respublika.lt

2017 lapkričio 23, ketvirtadienis

akordeon festiv kaire

Socdemų Vyriausybės prioritetas - VSD rūmainuotraukos (49)

2013 lapkričio mėn. 11 d. 08:27:13
Danas NAGELĖ, „Respublikos“ žurnalistas

Vyriausybė nusprendė, kad kitąmet Valstybės investicijų programai turėtų būti skirta gerokai daugiau pinigų nei šiemet ar pernai - net 5,154 mlrd. litų. Tačiau, pavyzdžiui, socialinė apsauga, aplinkos apsauga, žemės ūkis, visuomenės apsauga gaus mažiau lėšų nei pernai. Jau paaiškėjo ir konkrečios eilutės, kam kiek investicijų numatoma skirti kitąmet, taip pat 2015 ir 2016 metais. Įdomiausia tai, kad ir toliau milijoninės sumos bus išleidžiamos nesibaigiančioms Valstybės saugumo departamento naujojo pastato statyboms. Kitąmet joms bus skirta 15 mln. litų, nors jau išleista daugiau nei 300 mln. litų. O iš viso iki 2020 metų minėtiems rūmams dar turėsime išleisti 154 mln. litų, tad galutinė kaina - beveik pusė milijardo litų!


Skandalingosios statybos

Kitąmet Valstybės investicijų programai numatoma skirti apie 5,15 mlrd. litų valstybės lėšų, o tai yra maždaug 10 proc. daugiau nei šiemet, kai numatyta išleisti 4,74 mlrd. litų. Tiesa, finansavimo didėjimas labiausiai susijęs su planuojamomis suskystintų dujų terminalo statybomis.

Iš dvylikos išskirtų sričių krašto apsauga pagal finansavimą yra aštunta. Jai skiriama 103,8 mln. litų. Tačiau šitame skirsnyje įrašyta turbūt pati skandalingiausia eilutė. Jau net nebejuokinga, tačiau Valstybės saugumo departamento pastato Vilniaus Pilaitės rajone statyboms kitąmet išleisime dar 15 mln. litų, nors, kaip išsiaiškino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, jos jau kainavo daugiau nei 300 mln. litų.

Beje, pernai kitų metų Valstybės investicijų programoje minėtoms statyboms buvo numatyta kur kas mažiau - 11,8 mln. litų. Po 15 mln. litų saugumiečių pastato statyboms planuojama išleisti ir 2015 bei 2016 metais. Ir tai toli gražu dar ne pabaiga, mat dokumente parašyta, kad 2014 metų sausio 1-ąją likutinė priemonės „VSD pastato statyba“ vertė bus 154 mln. litų. Kitaip tariant, dar tiek trūksta, kad pastatas pagaliau būtų baigtas. Taigi VSD rūmai (vien tik statyba ir įrengimas, o ne išlaikymas) iš viso šalies piliečiams kainuos kone pusę milijardo litų. Jei tokia suma būtų skirta socialinio būsto plėtrai, turbūt nebeliktų nė vienos šeimos, būsto belaukiančios eilėje. Rūmai pradėti statyti 2002 metais, o jų pabaiga numatoma 2020 metais.

Didžiausias kąsnis - keliams

Kaip ir kasmet, didžiausią programos finansavimo dalį gaus transportas ir ryšiai - 2 mlrd. 158,3 mln. litų. Iš jų didžiausia dalis - 107,2 mln. litų - atiteks susisiekimui valstybinės ir vietinės reikšmės keliais užtikrinti, o 650 mln. litų bus skirta susisiekimui geležinkeliais užtikrinti ir infrastruktūros plėtrai.

Antroji vieta atitenka eilutei „Kita veikla“ - 772,2 mln. litų. Energetikos ministerija iš šios sumos ketina 300 mln. litų išleisti suskystintų gamtinių dujų terminalo statyboms, 76 mln. litų - Ignalinos jėgainės tolesniems uždarymo darbams, 50 mln. litų - ES paramai „įsisavinti“. Ūkio ministerija ES paramai įgyvendinti perskirstys net 304 mln. litų.

Mokyklas toliau keis autobusiukai

Trečioji vieta atitenka švietimui - 624,8 mln. litų. Ir čia didžiausią išlaidų dalį sudarys ES struktūrinės paramos įgyvendinimas - 499 mln. litų. 51 mln. litų bus skirta aukštųjų mokyklų studentų bendrabučių atnaujinimo programai. Iš jų kažkodėl net 50 mln. litų yra valstybės vardu pasiskolintos lėšos, nors tikrai galima buvo pinigų paieškoti nubraukiant finansavimą daug mažiau svarbiose srityse. Beje, vėl ketinama už 6 mln. litų pripirkti geltonųjų autobusiukų, tad belieka spėlioti, kiek mokyklų ir vėl ketinama uždaryti.

Aplinkos apsaugai Vyriausybė kitąmet ketina skirti 464,6 mln. litų. Ir čia didžiausia suma skirta programoms už ES paramos pinigus (Lietuvai pridedant savo dalį) finansuoti. Dar 7 mln. litų ketinama išleisti Lietuvos paviljonui pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ Milane įrengti, už 2,5 mln. litų bus įsigyjamos arba rekonstruojamos Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų patalpos. Kitos sumos - gerokai mažesnės.

Stiprins Turniškių apsaugą

Visuomenės apsauga gaus 365 mln. litų. Iš šitos srities įdomesnės eilutės tik kelios: toliau bus tvarkoma aplinka aplink Vidaus reikalų ministeriją (tiesa, tai kainuos palyginti nedaug - 300 tūkst. litų). 389 tūkst. litų kainuos valstybės rezidencijų komplekso Vilniuje, Turniškių gatvėje, saugumo priemonių įsigijimas bei įrengimas.

Toliau pagal finansavimo dydį seka sveikatos apsauga - 269,5 mln. litų. „Brangiausia“ eilutė - sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo programos įgyvendinimas (93,1 mln. litų).

Nesibaigiantis remontas

Septintąją vietą pagal finansavimą užima žemės ūkis - 126,3 mln. litų. Ir vėl bus leidžiami pinigai nuolat rekonstruojamam ir, atrodytų, jau surekonstruotam Žemės ūkio ministerijos pastatui. Kitąmet tam išleisime 1,97 mln. litų.

Tik devintoji yra kultūra, kuriai 2014 metų Valstybės investicijų programoje numatyta 97,4 mln. litų. Čia liūto dalis atiteks valstybės kultūros įstaigų (47,1 mln. litų) ir savivaldybių kultūros įstaigų (31,8 mln. litų) infrastruktūros plėtros programoms.

Į socialinės apsaugos infrastruktūrą bus investuojama dar mažiau - 93,9 mln. litų. Pažymėtina, kad socialinio būsto plėtrai atiteks vos 16,4 mln. litų, todėl akivaizdu, kad eilės prie socialinių būstų vėl pailgės. Beje, pernai buvo žadėta, kad tam kitąmet bus skirta 16,7 mln. litų - 300 tūkst. litų daugiau.

Kaliniai - svarbiau

Valstybės valdymui ketinama iš programos skirti 47,7 mln. litų., o tai daug daugiau nei anksčiau (šiemet - 38,5 mln., pernai - 31,9 mln. litų).

Iš įdomesnių išlaidų galima paminėti, kad Prezidentūra už 2,58 mln. litų galės įsigyti ilgalaikio turto ir užtikrinti savo pastatų būklę, Seimas už 1,7 mln. litų įsigis skaitmeninės televizijos įrangą, ilgalaikio turto, atnaujins vaizdo transliacijų sistemą bei koreguos Seimo I rūmų rekonstrukcijos projektą. Vyriausybė už 700 tūkst. litų užtikrins savo pastatų būklę.

Ir galiausiai paskutiniąją vietą Vyriausybės prioritetų sąraše užima viešoji tvarka - 32,7 mln. litų. Tiesa, nelabai aišku, kuo su viešąja tvarka susijęs įkalinimo įstaigų rekonstravimas, tačiau tam planuojama išleisti 9,1 mln. litų. Beje, pernai patvirtintoje 2013-2015 m. Valstybės investicijų programoje buvo numatyta, kad tam 2014 metais atiteks tik 3,7 mln. litų. Pavyzdžiui, poliklinikų remontui kitąmet numatyta 6,8 mln. litų. Turbūt kaliniai nusipelnė geresnių sąlygų nei pacientai.

Rimvydas JASINAVIČIUS, ekonomistas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo pramonės ministras:

- Valstybės saugumo pastato statyboms iš viso ketiname išleisti beveik pusę milijardo litų. Ar ne per didelė prabanga Lietuvai?

- Visada darant kažkokias išlaidas reikia nuspręsti, ar tai išlaidos, ar investicija. Jei nusprendžiama, kad tai investicija, tada reikia žiūrėti, kokia bus investicinė grąža. Tačiau apie tai niekas nekalba. Kalbant apie saugumo technologijas, tai jos labai brangios. Tačiau manau, kad vis tiek tokia suma Lietuvai per didelė.

- Bet dabar jau daugiau nei 300 mln. litų išleista tik mūrams, ne įrangai.

- Tada tai jau iš viso milžiniški pinigai. Nes paprastai skaičiuojama, kad kvadratinio metro statyba kainuoja nuo pusantro tūkstančio iki trijų su puse tūkstančio litų. Už tokią sumą jau galima pastatyti kelis šimtus tūkstančių kvadratų. O tai jau - pusė miesto.

- Ką už pusę milijardo litų, kuriuos išleisime VSD rūmų statybai, galima nuveikti?

- Pavyzdžiui, galima būtų pastatyti daugybę socialinių būstų. Socialinio būsto kvadratinio metro statyba kainuoja daugiausia 1,5 tūkst. litų. Padalykime: gausime apie 330 tūkst. kvadratinių metrų. Socialinis būstas užima apie 30 kvadratų, tad išeitų daugiau nei 11 tūkst. butų.

- Kur logika? Statomi prabangūs rūmai, o mokyklos uždaromos, nes joms išlaikyti pinigų nėra. Aišku, tiesioginės investicinės grąžos jos neduoda, pelno - taip pat, bet...

- Nesutinku dėl to. Visas švietimo procesas, visas lavinimas turi būti vykdomas kaip investicinis projektas. Jei jūs jauno žmogaus laiku neapmokysite, tai jis garantuotai taps išlaikytiniu ar net nusikaltėliu. Jis tada ne tik nekurs jokios naudos valstybei, jokios grąžos neduos, bet į jį reikės toliau dėti pinigus. Jis ne tik kad savęs neišlaikys, nemokės mokesčių valstybei, nekurs BVP, bet dar ims iš valstybės pašalpas. Jei uždarome mokyklą, mes iškart padarome žalą savo ateičiai, nes tas jaunas žmogus laiku jau negaus gebėjimų, kad galėtų būti visaverčiu visuomenės nariu.

- O kaip jūs vertinate kai kurių pramonininkų atstovų pasipiktinimą Valstybės investicijų programos eilute, numatančia muziejaus statybą? Piktintasi, kam tos išlaidos, kurios neduoda pelno.

- Per daug kategoriška reakcija. Pavyzdžiui, socialinė parama nėra investicija. Tai yra išlaidos: mes sumokame - žmogus toliau gyvena. Jei valstybė turės tik išlaidas, tai skurs vis labiau. Bet, pavyzdžiui, muziejai irgi yra investicija, jie yra reikalingi: išsaugo paveldą, ugdo žmones, skatina patriotizmą ir t.t. Tiesa, reikia žiūrėti, koks bus lankomumas. Jei muziejus bus tuščias, tai investicija bus neatsiperkanti, nes žmonių neugdys. Taip pat reikia apskaičiuoti ir, pavyzdžiui, statant arenas. Nes jų išlaikymas kasmet siekia mažiausiai 10 proc. arenų kainos. Jei žmonės lankosi, vyksta renginiai - viskas gerai, viskas atsiperka. O jei arenos stovi tuščios? Kam tuštiems dalykams dar leisti pinigus?

Pavyzdžiui, ir mokyklų nykstančiuose kaimuose statyti nereikia. Tačiau jei jau jos pastatytos, tai kam jas uždaryti? Jas reikia išnaudoti. Aš ne kartą esu sakęs: miesteliuose mokyklos turi tapti ne tik vaikų ugdymo centru, bet ir visos visuomenės švietimo centru, kultūros centru, kur žmonės galėtų susirinkti.

- Ir dar vienas pastebėjimas. Ar jums nėra keista, kad į įkalinimo įstaigų sąlygų gerinimą investuojama daug daugiau nei į, tarkime, poliklinikų būklę?

- Prioritetas tikrai keistas, logikos jokios nėra.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (49)

 • PrAJOKINOTE 2015 kovo mėn. 24 d. 18:48:25

  SENI. RINKIMAI. NE. UZ. KALNU BET. JUSU. VISU PROTELIS JAU. IR DABAR
  MATOSI TIK. VIENI. KAUNIECAI. ATSIBUDO O VILNECIAI. PRIPRATO. PER 25
  METUS GARDU. KVAPAS. OSTITI. TAI. MAZA. KRUVA PAKEITIE. I DIDESNE. KAD.
  KVAPAS. STIPRESNIS BUTU TAIP. BUS. IR PER SEIMO. RINKIMUS NES TA. PATI
  KVAPAS JAU. 25 METAIRIE RENKATE Prosenelis

 • Tauta vadinama avinais 2014 spalio mėn. 26 d. 10:28:25

  Pasirodo avinai tai tautos isrinkti.

 • Paskaite komentarus 2014 spalio mėn. 26 d. 10:14:51

  Nepamirskite Lansbergio tautos isdaviko DIEDULES zodziu rusai pola ir
  drebiekite kaip drebulies lapai o to laiku ponai viel milijarda kita
  isidies i usenio banka bukite budrus jau pola.

 • Justinui 2014 balandžio mėn. 05 d. 14:34:07

  manau,kad šiuo atveju tamstą pasakei tikrąją tiesą-tai tikrųjų
  valstybės valdovų rūmai.

 • turim 2014 balandžio mėn. 01 d. 11:31:41

  puikiu pavizdžių kaip reikia elgtis su viriausybėm Islandija ,Vengrija

 • Ten milijonukai kurie 2014 kovo mėn. 12 d. 19:32:58

  dingo is snoro banko is atominies uzdarimo is leo ir kitu nesurastu
  dingusiu milijonu is visu machinaciju daug daug galimybiu ir aitvvaru kurie
  nesa turtus pilis su aukstomis tvoromis, svarbeuse turieti baltas pirstines
  ir masonu zenklus atlape.

 • Varksai subingalvei 2014 kovo mėn. 12 d. 19:24:04

  Jau deda i kelnes tur but naktimis nemiega kas gali artintis prie smarvies
  neben musie ir kam jus reikalingi dievo nuskreustieji be dvasei.

 • GAL PALAUKIME 2014 kovo mėn. 12 d. 19:17:50

  Birzelio dabar dar saltoka sturmosime karsta diena girdiejau kad vandens
  patranka nusipirko tai mus nuo karscio atviesins nerekies paviesio jieskoti
  busime slapi zvalus anergyngi ar ne gerai sugalvojau pone.??

 • Ar nesuprantate 2014 kovo mėn. 12 d. 19:07:58

  as manau kad laukia nesulaukia savo seimininku kuriems laizie jau 24
  keturi metai vis nuo ju liezuviu nutruksta rusai pola rusi verzesi jiems
  tas zodis malonus vielei bus pamaloninti antpecius usidies gal su viena
  kita zvaigzdute aukstenius o gali buti ir kitap gali pasiusti toli toli
  kap isdavikus zuodis na.... viska aiskei pasako.

 • komunistu prioritetas 2014 sausio mėn. 11 d. 12:47:39

  KGB rumai

 • tautieciai 2013 gruodžio mėn. 07 d. 00:40:49

  Kraupu...truksta zodziu...ir cia tai daroma apkarpius ir negrazinant
  pensininkams ju uzdirbtu pinigu.?!!! Visdelto tie debilai jau tikrai
  visiskai nesiorientuoja prioritetuose.Turbut butu laikas juos ant zemes
  nuleisti

 • APKALTA 2013 lapkričio mėn. 13 d. 20:09:17

  DĖL SNORO AFEROS PLĖŠIKĖI D.GRYBAUSKAITĖI APKALTĄ IR Į KALĖJIMĄ!

 • people 2013 lapkričio mėn. 13 d. 08:50:43

  Paskutiniai partinių gaujų šedevrai: konservinių Ignalinos uždarymui
  išvogtas mlrd., triguba SDG kaina,snoro bankrotas,demokratinių:valdovų
  rūmai,na dabar šitas bizniukas,anksčiau dėl babkių taip
  nedraskėsi,greit pradės vieni kitus šaudyti,nes jų gobšumas peržengė
  visa ribas.

 • joo 2013 lapkričio mėn. 13 d. 00:53:19

  apie VSD rumu statyba,truksta zodziu... net neisivaizdavau,kad tiek pinigu
  isudyta... kyla klausimas ,KAM VISA TAI...???

 • Archyvaras 2013 lapkričio mėn. 12 d. 15:56:27

  tai kad Lietuvoje daugiau kalinių, nei pacientų. o ir pretendentai į
  kalinius kokie: Uspaskichas, krūva verslininkų. kaip iš žiniasklaidos
  supratau, ir Dainius KREIVYS, ir SEKMOKAS, ir ZUOKAS - visi buvo
  potencialūs kandidatai į kalėjimą.

 • pasiūlymas 2013 lapkričio mėn. 12 d. 11:25:59

  Iš tų rūmų padaryčiau modernų studentų bendrabutį ,o senuosius
  bendrabučius skirčiau,kaip socialinį būstą, jaunoms šeimoms...

 • kiekvienas 2013 lapkričio mėn. 12 d. 07:53:10

  aukstas pareigunas turi tureti nuosava nama,taip jis irodo savo lojaluma
  prezidentei,ar ne taip????

 • Saugumo 2013 lapkričio mėn. 12 d. 07:15:29

  rūmai tokiai policinei valstybei, kuri per 20 metų sukurta Lietuvoje,
  yra pirmo būtinumo statybos, nes reikia kontroliuoti ne tik ką žmonės
  veikia, bet ir ką galvoja, o tam reikalingos milijardinės sumos. Jeigu ir
  toliau leisime valdyti Lietuvą KGB zombiams , tai čia tik pradžia.

 • nuomonė 2013 lapkričio mėn. 11 d. 22:54:10

  Bandau suprasti iš kur pas juos ten VSD tokios investicijos? Ar ne iš
  baimės buvusieji vadukai juos taip finansavo? Ar ne jie šantažuoja visą
  Lietuvos "grietinėlę" ?

 • nuomonė 2013 lapkričio mėn. 11 d. 22:37:13

  Menkystų užmojai.. Pasibaisėtina tiesa. Galvoje nesutelpa tokios
  nesamonės - 300 milijonų.. Štai jum stadionai, štai jum mokyklos ,
  malunsparniai, ir t.t. Bet užtai keletas šiknių sėdės rūmuose..

 • Suvalkas 2013 lapkričio mėn. 11 d. 21:07:32

  O tai kuri banka jie taip sekmingai apiplese?

 • kuo 2013 lapkričio mėn. 11 d. 20:12:17

  toliau,tuo labiau tikiu venskiene.ji sakė tiesą.

 • nusikaltimas 2013 lapkričio mėn. 11 d. 20:10:23

  iššvaistyti tiek pinigų.

 • nedaskaiciau, bet... 2013 lapkričio mėn. 11 d. 18:47:32

  o koks skirtumas mums juk vistiek jeigu ne vieni, tai kiti
  prisichvatizuos, o mums koks skirtumas kas ta spyga rodo, juk vistiek
  rodys, juk ranijom tas pats ka draskyti, vot ir drasko, norisi apsisviesti,
  bet apart negatyvo nera ko skaityti, vot kur beda, o dziaugsmo taip pat
  yra, nes Lietuva turi tiek pinigu kad grobikai suryti pajegia, bet uodegos
  kyso, ka padarysi

 • lietuvis 2013 lapkričio mėn. 11 d. 18:24:42

  gergiamieji,vjsa tai yra normalu,ir brangios statybos,ir viesieji
  absurdiski pirkimai,ir visokie renovaciniai projektai.tai biznis,biznis
  kuriame visada bus kas nors apmautas,siuo atveju apmmauti likome mes.atrodo
  kad ir proto turime ,kad tai suvokti,bet neturime jokiu galiu tai
  sustabdyti,nei rinkimais ,nei protestais ,viskas graziai sudeliota mums
  nepalankiais istatymais.net komentaru skiltyje parasyta ,kad jeigu busime
  per daug iskalbus ,galime atsidurti naujai statomuose rumuose

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KELIAI: ankstų ketvirtadienio rytą šalyje oro temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio; Telšių, Šiaulių ir Kauno apskrityse ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis, šiuose keliuose dirba žiemos priežiūros mechanizmai; likusioje šalies dalyje kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra sausų kelio ruožų, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija.
 • PAGERBS: ketvirtadienį Seimas paminės Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, aktyvaus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvio, vieno iš Lietuvos socialdemokratų partijos įkūrėjų, parlamentaro prof. Kazimiero Antanavičiaus 80-ąsias gimimo metines.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Rolandas Paksas. Kitų metų biudžetas - duoklė vis labiau atgyjančiam „karo demonui“
2. Tautos išlikimas - jos pačios savigarbos reikalas
3. Jam tik metai. Kartais prireikia sauskelnių
4. Seimūnai darbo bijo kaip velnio
5. Valstybės pagalba jaunoms šeimoms - sukišti visus į plačią bankų kišenę
6. Seimas metus dirbo ar pridirbo?
7. Nemylintis Dzūkijos dzūkas - nemyli ir Lietuvos
8. Nežabota valdžia. Galią ir įtaką pajutę seimūnai gali sunaikinti bet ką
9. Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas
10. Lietuvos gyventojų laimės indeksas - išvykusiųjų skaičius
11. Būti kultūringam R.Karbauskiui nepavyko, labiau jį traukia prie žemės
12. Pirmieji Seimo metai - prisvilę
13. Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas
14. Yra knyga, skirta ir tautinę nesantaiką kurstančiai R.Vanagaitei. Baudžiamasis kodeksas
15. „Lidlui“ - nauda, žmonėms - kančia
16. Užsienio investicijos, kurios kenkia
17. Premjere, žmonės ir nuo jūsų bėga
18. I.N.Lingienės Lietuvoje visada tvyro meilė ir pagarba
19. Alumi ir milteliais aprūpins R.Karbauskis
20. Signataras Z.Vaišvila į teismą padavė ir Rusiją, ir Lietuvą
21. Ar „Rokiškio sūrio“ vadovas D.Trumpa ir JAV prezidentas D.Trampas yra tikri giminės?
22. D.Grybauskaitė įtakingiausia taptų, jei teroristu išvadintų D.Trampą
23. Prašymai čigonų tabore: baikite sėti mirtį
24. Nereikia nukloti kapų žvakėmis
25. Prabanga. S.Skvernelis skrido į Suomiją pasikalbėti apie orą
reklama
meile desne

Ką reikėtų daryti, kad pareigūnų darbas motyvuotų gerai dirbti?

balsuoti rezultatai

Ar pritartumėte savo daugiabučio namo renovacijai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2  +2 C

   +2  +7 C

 

   +3  +7 C

   +2  +6 C

  +5  +8 C

 

   +7  +8 C

    7-12 m/s

    1-6 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.1749 PLN - 4.2155
RUB - 68.9476 CHF - 1.1609
GBP - 0.8881 NOK - 9.6723
reklama
Prenumerat 2018