjas ir redaktorius; L.Johansonui buvo labai svarbu, kad pasaulis, anglakalbiai žmonės žinotų kuo daugiau apie Lietuvą; buvo aktyvus Lietuvių bendruomenės narys.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ką manote apie miestuose kertamus medžius?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +10   +11 C

   +12  +14 C

 

   +12  +13 C

  +24   +25 C

   +25  +26 C

 

   +25   +27 C

     6-12 m/s

    4-9 m/s

 

     4-8 m/s

 

USD - 1.1675 PLN - 4.3090
RUB - 72.4935 CHF - 1.1593
GBP - 0.8754 NOK - 9.4888
reklama
Ukis 2018