respublika.lt

2018 vasario 21, trečiadienis

R.Andrikis tapo LRT veiklą tiriančios komisijos pirmininko pavaduotojunuotraukos (4)

2018 vasario mėn. 01 d. 13:32:09
Jadvyga Bieliavska, Elta

Seimo narys „tvarkietis“ Rimas Andrikis tapo Seimo laikinosios komisijos, tiriančios Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymą ir finansinę veiklą, pirmininko pavaduotoju.

 

Šiai kandidatūrai ketvirtadienį pritarė komisija. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Navickas pareiškė, kad konservatoriai atsisako komisijos pirmininko pavaduotojo pareigų.

Į komisijos posėdį ketvirtadienį atvyko LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, jo pavaduotojas Rimvydas Paleckis, LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis.

Komisijai vadovauja Seimo Pirmininko pavaduotojas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.


LRT veiklą nagrinėjanti komisija tęs darbą

Ketvirtadienį darbą tęs Seimo laikinoji komisija, tirianti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymą ir finansinę veiklą.

Į posėdį pakviestas LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, jo pavaduotojas Rimvydas Paleckis, LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis.

Kaip ketvirtadienį sužinojo ELTA laikinosios tyrimo komisijos sekretoriate, LRT vadovai ir LRT tarybos pirmininkas patvirtino savo dalyvavimą komisijos posėdyje.

Ketvirtadienį taip pat planuojama išsirinkti komisijos pirmininko pavaduotoją. Komisijai vadovauja Seimo Pirmininko pavaduotojas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.

Ketvirtadienį komisijos nariai ketina aptarti Seimo nutarimu jai pavestus ištirti kai kuriuos klausimus, susijusius su LRT valdymo struktūra, darbuotojų atlyginimais, valstybės biudžeto lėšų panaudojimu.

Parlamentarai ketina diskutuoti apie tai, ar teisės aktais, LRT vidiniais teisės aktais nustatyta valdymo struktūra, apibrėžtos jos funkcijos bei kompetencijų pasidalijimas atitinka europinę nacionaliniams transliuotojams taikomą praktiką, užtikrina skaidrų LRT darbą ir sudaro tinkamas sąlygas LRT, kaip nacionalinio transliuotojo, misijai įgyvendinti.

Praėjusią savaitę komisija nutarė kreiptis į 14 valstybės įstaigų ir prašyti ne tik tyrimui reikalingų duomenų, bet ir lėšų tarptautiniam LRT veiklos auditui finansuoti. Taip pat ketinama pagalbos prašyti ir iš visuomenės.

LRT veiklą tirianti komisija yra sudaryta iš penkių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių, trijų konservatorių. Į komisiją įeina po vieną politiką iš „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų darbo (LSDD) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų.

Komisijoje dirba: „valstiečiai“ A. Nekrošius, Agnė Širinskienė, Kęstutis Mažeika, Dainius Gaižauskas, Virgilijus Poderys, konservatoriai Agnė Bilotaitė, Andrius Navickas, Žygimantas Pavilionis, „tvarkietis“ Rimas Andrikis, Socialdemokratų darbo frakcijos narys - Petras Čimbaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narė - Vanda Kravčionok.

Dalyvauti komisijos darbe atsisakė opozicijoje esančios Liberalų sąjūdžio ir Socialdemokratų partijos frakcijos.

Seimas pavedė komisijai iki šių metų birželio 1 d. atlikti tyrimą ir pateikti išvadą.


LRT kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją

LRT kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama paaiškinti, ar Seimo įkurtos Laikinosios komisijos, atliekančios LRT veiklos tyrimą, reikalavimas per 20 dienų pateikti didelės apimties skirtingų sričių 5-erius ar daugiau LRT veiklos metų apimančius dokumentus ir informaciją nepažeidžia Seimo laikinųjų komisijų įstatymo reikalavimo netrikdyti valstybės institucijų darbo.

Taip pat prašoma paaiškinti, ar atsižvelgiant į Laikinosios komisijos iš LRT prašomų dokumentų apimtį bei daugybės laiko, žmogiškųjų ir materialiųjų resursų reikalaujantį procesą, nebūtų rezultatyviau ir taupiau, kad Komisija su prašomais pateikti dokumentais susipažintų LRT patalpose, iš anksto suderinus prašomų dokumentų ir informacijos laikotarpį bei veiklos sritį, o sudominusių dokumentų kopijas LRT per įmanomai trumpiausią terminą pateiktų Komisijai.

Seimo statute nustatyta, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija nagrinėja rinkėjų, valstybės įstaigų, visuomeninių organizacijų laiškus bei pasiūlymus Seimo narių veiklos klausimais.

LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus pasirašytame rašte Seimo Etikos ir procedūrų komisijai pabrėžiama, kad LRT jokiu būdu neatsisako pateikti Komisijos reikalaujamų dokumentų, o tik siekia išsiaiškinti racionalaus, taupaus ir rezultatyvaus bendradarbiavimo su Komisija formą. Dėl kai kurių klausimų patikslinimo LRT į Komisiją trečiadienį kreipėsi atskiru raštu.

Sausio 29-ąją LRT gavo Komisijos raštą, kuriuo prašoma per 20 dienų pateikti dokumentus ir informaciją, apimančius 2013-2017 m., o kai kuriais atvejais - „už visą laikotarpį nuo LRT įsteigimo iki dabar“. Komisijos reikalaujami pateikti dokumentai yra iš skirtingų LRT veiklos sričių ir net 5-erių ar daugiau metų veiklos laikotarpio.

Darbui su Komisija LRT buvo įkurta darbo grupė, vadovaujama LRT generalinio direktoriaus pavaduotojo Rimvydo Paleckio. Joje - dar 8 LRT administracijos nariai ir prodiuseriai, atsakingi už komisijos prašomos informacijos pateikimą (programų prodiusavimo, teisių perleidimo ir sutarčių sąmatas).

Darbo grupė išreiškė susirūpinimą, kad atsakymų rengimas reikalaujama apimtimi gali paralyžiuoti įstaigos darbą. LRT administracijos nariai įsitikinę, jog net ir dirbant visą parą informacijos per 20 dienų surinkti neįmanoma. Atsižvelgdama į tai ir į daugelį kitų nuogąstavimų dėl apimties ir terminų, darbo grupė rekomendavo LRT generaliniam direktoriui kreiptis dėl išaiškinimo į Seime veikiančią Etikos ir procedūrų komisiją.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (4)

 • Bleka 2018 vasario mėn. 06 d. 12:50:08

  Baisus kaimas,daugiau nieko!Lietuvi tau lojsta uturiuot apie trusikus
  ,papukus ,grozetis krepsinio merginu kojytem...klausytis vanagu,valatku
  monologu ...skirti 2,5 % BVP zydu armijai....dabar dar sex prikabos ,vaiku
  dingimai...:vienu zodziu :lietuvi buk daunas...

 • Bleka 2018 vasario mėn. 06 d. 12:49:32

  Baisus kaimas,daugiau nieko!Lietuvi tau lojsta uturiuot apie trusikus
  ,papukus ,grozetis krepsinio merginu kojytem...klausytis vanagu,valatku
  monologu ...skirti 2,5 % BVP zydu armijai....dabar dar sex prikabos ,vaiku
  dingimai...:vienu zodziu :lietuvi buk daunas...

 • Konservas 2018 vasario mėn. 01 d. 21:15:07

  Viespatie gelbek. Maru ar tvanu isblaskyk sita komisija! Nepamirsk ir
  Karbauskio o tai likes sukurs nauja. Oi, oi prarasim mes nemokama rupora
  kuris istikimai tik mums tarnavo istisus 27 metus! Gelbek mus
  nusidejelius!

 • Atlygis 2018 vasario mėn. 01 d. 14:38:33

  LRT vadukai atsiima atlygį už melavimą, Seimo niekinimą ir aroganciją.
  Į sveikatą.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • LYDERIAI: Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje po antradienio varžybų pirmoje vietoje liko norvegai, kurie turi 11 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos medalius.
 • ČEMPIONĖ: jaunoji Lietuvos lankininkė Meda Večkytė tapo Vengrijoje vykusio Europos IFAA Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempione.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
5. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
6. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
7. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
8. Euras ir toliau plaunamas
9. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
10. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
11. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
12. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
13. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
14. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
15. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
16. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
17. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
18. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
19. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
20. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
21. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
22. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
23. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
24. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
25. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?

Ar prezidentė tinkamai įvertina visus Lietuvai nusipelniusius žmones?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -8   +1 C

   -8  -5 C

 

   -18  -13 C

    -3   0 C

   -2  -5 C

 

   -9  -6 C

    2-3 m/s

    1-4 m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.2340 PLN - 4.1467
RUB - 69.9071 CHF - 1.1537
GBP - 0.8817 NOK - 9.6683
reklama
Kaleda 2017