LRTK nurodys, kurias internetines svetaines naikintinuotraukos

2018 gegužės mėn. 23 d. 09:16:35 Perskaitė 2173

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbs interneto svetaines, kurių veikla Lietuvoje yra neteisėta. Tarp 6 neteisėtų interneto svetainių yra ir rusiškus kanalus transliuojantys portalai.

 

LRTK pirmą kartą planuoja priimti sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka.

Nustačiusi, kad net šešiose interneto svetainėse televizijos programų platinimo veikla yra neteisėta, LRTK gegužės 14 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją tose interneto svetainėse.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Birutė Keršienė Eltai sakė, kad tarp 6 internetinių svetainių, kurių veikla yra neteisėta, yra įvairaus pobūdžio tinklapių.

Draudžiamų svetainių pobūdis, akcentavo B. Keršienė, yra įvairus. Tarp šių neteisėtų svetainių yra ir tokių, kurios transliuoja rusiškus kanalus.

„Tačiau tai nėra susiję tik su rusiškų kanalų transliavimu. Tai susiję su tuo, kad jie nepranešė apie savo veiklą“, - kalbėjo B. Keršienė ir pažymėjo, kad nelegalias svetaines LRTK atskleis trečiadienį

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 33 straipsnio 1 dalies nuostatas, asmenys, norintys verstis televizijos programų platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veikla, prieš pradėdami šią veiklą privalo nustatyta tvarka pranešti apie tai LRTK, pateikdami patvirtintos formos pranešimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net