respublika.lt

2017 gegužės 30, antradienis

 • Dėl D.Ulbinaitės bylos prašo kreiptis į EŽTT

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ėmėsi nagrinėti prokurorų kasacinį skundą Prezidentės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės baudžiamoje byloje, kurioje ji išteisinta dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

  2015 lapkričio mėn. 24 d. 13:28:19

 • Priešų yra, bet jie įslaptinti

  Vakar į Prezidentūrą iškviestas Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina gavo pylos, kad grėsmes nacionaliniam saugumui tik nustato, bet jų nepašalina. Be to, įslaptintomis pažymomis VSD esą trukdo pačiai prezidentei tinkamai informuoti visuomenę apie Lietuvos priešus.

  2014 kovo mėn. 13 d. 10:30:13

 • Koks VSD pažymos tikslas?

  Skandalingosios VSD pažymos apie Rusijos atakas prieš Lietuvos prezidentę nutekinimo tyrimas mirtinai įstrigo. Kodėl Generalinės prokuratūros tyrėjai, tvirtinantys, kad žino, kas nutekino pažymą, jau kelinta savaitė kvailina visuomenę ir nepasako to, ką žino? Kodėl VSD veikėjai nepaskelbia, kam ši absurdo teatro scenos verta istorija naudinga? Abi institucijos tik dar labiau skaldo visuomenę. Toks ir buvo slaptosios pažymos tikslas?

  2013 lapkričio mėn. 29 d. 08:38:47

 • NSGK ir Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija aiškinsis VSD pažymos nutekinimo tyrimą

  Trečiadienį po pietų vyksiančiame bendrame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos posėdyje planuojama toliau aiškintis teisėsaugos veiksmus, tiriant slaptos VSD pažymos nutekinimą.

  2013 lapkričio mėn. 20 d. 12:22:44

 • STT ir prokurorai kaltų ieško ne ten

  Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė kelia klausimą, kodėl prieš pradedant tyrimą dėl pažymos nutekinimo nebuvo įsitikinta, ar joje pateikta informacija atitinka slaptumo reikalavimus. Ji stebisi ir tuo, kad ieškoma ne tų, kurie informaciją nutekino, o tų, kurie ją išspausdino. Seimo pirmininkės nuomone, nutekintoją rasti labai lengva, tačiau prokurorai ir VSD bei STT agentai nenori dirbti savo darbo.

  2013 lapkričio mėn. 12 d. 10:19:47

 • Socdemų Vyriausybės prioritetas - VSD rūmai

  Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė iš VSD vadovo Gedimino Grinos gavo informacijos, kad naujojo saugumiečių pastato statyboms jau išleista daugiau kaip 300 mln. litų. „Respublika“ savo ruožtu išsiaiškino, kad tai - toli gražu ne pabaiga. Valstybės investicijų programoje įrašyta, kad nuo kitų metų sausio tam dar reikės 154 mln. litų, mat statybos baigsis tik 2020-aisiais. Ar įmanoma Lietuvoje ką nors nuveikti už pusę milijardo litų, kad pasikeistų žmonių gyvenimas? Profesorius Rimvydas Jasinavičius apskaičiavo, kad už tokią sumą būtų galima pastatyti tiek socialinių būstų, kad juose būtų galima apgyvendinti daugiau nei 11 tūkst. eilėje laukiančių šeimų. O tai reiškia, kad eilių apskritai neliktų.

  2013 lapkričio mėn. 11 d. 08:27:13

 • VSD pažymos turi savybę nutekėti

  Kaip tapo įprasta, naujo skandalo dalyviu ir vėl tapo Valstybės saugumo departamentas, kurio parengtą slaptą pažymą apie tuojau esą prasidėsiantį rusų informacinį puolimą prieš S.Daukanto aikštės šeimininkę paviešino sisteminiai žurnalistai. Kodėl tokia informacija visuomet „nuteka“ iš VSD? „Visa „prezidentės puolimo“ istorija siūta baltais siūlais. Kiekvienoje valstybėje būtų natūralu, kad būtų pradėtas labai rimtas tyrimas: kas paviešino valstybinę paslaptį?“ - Audrius Butkevičius.

  2013 lapkričio mėn. 05 d. 11:06:17

 • Teismo proceso metu D.Ulbinaitė prezidentės komandoje nedirbs

  2014 birželio mėn. 23 d. 16:39:13

 • VSD siejama su diplomatų skandalu

  Internete paviešinti dviejų diplomatų pokalbiai, įvertinti kaip provokacija prieš mūsų valstybę, jau meta šešėlį ir Prezidentūrai, ir Valstybės saugumo departamentui. Jeigu Kriminalinės policijos biuras, atliekantis ikiteisminį tyrimą, nustatys, kas tai padarė, tikėtina, kad sužinosime, kam ir kodėl reikėjo atsikratyti diplomatų.

  2014 sausio mėn. 09 d. 11:54:31

 • Saugumiečiai maudosi skandaluose

  Valstybės saugumo departamentą ir toliau krečia skandalai. Pirmadienį Kremliaus kontroliuojamu NTV MIR kanalu transliuotoje laidoje apie neva departamento šnipinėtus politikus bei verslininkus pasakojo esą agentų užverbuota prostitutė.

  2013 lapkričio mėn. 28 d. 08:27:33

 • Ir G.Grina - su grifu „visiškai slaptai

  Vakar į Seimą iškviesti generalinis prokuroras Darius Valys ir Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina pareiškė negalintys atsakyti į septynis Seimo narių raštu užduotus klausimus apie slaptos VSD pažymos nutekinimą. „Dėl pirmojo klausimo galėčiau tik tiek atsakyti, kad žinau tiek, kiek yra spaudoje. Antro klausimo nieko nežinau. Dėl trečio klausimo nieko nežinau. Dėl ketvirto, penkto, šešto ir septinto klausimų irgi faktiškai nieko nežinau“, - Seimui paaiškino G.Grina.

  2013 lapkričio mėn. 20 d. 08:25:04

 • Kam naudinga pūsti skandalus?

  Šiuo metu didžiausio dėmesio susilaukės Valstybės saugumo departamento skandalas dėl slaptos pažymos nutekinimo. Specialiųjų tarnybų pareigūnai puolė kvosti net žurnalistus. Tačiau „Vakaro žinių“ ekspertų teigimu, panašūs skandalai visada kyla milijoninių aferų ir privatizacijos laikotarpiu.

  2013 lapkričio mėn. 12 d. 08:19:09

 • Kyla saugumiečių rūmai

  Visuomenė svarsto, kaip atsitiko, kad naujieji Valstybės saugumo departamento rūmai dar vis nebaigti statyti, nors jo sąmata, palyginti su pirmąja, gerokai šoktelėjo. Net iki 300 mln. litų (kurių garantuotai irgi neužteks). Domėdamasi statybų brangimo priežastimis „Respublika“ netikėtai aptiko, kad kartu su auksiniu saugumo pastatu kilo ir buvusio saugumo šefo Arvydo Pociaus sodyba. Ar ne per sunku buvo vienu metu prižiūrėti abejas statybas?

  2013 lapkričio mėn. 07 d. 08:20:47

 • VARŽYBOS: Olandijoje pasibaigusiose prestižinėse buriavimo varžybose „Deta Lloyd Regatta“ Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė užėmė 17-ąją vietą.
 • SKAITYS: kitą ketvirtadienį, birželio 8-ąją, Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitys metinį pranešimą, kuriame, kaip įpareigoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, apžvelgs padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
jogle rugsejis

Ar inovacijos ir sparčiai plėtojamos technologijos kenkia žmonėms?

balsuoti rezultatai

Ar dažnai naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   +6    +14 C

   +5   +12 C

 

   +7   +10 C

   +16   +22 C

  +17  +22 C

 

   +15  +21 C

    2-7 m/s

     1-3 m/s

 

      5-10 m/s

USD - 1.1188 PLN - 4.1797
RUB - 63.3437 CHF - 1.0900
GBP - 0.8709 NOK - 9.4065
reklama
Respublikos spaustuvė 2014-12